ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Tu jest Polska, a nie Polin! Protest pod Sejmem! 
Protest przeciwko świecy chanukowej pod Sejmem w Warszawie.
 
Obecna powódź w Hiszpanii to skutek działań lewaków z Unii Europejskiej 
W 1957 roku w dorzeczu rzeki Turia przepływającej przez miasto Walencja w Hiszpanii i która spowodowała co najmniej 81 ofiar śmiertelnych.
Ówczesne władze Hiszpanii zbudowały system zapór, które miały chronić miasta hiszpańskie.
Za pieniądze z UE lewacy wyburzyli wiele z tych obiektów, bo były "nieekologiczne".
 
Niezależna witryna Alexa Jones'a 
Alex Jones należy do nielicznych ludzi na świecie którzy mają odwagę mówić prawdę o antyspołecznej konspiracji 
Nakaz aresztowania byłego Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego 
 
Kolejna odsłona protestów w Londynie 
Policja starła się 28 listopada z protestującymi przeciwko blokadom na Oxford Street, gdzie aktywiści rzucali butelkami i szarżowali przez szeregi funkcjonariuszy, co doprowadziło do ponad 60 aresztowań.

Oddolna grupa aktywistów Save Our Rights UK zaplanowała serię demonstracji, które miały odbyć się w ciągu weekendu w Londynie, aby zaprotestować przeciwko drugiej narodowej blokadzie. 
Damian Garlicki - ratownik medyczny przypomina! 
 
Ekspert od COVID-u, okazał się być awatarem stworzonym przez Chińczyków  
 
Ukraina: Maski rewolucji 
W Odessie w maju 2014 r. wymordowali bezkarnie 45 osób. Jak to możliwe, że nie usłyszeliśmy żadnych protestów ani krytyki ze strony zachodnich demokracji? Ukraińska rewolucja była silnie wspierana przez dyplomację USA. 
Izrael jest „TOASTEM” – nikt nie może tego teraz zatrzymać | Pułkownik Douglas Macgregor 
 
Nową pandemię zaplanowano na 2025 rok 
 
Jak bankierzy wciągnęli USA w II wojnę światową 
Tajemnica Pearl Harbor. Prawda, którą ukrywają Amerykanie. 
PAKT WOJSKOWY POLSKA - IZRAEL.  
Ewa Jasiewicz,Yonatan Shapira na spotkaniu w Krakowie 22 czerwca 2010  
Izraelscy żołnierze zamordowali 15 sanitariuszy i ratowników ze Strefy Gazy i zakopali w nieoznaczonym masowym grobie 
 
PiStapo atakuje rodziny 
Przypomnijmy sobie sceny ze świata Orwella. To już się dzieje.  
Wygadał się 
Bush junior zrównał napaść na Irak z wojną na Ukrainie
"Decyzja jednego człowieka o przeprowadzeniu całkowicie nieuzasadnionej i brutalnej inwazji na Irak. Chodzi mi o Ukrainę." 
FILM, KTÓREGO IZRAEL NIE CHCE, ŻEBYŚ OGLĄDAŁ 
 
Szczepienia pełne kłamstw 
To szczepionki, a nie wirusy, powodują choroby.
Wirusy pobudzają proces zdrowienia. Nie są naszymi wrogami, stoją po naszej stronie.
Wybuch epidemii świńskiej grypy z 2009 roku ma swoje korzenie w inżynierii genetycznej i jest wynikiem działania człowieka. 
Działania Izraela w Strefie Gazy to ludobójstwo Palestyńczyków 
Termin „ludobójstwo” powinien nas zatrzymać. Bo takich słów nie rzuca się na wiatr. My nie rzucamy ich na wiatr. Mamy wynikającą z badań pewność, że działania sił izraelskich w Strefie Gazy to najpoważniejsza ze zbrodni, jaką można popełnić na ludzkości. 
Premier Hiszpanii Pedro Sanchez o wojnie przeciwko Iranowi 

 
Atak pistapo w Gdańsku 
Atak "policji" na proteście w czasie przemowy Krzysztofa Kornatowicza - Gdańsk - 10.10.2020r.  
więcej ->

 
 

Winne lampki na balu


Tanie linie lotnicze zanotowały 233 proc. wzrost pasażerów. - TVN24 (5 stycznia 2006). Albo 233 procent wzrostu, albo 233-procentowy wzrost. Jednak nie pasażerów, ale liczby pasażerów. Inaczej reklamujemy linie, które rzekomo zwiększają wzrost osób korzystających z latających firm (nie dość, że tanich, to jeszcze... wydłużających). Dla Małysza i zakompleksionych Napoleonów - jak znalazł...
Tamże Skaner Polityczny; komentarz na planszy - Na "monolicie" PiS rysują się rysy. Niefortunne to maślane masło, nawet bardziej niż - Na horyzoncie (za)rys(owyw)ują się Rysy.
7 stycznia 2006 - Na jeziorze Rusałka wylądował mały samolot pasażerski. Załodze nic się nie stało. No tak, ale co z pasażerami? Jeśli nie na jeziorze Rusałce, to dlaczego w mieście Gdyni (może jednak w mieście Gdynia)?
Niemal codziennie popełniany jest błąd polegający na wstawianiu loga TVN24 pomiędzy zdaniami dotyczącymi tego samego wątku (powinny być jedynie pomiędzy tematami). Dzisiaj aż podwójny błąd tego typu - dwa zdania informujące o stanie zdrowia Szarona były oddzielone od siebie opisanym logiem. Podobnie dwa zdania o zmianie pań w naszym rządzie (na stanowisku ministra finansów).
Podczas transmisji z uroczystości owej wymiany i zaprzysięgania pani Zyty Gilowskiej, osoba prowadząca uroczystość pozwoliła sobie zapowiedzieć - W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polski. Większość naszych rodaków (ja także miewam kłopoty) nie odmieni prawidłowo oficjalnej nazwy naszego państwa (w dwóch wersjach), jednak podczas takiej uroczystości, transmitowanej nie tylko na całą Polskę... Przy okazji - słowniki powinny informować o wyjątku dotyczącym nazwy gazety "Rzeczpospolita". Otóż, jeśli chodzi o tę nazwę, to nigdy się nie spotkałem z obocznością, zatem pewnie jej nie ma... A jeśli tak, to zapewne nie będzie jej w przypadku ochrzczenia samolotu, statku czy jachtu imieniem Rzeczpospolita (i to powinno być nadmienione w słowniku).
Wieczorem Wydarzenia (Polsat) na całoekranowej planszy komentują wypadkowość w aspekcie niezapinania pasów na siedzeniach przednich i tylnich (jednak tylnych).
8 stycznia 2006 oglądaliśmy kolejną edycję "Eureko, ja to wiem!". Ciekawostką raczej (ni?li poważną turniejową zagadką) można określić pytanie: Rakousko - które to państwo po czesku? Okazuje się, że Austria... Zapytano również o konstruktora prysznica (do wyboru dwa słynne nazwiska i niejaki Priessnitz, którego to nazwiska znakomita większość Polaków nijak poprawnie by nie napisała). Ciekawe, że poloniści upierają się co do pisowni diesel (silnik skonstruowany przez Niemca Rudolfa Diesla), choć mamy szereg polskich nazw jednostek fizycznych, pierwiastków i wynalazków, które zostały przyja?nie spolszczone. Powinno być dizel (jak ów prysznic oraz dżul, kiur, czy żyletka). Ale jeśli w ten sposób językowi decydenci kształtują swe... image'e (nie imaże?!). Podano adres witryny, na której można sprawdzić swą wiedzę. Owszem - można, ale nie są tam podawane prawidłowe odpowiedzi, jedynie czas trwania sprawdzianu oraz krótka informacja - Dziękujemy za podjęcie próby rozwiązania testu. Twój test mogłby być lepszy. (pewnie, ale raczej mógłby). Nawet jeśli nie wstawimy żadnych odpowiedzi, to otrzymamy tę ironiczną uwagę, ale za to czas będziemy mieć rewelacyjny... A przy okazji - w teście umieszczono nazwę jednostki fizycznej Niuton (a powinno być niuton, choć oczywiście genialny Newton).
Od rana tegoż dnia, TVN24 informuje na przesuwającym się pasku, że były trener naszej piłkarskiej reprezentacji a obecnie poseł, po trzech godzinach pozwolił na ustalenie poziomu alkoholu we krwi. Również popełniono błąd z logiem (dano je pomiędzy dwoma zdaniami tego samego wątku). W wywiadzie były trener przyznał się do trenowania w dyscyplinie podnoszenia szampańskich i winnych lampek do ust (pewnie to one były najbardziej winne w sprawie). Narzekał, że funkcjonariusze byli przesadnie sprawni w jego ujęciu. Prawdopodobnie był zdumiony ich szybkością działania, a padł był ofiarą nowej interpretacji starych przepisów. Oczywiście, nie powie nam - ileż to razy prowadził swój pojazd pod wpływem alkoholu, ale przecież dla takiego dżentelmena, to z pewnością nie pierwszyzna. A zresztą - jako osoba wybrana przez Naród - powinien być zbudowany wysoką jakością pracy służb mundurowych! Media często miewają pretensje nie tylko do zawianych kierowców, ale też do ich znajomych, że widząc wychylanie toastów przez rajdowców oraz ich wsiadanie do bolidów - nie reagują. No i co na to organizatorzy, koledzy tudzież partnerki do tańca? Pito z nim, wywijano po parkiecie i odholowano do wozu. Łatwo krytykować prosty ludek na festynach w remizie. A tu sama sportowa śmietanka i też się... zwarzyła. Za jazdę po pijaku grozi dwuletnia odsiadka i chyba nikt nie wierzy, że znana osoba tyle posiedzi, bo to jest przepis dla rodaków trzeciej kategorii. Jednak wyjaśnienia powinny również złożyć osoby towarzyszące mistrzowi na Balu Mistrzów Sportu. A wystarczyło zadzwonić po taksówkę...


www.mirnal.neostrada.pl
9 styczeń 2006

Mirosław Naleziński, Gdynia 

  

Archiwum

Imperium czy hegemonia
wrzesień 7, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
Afganistan i kara śmierci za odejście od Islamu
marzec 28, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Czy konflikt z Irakiem jest wojną ideologiczną?
sierpień 1, 2003
Włodzimierz J. Korab-Karpowicz
Oświadczenie przewodniczącego Primum Non Nocere
czerwiec 4, 2004
dr Adam Sandauer -prezes Stowarzyszenia
Mnie nikt nie pytał
październik 25, 2008
Artur Łoboda
Destabilizacja Pakistanu utrudnia pacyfikację Afganistanu
styczeń 3, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Unia Europejska - dinozaur czekający na dobicie?
sierpień 25, 2004
Carl Beddermann
Nacjonalizm, czy kosmopolityzm?
lipiec 21, 2008
Dariusz Kosiur
Wiarus znaleziony w sieci
marzec 1, 2006
Szukacz
G... zawsze pływa po wierzchu szamba
styczeń 24, 2007
¬ródło informacji: INTERIA.PL/PAP
Izrael Szamir "PaRDeS - studium Kabały" Rozdział 7
marzec 27, 2006
Roman Łukasiak (poprawki M.G.)
Finis Poloniae?
listopad 8, 2007
Remigiusz Okraska
Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie” – Adam Mickiewicz.
grudzień 10, 2008
REORGANIZACJA
czerwiec 7, 2008
Marek Jastrząb
Kaczyński: przychylność dla bossów
sierpień 9, 2002
PAP
Warmia czy Mazury, drzewo czy drewno, Ubiji czy Ubii?
listopad 5, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Centrum kultury w fabryce Schindlera
czerwiec 3, 2004
Głos przeciw liberalizmowi (polemika z Red. S. Michalkiewiczem)
styczeń 23, 2007
Dariusz Kosiur
Oszustwa wyborcze w USA
maj 3, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Co piąte dziecko głoduje w Argentynie
listopad 17, 2002
PAP
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media