|
Najwyższy czas, żeby Polska wyszła z UE ...
|
|
... jeśli prawdą jest to, co mówi Patryk Jaki:
https://prawy.pl/109512-pilne-patryk-jaki-mocno-o-negocjacjach-z-ue-weto-albo-smierc-ogromne-zagrozenie-dla-polski/
Patryk Jaki napisał na swoim facebooku:
"Rozpoczyna się właśnie kluczowy dla przyszłości Polski szczyt europejski. Elity UE próbują powiązać budżet z praworządnością, co oznacza całkowitą zmianę ustrojową w UE. Zmianę idącą dużo dalej niż zmiana z „Nicei” na „Lizbonę”. Obecna zmiana jest dużo gorsza, ponieważ oznacza obezwładnienie Polski we wszystkich obszarach będących egzemplifikacją jej suwerenności."
Dalej europoseł PiS wskazuje na to jak pojęcie "łamania praworządności" jest rozumiane przez unijnych biurokratów: "Nowa zmiana ustrojowa tzn. powiązanie wypłaty środków z praworządnością niszczy te zasady i ustala nowe bez zmiany traktatów. Dlaczego? Kluczowa jest tu definicja „praworządności” przyjęta we wczorajszym raporcie PE dot. procedury z art. 7 wobec Polski. ...
(...)
W związku z powyższym Veto or muerte! Veto albo śmierć! Za każdym razem, kiedy pojawia się mechanizm „praworządności” - veto. Nie ma takich środków, za które Polska mogłaby dać związać sobie ręce w kształtowaniu samodzielnej polityki."
==========================
Wiem dlaczego pan Jaki nie wyciąga wniosku jedynego logicznego, czyli o Polexicie!
Bo jemu i wszystkim europosłom skończyłoby się "babci s.anie", czyli niebotyczne wynagrodzenia i przywileje, w tym emerytalne za ciężką pozorną pracę, która nie tworzy żadnego materialnego dobra. To przekupstwo jest doskonałe, bo dotychczasowi jurgieltnicy nie tylko nie muszą się stresować jakąś tam przyzwoitością, lojalnością wobec Polski - przecież zostali wybrani przez POLAKÓW, a sami "nic nie mogą", bo zawsze będą przegłosowani. Brać pieniądze przecież muszą, bo się im należą ....
|
|
17 lipiec 2020
|
|
Alina
|
|
|
|
Dzisiaj to już nie jest takie proste.
Był już jeden bandzior, który jednym posunięciem zniszczył cały eksport polskich firm.
Gwałtowne wyjście z Unii to bankructwo ogromnej masy firm i bezrobocie dla ludzi zatrudnionych w montowniach, bo po takim wyjściu Unia na pewno narzuci karne cła na towary wyprodukowane w Polsce.
Do Polexitu trzeba się najpierw przygotować gospodarczo. |
|
2020-07-18
Artur Łoboda
|
 |
|
|
Ale jest też druga strona medalu, spójrz na polexit z punktu widzenia UE ...
Nie wiem, czy bilans nie byłby korzystniejszy dla nas.
Szczególnie, że już zapowiadane są drastyczne podwyżki cen prądu, bo jakieś unijne cadyki-cwaniaki wymyśliły opłaty za "ślad węglowy", czyli usiłują nam już nie sprzedać "szczebel drabiny, co się śniła św. Jakubowi", ale każą za tę drabinę i sen wciąż płacić! |
|
2020-07-18
Alina
|
 |
|
|
"Prędzej chudy zdechnie niż gruby schudnie" głosi przysłowie.
Niemcy - bo to prawdziwa "Unia", nie po to pozwoliły Nam wejść do tej struktury - byśmy stwarzali im konkurencję. I na pewno zabezpieczyli się ekonomicznie przed Naszymi próbami fikania.
Do polexitu sam namawiam, ale ostrzegam równocześnie przed ekonomicznymi zagrożeniami na dzień dzisiejszy.
|
|
2020-07-18
Artur Łoboda
|
|
|
|
Kongres Amerykański zezwolił prezydentowi USA na rozpoczęcie wojny przeciwko Irakowi
marzec 6, 2003
|
Jajko czy kura? - Kapitalizm (3)
lipiec 28, 2004
Artur Łoboda
|
Wpisywanie informacji do encyklopedii Wikipedia
styczeń 10, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Cyniczne kłamstwo o Arturze Sandauerze - www.polonica.net
styczeń 28, 2006
Adam Sandauer
|
Polska - bogaty kraj
maj 1, 2003
http://www.se.com.pl/
|
"Pro-Rosyjskie" Stronnictwo w Polsce (PRoS-PL)?
grudzień 9, 2008
Marek Głogoczewski
|
xxx
grudzień 10, 2006
|
Prowodyrzy
październik 16, 2005
Artur Łoboda
|
Zamiast uzdrowienia relacji ekonomicznych - "promocja zatrudnienia"
styczeń 20, 2003
Artur Łoboda / PAP
|
Jan Maria Rokita: kopalnie trzeba zamykać
grudzień 9, 2002
|
Antizoological* “Logos” of Noam Chomsky
sierpień 6, 2008
|
W bagnistym moim świecie, ptaszki maluje się na czerwono
luty 23, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
|
Równe i równiejsze prawo.
styczeń 24, 2003
Adam Zieliński
|
W czasie obrad korporacji lekarskiej pikieta Primum Non Nocere - Toruń 19 września godz.12
wrzesień 18, 2003
Adam Sandauer
|
Manipulacje, klamstwa, korupcja - dr Piotr Bein
marzec 15, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas
|
Byt Polski zagrożony zgodą na „Tarczę”?
lipiec 11, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Prawdziwa afera
styczeń 28, 2007
Bartosz Machalica
|
Waluta Chińska i Dolar
sierpień 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory w 2005r. Podjęło się rządzenia bez większości parlamentarnej...
październik 13, 2006
Zdzisław Raczkowski
|
Związki fundacji Maksymiuka z WSI
styczeń 28, 2007
|
|
|