|
Papież o pokoju w orędziu na Boże Narodzenie
|
|
Papież Jan Paweł II w wygłoszonym w środę świątecznym orędziu "Urbi et Orbi" podkreślił, że "Boże Narodzenie to tajemnica pokoju". Papież powiedział, że "nawet jeśli tragiczne zjawisko terroryzmu potęguje niepewność i lęk, światu nie wolno ulec podejrzliwości, nieufności, zniechęceniu".
(AFP)
"Wierzący wszystkich religii i ludzie dobrej woli są wezwani do budowania pokoju przez odrzucanie jakiejkolwiek formy nietolerancji i dyskryminacji: przede wszystkim w Ziemi Świętej, gdzie nieustannie rozwija się spirala bezsensownej przemocy; w Afryce, gdzie wyniszczające ubóstwo i tragiczne wojny domowe pogarszają i tak już niepewną sytuację całych narodów; w Ameryce Łacińskiej, w Azji i w innych częściach świata, w których kryzysy polityczne, ekonomiczne i społeczne burzą pokój wielu rodzin i narodów" - powiedział Jan Paweł II.
Papież zaapelował, by "ludzkość przyjęła przesłanie pokoju, jakie niesie Boże Narodzenie".
Jan Paweł II wygłosił orędzie z placu św. Piotra, a nie z loggii bazyliki watykańskiej z powodu prowadzonych tam prac remontowych.
Papież Jan Paweł II pozdrowił także w 60 językach, w tym po polsku, wiernych przybyłych na plac św. Piotra.
Podkreślając znaczenie narodzin Chrystusa, Jan Paweł II powiedział rodakom: " 'Słowo stało się ciałem i mieszkało między nami' - w blasku betlejemskiego żłóbka, u progu Nowego Roku serdecznie pozdrawiam wszystkich Rodaków w Polsce i na całym świecie. Życzę, ażeby orędzie miłości i miłosierdzia, przekazane ludziom przez narodzenie Syna Bożego, stało się ?ródłem odnowy, odnowy życia w Ojczy?nie, w polskich rodzinach oraz w życiu osobistym każdego i każdej z was. Niech Dziecię Jezus napełni wasze serca darami pokoju i ufności. Wesołych, dobrych Świąt".
Papież z dłuższym pozdrowieniem zwrócił się również do Włochów. W innych językach Jan Paweł II złożył tylko krótkie świąteczne życzenia. |
|
26 grudzień 2002
|
|
PAP / AFP
|
|
|
|
"NAFTA" nasze zbawienie
kwiecień 16, 2003
wkw
|
Milcząca pracownia od prezydenta
październik 8, 2004
|
100 tys. antyglobalistów w Genui
lipiec 21, 2002
IAR
|
Czy Polacy są kretynami?
lipiec 10, 2008
Artur Łoboda
|
Teraz wszyscy posłowie chcą zaostrzenia kar
wrzesień 12, 2002
zaprasza.net
|
Utrata Niepodleglosci 13 grudnia 2007
List otwarty polskich intelektualistow
listopad 29, 2007
...
|
Talmud Jako Rodzaj Midrasz'u
luty 27, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Zabór żydowski południowego Libanu?
sierpień 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
POLSKO - OBUDZ SIE
maj 28, 2003
Andrzej Komor
|
Antyzwiązkowa krucjata
styczeń 24, 2004
Adrian Dudkiewicz
|
Żydzi i rewolucja
październik 24, 2007
Izrael Szamir
|
Co pokażą Serbowie?
Czy możemy pomóc ewentualnej partyzantce?
luty 20, 2008
marduk
|
Co i z czym kojarzy się Adamowi Michnikowi
wrzesień 4, 2007
Izabela Grelowska
|
Wszyscy rodzimy się uczciwi, ale tylko nieliczni umierają jako przyzwoici
marzec 15, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Medialny exodus lekarzy
marzec 24, 2006
Adam Sandauer
|
Francja przoduje w budowie elektrowni nuklearnych
marzec 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Analny śpiewak
listopad 14, 2004
Mirosław Naleziński
|
Za naszą i waszą ... cywilizację
sierpień 12, 2003
Klaudiusz Wesołek
|
Pchła na nied?wiedziu
kwiecień 21, 2007
p.g.
|
Życie jest Lepperem ("Życie")
marzec 18, 2004
|
więcej -> |
|