|
Najwyższy czas, żeby Polska wyszła z UE ...
|
|
... jeśli prawdą jest to, co mówi Patryk Jaki:
https://prawy.pl/109512-pilne-patryk-jaki-mocno-o-negocjacjach-z-ue-weto-albo-smierc-ogromne-zagrozenie-dla-polski/
Patryk Jaki napisał na swoim facebooku:
"Rozpoczyna się właśnie kluczowy dla przyszłości Polski szczyt europejski. Elity UE próbują powiązać budżet z praworządnością, co oznacza całkowitą zmianę ustrojową w UE. Zmianę idącą dużo dalej niż zmiana z „Nicei” na „Lizbonę”. Obecna zmiana jest dużo gorsza, ponieważ oznacza obezwładnienie Polski we wszystkich obszarach będących egzemplifikacją jej suwerenności."
Dalej europoseł PiS wskazuje na to jak pojęcie "łamania praworządności" jest rozumiane przez unijnych biurokratów: "Nowa zmiana ustrojowa tzn. powiązanie wypłaty środków z praworządnością niszczy te zasady i ustala nowe bez zmiany traktatów. Dlaczego? Kluczowa jest tu definicja „praworządności” przyjęta we wczorajszym raporcie PE dot. procedury z art. 7 wobec Polski. ...
(...)
W związku z powyższym Veto or muerte! Veto albo śmierć! Za każdym razem, kiedy pojawia się mechanizm „praworządności” - veto. Nie ma takich środków, za które Polska mogłaby dać związać sobie ręce w kształtowaniu samodzielnej polityki."
==========================
Wiem dlaczego pan Jaki nie wyciąga wniosku jedynego logicznego, czyli o Polexicie!
Bo jemu i wszystkim europosłom skończyłoby się "babci s.anie", czyli niebotyczne wynagrodzenia i przywileje, w tym emerytalne za ciężką pozorną pracę, która nie tworzy żadnego materialnego dobra. To przekupstwo jest doskonałe, bo dotychczasowi jurgieltnicy nie tylko nie muszą się stresować jakąś tam przyzwoitością, lojalnością wobec Polski - przecież zostali wybrani przez POLAKÓW, a sami "nic nie mogą", bo zawsze będą przegłosowani. Brać pieniądze przecież muszą, bo się im należą ....
|
|
17 lipiec 2020
|
|
Alina
|
|
|
|
Dzisiaj to już nie jest takie proste.
Był już jeden bandzior, który jednym posunięciem zniszczył cały eksport polskich firm.
Gwałtowne wyjście z Unii to bankructwo ogromnej masy firm i bezrobocie dla ludzi zatrudnionych w montowniach, bo po takim wyjściu Unia na pewno narzuci karne cła na towary wyprodukowane w Polsce.
Do Polexitu trzeba się najpierw przygotować gospodarczo. |
|
2020-07-18
Artur Łoboda
|
 |
|
|
Ale jest też druga strona medalu, spójrz na polexit z punktu widzenia UE ...
Nie wiem, czy bilans nie byłby korzystniejszy dla nas.
Szczególnie, że już zapowiadane są drastyczne podwyżki cen prądu, bo jakieś unijne cadyki-cwaniaki wymyśliły opłaty za "ślad węglowy", czyli usiłują nam już nie sprzedać "szczebel drabiny, co się śniła św. Jakubowi", ale każą za tę drabinę i sen wciąż płacić! |
|
2020-07-18
Alina
|
 |
|
|
"Prędzej chudy zdechnie niż gruby schudnie" głosi przysłowie.
Niemcy - bo to prawdziwa "Unia", nie po to pozwoliły Nam wejść do tej struktury - byśmy stwarzali im konkurencję. I na pewno zabezpieczyli się ekonomicznie przed Naszymi próbami fikania.
Do polexitu sam namawiam, ale ostrzegam równocześnie przed ekonomicznymi zagrożeniami na dzień dzisiejszy.
|
|
2020-07-18
Artur Łoboda
|
|
|
|
Kosowo i Kurdystan
marzec 2, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Ekonomiczne Siły Kształtujące Dzisiejszy Świat
luty 16, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Brzeziński nawołuje do ewakuacji wojsk USA z Iraku
marzec 18, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Korespondent Wojenny Radia Supermova
lipiec 4, 2006
Zygmunt Jan Prusiński z synem Konradem
|
Przegrana Leppera
wrzesień 22, 2006
Władysław Chmiel
|
Ruszy wielka promocja turystyczna Polski
sierpień 27, 2002
PAP
|
Unia Europejska odrzuca większość polskich postulatów
grudzień 10, 2002
PAP
|
Stachanowskie wzorce moralności
sierpień 5, 2004
|
Patriotyzm a emigracja
listopad 7, 2004
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Armia izraelska zburzyła kwaterę Arafata
wrzesień 21, 2002
AFP
|
Bezprawie po polsku
Szefowie "Super Expressu" będą sądzeni
listopad 25, 2002
PAP
|
Artyści wybierają Unię Europejską
grudzień 12, 2005
|
Dzwony biją nie dla Polaków!
marzec 15, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
|
List Otwarty
do Prezydenta George W. Busha
sierpień 17, 2004
Przesłał Marek Rowicki
|
Pewna Polonijna Inicjatywa
listopad 27, 2003
patriota.pl Forum
|
Teraz wiadomo po co Ameryce potrzebna Polska i rakiety na jej terytorium
luty 9, 2007
PAP
|
Ślepi, czy tylko takich zgrywają?
luty 24, 2003
PAP
|
Każdy powinien mieć biało-czerwony krawat!
czerwiec 11, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Kto stoi za planem wojny z Iranem
sierpień 30, 2006
darek
|
Anonimowe komentarze naruszają dobre imię!
styczeń 15, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
|
|