ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Tu jest Polska, a nie Polin! Protest pod Sejmem! 
Protest przeciwko świecy chanukowej pod Sejmem w Warszawie.
 
Ludobójstwo covid 
Wywiad z CLAIRE EDWARDS  
Po tych szczepionkach 12-15 letnie dzieci umierają na krwotoki mózgu, zawały serca, niewydolność serca 

 
 

 
Dr Mike Yeadon rozmawia z dr Reinerem Fuellmichem o kłamstwach dotyczących COVID  
„Nie bój się wirusa. To nie jest tak niebezpieczne, jak ci wmówiono.

„Bójcie się swoich Rządów - lub organów, które panują ponad tymi Rządami”. 
Zdarzenia niepożądane związane ze szczepionką przeciw Covid 
Przykłady uszkodzeń organizmu po szczepieniach na Covid-19.
Stan na październik 2021.
 
Kowidowa żydokomuna szykuje sądy kiblowe 
Reżim kowidowy Morawieckiego zamierza wprowadzić "komisarzy politycznych" dla ścigania wolnego słowa. 
www.globalresearch.ca 
świetne analizy polityczne i gospodarcze w skali mikro i makro + anty-NWO 
Przedsiębiorstwo holokaust 
Telewizyjny wywiad z Normanem Finkelsteinem 
Kolejna odsłona protestów w Londynie 
Policja starła się 28 listopada z protestującymi przeciwko blokadom na Oxford Street, gdzie aktywiści rzucali butelkami i szarżowali przez szeregi funkcjonariuszy, co doprowadziło do ponad 60 aresztowań.

Oddolna grupa aktywistów Save Our Rights UK zaplanowała serię demonstracji, które miały odbyć się w ciągu weekendu w Londynie, aby zaprotestować przeciwko drugiej narodowej blokadzie. 
Charlie Sheen & Alex Jones on 9/11 
Znany aktor Hollywood aktor zebrał się na odwagę powiedzenia tego co myśli o 11 września 2001 roku 
Sędziowie nie wierzą w kowida i nie dają się zastraszyć. Ale, czy innych karzą za brak maski? 
Impreza w SĄDZIE REJONOWYM. W sali rozpraw zrobili bankiet. Przyjechała policja 
Ubezpieczenie od szczepień na kowida 
Tak Ministerstwo Finansów wycenia szkody w zdrowiu - wynikłe z eksperymentalnego szczepienia przeciwko nieistniejącemu kowidowi. 
Izraelscy żołnierze zamordowali 15 sanitariuszy i ratowników ze Strefy Gazy i zakopali w nieoznaczonym masowym grobie 
 
Deborah Tavares o broni elektromagnetycznej stosowanej wobec społeczeństw cz I, 13 marca 2021 
Deborah Tavares z portalu StopTheCrime.net i PrimaryWater.org ma liczne filmy na YouTube i niestrudzenie bada dokumenty wypuszczane przez amerykańską administrację.  
whatreallyhappened.com 
Warto dodać ten link do Pana strony: http://whatreallyhappened.com/

99% tez dotyczących religii, polityki i ekonomii i filozofii się pokrywa z tezami zaprasza.net. Topowa strona. 
Zełenski kupił sobie dwa jachty 
Ukraiński "Sługa narodu" i jego żona - kupują sobie bogactwa. Skąd mają pieniądze? 
David Icke w LondonReal TV 
Podczas bezpośredniej transmisji na YouTube (6 kwietnia 2020 r.) obejrzało 65 tysięcy osób. Zaraz potem został on usunięty ze wszystkich kanałów YouTubea, Vimeo i Facebooka. Wywiad - zwłaszcza od ok. 50 min. - polecamy polskim władzom, ekspertom, dziennikarzom, policji i wojsku oraz wszystkim tym, którzy czują, że w niedalekiej przyszłości mogą przyczynić się do zachowania godności i wolności przez człowieka.  
PiStapo atakuje rodziny 
Przypomnijmy sobie sceny ze świata Orwella. To już się dzieje.  
Nakaz aresztowania byłego Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego 
 
Wielkie pytania o 9/11 
Strona poświęcona analizie wydarzeń z 11 września 2001 
więcej ->

 
 

Wielki Wzrost Potencjału Wschodnii-Południowej Azji





Wielki wzrost potencjału wschodniej Azji jest opisywany w bieżącej literaturze amerykańskiej. Oto kilka tytułów. Clyde Prestowitz opublikował książkę pod tytułem „Trzy Miliardy Nowych Kapitalistów: Wielkie Przesunięcie Bogactwa i Potęgi na Wachód” („Three Billion New Capitalists”), Ted Fishman „Firma Chiny: Jak Wzrost Następnej Super-Potęgi Rzuca Wyzwanie Ameryce i Światu” („China Inc.”), John Friedman „Urbanizacja Chin” („China’s Urban Transition”), Pun Ngai „Produkt Chin: Robotnice Fabryczne w Globalnej Gospodarce” („Made in China: Woman Factory Workers in a Global Workplace”) i Elizabeth C. Economy „Czarna Rzeka: Znaczenie Środowiska Dla Przyszłości Chin” („The River Runs Black: The Enviromental Chalange to China’s Future”). Zbiorową recenzję tych książek, pod tytułem „W Cieniu Chin,” opublikował profesor Robert Skidelski w New York Review of Books w numerze listopadowym i w grudniowym, 2005.

Ostatnie trzy książki opisują skutki jakie ponoszą same Chiny z powodu rozwoju ekonomicznego, które począwszy od Rewolucji Kulturalnej i wysiedlania ludzi z miast Mao Tsetunga, do „pięcia się po drabinie” pod wodzą Deng’a Xiaoping’a, który zaczął swoją rerformę od ujścia rzek Perłowej i Jangtse. Miasta zostały otwarte dla przybyszów ze wsi i inwestycje z zagranicy zaczęły być dobrze widziane. Lekki przemysł z Hong Kong’u przeniesiono do delty rzeki Perłowej, na tereny udostępnione za darmo i dano tam przedsiębiorcom swobodę działania. Deng spowodował wielki wzrost przemysłu na wsiach, w okół miast, gdzie dziś pracuje jedna czwarta siły roboczej Chin. W ciągu dekady wyeliminowano nędzę 200 milionów ludzi. Była to forma wzrostu oparta na miejscowych oszczędnościach i niezależna od inwestycji z zagranicy. Szkoły i szpitale były budowane z miejscowych zysków. Tego rodzaju system własności wiejskiej jest nieznany na zachodzie.

W miastach wydawano mieszkańcom karty pobytowe, ale jednocześnie pozwalano ludziom pracować, bez pozwolenia na stały pobyt i bez prawa dostępu do miejskiej służby zdrowia i opieki społecznej. Ludzie ci byli kwaterowani w hotelach robotniczych podobnie jak w PRL’u i często pracowali znacznie ponad osiem godzin. Był to wyzysk uzasadniany powiedzeniem członków partii komunistycznej: „Teraz kapitalizm a socializm pó?niej. Rozwój kapitalistyczny opiera się na wyzysku. Pó?niej socjalizm poprawi dolę tych ludzi. Lepiej żeby rządziła partia komunistyczna w obydwu stadiach rozwoju raczej niż żeby przeżywać znowu rewolucję.” W tradycji chińskiej nauki Konfucjusza, autorytatywny rząd mniej wzbudza oporu, niż w tradycji kultury europejskiej. Natomiast pamięć wyzysku i upokarzania przez Anglików i Japończyków pozwala komunistom utrzymywać nimb wyzwolicieli. Chińczycy nie chcą wspominać okrucieństwa i masowych mordów Mao Tsetung’a i raczej wolą wspominać go jako kaligrafa i poetę.

Na arenie politycznej sytuacja Chin ulegała zmianom. Śmierc prezydenta Kennedy’ego w1963roku pozwoliła Izraelowi stać się potęgą nuklearną. Inaguracja Lyndon’a Johnson’a była momentem, od którego Izrael i radykani sjoniści zaczęli kontrolować polityką zagraniczną USA. Natychmiast wyłoniła się w Waszyngtonie inicjatywa żeby użwać Chiny jako przeciw-wagi Związku Sowieckiego, ktory w tym wtedy dostarczał broni Irakowi, Syrii i Egiptowi.

Już w 1964 tym roku Chiny, z pomocą USA, stały się potegą nuklearną. Kiedy Izrael zaatakował ościenne państwa arabskie w czerwcu 1967 roku, Żydzi dokonali ekspansji na ziemie Jordanii, Syrii i Egiptu. USA działając w obronie Izraela, otworzyły Chinom swój rynek, kiedy prezydent R. Nixon i H. Kissinger, pojechali w lutym 1972 roku do Pekinu

Izraelczycy myśleli, że ich łapówki kupiły im kontrolę nad armią egipska, która to armia zaskoczyła Izrael niespodziewanym atakiem i zniszczyła wszystkie izraelskie tanki w 1973 roku. Wtedy sekretarz stanu, Żyd, Henry Kissinger, użył pogotowia nuklearnego, żeby powstrzymać interwencję sowiecką. Uratował on Izrael od klęski w wojnie z Egiptem, przesyłając samolotami tanki z załogami z USA, przez Wyspy Azorskie i Lizbonę, do Izraela.

Związek Sowiecki w obliczu zagrożenia wojną nuklearną i porozumieniem USA – Chiny zmniejszył poważnie swe poparcie dla państw arabskich. Następnie w latach 1990tych USA było pochłonięte upadkiem Sowietów, globalizacją, pacyfikacją Jugosławii i rewolucją komputerową. Atak na wieżowce w Nowym Jorku i na Pentagon w 2001 roku, jak i krach na giełdzie akcji firm elektronjcznych, obnażył słabość USA, przeanalizowaną już w 1987 roku, przez Paul’a Kennedy’ego, który przepowiadał „wielobiegunowy świat.” Wówczas Rosja i Chiny były jednak jeszcze za słabe żeby stanowić przeciw-wagę potędze USA.

Pro-Izraelska „wojna przeciwko terrorowi” Busha, oraz najazdy i pacyfikacje USA w Afganistanie i w Iraku „ukryły” chwilowo słabości USA. Tymczasem, przez ćwierć wieku gospodarka Chin rosła tempem prawie 10% rocznie, a ludność osiągnęła ponad 1,300 lilionów, czyli jedną piątą ludzkości. Natomiast, poważny spadek liczby obywateli Rosji i słabość ekonomiczna spowodowana rabunkiem mienia narodowego w czasie prywatyzacji po upadku Związku Sowieckiego, zmusił Rosję, do szukania oparcia w Chinach.

Jeżeli Chiny będą mogły nadal rosnąć gospodarczo o ponad 9% rocznie, to ich gospodarka prześcignie wielkością gospodarkę USA w roku 2041, według obliczeń ekonomisty Lee Kwan Yu z Singapore, który uważa że wzrost Chin spowoduje przesunięcie równowagi sił do Azji, która do XVI-tego wieku była dominującą siłą na świecie. Problemem rządu Chin jest spójność społeczeństwa, które żyje w środowisku uszkodzonym nagłym uprzemysłowieniem, pod rządami skorumpowanych biurokratów.

Chaotyczny wzrost Chin destabilizuje ludność, wśród której setki milionów ludzi nie ma ani stałej pracy, ani stałego miejsca zamieszkania. Ludność bogatszych prowincji nadmorskich żyje na znacznie wyższej stopie, niż mieszkańcy wnętrza kraju. Różnica ta jest tak wielka jak różnica stopy życiowej USA, w porównaniu do Północnej Afryki. 200 milionów ludzi w miastach jest bez pracy a 100 milionów robotników rolnych jest zagrożonych stratą pracy, z powodu importu żywności, wynikającego z przystąpienia Chin do World Trade Organization.

Uregulowana wymiana gospodarcza, według regulacji World Trade Organization, jest z natury pokojowa. Natomiast konkurencja o płynne paliwo prowadzi do zmagań geopolitycznych. W ciągu ostatnich dziesięciu lat wartość eksportu Chin do USA wzrosła z 35 miliardów dolarów do 200 miliardów. Chiny stanowią napęd do globalizacji i jednocześnie nazywane są „przedsiębiorstwem, które ma potężną armię.” Wzrost potęgi gospodarczej Chin powoduje odwrotnie proporcjonalny spadek potęgi politycznej USA. Ten stan rzeczy jest porównywany do współzawodnictwa Niemiec i Anglii przed Pierwszą Wojną Światową.

Prównywanie Europejczyków z Chińczykami jest ryzykowne ponieważ istnieją między nimi głębokie różnice w rytuale współżycia i pracy. Porównywanie fiaska perestrojki i demoralizacji ludności pod rządami komunistów w Europie z tym co się dzieje w Chinach jest ryzykowne. W Chinach całkowita nędza, zdefiniowana jako utrzymanie człowieka za mniej niż dolara dziennie, spadła z 64% do 17%. Kontrola nad budżetem jest decentralizowana w Chinach, natomiast partia komunistyczna zachowuje monopol kontroli politycznej, ale jednocześnie pozwala Chińczykom bogacić się.

Tak więc kolosalny zasób robotników w Chinach i w Indiach w czasie kiedy komunikacja odbywa się elektronicznie i samolotami, produkcja przemysłowa w USA jest skazana na upadek, wraz z amerykańską stopą życiową, co powoduje „amerykańskie życie nad stan” zwłaszcza pod presją „konsumeryzmu.” Przy powiększaniu się ich oszczędności i przy rosnących zyskach, nikt nie może zabronić Chińczykom kupować na giełdzie udziały w międzynarodowych korporacjach. Natomiast ze swojej strony po 1972im roku Amerykanie drukowali nie ograniczoną ilość pieniędzy i bonów skarbowych, żeby móc robić nieograniczone zakupy zagranicą. Dziś Chiny mają akumujację bonów skarbowych USA wartości ponad 3,000 miliardów dolarów. Kapitał ten spada na wartości, kiedy spada wartość dolara.

Już dziś w gospodarce światowej Chińczycy produkują dwie trzecie kopiarek, butów, zabawek, mikrofalowych piecyków, oraz połowę DVD players, cyfrowych aparatów fotograficznych, cementu, i tkanin, jak też 40% skarpetek, jedną trzecią komputerów i jedną czwartą komórkowych telefonów. Natomiast gospodarka Indii opiera się na masach dobrze wykształconych i mówiących po angielsku ludzi, pracujących przy tworzeniu programów komputerowych i w elekronice, jak również w księgowości za pomocą internetu. Tele-sprzedarz i tele-informacja rozpowszechniane są po bardzo niskich kosztach za pośrednictwem Hindusów, wyszkolonych w mowie angielskiej o „zneutralizowanym akcencie.” Do tych systemów dodaje się „turyzm leczniczy” oparty na bardzo niskich kosztach zabiegów w szpitalach w Indiach w porównaniu z Ameryką. W rezultacie Chińczycy i Hindusi osiągają krytyczną skalę wielkości przemysłu potrzebną do masowego rozwoju procesu inowacji – inowacji gotowych do rywalizacji z resztą świata.

W odpowiedzi amerykański przemysł zbrojeniowy i sterująca nim finansiera żydowska tworzy nową doktrynę Bush’a opartą o „wojskowo-przemysłowy kompleks” nie tylko przciwko terrorystom, jak tego potrzeba Izraelowi, ale również w celu wygrania wyścigu zbrojeń z siłami Chin i Rosji. Ciekawe jest czy wejście Chin do gopodarki światowej uczyni świat bardziej chiński czy Chiny bardziej europejsko-amerykańskie. Być może wskazówką jest muzyka. Na świecie dominuje dziś muzyka europejska a Chińczycy grają w konkursach Chopina i innych europejskich kompozytorów, natomiast prawie nikt, poza Chinami, nie zna tradycjonalnej muzyki chińskiej. Przyszłość odpowie na te pytania a tymczsem obserwujemu wielki wzrost potencjału wschodnio-południowej Azji.



www.pogonowski.com
18 listopad 2005

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Unia Wolności nie ma honoru by odejść w przeszłość i przestać naprzykrzać się społeczeństwu.
grudzień 8, 2002
Odezwa do wstydu
styczeń 29, 2007
Wiesław Sokołowski Redakcja pisma literackiego
Polacy - jak wy to robicie ?
maj 27, 2003
przesłala Elżbieta
UE w Wąchocku
grudzień 27, 2003
przesłała Elżbieta
Wojskowa współpraca dwóch agresorów
kwiecień 11, 2005
cywilizowany
Kargul na urzędzie
maj 3, 2005
Witold Filipowicz
Public Relations – kształcenie ogłupiałego motłochu
luty 26, 2006
zbigniew jankowski
Złote wrota z FOZZ w tle
wrzesień 20, 2002
Igor Janke http://rzeczpospolita.pl
Maskony w służbie bezpieczeństwa?
sierpień 20, 2006
Stanisław MICHALKIEWICZ
Nie nam rozpacz
maj 7, 2003
przesłała Elżbieta Gawlas
Kiedy Polacy zaczną mówić prawdę?
lipiec 29, 2008
Artur Łoboda
Protegowanie ekstremistow i gnębienie działaczy pokojowych w Izraelu
maj 6, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
The Strategy of Disintegration: False flags, dirty tricks and the dismemberment of Iraq
grudzień 26, 2006
David Montoute
Vademecum "Jajcarza"
grudzień 7, 2003
Podstępny rak toczy służbę zdrowia
lipiec 20, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Porada dla wielodzietnych biednych rodzin
październik 22, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Ludzkie gnojowisko
wrzesień 4, 2003
Adam Zieliński
Dla jego bolesnej męki
październik 21, 2008
wikipedia.pl
Zmiany w Kodeksie Pracy po 01.01.2003
marzec 3, 2003
Prawda o genetycznie modyfikowanej żywności
luty 2, 2007
Dorota
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media