|
Refleksja po latach
|
|
motto:
Ile razy można słuchać aroganckiego kretyna, który braki swego wykształcenia nadrabia butą i agresją?
Niektórych z Państwa pewnie irytuje mój apodyktyczny ton - w niektórych dyskusjach.
Dzieje się tak wtedy - gdy trafiam na osobę wyjątkowo zapó?nioną umysłowo - która chce nam narzucić swój punkt widzenia.
Ale kiedyś było inaczej.....
Byłem spokojny, wsłuchiwałem się w głosy innych i zawsze sobie tłumaczyłem, że pewnie to nie ja mam rację.
Tak było na początku lat 90. - kiedy widząc - co się w Polsce wyrabia i przewidując stan obecny - starałem się tłumaczyć Rodakom - co ich czeka.
W odpowiedzi spotykałem się niemiłymi ucinkami.
W końcu sam sobie wmówiłem, że nie może być tak iż ja mam rację - a 38 milionów Rodaków się myli.
Z przykrością zauważam, że niestety - miałem rację.
A jednak po stokroć wolałbym się mylić i zostać głupcem.
Przypomniało mi się dziś pewne wydarzenie z 1999 roku, gdy miało miejsce spotkanie krajów tzw G7
W jednej z internetowych dyskusji podjęto temat antyglobalistów.
Zanim wydam werdykt - mam zwyczaj wysłuchać różne opinie.
Chciałem się dowiedzieć - co antyglobaliści mają do powiedzenia.
Moje wezwanie zagłuszał bełkot ludzi - na pośmiewisko społeczeństwa - mianujących się "prawicowcami". Oni to antyglobalistów nazywali "lewakami", "awanturnikami" a w skrajnych wypowiedziach "motłochem".
Podobnie było na kolejnych manifestacjach antyglobalistów - bodaj w Pradze.
Był to czas - gdy dla tak zwanej "prawicy" polskiej Bush junior był uosobieniem tradycji, "szacunku do prawa" i wielu przymiotów, które sobie UROILI.
Na pierwszym jego zdjęciu - które ujrzałem - zobaczyłem psychopatę.
A kiedy podzieliłem się swoimi wnioskami publicznie, usłyszałem ciąg bluzgów pod swoim adresem.
Dzisiaj - ci sami ludzie, którzy prostytuowali się wobec Busha rzucają bluzgi pod jego adresem.
Jednak o wiele za pó?no. Za pó?no dla Polski..... za pó?no dla Świata.
Nadszedł w końcu czas - gdy powiedziałem dość!
Nie będę tolerował durniów i szubrawców.
Dlatego czasem, w swoich wypowiedziach sięgam po ostre - ale właściwe słowa.
|
|
21 luty 2008
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Kwestia żydowska. Antysemityzm jako obrona praw Narodu
luty 14, 2008
Dariusz Kosiur
|
Tak działają przestępcy, którzy zniszczyli naszą Ojczyznę
kwiecień 17, 2003
http://www.dziennik.krakow.pl/
|
ODEZWA DO LICZYDŁA
grudzień 17, 2006
Wiesław Sokołowski Redakcja pisma literackiego
|
Zygmunto-Zuzanna
styczeń 6, 2006
zaprasza.net
|
Podliczanie becikowego czyli syndrom dziadka.
styczeń 12, 2006
Jan Lucjan Wyciślak
|
Dlaczego Polacy nie znają historii Świata?
maj 23, 2008
Artur Łoboda
|
KODEKS PRAWDZIWEGO KIEROWCY
listopad 22, 2002
ia
|
Muzeum ściągawek
kwiecień 4, 2007
Magda
|
"Złodzieje, nie donatorzy"
październik 25, 2003
|
Zapomniane piękno
grudzień 24, 2003
przesłała Elżbieta
|
MS: Jest porozumienie UniCredit - MSP
kwiecień 6, 2006
|
POLSKA - UNIA 13
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
|
Wolna Polska
czerwiec 28, 2003
Ewa Polak-Pałkiewicz
|
Władza i etyka
sierpień 23, 2003
"Niedziela"
|
Coraz więcej ujawnionych faktów przemawia za tym że to Mossad jest odpowiedzialny za zamach 911...
kwiecień 1, 2004
czytelnik
|
Poprzez analogie do sedna sprawy
kwiecień 26, 2007
Marek Olżyński
|
Wnioski po wypowiedzi prof.OHMA
styczeń 25, 2009
mik
|
Światu grozi zagłada
listopad 3, 2004
Artur Łoboda
|
Addendum do "Tsunami korupcji w sejsmologii"
styczeń 10, 2005
Dr Marek Głogoczowski
|
"Zdelegalizować PO! Faszysci u Tuska!"
grudzień 22, 2006
korespondent.pl
|
więcej -> |
|