ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Za Javierem Milei stoi Chabad Lubavitch - chasydzka struktura przestępcza 
Nowy premier Argentyny Javiere Milei uważany jest przez niektórych za drugiego Trumpa 
LIST OTWARTY-PETYCJA w interesie publicznym do Marszałków i Radnych wszystkich województw 
Drogi Czytelniku!
Jeśli chcesz wzmocnić oddziaływanie poniższego pisma-petycji, to możesz wysłać takie samo albo podobne pismo-petycję od siebie lub większej liczby osób lub od organizacji.  
Nanotechnologia w szczepionkach 
PIĄTA KOLUMNA - SPRAWOZDANIE Z PRAC NAD ANALIZĄ ZAWARTOŚCI I DZIAŁANIA "SZCZEPIONEK" NA COVID 
Dowody na zbrodnię ludobójstwa szczepionkowego są nawet w bazie VAERS  
To jest artykuł z maja 2013 roku!
i dotyczy wszystkich - wcześniejszych szczepień.  
Szczepienia pełne kłamstw 
To szczepionki, a nie wirusy, powodują choroby.
Wirusy pobudzają proces zdrowienia. Nie są naszymi wrogami, stoją po naszej stronie.
Wybuch epidemii świńskiej grypy z 2009 roku ma swoje korzenie w inżynierii genetycznej i jest wynikiem działania człowieka. 
Orwell 2025 w USA 
Nielegalni imigranci są z pewnością problemem w USA.
Jednak atak opancerzonych jednostek Policji na samotne kobiety z dziećmi i wysadzanie domów legalnych imigrantów tylko dlatego, że tak się podoba psychopatom z Policji świadczy o tym, że USA upodobniło się w działaniach wobec własnych obywateli - do postępowania Izraela wobec Palestyńczyków.
 
Pandemia covid nigdy nie istniała 
Ogłoszony w 2020 roku apel 33 lekarzy z całego świata należących do sojuszu World Doctors Alliance, w którym ostrzegają przed ryzykiem związanym z nowymi eksperymentalnymi szczepionkami na Covid-19, wyjaśniają na jakiej zasadzie one działają i co dokładnie czyni je tak niebezpiecznymi.  
Odważni eksperci z USA, Rosji i Czech mówią prawdę o szczepieniach  
 
Deklaracja Wielkiej Barrington  
Po atakach, oto wypowiedź profesora Sucharita Bhakdi. 
Polscy "nacjonaliści" o żydach 
Po prostu zobaczcie 
Veto dla Funduszu Zadłużenia! 
Konferencja Konfederacji:Veto dla Funduszu Zadłużenia! Apel do prezydenta Dudy - 7 maja 2021 r. 
Wezwanie do przebudzenia 
Film opisujący mechanizmy ekonomicznej władzy nad światem 
Izrael w chaosie: ogłoszono całkowitą ewakuację, ponieważ ciężkie rakiety Iranu spadły na Tel Awi... 
 
Szczepionka covid zacznie zabijać w sezonie zimowym 
Lekarze dla prawdy: „W okresie jesienno-zimowym 2021 r. Co najmniej 20-30% zaszczepionych przeciwko COVID umrze z powodu szczepionki,i przypiszą to nowemu szczepowi wirusa. 
Prawda o włoskiej "epidemii" - rozmowa z biologiem Elżbietą Wierzchows 
Program "niezaleznatelewizja" 
Jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać zdrowie 
Dr Zbigniew Martyka, kierownik oddziału zakaźnego w Dąbrowie Górniczej napisał dwa tygodnie temu wpis, w którym ocenił, że "jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać nasz stan zdrowia" pod pretekstem koronawirusa. Wówczas wprowadzano nowe restrykcje i podział na powiaty "żółte" oraz "czerwone". 
WHO to zbrodnicza organizacja terrorystyczna, należy ją zniszczyć 
Obecnie dziesiątki tysięcy ludzi na całym świecie pracuje nad ujawnieniem prawdy o WHO i rozpowszechnianiem informacji o jej zbrodniczych działaniach 
Chazarskie tajemnice Rosji 
Mowa tu o szeregu mesjanistycznych założeń leżących niemal na granicy proroctw i legend, u których podstaw leży jeden cel – że na obszarze, gdzie obecnie toczą się walki na Ukrainie, ma powstać nowe państwo żydowskie. 
Czy zaszczepieni staną się własnością koncernów farmaceutycznych? 
Czy szczepienia służą nowoczesnemu niewolnictwu? 
Szczepionka do zabijania Ludzi 
Eksplozja nowotworów, zawałów i chorób po zastrzykach na Covid.
W dn. 8 lutego 2023 r. Dr David Martin gościł w programie 'Stew Peters Show' aby omówić niezaprzeczalny związek tzw. "szczepionek" na Covid z obserwowaną na całym świecie eksplozją nowotworów, zawałów serca i wielu innych chorób.…
 
więcej ->

 
 

Długi szpitali od lat narastały w tempie ok. 1 mld zł/rocznie

Niepokoją informacje o wkraczaniu komorników do szpitali i poważnych problemach finansowych wynikających z długów:

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?
kat=1342&wid=8714273&rfbawp=1170421500.446&ticaid=13267


http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,statp,cG93aWF6YW5l,wid,8713272,wiadomosc.html

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=8713687&rfbawp=1170362055.008&ticaid=13256


W praktycze oznacza to iż ogranicza się korzystanie z publicznej służby zdrowia i pacjenci zmuszani są by płacić za leczenie w prywatnych placówkach.


Zadłużasnie szpitali nie jest niczym nowym i ma sporą tradycję w III RP. Gdy szpitale były własnością Skarbu Państwa, do 1999 r. długi hodowano w tempie narastania karnych odsetek by handlować nimi. Kupujący nabywał je tanio by spłacać nimi zobowiązania podatkowe. Ten proceder zakończył się w 1999 r. gdy szpitale zostały oddłużone i uzyskały niezależność finansową, a długi szpitali przestały być długami Skarbu Pństwa.

Od tamtej pory do 2004 r długi szpitali narastały w tempie ok. 1 mld zł/rocznie a władze państwa dobrze o tym wiedziały i świadomie tolerowały ten stan.


Jak wygląda obecnie struktura zadłużenia, nie wiem. Wiem iż w 2004 r. 80 % z wymagalnych zobowiązań ( które wtedy wynosiły 5,5 mld.zł.) wygenerowało 15% zakładów. 50% długów zostało powstało w 5,5% placówek. Ponad połowa zadłużenia systemu ochrony zdrowia powstała w czterech województwach tj. dolnośląskim, łodzkim, mazowieckim i pomorskim. Takie dane o czym już zapomniano, publikowało niegdyś ministerswo zdrowia:

http://www.mz.gov.pl/wwwfiles/ma_struktura/docs/zadluzenie_spzoz_25112004.pdf



Więcej informacji o mechanizmach powstawania długów placówek służby zdrowia, w III RP Stowarzyszenie Primum Non Nocere przekazało mediom w 2005 r. w oświadczeniu które do chwili obecnej dostępne jest na naszej stronie internetowej pod adresem:

http://www.sppnn.org.pl/oswiad/dlugi.doc

Hodowanie długów jak widać ma długą tradycję.



Znaczna część z przekazanych wtedy informacji pozostaje aktualna.


Pamiętajmy jednak iż w tamtym czasie (2005 r.) z powodu długów chciano doprowadzić do prywatyzacji szpitali, a obecnie ma miejsce inny proceder. Jest nim ograniczanie leczenia finansowanego ze środków publicznych, by chorzy, w znacznej części musieli sami płacić w prywatnych placówkach za leczenie.



Jestem przekonany iż udzielenie gwarancji przez Skarb Państwa na spłatę długów Służby Zdrowia, będzie konieczne. Oddłużania były jednak robione wcześniej, i to już kilka razy. Bez uprzedniego uszczelnienia systemu wydatków, bez przeciwdziałania korupcji, samo oddłużenie spowoduje wygenerowanie kolejnych nowych długów w przyszłości.
W normalnym państwie taka sytuacja jaką mamy od lat winna być domeną działań prokuratur, ABW i NIK.


Nie da się napełnić dziurawego dzbana, bez załatania dziury. Takie próby spowodują tylko kałuże pod dzbanem i kolejny wypływ pieniędzy.


Nieprwawdziwymi są szeroko nagłaśniane informacje jakobyśmy w Polsce wydawali na ochronę zdrowia tylko 3,8% PKB podczas gdy inne państwa wydają 6-11 % PKB.
3,8% PKB stanowi tą część wydatków na ochronę zdrowia Polski, która pochodzi ze środków NFZ. Szeroko cytowane wydatki innych państw (6% -11% PKB ) to całość wydatków pochodzących tak ze środków prywatnych i publicznych.

W państwach OECD do pełnych wydatków na ochronę zdrowia wliczane są też zasiłki chorobowe i koszta szkolnictwa medycznego.

Jak podaje WHO w 2003 r. wydaliśmy na ochronę zdrowia 6,5% PKB bez uwzgledniania wypłacanych u nas zasiłków chorobowych i kosztów szkolnictwa medycznego.
Prawdopodobnie całość wydatków w Polsce na ochronę zdrowia, gdyby policzyć je wedle norm OECD, wyniesie ok. 9% PKB.


Na marginesie, mimo iż to nie o wydatkach i nie o leczeniu ale o liczeniu... Ktoś kiedyś powiedział:

"...nie ważne jak ludzie głosują, ważne kto głosy liczy..."
3 luty 2007

Adam Sandauer 

  

Archiwum

Unia Europejska odrzuca większość polskich postulatów
grudzień 10, 2002
PAP
Polskie durnie
luty 21, 2009
Artur Łoboda
Antypodatkowe
grudzień 24, 2003
Gazeta Prawna
Konkurs dla przewodników
lipiec 1, 2004
Sowińska chce zabronić seksu 17-latkom
marzec 25, 2008
Artur Łoboda
Światowy kryzys finansowy
czerwiec 2, 2002
Michel Chossudovsky
Stalin, Lenin & kompani
luty 17, 2005
Wisława Szymborska
Narody Europy
listopad 25, 2003
The Spice of Life
Chomsky: Sprawiedliwa wojna? Wątpię
czerwiec 6, 2006
Noam Chomsky
Taki jeden
marzec 10, 2007
PAP
"Pół chłopa i Europa"
grudzień 6, 2002
zaprasza.net
Historia się powtarza
grudzień 23, 2003
IAR
Manipulacje, klamstwa, korupcja - dr Piotr Bein
marzec 15, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas
Masoni
lipiec 23, 2008
Artur Łoboda
Apel o wycinkę drzew przydrożnych
kwiecień 16, 2005
Edward Wo?niak
Szlifowanie kamienia wedle starego wzoru
wrzesień 3, 2007
Zygmunt Jan Prusiński
Życzenie śmierci
marzec 19, 2009
Dariusz Kosiur
Druga Targowica
kwiecień 1, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas
Polityka Oburzenia w „Wojnie Przeciwko Terrorowi”
czerwiec 15, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
"Timeo Danae..." Nie wierzę Grekom, chocby nawet dary przynosili w pokorze........
lipiec 19, 2002
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media