ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Israelis protest in Jerusalem against PM Netanyahu 
Netanyahoo is a criminal just like Trumpy wumpy
Netanyahoo jest kryminalistą tak samo jak tępy głupek 
Powstało Polskie Stowarzyszenie niezależnych lekarzy i naukowców 

 
Kanciarze z Wall Street 
Film przedstawia kulisy Wall street . Metody działania , które doprowadziły w ciągu kilku ostatnich lat do wywołania kryzysu finansowego. 
Strzeżcie się Obamy 
Kto naprawdę stoi za Barakiem Obamą? 
Ostatni mit (o polityce sowieckiej) 
 
To tylko... / It's just...  
Jak Nas wganiają w kajdany 
Opresja szczepień - nieznany zapis wideo - prof. Stansiław Wiąckowski 
W wrześniu 2016 roku ekipa NTV odwiedziła w Kielcach wybitnego człowieka. Profesor Stanisław Wiąckowski to odważny naukowiec, autor kilkuset publikacji na temat ochrony środowiska i zdrowia. 
Świat dał się ogłupić lewackiej religii klimatycznej. Wpływ CO2 na klimat jest znikomy 
Wpływ CO2 na wzrost temperatury? Nie zostało przeprowadzone żadne potwierdzające badanie 
PAKT WOJSKOWY POLSKA - IZRAEL.  
Ewa Jasiewicz,Yonatan Shapira na spotkaniu w Krakowie 22 czerwca 2010  
Im – wolno, nam – nie 
Wielka bitwa o port w Hajfie zakończyła się. Chiny rozpoczną swe zawiadywanie portem w roku 2021, co postawi USA przed alternatywą, czy Szósta Flota będzie dalej zawijała do Hajfy, czy też należy urzeczywistnić pogróżkę wycofania się? 
FILM, KTÓREGO IZRAEL NIE CHCE, ŻEBYŚ OGLĄDAŁ 
 
Polscy "nacjonaliści" o żydach 
Po prostu zobaczcie 
Ukraina: Maski rewolucji 
W Odessie w maju 2014 r. wymordowali bezkarnie 45 osób. Jak to możliwe, że nie usłyszeliśmy żadnych protestów ani krytyki ze strony zachodnich demokracji? Ukraińska rewolucja była silnie wspierana przez dyplomację USA. 
Warto posłuchać 
Chociaż scyzoryk się w kieszeni otwiera - to musimy zapamiętać takie zdarzenia i przypomnieć przed Trybunałem do spraw zbrodni kowidowych 
"Norymberga 2" w Sejmie RP 
 
Tego preparatu nie można nazywać szczepionką. Nazywam to konstruktem mRNA, rekombinowanym RNA, preparatem, który jest dziełem inżynierii genetycznej.  
Prof. zw. dr hab. Roman Zieliński “O szczepionce genetycznej Pfizera i testach PCR” 
Czy to broń mikrofalowa spowodowała poważne oparzenia i obrażenia protestujących w Canberze w Australii? 
 
Dr Michael Yeadon: masowe morderstwa z paszportami szczepionek i szczepionkami uzupełniającymi 
Ten system jest wprowadzany za pomocą kłamstw w jakimś celu, i myślę, że celem jest całkowita totalitarna kontrola. 
Co musimy zrobić aby pokonać globalistów? 
Brat Alexis Bugnolo z Rzymu. 
Zełenski kupił sobie dwa jachty 
Ukraiński "Sługa narodu" i jego żona - kupują sobie bogactwa. Skąd mają pieniądze? 
więcej ->

 
 

TOPR gospodarzem Kongresu IKAR-CISA



Zakopane, 12.10.2004 r.
Jutro rozpoczyna się w Zakopanem Kongres Międzynarodowej Komisji Ratownictwa Alpejskiego (IKAR-CISA).

Ratownicy górscy z całego świata spotykają się w Zakopanem na swoim dorocznym kongresie.


Prezydent Aleksander Kwaśniewski objął patronat honorowy nad kongresem IKAR – CISA ZAKOPANE 2004



Zakopane, 01.10.2004 r. W dniach 13-17 pa?dziernika 2004 roku pod patronatem Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego odbędzie się w Zakopanem Kongres Międzynarodowej Komisji Ratownictwa Alpejskiego (IKAR-CISA). Gospodarzem kongresu jest Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

- Tematem tegorocznego spotkania jest „Bezpieczeństwo ratowników górskich w ich działaniach”. W czasie ostatniego kongresu ustaliliśmy, że zbyt wielu ratowników traci życie w czasie działań ratowniczych – mówi Toni Grab, prezes zarządu IKAR. - W Zakopanem omówimy okoliczności oraz ewentualne pomyłki, które były przyczyną śmierci naszych kolegów. Ustalimy przesłanki wspólne dla tych wypadków po to, żeby uniknąć ich w przyszłości. W związku z tą kwestią przypominamy, że o wszelkich błędach, jakie zostały popełnione należy informować pozostałych członków IKAR tak, aby możliwe było ich analizowanie i eliminacja w przyszłych działaniach.

W Tatrach IKAR będzie obradował po raz pierwszy. Jest to wyraz uznania dla poziomu wyszkolenia i profesjonalizmu ratowników TOPR.

- Czujemy się zaszczyceni, że możemy być gospodarzami kongresu i gościć naszych kolegów z różnych gór świata – mówi Jan Krzysztof, naczelnik TOPR. – W kontekście tematu tegorocznego spotkania IKAR dla TOPR najistotniejszą kwestią pozostaje nadal dostęp do nowoczesnego śmigłowca, nadającego się do ratownictwa górskiego. Przy tak dużym natężeniu ruchu turystycznego w Tatrach brak właściwego systemu funkcjonowania śmigłowca stawia pod znakiem zapytania możliwość szybkiej pomocy poszkodowanym. Pamiętajmy, że użycie śmigłowca w korzystnych warunkach może skrócić czas akcji ratunkowej z kilkunastu godzin do kilkudziesięciu minut. W wielu wypadkach ten czas może decydować o życiu poszkodowanego turysty, narciarza lub taternika.

Właściwy system funkcjonowania śmigłowca to także bezpieczeństwo ratowników.

Udział w tegorocznym kongresie IKAR zadeklarowało już ponad 150 uczestników z kilkudziesięciu organizacji ratownictwa górskiego na świecie. Oficjalne otwarcie odbędzie się w czwartek 14 pa?dziernika, następnie będą odbywały się posiedzenia komisji tematycznych: medycznej, lawinowej, ratownictwa lotniczego, ratownictwa naziemnego. W piątek odbędzie się prezentacja technik ratowniczych w terenie górskim.

Sobota będzie ostatnim dniem kongresu. W tym dniu gościem IKAR będzie prezydent Aleksander Kwaśniewski, który przyjął osobiste zaproszenie Toniego Graba oraz Jana Krzysztofa.

International Commission for Alpin Rescue czyli Międzynarodowa Komisja Ratownictwa Alpejskiego IKAR tworzy światową platformę wymiany wiedzy na temat ratownictwa górskiego. Platforma obejmuje doświadczenia ratowników z organizacji członkowskich ich badania i rozwój techniczny a także problemy związane z akcjami ratowniczymi. Wymiana poglądów pomiędzy najlepszymi na świecie ratownikami pozwala na unikanie i powtarzanie błędów oraz wykorzystywanie przez wszystkich uczestników najnowszych osiągnięć w dziedzinie ratownictwa.


Głównymi celami organizacji IKAR są:

- międzynarodowa współpraca w ramach ratownictwa górskiego
- zapewnienie najefektywniejszych metod ratowania zranionych alpinistów, turystów i narciarzy
- zapewnienie pomocy w uzyskiwaniu informacji oraz profilaktyka i zapobieganie wypadkom

IKAR skupia ratowników górskich, a także osoby trudniące się ratownictwem powietrznym, lekarzy specjalizujących się w medycynie górskiej. IKAR współpracuje także z producentami sprzętu niezbędnego w ratownictwie górskim. Tworzy i nadzoruje standardy jakości oraz uczestniczy w poprawie jakości działań i sprzętu związanego z ratownictwem górskim.

Pierwsze spotkanie ratowników górskich zostało zorganizowane przez Austriacki Klub Alpejski w „Wilden Kaiser“ w 1948 roku, kiedy to narodził się IKAR. Uczestnikami byli tak jak dzisiaj ratownicy górscy, początkowo specjaliści z Austrii, Francji, Południowego Tyrolu, Niemiec i Szwajcarii.

Dzisiaj członkami IKAR jest 30 narodowych organizacji ratownictwa górskiego z Europy i Ameryki Północnej. Specjaliści z Ameryki Południowej, Południowej Afryki i Nepalu korzystają z zasobów IKAR jako Członkowie Korespondenci.


Spotkanie w Tyrolu zapoczątkowało działalność IKAR’a i jest traktowane jako narodziny organizacji, chociaż w gruncie rzeczy oficjalne powołanie organizacji IKAR nastąpiło kilka lat pó?niej. 29 i 30 pa?dziernika 1955 roku w Bozen (I) został wybrany pierwszy prezes - Dr Rudi Campell z Pontresiny (CH).

Dr Campell doprowadził do uformowania konstytucji IKAR’a.

IKAR jest zarządzany przez komisję złożoną z 8 osób. W celu osiągnięcia technicznych założeń oraz zagwarantowania przepływu informacji w ciągu roku działa niezależnie pięć podkomisji.

Należą do nich:

- Komisja ds. Ratownictwa Naziemnego
- Komisja ds. Ratownictwa Lawinowego
- Komisja Ratownictwa Lotniczego
- Komisja ds. Medycznego Pogotowia Górskiego

Rezultatami prac powyższych podkomisji są raporty przedstawiane na corocznych kongresach.

Można powiedzieć bez wyolbrzymiania sprawy, że ratownicy górscy, ze wszystkich organizacji członkowskich, bezinteresownie przekazują swoje doświadczenie, narzędzia i wsparcie podczas treningów IKAR’owi w interesie alpinistów z całego świata.

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe TOPR to najstarsza i jedyna organizacja ratownicza działająca w Polsce w górach o charakterze alpejskim. TOPR powstał w 1909 roku – jako czwarta organizacja ratownictwa górskiego na świecie, a jego pierwszym Naczelnikiem był generał Mariusz Zaruski. Początkowo TOPR liczył kilkunastu ratowników ochotników wywodzących się z grona przewodników tatrzańskich, taterników i narciarzy. Obecnie nad bezpieczeństwem w Tatrach czuwa ponad 260 ratowników, w tym 24 pełni funkcję ratownika zawodowego, pozostali zaś wykonują swe czynności społecznie. W ciągu roku udzielają pomocy ponad 1200 alpinistom, turystom i narciarzom, przeprowadzając średnio ok. 150 dużych, wieloosobowych wyprawach ratunkowych, oraz ponad 1000 innych działań ratowniczych w górach, jaskiniach i w ośrodkach narciarskich, udzielają informacji oraz służą radą i pomocą wszystkim przebywającym w górach.

Więcej informacji: www.topr.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Maciej Fischer
Fischer&Zubek PR Partners
ul. Nowy Świat 49
00-042 Warszawa
Tel. (022) 827 5424
GSM: 501 150 308
12 październik 2004

 

  

Archiwum

Daniny od charytatywnej pomocy
styczeń 14, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Drugie dno przyznania Polsce i Ukrainie roli organizatorów ME
kwiecień 21, 2007
pnlp
Pacyfikacja ale nie wojna w Iraku
luty 2, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Stanowisko środowiska ProPolonia.pl wobec sytuacji społeczno-politycznej
marzec 3, 2009
Dariusz Kosiur
Szwajcaria blokuje kolejne konta w "aferze sprzętowej"
sierpień 2, 2004
Arogancja za nasze pieniądze
grudzień 15, 2003
Zmarł Aleksander Sołzenicyn...
sierpień 6, 2008
tłumacz
Chirurgiczne cięcie, czyli sobot(k)a w piątek
grudzień 17, 2005
Marek Olżyński
Szejk z Przemyśla, czyli cicho sza idą „rzeszowiacy”
maj 5, 2006
Marek Olżyński
Harpagoni, na start!
kwiecień 14, 2008
Marek Jastrząb
Prom Columbia spadł na Palestine
luty 2, 2003
zaprasza.net
O moralnych problemach kapitalizmu
grudzień 30, 2003
Ukraińska Polska
maj 9, 2007
wasylzly
Czy Zachód ukrywa przed nami swoje prawdziwe intencje?
czerwiec 2, 2003
Było dwóch agresorów w 1939 r.
wrzesień 9, 2004
Za naszą i waszą ... cywilizację
sierpień 12, 2003
Klaudiusz Wesołek
Izrael Szamir "PaRDeS – studium Kabały" - Rozdział 11
kwiecień 21, 2006
przysłał Marek Głogoczowski
Odezwa Do Nicości
kwiecień 30, 2006
Wiesław Sokołowski
o pisaniu
grudzień 22, 2006
o
Jeden milion sto trzydzieści tysięcy siedemset zabitych irakijczyków (1130689)
grudzień 12, 2007
Felek Stankiewicz
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media