ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Wszystko pod kontrolą 
Od zawsze służby specjalne kontrolowały rzekome niezaplanowane spotkania oficjeli z obywatelami.
Przykład podstawionego Putina - jako przypadkowego przechodnia.
 
Rozmowa Adnieszki Wolskiej z Sucharitem Bhakdi 
 
Premier Hiszpanii Pedro Sanchez o wojnie przeciwko Iranowi 

 
Tego preparatu nie można nazywać szczepionką. Nazywam to konstruktem mRNA, rekombinowanym RNA, preparatem, który jest dziełem inżynierii genetycznej.  
Prof. zw. dr hab. Roman Zieliński “O szczepionce genetycznej Pfizera i testach PCR” 
Ponad 5 lat po kowidzie wojna wobec uczciwych lekarzy trwa dalej 
Zbrodniarze kowidowi niszczą lekarzy 
Atak pistapo w Gdańsku 
Atak "policji" na proteście w czasie przemowy Krzysztofa Kornatowicza - Gdańsk - 10.10.2020r.  
Ameryka: Od Wolności do faszyzmu 
Amerykanie zaczynają rozumieć - co się dzieje z ich krajem. O tym mówi film pod wskazanym linkiem. 
We Włoszech nadal zabija się ludzi respiratorami i propofolem… 
Od tych morderstw pod respiratorami rozpoczęto pseudo-pandemię  
Jak tlenek grafenu reaguje w organizmie  
Przez szczepionkę dostaje się do tkanek i "mnoży się", tworząc sieć przewodzącą w całym ciele, a następnie...  
Tego nie pokażą w żadnym medium głównego ścieku 
Śmiertelny atak! Iran wystrzeliwuje przerażające rakiety - Israel Emergency
 
"Babcia Kasia" 
Kim naprawdę jest Katarzyna Augustynek  
Powszechny nakaz maskowania nadal jest bezprawny 
Pomimo nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nakaz zakrywania twarzy jest bezprawny. 
NIEMIECKI LEKARZ OPOWIADA CIEKAWOSTKI (DNI ŚFIRUSA 4) 
 
Astrid Stuckelberger, sygnalistka WHO - wywiad 'Planet Lockdown' 
 
Kalisz w obronie Olszanskiego i Osadowskiego 
 
Prof. Sucharit Bhakdi: wykład na temat szczepień  
 
AI nie będzie świadoma, twierdzi Roger Penrose (Nobel 2020) 
Czy sztuczna inteligencja może być i czy kiedykolwiek będzie świadoma? 
Nanotechnologia w szczepionkach 
PIĄTA KOLUMNA - SPRAWOZDANIE Z PRAC NAD ANALIZĄ ZAWARTOŚCI I DZIAŁANIA "SZCZEPIONEK" NA COVID 
"Służę ludziom, nie instytucjom" 
Główny komisarz policji w Dortmund w przemówieniu do narodu niemieckiego…
I do POLICJI !!

 
Here's Why You Should Skip the Covid Vaccine 
“The world has bet the farm on vaccines as the solution to the pandemic, but the trials are not focused on answering the questions many might assume they are.” 
więcej ->

 
 

Nowy Porządek Strategiczny na Rynku Paliwa



Najsilniejszym strategicznie atutem Rosji, obok arsenału nuklearnego, jest paliwo za pomocą którego, Moskwa stara się ustalić nowy porządek strategiczny na światowym rynku paliwa i tą drogą bronić się przez dominacją USA. Rosyjska taktyka ma na celu pominąć i tym samym pokonać zdominowany przez USA „liberalny” globalny rynek paliwa w strefie dolarowej i stworzyć system dwustronnych długoterminowych kontraktów, między producentami i konsumentami, w których Rosja i sprzymierzeni z nią producenci, zapewnią dostawy paliwa „zaprzyja?nionym” państwom, takim jak Chiny, Indie i Niemcy.

Od roku 2000, Putin zaczął czystkę tak zwanych oligarchów, głównie Żydów, którzy dokonali kolosalnych kradzieży rosyjskiego mienia narodowego, z udziałem zachodu, a zwłaszcza wielkich korporacji przemysłu naftowego i „nie oficjalnych organizacji” takich jak fundacje Soros’a (w Polsce Fundacja Batorego), działających w imię „zasad demokratycznych i własności prywatnej.” Obecnie strategiczne zasoby Rosji znowu znalazły się pod kontrolą Kremla.

Sukces Rosji spowodował szerzącą się na cały świat falę upaństwawiania zasobów energji, kosztem straty kontroli międzynarodowych korporacji przemysłu naftowego.
Rosja ogłosiła się „demokracją suwerenną,” która działa jak wielka korporacja i stara się, na swoją korzyść, zorganizować światowy system kupna i sprzedaży paliwa, na podstawie umów z rozwijającymi się gospodarczo państwami w Azji.

Przymierze Chiny-Rosja, zawarte po skasowaniu przez Waszyngton traktatu rozbrojeniowego Start II, oponowało przeciwka atakowi USA na Irak w 2003 roku i zdołało nie dopuścić do w ONZcie do finansowania tego ataku przez inne państwa, tak że USA ponosi straty geopolityczne i ekonomiczne z powodu tego ataku. W ten sposób Rosja udowadnia światu, że można stawiać opór przeciwko dominacji amerykańskiej gospodarczej i geopolitycznej, z czego korzysta wiele państw, jak na przykład Wenezuela.

W lipcu 2006 Putin powiedział na spotkaniu Grupy8: „Chcemy stworzyć ustabilizowany prawnie, politycznie i ekonomicznie stystem kupna-sprzedarzy paliwa.” Następnie skrytykował uprzemysłowione państwa zachodu zainteresowane długoterminowymi dostawami paliwa, ale nie szanujące potrzeb i bezpieczeństwa producentów paliwa, którzy też chcą stabilnych i długotrwałych układów.

Według zeznania 16 maja 2006 Dawid’a Goldwyn’a z Ośrodka Studiów Strategicznych i Międzynarodowych w Waszyngtonie „USA jest dziś bardziej zagrożone brakiem paliwa niż kiedykolwiek od 30stu lat, ponieważ globalny rynek paliwa jest nie stabilny i podlega większej konkurencji niż dotąd...Rosnący pobyt na paliwo Chin i Indji zmniejsza siłę i wpływy USA na arenie światowej.”

Chiny i Indie zawierają coraz więcej dwustronnych i długoterminowych kontraktów na dostawy paliwa i tym samym zmniejszają ilość paliwa na „wolnym” rynku, oraz dostęp do eksploatacji coraz większej części zasobów świata, przez wielkie korporacje. Poprostu dla Chin i Indii, „liberany” rynek kontrolowany przez międzynarodowe korporacje, nie gwarantuje im pewności dostaw i zagraża nagłymi zwyżkami cen paliwa. Z tego powodu Chiny i Indie wolą dwustronne umowy z producentami paliwa i tym samym zmniejszają ilość paliwa na „wolnym” rynku.

Trzy glówne przedsiębiorstwa chińskie kontrolują produkcję miliona standartowych baryłek ropy naftowej dziennie i w 2008 podwoją tę ilość w ramach kontraktów ze „strategicznymi energetycznymi partnerami,” takimi jak Rosja, Sudan, Iran, Wenezuela, Brazylia, Angola i Kazakstan, z którymi Chiny wzmacniają powiązania dyplomatyczne.
Chiny wchodzą na teren wpływów amerykańskich i zawierają umowy z państwami arabskimi jak Arabia Saudyjska, Kuweit, etc. Obecnie jedna trzecia eksportu paliwa z Zatoki Perskiej jest eksportowana do Azji.

Process rozpowszechniania dwustronnych układów korzystnych dla państw azjatyckich jest dominowany przez Rosję i zmnkiejsza iłość paliwa na „wolnym” rynku z którego USA musi importować 60% swego rocznego zapotrzebowania na paliwo.Tak więc na świecie już funkcjonują dwa systemy dostaw paliwa, jeden w ramach „liberalnego” rynku dla potrzeb zachodu, a drugi, szbko powiększający się, w ramach długoterminowych kontraktów między kosumerami i producentami.

Ostatnio Gasprom wykluczył korporacje zachodnie od udziału w „gigantycznych” zasobach gazu ziemnego na terenie podmorskich rezerw w Sztokmanie pierwszym i w Sztokmanie drugim, o czym wspominałem wcześniej. Tak więc, wielkie naftowe korporacje prywatne, przegrywają konkurencję z przedsiębiorstwami państwowymi Rosji, Chin, Indji i innych, dzałającymi według schematu propagowanego przez Putina.

Tworzy się system, w którym embargo na paliwo, może być skierowane przeciwko USA, na korzyść państw posiadających długoterminowe kontrakty z producentami paliwa. Sprawa ta jest poważnym zagrożeniem dla USA, według W. Joseph’a Stroupe, autora książki „Rosyjski Rubikon: Zbliżjący się Szach-Mat Zachodu” i naczelnego redaktora pisma „Global Events Magazine.” W dużej mierze „piętą Achillesa” USA jest brak wystarczających rezerw przy jednoczesnym największym na świecie spożyciu paliwa. Tak więc Rosja sprzymierzona z Chinami jest w stanie organizować nowy porządek strategiczny na światowym rynku paliwa.

www.pogonowski.com
24 listopad 2006

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Parada blagierów
sierpień 15, 2002
"Polityka"
Organizacje żydowskie naciskają
luty 3, 2007
PAP
Afera tysiąclecia?
maj 19, 2006
kazik
Tu i ówdzie i gdzie indziej też
maj 16, 2006
Marek Olżyński
Według PAP złodziej to biznesmen
październik 30, 2005
PAP
Talmudyczna wersja „świata”
luty 27, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
O nosie i tabakierce, czyli o pomocy wszechstronnej
marzec 31, 2008
Marek Jastrząb
Manifest antykapitalistyczny
listopad 20, 2003
Adrian Dudkiewicz
Antypolonizm szowinistów żydowskich rodzi antysemityzm
lipiec 6, 2006
dr Leszek Skonka
Geje a opera mydlana
grudzień 3, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
LIST PRYWATNY DO ARTURA ŁOBODY
wrzesień 12, 2005
Wiesław Sokołowski
Do niedowiarków
wrzesień 8, 2006
Artur Łoboda
Włosi częściej czeszą swoje włochy
lipiec 5, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
TAK w Rumunii, a JAK w Polsce?
czerwiec 6, 2007
z Prawica.net
POLISH-AMERICAN PUBLIC RELATIONS COMMITTEE
luty 11, 2003
Aktualizacja strony http://zaprasza.net/kolton W zwiazku z przyjeciem do Uni Europejskiej RUMANIA i BULGARIA nalezy popraw
lipiec 7, 2007
Henry Kolton
2008.06.12. godz 1200 Serwis wiadomości
czerwiec 12, 2008
tłumacz
Próba podsumowania roku 2006
grudzień 31, 2006
przesłała Elzbieta
Amerykańskie wybory
listopad 5, 2008
Artur Łoboda
Naród musi stać się suwerenem we własnym państwie
październik 27, 2005
Jan Dziżyński
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media