|
Katyń 1940 - Smoleńsk 2010 - ta sama retoryka
|
|
Przez 50 lat - w wyjątkowo bezczelnej formie okłamywano Polaków w sprawie sprawców mordu na oficerach polskich w Katyniu i Miednoje.
W kłamstwie katyńskim brała udział cała masa moralnych śmieci.
7 sierpnia 1944 roku - gdy Ludowe Wojsko Polskie stało u bram walczącej Warszawy - w organie PKWN opublikowano artykuł Jerzego Borejszy - w którym tenże pisał:
"Zarówno stan trupów, wskazujący dokładnie czas dokonania mordu; zarówno sposób wykonania zbrodni; zarówno dokumenty i listy, znalezione przy tych trupach, jako też zeznania dziesiątków świadków spośród ludności wsi okolicznych; jako też zeznania Polaków, byłych jeńców tych obozów, którzy pozostali przy życiu, a wreszcie opinie rzeczoznawców i członków komisji radzieckiej usuwają resztki wątpliwości z tragedii katyńskiej.
Lipiec 1941 roku. Czerwona Armia cofa się przed nacierającą armią hitlerowską, której udaje się dotrzeć do bramy smoleńskiej.
Naczelnik obozu jeńców daremnie zabiega o wagony dla odesłania w głąb kraju jeńców-Polaków, zwraca się m.in. 12 lipca 1941 roku do naczelnika stacji Gniezdowo, Iwanowa, o dostarczenie mu wagonów.
Ale tory kolejowe zawalone są pociągami z wywożonymi maszynami, fachowcami-robotnikami. Wywieźć jeńców nie było możności.
Czemu jednak jeńcy Polacy nie odeszli wraz z cofającą się Czerwoną Armią? Nie wiemy.
Faktem jest, że pozostali."
(koniec cytatu)
Proszę porównać tą retorykę do tez przedstawionych przez tak zwaną "Komisję Millera" i dziennikarskie matactwa w sprawie tej tragedii.
Pewnie za kolejne 50 lat dowiemy się: kto był zleceniodawcą zbrodni z 10 kwietnia 2010 roku.
Bo wszystko wskazuje na to, że to nie był wypadek, a zaciętość obecnego Rządu - wobec wszelkich wątpliwości - tylko to potwierdza.
|
|
15 marzec 2013
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Bóg nas opuścił
wrzesień 23, 2003
Artur Łoboda
|
Oscar za Aganistan a nie za Katyń
luty 27, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Badany będzie tylko Rywin
luty 5, 2003
http://www.rzeczpospolita.pl/
|
Zmierzch uchwałodawstwa RJP?
luty 20, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Jak to rozumieć...?
październik 31, 2008
|
TO JAK TO Z TYM..DOLAREM???.
kwiecień 21, 2008
surrealista
|
Jak latano 20 000 lat temu
lipiec 20, 2008
...
|
Polacy są jednak ciemnym narodem ......
październik 5, 2005
Kazimierz
|
Jak na dłoni
marzec 29, 2004
Agata
|
Czy 1 000 000 zł to dużo?
kwiecień 30, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Polonia Protestuje
luty 9, 2003
|
Izrael: Iran zastąpił Irak
wrzesień 23, 2004
PAP
|
¬ródło wszelkiego zła
grudzień 11, 2003
Artur Łoboda
|
Tak się kolonizuje podbite gospodarczo narody
sierpień 16, 2004
Marcin Gesing
|
"PaRDeS" Izraela Adama Shamira (Rozdział I)
styczeń 26, 2006
|
Geremek: Stocznia powinna być wyjątkiem
wrzesień 4, 2007
INTERIA.PL
|
Nie pastwic sie intelektualnie nad goiami
lipiec 1, 2007
czlowiekmyslacy
|
Co było do rozkradzenia - rozkradziono
maj 15, 2008
"Rzeczpospolita"
|
Kolejny rekord Nocy Muzeów
maj 23, 2007
|
"NATO na Balkanach"
luty 20, 2008
Piotr Bein
|
|
|