|
Uwagi na 30 maja 2014 roku.
|
|
Każdemu naiwnemu Polakowi wydawało się kiedyś, że wystarczy wygrać Wybory, by budować niezawisłe Państwo.
Na własnej skórze doświadczyliśmy - jak błędna jest ta teza.
Chociaż zdawałem sobie sprawę z istnienia agentury wśród przywódców pierwszej Solidarności - to skala tego zjawiska - przerosła moje największe wyobrażenia.
I dlatego jeden raz - dałem się zwieść - gdy głosowałem na AWS.
Ale w pół roku ich działalności - przejrzałem na oczy i z czasem nazwałem tych ludzi tak - jak na to zasługują, a więc AWS-hołota.
Później już nigdy nie dałem się zwieść.
Gdy naiwni - młodzi ludzie - dali się porwać oszukańczym hasłom PO - przestrzegałem przed populizmem tej partii.
Ale reżymowe media doskonale odwracały uwagę młodzieży - od ważnych problemów społecznych i doskonale pamiętam - jak młodą sąsiadkę bardziej interesowały artykuły o rzekomo "wysokim IQ Dody" - niż jej własna przyszłość.
Obiecaną miała bowiem "zieloną wyspę".
To pranie mózgów realizowane jest w dalszym ciągu.
Osobiście doskonale widzę - jak neostalinowski motłoch - rządzący Polską od ośmiu lat - łatwo może się wywinąć i obrócić klęskę w zwycięstwo.
Andrzej Duda już popełnia pierwsze błędy - składając obietnice, których nie będzie w stanie dotrzymać.
Nikt - nie zrobi niczego pozytywnego w Polsce - dopóki nie zakończy ery post-stalinizmu i nie zniszczy układu, który pozwalała Platformie Obywatelskiej - przez osiem lat działać w warunkach przestępstwa ciągłego o tysiącach obliczy.
Ten "układ" - to w pierwszym rzędzie - tak zwany Wymiar Prawa, ale też różnorakie struktury w Wojsku, Policji, mediach i wielu innych instytucjach, a przede wszystkim Kościele.
Zaraz - po wygranych wyborach - w 2005 roku - PiS stał się przedmiotem bardzo ostrej nagonki medialnej.
Teraz też tak będzie. Wrogowie Polski również się uczą i mają na to cały - dostępny czas. Podczas gdy My musimy się zajmować problemami życia codziennego.
Jeżeli więc Duda będzie składał nowe obietnice - to straci jakąkolwiek wiarygodność.
Jako Prezydent nie może wymienić sędziów- przestępców.
A - gdy przypomnimy sobie, że Wiceministrem Sprawiedliwości - w Rządzie Jarosława Kaczyńskiego, był prokurator zawzięcie ścigający opozycjonistów - w Stanie Wojennym - Andrzej Kryże, który na dodatek jest synem stalinowskiego mordercy sądowego - to musimy z bardzo dużym dystansem podchodzić zarówno do deklaracji Andrzeja Dudy - jak też całego PiS, które nigdy nie przeprosiło Polaków - za takie obelgi - wobec Narodu Polskiego.
To, że młodzieńczy rozrabiaka - ustatkuje się z czasem - gdy zostanie ojcem - jest dla mnie oczywistym. Ale nie wierzę - by łajdak, który nieraz dowiódł własnej podłości - stał się z czasem aniołem.
W takie bajki już nawet dzieci nie wierzą.
Dlaczego Polacy mieliby być głupsi od dzieci?
Polska PiS - to nie jest jeszcze nasza Polska.
Musimy dalej się organizować.
|
|
30 maj 2015
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Hausner wciąż niebezpieczny
maj 20, 2004
|
W swiecie bajek!
październik 20, 2008
mik
|
Wszystko w porządku – to walka o pokój!
Artykuł · specjalnie dla www.michalkiewicz.pl · 9 sierpnia 2006
sierpień 11, 2006
Stanisław Michalkiewicz
|
Unia Europejska
marzec 23, 2005
Gregory Akko
|
Rosja znow defiluje. Teraz 4 Listopada- rocznice wypedzenia
Polakow z Kremla.
listopad 7, 2006
anonim
|
Homoseksualizm w służbie liberalizmu i globalizacji
czerwiec 24, 2008
Dariusz Kosiur
|
Web 2.0 - ?ródło informacji dla wywiadu
luty 8, 2008
heise online / interia.pl
|
Kościelna Unia
październik 20, 2003
PAP
|
Petycja
luty 6, 2003
Elzbieta
|
Amerykańskie mniejsze zło
listopad 11, 2008
Artur Łoboda
|
"Prywatyzacja" polskich hut stali
sierpień 1, 2003
zn
|
Dla dobra Izraela od trockizmu do neokonserwtyzmu
maj 3, 2007
Ico Cyprian Pogonowski
|
Oświadczenie Unii Polityki Realnej w sprawie Partii Wolności p. Jerzego Haidera
październik 26, 2008
http://www.asme.pl/serwis/arch/9-2000.html
|
Bezrobotni korzystają z Unii
maj 1, 2005
cc
|
A może by tak zakaz wyborczego oplakatowania?
styczeń 14, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Assyrian Message to the Arab Media
maj 14, 2003
Ashor Giwargis
|
Kto narozrabiał w moim mieście?
luty 15, 2008
Marek Olżyński
|
Marsz żałobny neonazistów
kwiecień 18, 2005
|
Spada poparcie dla członkostwa w UE
listopad 27, 2002
PAP
|
Odpowiedzialność za słowa
kwiecień 25, 2003
|
|
|