ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Szokujące zdjęcia mikroskopowe skrzepów krwi pobranych od tych, którzy „nagle umarli” – po szczepieniu 
Struktury krystaliczne, nanodruty, cząstki kredowe i struktury włókniste, które są obecnie rutynowo znajdowane u dorosłych, którzy „nagle zmarli”, zwykle w ciągu kilku miesięcy po szczepieniu na kowid. 
Wzrost o 6000% zgonów spowodowanych szczepieniami w pierwszym kwartale 2021 r. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2020 r 
Jak można się spodziewać, gdy nowe eksperymentalne „szczepionki”, które nie zostały zatwierdzone przez FDA, otrzymają zezwolenie na stosowanie w nagłych wypadkach w celu zwalczania „pandemii”, która ma obecnie ponad rok, liczba zgonów po zastrzykach tych zastrzyków gwałtownie wzrosła w Stanach Zjednoczonych. populacji o ponad 6000% na koniec pierwszego kwartału 2021 r., w porównaniu do odnotowanych zgonów po szczepionkach zatwierdzonych przez FDA na koniec pierwszego kwartału 2020 r. 
Przemoc seksualna wobec dzieci  
Organizacje pedofilskie na najwyższych szczeblach władzy 
Bergolio vel Franciszek nagrodzony przez B’nai B’rith 
Na zdjęciu poniżej widzimy dyrektora generalnego B’nai B’rith International Daniela S. Mariaschina, który wręcza papieżowi Bergoglio złoty kielich ozdobiony żydowskimi napisami i symbolami. Jest to symboliczna nagroda przyznana Franciszkowi za jego stałe wsparcie dla tej żydowskiej organizacji masońskiej. 
Starsza kobieta łapie kij, odpycha przerażającego testera COVID  


 
Syntetyczny patogen - to nie jest szczepionka 
Wstrzykuje się im substancję chemiczną po to, żeby wywołać chorobę, a nie żeby wywołać odpowiedź odpornościową i nieprzenoszenie wirusa. Mówiąc inaczej, nic z tego nie powstrzyma rozprzestrzeniania się czegokolwiek. Tu chodzi o, żebyś się pochorował i o to, żeby to Twoje komórki spowodowały chorobę. 
AI nie będzie świadoma, twierdzi Roger Penrose (Nobel 2020) 
Czy sztuczna inteligencja może być i czy kiedykolwiek będzie świadoma? 
Co musimy zrobić aby pokonać globalistów? 
Brat Alexis Bugnolo z Rzymu. 
Szczepienia pełne kłamstw 
To szczepionki, a nie wirusy, powodują choroby.
Wirusy pobudzają proces zdrowienia. Nie są naszymi wrogami, stoją po naszej stronie.
Wybuch epidemii świńskiej grypy z 2009 roku ma swoje korzenie w inżynierii genetycznej i jest wynikiem działania człowieka. 
Kiedy Zełenski zagrał hymn narodowy przyrodzeniem 
 
Podobno to ten psychol Klaus Schwab 
To ten od "wielkiego resetu".  
Na straży wolności: Goldman Sachs  
Gerald Celente i John Stossel rozmawiają z sędzią Napolitano o różnych, nie do końca jasnych powiązaniach, między amerykańskimi bankami i rządem USA. Największe podejrzenia budzi bank Goldman Sachs, który ma dziwną nadreprezentację we władzach rządowych. Dla przypomnienia, dodam, że pracownikiem tego banku jest były premier RP, Kazimierz Marcinkiewicz, a bank był zamieszany w spekulacje na złotówce. 
Jak bankierzy wciągnęli USA w II wojnę światową 
Tajemnica Pearl Harbor. Prawda, którą ukrywają Amerykanie. 
Jak tlenek grafenu reaguje w organizmie  
Przez szczepionkę dostaje się do tkanek i "mnoży się", tworząc sieć przewodzącą w całym ciele, a następnie...  
Nakaz aresztowania byłego Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego 
 
Rozmowa Adnieszki Wolskiej z Sucharitem Bhakdi 
 
Deborah Tavares o broni elektromagnetycznej stosowanej wobec społeczeństw cz I, 13 marca 2021 
Deborah Tavares z portalu StopTheCrime.net i PrimaryWater.org ma liczne filmy na YouTube i niestrudzenie bada dokumenty wypuszczane przez amerykańską administrację.  
Szczepionka przeciwko ospie prawdziwej wyzwoliła wirusa AIDS 


Epidemia AIDS mogła zostać wywołana przez masową kampanię szczepień, która zlikwidowała ospę prawdziwą. Światowa Organizacja Zdrowia, która kierowała trwającą 13 lat kampanią, bada nowe dowody naukowe sugerujące, że uodpornienie szczepionką Vaccinia przeciwko ospie prawdziwej obudziło niepodejrzewane, uśpione zakażenie ludzkim wirusem obrony immunologicznej (HIV). 
Pomylił Chrześcijaństwo z Judaizmem 
Skandaliczna niewiedza Prezydenta USA, czy też raczej perfidna prowokacja?
W przemówieniu Baracj Obama opisuje Chrześcijaństwo odwołaniami do Judaizmu.  
Montanari: Szczepionka to wielki przekręt 
Jeśli prawdziwa choroba nie daje odporności, absurdem jest mieć nadzieję, że szczepionka może to zrobić, co nie jest niczym innym, jak tylko chorobą w postaci atenuowanej. 
więcej ->

 
 

Partnerstwo Rosji z Iranem?





Iran jest jedynym potencjalnym konkurentem Rosji w dostawach paliwa do Europy. Niestety polityka osi USA-Izrael utrudnia dostawy paliwa z Iranu do EU. Rok 2007 był bardzo pomyślny dla Moskwy, w konkurencji energetycznej z USA. Putinowi udało się rozegrać korzystnie grę o ropę naftową i gaz ziemny, przeciwko USA, w regionie Morza Kaspijskiego oraz Azji Środkowej. W grze tej punktem ciężkości w 2008 roku będzie Iran, który jest pod naporem presji megalomanów rządzących w Izraelu, którzy coraz mniej skutecznie mobilizują amerykańską maszynę wojenną do „zmiany reżymu” w Teheranie.

Wspólnie Rosja i Iran kontrolują około 20% światowych rezerw ropy naftowej i blisko połowy światowych rezerw gazu ziemnego. Obecnie dyplomaci tych państw przeprowadzają rokowania i ostatnio, spotykają się co miesiąc, żeby wynegocjować warunki ich współpracy, tak obustronnej jak i regionalnej. Mają za sobą sprawę elektrowni nuklearnej w Buszehr w Iranie. Pierwsza dostawa paliwa nuklearnego z Rosji została dostarczona do Iranu w grudniu 2007, przy udziale Agencji Energii Atomowej ONZ. Iran już stara się o zakup drugiej elektrowni nuklearnej.

Iran jest potencjalnie kluczowym partnerem Rosji w sprzedaży gazu ziemnego. Podstawową sprawą w geopolityce energetycznej Eurazji jest wypracowanie warunków współpracy Rosji z Iranem w 2008 roku. Skutki tej współpracy dadzą o sobie znać od Chin i Japonii do Renu, zwłaszcza, że Rosja przeszła całkowicie do transakcji energetycznych według cen rynkowych na skalę światową i uwolniła się od kontraktów z Ukrainą i Białorusią z czasów Związku Sowieckiego.

Obecnie Rosja, dzięki państwowej kontroli ropy naftowej, gazu ziemnego i rurociągów, strategicznie dominuje rynek Europejski, a tym samym koliduje z interesami USA. Dla Waszyngtonu oznacza to wzrost wpływów Rosji na Unię Europejską dzięki zależności energetycznej Europy od Moskwy. Dzieje się tak mimo planów Brukseli zdobywania nowych ?ródeł energii na okres 2007-2009. Tymczasem zależność UE od Moskwy wzrasta, o czym świadczy fakt, że w roku 2006, państwa UE importowały z Rosji 290.8 milionów ton ropy naftowej i 130 miliardów metrów sześciennych gazu ziemnego.

Konsumpcja energii w Europie szybko wzrasta, razem ze wzrostem zależności od Rosji, ponieważ w dodatku do 330 miliardów metrów kubicznych gazu importowanych przez UE w 2005 roku, UE będzie potrzebować dodatkowo 200 miliardów metrów sześciennych gazu w 2015 roku. Rosja ma największe rezerwy gazu ziemnego na świecie, które to rezerwy mogą być znacznie powiększone po przeprowadzeniu badań we wschodniej Syberii i na terenach arktycznych, dotąd nie sprawdzonych.

Samowystarczalność energetyczna Europy zmniejsza się i w 2030 roku UE będzie produkować mniej o 73% ropy naftowej i 59% gazu ziemnego niż obecnie. W rezultacie w roku 2030 import ropy naftowej będzie musiał zaspokoić 94% zapotrzebowania, oraz import gazu ziemnego około 84% zapotrzebowania UE. W miarę koncentracji podaży z Rosji, Moskwa będzie mogła dyktować ceny, mimo tego, że zużycie energii przez Rosjan wzrasta 2% rocznie.

Ten stan rzeczy niepokoi planistów neokonserwatywnych w rządzie Bush’a, ponieważ Kreml w obronie własnej zajmuje postawę obronną wobec osi USA-Izrael. Europejczycy, członkowie NATO, będą musieli wybierać między stabilnymi dostawami energii z Rosji i żądaniami USA, takimi jak ekspansja NATO na Ukrainę i Gruzję, program wyrzutni „Tarczy,” sprawa Kosowa jak też wpływy USA na terenach po-sowieckich.

W roku 2007, Kreml rozegrał korzystnie dla siebie rozgrywki przeciwko Waszyngtonowi, w których USA usiłowało zastąpić dostawy energetyczne z Rosji do poszczególnych państw Europy, za pomocą dostaw przez korporacje międzynarodowe. Putin zawarł korzystną umowę 12go maja, 2007 z Kazakstanem i Turkmenistanem, w sprawie transportu paliwa z tych państw, za pomocą rosyjskich rurociągów, na północ od Morza Kaspijskiego. Jednocześnie Uzbekistan zawarł umowę o modernizacji rurociągu Turkmenistan-Uzdekistan-Kazakstan-Rosja w ramach systemu rurociągów, zbudowanych w celu dostaw do Rosji, jeszcze za sowieckich czasów. Dzięki tym umowom Rosja zakupi prawie całą produkcję gazu w Turkmenistanie przez następne 25 lat.

Premier Rosji Wiktor Zubkow, podpisał 12go grudnia 2007 umowę z premierami Kazakstanu i Turkmenistanu. Rosja wygrała w konkurencji energetycznej przeciwko USA i zdobyła przewagę w regionie Morza Kaspijskiego. Prospekt budowy rurociągu USA na dnie Morza Kaspijskiego bardzo osłabł i tym samym Iran stał się obok Rosji, potencjalnie ważnym ?ródłem energii dla UE.

Gazprom podpisał 23go maja 2007 umowę na budowę i uruchomienie centrali dystrybucji gazu na Europę Centralną w Baumgarten pod Wiedniem, według której to umowy, Gazprom będzie dostarczał gaz wprost do klientów w Austrii, po raz pierwszy w Europie. Austria miałaby służyć jako tranzyt do sprzedaży gazu z Rosji do państw UE.

Dodatkowo Rosja podpisała umowę z Włochami 22go listopada, 2007, na budowę rurociągu 900 km. kosztem 5,5 miliarda dolarów, o nośności 30 miliardów metrów sześciennych rocznie, począwszy z portu Beregowaja na Morzu Czarnym, do Bułgarii, gdzie nastąpi rozgałęzienie w celu dostaw do Włoch południowych, Grecji, Austrii, Słowenii, Bułgarii, Rumunii i Węgier.

Strategia Kremla stara się, za pomocą dostaw paliwa, powiększyć wymianę handlową i przemysłową z UE. Dotychczasowy dyrektor Gazpromu i kandydat Pupina na prezydenta Rosji, Dmitry Medwedew, spotkał się w Rzymie w czerwcu 2007. z ministrem spraw zagranicznych Włoch, Massimo D’Alema, w celu zakupu przez Włochy rosyjskich samolotów oraz wspólnego opracowania przez firmy włoskie i rosyjskie nowego typu samolotu myśliwskiego, według „The Wall Street Journal.”

Putin był zaproszony do Zagrzebia 24go czerwca 2007 na spotkanie na szczycie w celu zwiększenia długoterminowej wymiany ekonomicznej z Rosją, ponieważ w 2006 roku, UE blokowała umowy handlowe z Rosją, wartości 80 miliardów dolarów, głównie na dystrybucję gazu i prądu elektrycznego, przez firmy rosyjskie.

Inny rurociąg jest planowany z Noworosyjska nad Morzem Czarnym do Burgas w Bułgarii, a stamtąd do Aleksandopolis w Grecji. W pierwszym stadium nośność byłaby 15 milionów ton rocznie, a w drugim 35 milionów ton ropy naftowej rocznie. Jak widać Rosja planuje dostawy produkcji z Kazakstanu, gdzie wierceń dokonują firmy USA: Chevron, ConocoPhillips i Exxon Mobil i ich produkcja byłaby kierowana do transportowania przez Gasprom, zamiast przez rurociągi USA z Kaszaganu, gdzie potencjalne rezerwy tego regionu wynoszą 70 miliradów beczułek standartowych.

Jak dotąd Rosja wygrywa grę o kontrolę dostaw energii z regionu Morza Kaspijskiego i z Azji Centralnej. Umowy podpisane w Aszgabat, stolicy Turkmenistanu, 12go grudnia, 2007, dają Moskwie pozycje uprzywilejowanego partnera na przyszłość. Dzieje się to kosztem interesów firm USA. Były kanclerz Gerard Schroeder powiedział, że „ Rosja jest i zawsze była rzetelnym dostawcą paliwa do Niemiec. Natomiast USA stara się odizolować Rosję od UE.”

W tej sytuacji Rosja korzysta z napaści Izraela na Iran i prób zmiany reżymu w Teheranie oraz chce zapobiec niezależnej od Moskwy sprzedaży paliwa, z kolosalnych zasobów Iranu. Celem Rosji jest koordynacja z Iranem eksportu paliwa, raczej niż konkurencja z Iranem z powodu potencjalnych ofert zakupów paliwa z UE, lub nawet z USA. Iran i Rosja mają pod państwową kontrolą swoje zasoby energii i Moskwa chce uniknąć konkurencji z Iranem za pomocą inwestycji oraz wspólnych rurociągach i układach państw nad Morzem Kaspijskim, jak też wspólnej opozycji do rurociągu USA pod Morzem Kaspijskim. Gazprom bierze udział w planowanym „rurociągu pokoju” z Iranu, przez Pakistan do Indii.

Rosja odgrywa rolę w planowanej produkcji i eksporcie skraplanego gazu z Iranu do Europy i do Azji. Iran zaproponował Rosji stworzenie wspólnej firmy produkcji i sprzedaży gazu ziemnego w celu usunięcia możliwości konkurencji między Moskwą i Teheranem. Rosja popiera sprzedaż gazu z Iranu do Azji zamiast do Europy. Sprawa to natrafia na trudności z powodu wpływów USA na Indie, przez które rurociąg mógłby dostarczać gazu z Iranu do Chin.

Rosja przewidywała od kilku miesięcy załamanie się agresywnej polityki osi USA-Izrael przeciwko Iranowi. Natomiast obecnie jest walka o władzę sprzymierzonych konserwatystów i liberałów, przeciwko obecnemu rządowi w Teheranie. Putin jako prezydent Rosji był 16go pa?dziernika z wizytą, pierwszą w historii, na spotkaniu na szczycie w Teheranie. Putin był pó?niej oceniany w Teheranie jako ostrożnego szachisty o błyskawicznych refleksach zapaśnika dżudo.

Szachownica perska nie jest łatwym terenem do gry i zobaczymy ile sukcesu będzie miał Putin, czy pozostawi po sobie obopólnie korzystną historyczną transformację stosunków Rosji z Iranem na zasadzie partnerstwa. W interesie Polski jak i UE są dobre stosunki handlowe z Rosją, od której kupuje paliwo i w której ma tradycyjnie wielki rynek zbytu. Politycznie Rosja obecnie nie zagraża Polsce, natomiast imperialna polityka USA, narzuca Polsce rolę kozła ofiarnego, w swojej grze przeciwko Rosji, tak jak 64 lata temu, USA zdradziły Polskę w Teheranie w 1943 roku i oddały ją w niewolę sowiecką na następne pół wieku.


WWW.pogonowski.com
23 grudzień 2007

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

"Prywatyzacja" polskich hut stali
sierpień 1, 2003
zn
Rzeczpospolita pomieszana
czerwiec 11, 2007
Olaf Swolkień
Co drugi gimnazjalista z Mazowsza codziennie wypija po kilka napojów energetycznych
styczeń 10, 2008
Interia / PAP
Militaryzm polski - fakty i mity
marzec 17, 2007
nebuchadnezar
hołota i żydohołota
maj 12, 2005
Artur Łoboda
List otwarty do Polskiego Społeczeństwa
maj 4, 2003
Elżbieta Gawlas
Izraelskie dziewczynki przesyłają prezent miłości Libanskim dzieciom...
lipiec 18, 2006
J.D.
Walka o hegemonię Izraela na Bliskim Wschodzie
marzec 13, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Talmudyczna wersja „świata”
luty 27, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Próby Judaizacji Oświęcimia i Sprawa Jedwabnego
kwiecień 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Idea Przystanku Woodstock?
sierpień 9, 2008
jobstalker
Tragedia polskiego autokaru we Francji stała się zaczynem kolejnej manipulacji społeczeństwem.
lipiec 26, 2007
pnlp
Rosyjska dusza żąda pokrzepienia.
wrzesień 19, 2006
Jan Lucjan Wyciślak
Atomowy szantaż
sierpień 30, 2003
prof. Iwo Cypraian Pogonowski
"Moralność" na usługach finansjery
luty 14, 2003
PAP
Polskie szpitale
luty 10, 2007
Bogusław
Czy już czas ....?
październik 13, 2004
Aldona Minorczyk-Cichy
Odpolitycznic sejm!
listopad 22, 2006
mik4
Przestępcy w togach prokuratorskich
marzec 15, 2005
Wspólnicy gwałcicieli
czerwiec 7, 2008
PAP
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media