ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Jak samodzielny jesteś? 
10 marzec 2025     
Zniewolone umysły (1) 
7 czerwiec 2014      Artur Łoboda
Hybrydowy stan wojenny - wojna przeciwko Narodowi Polskiemu! 
21 październik 2020      Artur Łoboda
Pandemia niedoinformowanych 
20 listopad 2021      Beate Bahner
Moje trzesienie ziemi 
27 luty 2010      Goska
Ostrzeżenie dla PiS 
5 marzec 2018      Artur Łoboda
Metaamfetamina w TVP Historia i TVN 
5 luty 2020      Alina
Syria 8 grudnia 2024 
8 grudzień 2024      Artur Łoboda
Błąd Stalina – Tragedia Polaków – Powtórny Przegląd 
20 grudzień 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Czy Polacy to najstarszy lud Europy? 
17 styczeń 2019      Alina
Nie ma służby, samo Państwo 
25 sierpień 2018     
Opluwani za nasze - własne pieniądze 
24 marzec 2016      Artur Łoboda
Pogrzeb Polski 
19 kwiecień 2022      Iwona Wiktoria
Liczba zgonów w Anglii ponownie wzrasta 
3 luty 2023     
HARMONOGRAM: 75 lat łamania praw człowieka przez Izrael wobec Palestyńczyków 
24 listopad 2023     
Przesłanie arcybiskupa bp Carlo Marii Viganò do mieszkańców Triestu 
19 październik 2021     
Genotyp przecietnego Polaka 
      tłumacz
Stanowcze - nie dla kłamstw! 
10 luty 2014      Artur Łoboda
Wielki spisek producentów i polityków 
5 grudzień 2018     
PAMIĘTAMY - 13 grudzień - WIESŁAW SOKOŁOWSKI 
13 grudzień 2014      www.trwanie.com

 
 

Odstraszanie Izraela za pomocą rakiet Iranu


Jak twierdzi jerozolimska gazeta Haaretz, największym koszmarem Izraela jest zagrożenie stratą monopolu nuklearnego na Bliskim Wschodzie, przez izraelskie siły zbrojne. Izrael wymyśla najrozmaitsze oskarżenia pod adresem Iranu i obecnie głosi, że Iran zagraża bytowi Izraela, podobnie jak dawniej propaganda izraelska twierdziła, że Irak z Saddam’em Hussein’em na czele, był niby zagrożeniem bytu Izraela. Natomiast według profesora Zelikov’a, właśnie dla dobra Izraela, odbył się najazd USA na Irak, wśród histerycznych wypowiedzi pani Rice w Białym Domu, na temat widma „chmury w kształcie grzyba” nad Nowym Jorkiem, jakoby z powodu nuklearnych pocisków z Iraku.

Podczas gdy tragedia żydowska z czasów ostatniej wojny przedstawia poniżej 3% ofiar masowych mordów w dwudziestym wieku, propaganda żydowskiego ruchu roszczeniowego ten fakt przemilcza i narzuca w programach szkolnych opinię, że w dwudziestym wieku zwanym „wiekiem śmierci” najważniejsze starty ponieśli Żydzi. Instytuty badawcze i specjaliści twierdzą, że w wieku dwudziestym najwięcej ludzi było zamordowanych w całej historii ludzkości. Oceny specjalistów wahają się od 188 do ponad 210 milionów ofiar, jak o tym można łatwo przekonać się na Internecie.

Izrael kiedyś skutecznie zbombardował ośrodek nuklearny wraz z elektrownią w Iraku. Obecnie USA, jak dotąd nie pozwala bombowcom izraelskim na przelot nad Irakiem. Natomiast według przekazu mediów, z 28go września 2009, już zaczęło się odstraszanie Izraela, za pomocą salw rakiet z arsenału irańskiego. Głowice dwóch, z pośród wielu wystrzelonych dotąd rakiet, mogłyby uderzyć w elektrownie nuklearne w Izraelu, lub w ośrodek nuklearny w Dimona na pustyni Negev. Gdyby się to stało w wielkiej salwie odwetowej, to według pacyfistów amerykańskich, zrzeszonych w organizacji Green Peace, teren izraelski i nawet wyspa Cypr stałyby się zatrute radio-aktywnie. Zatrucie grozi powierzchni w promieniu 450 km.

Według byłego prezydenta USA, Jimmy Carter’a, izraelski arsenał nuklearny ma około 150 bomb, podczas gdy inni oceniają ten arsenał na około stu bomb. Istnienie monopolu nuklearnego Izraela naturalnie destabilizuje Bliski Wschód, zwłaszcza, że gdyby za kilka lat Iran wyprodukował swoją pierwsza bombę nuklearną, to głównym efektem byłaby złamanie monopolu nuklearnego Izraela, ale w żadnym wypadku nie zagrożenie państwa żydowskiego wojną nuklearną w chwili, kiedy stosunek byłby jeden do stu w wielkości przyszłych arsenałów irańskiego w porównaniu do izraelskiego.

Niemniej faktem jest, że Teheran grozi, że jeżeli zostanie zaatakowany przez USA lub Izrael, to natychmiast wystrzeli salwę odwetową głównie w Izrael, który Persowie irańscy uważają za największe zło na świecie, zwłaszcza, ponieważ Żydzi izraelscy obecnie podobnie traktują Arabów tak jak Niemcy traktowali Żydów w gettach w czasie wojny.

Propaganda izraelska twierdzi, że Hamas dotąd użył 10,000 rakiet przeciwko osiedlom żydowskim. ale nie podaje ani zestawienia start w ludziach po obu stronach, ani nie wyjaśniają o jakich pociskach jest mowa. Faktem jest że Hamas i Hezbollah otrzymują pomoc z Iranu. Jest to głównym powodem, dla którego Izrael chce zniszczyć Iran. Natomiast Iran uważa Izrael za wroga, ponieważ aparat terroru obalonego szacha był zorganizowany przez służby specjalne Izraela. Pomoc Iranu jest skuteczna jak wykazało zwycięstwo Hezbollah w Libanie na armią Izraela.

Irańskie rakiety Szahab-3 i Sadżdżil o zasięgu od 1500 do 2000 km, były wystrzelone na pustyni po wydaniu komunikatu przez Iran, że dokonuje wzbogacania uranu na poziomie paliwa znacznie poniżej wzbogacenia koniecznego do produkcji bomb nuklearnych, w dotąd nie-ogłaszanym miejscu. Sam fakt istnienia drugiego ośrodka wzbogacania uranu powoduje nawoływanie do zastosowania nowych sankcji przeciwko Iranowi, przez sojuszników Izraela, USA, W. Brytanii i Francji. Rosja i Chiny oponują.

Nie są to pierwsze demonstracje rakiet o takim zasięgu. Najwyraźniej pokaz manewrów irańskich jest częścią dialogu między przyjaciółmi i oponentami monopolu nuklearnego Izraela na Bliskim Wschodzie. Natomiast rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych Iranu, Hassan Qaszqavi zapewnił, że próbne wystrzały tych pocisków nie mają nic wspólnego z naciskiem na Iran w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Stwierdził on, że wystrzały te są częścią obchodów Święta Obrony Narodowej Iranu.

Dowódca lotnictwa Gwardii Rewolucyjnej, generał Hossein Salami powiedział, że obecne wystrzały na pustyni są „ostrzeżeniem dla chciwych państw, które szerzą postrach; wystrzały te demonstrują, że [Iran] jest w stanie szybko i odpowiednio zareagować na ataki wrogów.”
„Zareagujemy na każdą akcję wojskową przeciwko nam w miażdżący sposób, bez względu na to które państwo lub reżym napadnie na nas.”

Eksperci zachodni oskarżają Iran o używanie fotomontaży z 2008 roku, żeby ukryć wystrzały, które się nie powiodły. Opisuje to między innymi Jeffrey Fleishman z Kairu, reporter Los Angeles Times w artykule pod tytułem „Iran wystrzelił dwie rakiety zdolne dosięgnąć Izraela i baz USA,” i donosi, że wystrzały te mają być dowodem siły Iranu wobec presji i gróźb sankcji przez USA, Francję i Brytanię. „Dialog nuklearny” z Iranem trwa wśród gróźb i straszenia.

WWW.pogonowski.com
28 wrzesień 2009

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

...und morgen die ganze Welt
grudzień 9, 2003
Andrzej Kumor
Noe
kwiecień 15, 2003
red. Krzysztof
Z mojego domu widziałem czym jest "wojna z terrorem"
sierpień 4, 2006
Robert Fisk
Wspomnienie o Janku Samsonowiczu
październik 4, 2005
przeslala Elzbieta
"Cztery miliony Polaków żyje w skrajnej nędzy...
kwiecień 1, 2008
komentator
"Solidarność" - Krystalizacja ruchu społecznego po wielkiej rewolcie
czerwiec 2, 2002
Andrzej Friszke
Lucky Larry wants $12.3 billion more for 9/11
czerwiec 19, 2008
Papież do Polaków o wspólnym domu europejskim
kwiecień 21, 2004
PAP
Organizacje żydowskie naciskają
luty 3, 2007
PAP
Nieudana wyprawa po łupy
maj 27, 2004
Pogrzeb Zofii Hertz
czerwiec 25, 2003
IAR
Zwierzenia nawiedzonego
czerwiec 2, 2008
Artur Łoboda
Szanowni Wielbiciele Platformy JKM.
czerwiec 7, 2005
Lewy Stoss
Czy 1 000 000 zł to dużo?
kwiecień 30, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Schroeder: Niemcy nie pozwolą na fiasko negocjacji
grudzień 13, 2002
zaprasza.net
Pl.jokes .. O tej niemożnosci ,wiecej.ciut..
grudzień 1, 2007
Znachor
paranoja
wrzesień 30, 2005
Skompromitował Polskę a siebie zeszmacił
maj 12, 2005
dr Leszek Skonka
Sejm zdrady
grudzień 20, 2007
...
Może za 40 lat
październik 20, 2007
Artur Łoboda
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media