ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Czy celem szczepień jest unicestwienie USA? 
“To, czego KPCh pragnie najbardziej, to aby amerykańscy żołnierze zostali zaszczepieni...
Po zaszczepieniu wojsk amerykańskich, mówię wam, szczepienie przeciwko wirusowi KPCh będzie w znacznym stopniu bliska końca”. 
Medialni MORDERCY! 
Jak najgorsze szumowiny z pierwszych stron gazet, szczuły na ludzi, którzy nie dali się zatruć trującą szczepionką przeciwko nieistniejącemu kowidowi 
"patriotyzm" po 1989 roku 
komentarz zbędny 
Kiedy Zełenski zagrał hymn narodowy przyrodzeniem 
 
Maseczki opadły – porażka programu „Polskie Szwalnie” 
Mimo że Agencja poniosła znaczne koszty w związku z realizacją projektu „Stalowa Wola”, produkcja maseczek nie została uruchomiona i zakończyła się na etapie testowym. 
Człowiek 2.0 
Nanoszczepienia i Transhumanizm, MODERNA w natarciu na mR 
Rosyjska ruletka, czyli epidemia testów 
Jak jeden mąż przyjęto błędny model matematyczny i zamknięto w domach miliony ludzi wpędzając ich w dodatkowe problemy zdrowotne i finansowe. Zrujnowano gospodarki, zlikwidowano całe branże, przekreślono cały dorobek na temat zdrowego stylu życia. 
Czy Policjanci będą zwracać za bezprawne mandaty? 
Zarówno mandaty, jak i wnioski o ukaranie karą finansową do sanepidu, które wystawiali poszczególni policjanci w czasie epidemii, okazują się być nie tylko bezprawne, ale i naruszające konstytucję.  
To tylko... / It's just...  
Jak Nas wganiają w kajdany 
AI to wyrok śmierci, który już jest wykonany 
Pod koniec 2023 roku ukazała się książka Pana Profesora „informatyka w służbie ludobójstwa” w której opisuje całe swoje życie i to, jak największe korporacja świata budowały jego zdaniem swoje marki na ludobójstwie, w tym w trakcie II Wojny Światowej i obozach zagłady 
Holenderski poseł Geert Wildersem przemilcza zbrodnie Izraelczyków 
Holenderski poseł Stephan van Baarle skonfrontował się w parlamencie ze skrajnie prawicowym politykiem Geertem Wildersem, oskarżając go o wspieranie trwającej ofensywy militarnej Izraela w palestyńskiej Strefie Gazy, w wyniku której zginęło ponad 63 000 Palestyńczyków, głównie kobiety i dzieci. 
Wszystko pod kontrolą 
Od zawsze służby specjalne kontrolowały rzekome niezaplanowane spotkania oficjeli z obywatelami.
Przykład podstawionego Putina - jako przypadkowego przechodnia.
 
Wojsko izraelskie zabija Żydów, by odpowiedzialnością obarczyć Hamas 
Na angielskojęzycznej, izraelskiej stronie ynetnews.com, pojawił się film nakręcony w podczerwieni przez jeden z izraelskich helikopterów typu Apache podczas ataku Hamasu na Izrael 7.10.2023 r. 
Egzekucja nad dr.Ratkowską wstrzymana 
Patologia w środowisku medycznym 
LIST OTWARTY-PETYCJA w interesie publicznym do Marszałków i Radnych wszystkich województw 
Drogi Czytelniku!
Jeśli chcesz wzmocnić oddziaływanie poniższego pisma-petycji, to możesz wysłać takie samo albo podobne pismo-petycję od siebie lub większej liczby osób lub od organizacji.  
Planet Lockdown 
Planet Lockdown to film dokumentalny o sytuacji, w jakiej znalazł się świat. Twórcy filmu rozmawiali z niektórymi z najzdolniejszych i najodważniejszych umysłów na świecie, w tym z epidemiologami, naukowcami, lekarzami, prawnikami, aktywistami, mężem stanu... 
Na wzór hitlerowski 
Eksterminacja starszych osób w Niemczech.  
Im – wolno, nam – nie 
Wielka bitwa o port w Hajfie zakończyła się. Chiny rozpoczną swe zawiadywanie portem w roku 2021, co postawi USA przed alternatywą, czy Szósta Flota będzie dalej zawijała do Hajfy, czy też należy urzeczywistnić pogróżkę wycofania się? 
NIEMIECKI LEKARZ OPOWIADA CIEKAWOSTKI (DNI ŚFIRUSA 4) 
 
whatreallyhappened.com 
Warto dodać ten link do Pana strony: http://whatreallyhappened.com/

99% tez dotyczących religii, polityki i ekonomii i filozofii się pokrywa z tezami zaprasza.net. Topowa strona. 
więcej ->

 
 

"Nieudane Państwa" i "Fasadowe Demokracje"



Wiele artykulow krytycznych w sprawie prywatyzacji ubezpieczen spolecznych w USA opisuje jak dalece Stany Zjednoczone sa "nieudanym panstwem". W serii "Porzadek na Swiecie, Nieudane Panstwa i Terroryzm," Henry C.K. Liu opublikowal w "Asia Times" artykul "Sprawa Prywatnych Ubezpieczen" ("The Business of Private Security"), w ktorym napisal, ze porzadek spoleczny jest podstawa bezpieczenstwa wewnetrznego w kazdym kraju, a wlasnie ubezpieczenia spoleczne sa podstawa porzadku spolecznego. Tak wiec prywatyzacja ubezpieczen spolecznych otwiera droge do wycofania sie z odpowiedzialnosci rzadu, co z kolei przyczynia sie do stworzenia "nieudanego panstwa", ktore nie dobrze sluzy swoim obywatelom.

Noam Chomsky, jezykoznawca i profesor filozofii w Massachussetts Institute of Technology opublikowal ksiazke pod tytulem "Imperialne Ambicje" ("Imperial Ambitions"), w ktorej to ksiazce pisze, ze USA stanowi "nieudane panstwo", w ktorym istnieja bardzo slabo funkcjonujace demokratyczne instytucje. Autor ten uwaza ze byloby wielkim postepem, gdyby Stany Zjednoczone byly tak demokratyczne, jak na przyklad Brazylia, gdzie ludzie nie sa zmuszeni glosowac na wybranca zakulisowych manipulacji politycznych grup nacisku i elity finansowej.

Informacji niewygodnych dla manipulatorow politycznych poprostu nie publikuje sie w prasie w USA. Przed wyborami prezydenckimi w 2004 roku wiekszosc Amerykanow popierala protokuly z Kioto, o ograniczeniach gazow spalinowych, podnoszacych temperature atmosfery, jak rowniez wiekszosc popierala Miedzynarodowy Sad Kryminalny, oraz role ONZ w kryzysach miedzy panstwami. Wiekszosc Amerykanow uwazala, ze prawo do wytoczenia wojny zapobiegawczej jest legalizacja agresji. Nigdy te ustalenia stanu opinii publicznej nie byly opublikowane, poniewaz byly one przeciwne planom dzis rzadzacych w USA neokonserwatystow-syjonistow. Podobnie przed atakiem na Irak 75 procent Amerykanow bylo przeciwnm temu atakowi, jezeli faktycznie Irak nie mial broni masowego razenia i nie popieral terorystycznych akcji Alkaidy.

Na przyklad w USA nie ma politycznego znaczenia fakt, ze trzy czwarte Amerykanow domaga sie panstwowej sluzby zdrowia, ktora to sluzba, sama w sobie, jest postrzegana jako wartosc moralna. Natomiast w mediach dyskutuje sie jak sprawe moralna malzenstwa homoseksualistow, zamiast publicznj debaty o reformie sluzby zdrowia. Wedlug profesora Chomsky'ego celem amerykanskich procesow politycznych jest marginalizacja i izolacja obywateli. Z tego powodu politycy amerykanscy usiluja zniszczyc zwiazki zawodowe w USA, dopuszczaja do spadania plac realnych a jednoczesnie majatek narodowy przechodzi w rece coraz mniejszej liczebnie elity.

Nic dziwnego, ze system sluzb zdrowia w USA marnuje rocznie setki miliardow dolarow na koszty administrcyjne. Dzieje sie tak mimo tego, ze 80 procent Amerykanow chce wiekszego udzialu rzadu w kosztach sluzby zdrowia, a 70 procent chce podniesienia pomocy dla studentow i zwiekszenia swiadczen spolecznych. Niestety w dwupartyjnym systemie w USA obie partie skutecznie sprzeciwiaja sie woli wiekszosci obywateli w sprawach opieki spolecznej i sluzby zdrowia jako "politycznie niemozliwej".

Chomsky uwaza, ze wprowadzenie ochotniczej sluzby wojskowej w USA doprowadzilo do stworzenia najemnego wojska, zlozonego z ludzi socjalnie uposledzonych, dla ktorych ochotnicza sluzba wojskowa jest jedynym sposobem wyjscia z nedzy. Wedlug Chomsky'ego armia zlozona z ludzi socjalnie uposledzonych, jest bardziej niebezpieczna dla porzadku spolecznego, niz armia poborowa.

W czasie pacyfikacji Iraku doradcy izraelscy i tlumacze jezyka arabskiego zachecili zolnierzy USA do stosowania tortur takich, jakim podlegaja od pol wieku Arabowie palestynscy w wiezieniach izraelskich. Na domiar zlego, w Iraku torturujacy Arabow zolnierze amerykanscy, sa blednie przekonani, ze mszcza sie na ludziach odpowiedzialnych za atak Alkaidy na wiezowce nowojorskie i na Pentagon. Bush mowil kilkakrotnie o odpowiedzialnosci Iraku za terrorystyczny atak z 11 wrzesnia 2001 i dotad wielu Amerykanow blednie wierzy, ze Irak byl sprzymierzony z Alkaida, co jest zupelna nieprawda.

Henry Liu konkluduje swoja serie artykulow na temat tak zwanych "nieudanych panstw" ("failed states") opublikowanych w "Asia Times", i stwierdza on, ze od kilkudziesieciu lat, zsynchronizowana ideologia amerykanskich ekonomistow powoduje chaos w gospodarkach trzeciego swiata i czyni z nich "nieudane panstwa" otwarte na obca gospodarcza i wojskowa kontrole. Liu uwaza, ze wielkim problemem naszych czasow nie jest staranie sie ludzi o posiadanie wlasnego suwerennego panstwa, natomiast wedlug niego glownym problemem naszych czasow jest bezwzgledny fundamentalizm "wolnorynkowy", za pomoca ktorego ekstremisci stwarzaja "fasadowe domokracje" nie spelniajace woli ich wlasnych obywateli.

10 październik 2005

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

O stosunku z perspektywy Lecha Kaczyńskiego
październik 28, 2008
tłumacz
Sekty - psychomanipulacja
maj 15, 2008
www.psychomanipulacja.pl
Wyjaśnienie
październik 24, 2005
Artur Łoboda
PKNORLEN (PKN): 6 milionów odprawy
sierpień 14, 2004
PAP
Sprawa Kurdystanu utrudnia destabilizację Iranu przez USA
listopad 2, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Illuminati
grudzień 3, 2006
Elzbieta
http://prawo.uni.wroc.pl/~kwasnicki/EkonLit/13809.htm
marzec 29, 2006
Mordercy Olewnika
styczeń 23, 2009
...
Mamy prawo do obrony
sierpień 9, 2006
Dariusz Kosiur 09.08.2006
Lech Kaczyński: możliwe, że w Iraku zostaniemy jeszcze dłużej
luty 7, 2006
PAP
Hubalczycy
maj 7, 2005
przesłała Elzbieta
Konfrontacja z globalizmem w Europie i w Ameryce
czerwiec 16, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
SLD - KAWIOROWA "LEWICA" JH
listopad 23, 2002
JH
Polacy muszą być mądrzejsi od innych
lipiec 15, 2008
Artur Łoboda
Obca dominacja za pomocą rozniecania wojen domowych?
styczeń 9, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Kasy fiskalne dla lekarzy i prawników.
sierpień 12, 2006
koala410
Polska wypowiada wojnę Irakowi !!!
luty 26, 2003
Tajna broń HAARP, czyli metafizyka ludzkiej głupoty
luty 13, 2005
Marek Głogoczowski
Szacunek dla Chrystusa!
marzec 25, 2005
Dariusz Benedykt Ciesielski
CIEKAWY WYKŁAD
kwiecień 2, 2006
GOJ
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media