|
| ZBRODNICZY DRUK 3238 + REFERENDUM “STOP BEZKARNOŚCI FUNKCJONARIUSZY PUBLICZNYCH” |
|
| |
|
| Iran mówi „nie” zakończeniu blokady Cieśniny Ormuz po przyznaniu się Trumpa | Janta Ka Reporter |
|
| |
|
| Jaki rodzaj zagrożenia przygotowują? |
|
| Pociąg był gotowy już wiosną ubiegłego roku i czekał na stacji w Mediolanie. Teraz jest już oficjalnie w drodze. Co więcej, władze Włoch zapowiadają trzytygodniowy lockdown przeznaczony na masowe szczepienia. |
|
| Szczepionka covid zacznie zabijać w sezonie zimowym |
|
| Lekarze dla prawdy: „W okresie jesienno-zimowym 2021 r. Co najmniej 20-30% zaszczepionych przeciwko COVID umrze z powodu szczepionki,i przypiszą to nowemu szczepowi wirusa. |
|
| Zdzisława Piasecka na temat szokujących zmian w polskim systemie edukacji |
|
| O skandalicznych zmianach w polskim systemie edukacji, który wkrótce ma zostać włączony w tzw. Europejski Obszar Edukacji |
|
| Dr. Jeff Barke przerywa milczenie o COVID19 |
|
| |
|
| Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem |
|
| Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. |
|
| Warto posłuchać |
|
| Chociaż scyzoryk się w kieszeni otwiera - to musimy zapamiętać takie zdarzenia i przypomnieć przed Trybunałem do spraw zbrodni kowidowych |
|
| Zielony ŁAD zniszczy UE, a wcześniej zniszczy prywatną własność |
|
| |
|
| Powstało Polskie Stowarzyszenie niezależnych lekarzy i naukowców |
|
|
|
| Przemoc seksualna wobec dzieci |
|
| Organizacje pedofilskie na najwyższych szczeblach władzy |
|
| Papież błogosławi strażników de Rotschild |
|
| To nie jest pomysł Dana Browna na nową powieść, ale wydarzenie, które umknęło uwadze mediów w Polsce, a oznacza wsparcie Watykanu dla potężnych postaci świata finansów i przemysłu, deklarujących działania na rzecz przemiany systemu gospodarczego współczesnego świata. |
|
| Jak bankierzy wciągnęli USA w II wojnę światową |
|
| Tajemnica Pearl Harbor. Prawda, którą ukrywają Amerykanie. |
|
| "Pytam w imieniu zdezorientowanych". |
|
| "Pytam w imieniu zdezorientowanych". List prof. Rutkowskiego do ministra zdrowia |
|
| Szokujące zdjęcia mikroskopowe skrzepów krwi pobranych od tych, którzy „nagle umarli” – po szczepieniu |
|
| Struktury krystaliczne, nanodruty, cząstki kredowe i struktury włókniste, które są obecnie rutynowo znajdowane u dorosłych, którzy „nagle zmarli”, zwykle w ciągu kilku miesięcy po szczepieniu na kowid. |
|
| "patriotyzm" po 1989 roku |
|
| komentarz zbędny |
|
| LIST OTWARTY-PETYCJA w interesie publicznym do Marszałków i Radnych wszystkich województw |
|
Drogi Czytelniku!
Jeśli chcesz wzmocnić oddziaływanie poniższego pisma-petycji, to możesz wysłać takie samo albo podobne pismo-petycję od siebie lub większej liczby osób lub od organizacji. |
|
| Mikroskopijne, zaawansowane technologicznie metalowe przedmioty widoczne w szczepieniach COVID |
|
| Dr Zandre Botha stwierdziła również ekstremalne uszkodzenia krwinek czerwonych u wszystkich badanych przez nią pacjentów po szczepieniu COVID. |
|
| Człowiek 2.0 |
|
| Nanoszczepienia i Transhumanizm, MODERNA w natarciu na mR |
|
| Szkodliwe skutki szczepień dały się we znaki pacjentom. Powikłania występują po pewnym czasie |
|
| |
więcej -> |
|
Zbyt kosztowna,
|
|
Zbyt kosztowna, zbyt rozrzutna, ?le zorganizowana.
To oczywiście nasza służba zdrowia. Niby darmowa, a przecież składaliśmy się na nią dziesięciolecia. Dziś także na nią płacimy. A jutro za wszystkie lata składkowe, może się okazać, że zapłacimy po raz drugi. Bo tak chce paru pazernych cwaniaków.
Podnosi się krzyk od kilku już lat, że służba zdrowia jest niedofinansowana, zadłużona, (stale się zadłużają) , że lekarze i cały personel zarabiają grosze, że to jałmużna a nie płaca. Że lekarz nie po to studiował kilka lat by zarabiać tyle co przeciętny Polak. I niektórym z nich maży się tu w Polsce Ameryka. Coś niecoś słyszeli i tak też chcą mieć jak tamci za oceanem. Też słyszeli panią Hilary Clinton, która publicznie skarżyła się, że aspiryna podana w szpitalu to koszt 20$ dla podatnika amerykańskiego. Dla podatnika, bo pacjent płaci jeszcze więcej, a to dla tego, że firma ubezpieczeniowa nigdy nie pokrywa w całości kosztów leczenia. Dziesięć lat temu dzień w szpitalu kosztował 3 500 $, dziś dochodzą mnie słuchy, że już 20 000 $. Tu nie ma granicy, pułapu, ponad który nie wzrosną koszta. Zawsze będzie mało.
A u nas? Też by tak chcieli.
Zachorowałeś? Masz dom? Potrzymają cię tydzień w szpitalu i dom idzie na licytacje, na pokrycie kosztów leczenia. Wspaniała sprawa. To się nazywa Ameryka, to słynne USA. My lekarze, zwolnimy się i zaczniemy swoją prywatną służbę zdrowia. A ty człowieku będziesz miał wybór, między doktorem a grabarzem, między leczeniem a pochówkiem.
Nasza służba zdrowia ile jej by nie dać, zawsze będzie miała mało, zawsze będzie miała zadłużone szpitale i niezadowolony personel medyczny.
A jak to wygląda od kuchni, tylko z tego co sam zaobserwowałem.
Mam znaczny ubytek słuchu jednego ucha i nieco mniejszy drugiego.
Raz na 5 lat mam prawo do nowego aparatu słuchowego. Nie wiem ile płaci NFZ, wiem że te rzekomo lepsze, za które musiałbym dopłacić są po 4 500 zł i więcej. W Ameryce średnia cena takich aparatów jak mój jest w cenie ok. 2 400 $. To wiem dzięki Internetowi. Ale też znalazłem firmę, która sprzedaje je za 9. 95 $ ( 9 dolarów i 95 centów). A sprzedała już takich tanich aparatów 90 milionów na cały świat. Aparat jest douszny, posiada 5 wymiennych gumowych końcówek o różnym rozmiarze. Urzędnicy z NFZ, względnie z Ministerstwa Zdrowia mogliby je wprowadzić do sprzedaży za pośrednictwem aptek. Oczywiście ja miałbym ich zakup refundowany. Bo 9. 95 dolca to około 30 zł. Ktoś się oburzy, że chcę by mi refundowano 30 zł. A przepłacać o 2000 zł, to można?
W tym miesiącu zatwierdzono urządzenie, dzięki któremu będę mógł słuchać radio, lub telewizję poprzez słuchawki na uszy. Żona nastawi telewizor tak jak to będzie jej pasowało, a ja dzięki słuchawkom będę i tak słyszał. Koszt urządzenia coś ponad tysiąc złotych, ale tu będę musiał dopłacić ponad stówę. Sprawdziłem w internecie ile takie słuchawki kosztują w Ameryce. Okazuje się, że tylko 34 $. 95 centów. Zatem czy tu dopłacę 150 czy tam z przesyłką tyle samo, na jedno wychodzi. Tyle, że nie na jedno dla budżety państwa.
A przy okazji skoro już musiałem pójść do odpowiedniego biura złożyć podpis, pod tym co mi przyznali, przejrzałem broszurkę ze sprzętem rehabilitacyjnym.
Zdarzyło się kilka lat wstecz mojej teściowej złamać nogę w biodrze. Zoperowali i nie było by sprawy gdyby czas jakiś pó?niej nie złamała drugiej nogi. Tej już nie zestawili. Powód, kobieta miała nadmiar, czy może niedobór cukru we krwi. Noga pozostała poza miednicą ( biodrem). Od tego momentu upłynęło już pięć lat. NFZ wydał na sprzęt rehabilitacyjny ponad 5 000 zł. Jakieś krzesełko z nocnikiem, najpierw chodzik na kółkach, że się przewracała, dostała pó?niej chodzik bez kółek, pedały z kręciołkiem, but wydłużający nogę, wózek inwalidzki, itp. A noga nie zoperowana, przesuwa się coraz to do góry. Od czasu do czasu kobieta pada. Rozbija głowę, kaleczy się. Żona wzywa pogotowie, zabierają ja na dzień lub dwa. Robią całą serię badań, prześwietleń, odwożą do domu. Tak już pięć lat. Jej ojciec też miał połamane nogi, ale jemu kości poszczepiali platynowymi gwo?dziami, dali drewniane kule i żył dziadek do 94 lat. Teściowej do tego wieku brakuje coś około dziesięciu lat. Ale kobieta jest żywotna, to po przodkach.
A ja sobie myślę, czy by nie założyć sprawę sądową, za tą jej niezłożoną nogę. Za każdy rok jej udręki, za opiekę jaką musi być otaczana. Tak po 10 tysięcy za rok. To już byłoby 50 tysięcy na konto Służby Zdrowia, ale z jej budżetu.
A w tej broszurze, o której wspomniałem wyżej, są wózki inwalidzkie, takie jak ma teściowa, lecz z napędem elektrycznym w cenie 15 tysięcy, 17 tysięcy, 21 tysięcy. Duży wybór modeli, chociaż wszystkie podobne do siebie. No, ale 21 tysięcy to coś jakby w cenie Fiata Tico, może Poloneza. Kupa pieniędzy, a przecież taki wózek to metalowe krzesełko, dwa małe kółka z tyłu, jeszcze mniejsze kółka z przodu, tani silniczek elektryczny i 2 akumulatory w komplecie. Piszę tani silniczek, bo pewnie o mocy 500W, taki jak w wiertarce za 29 zł z Praktikera. A wiertareczka ma przekładnię w lewo – prawo, regulację prędkości obrotów i jeszcze uderzenie udarowe do wiercenia widią w betonie. Czemu więc te wózki inwalidzkie w takiej cenie? Czemu kosztują 21 tysięcy zamiast np. 1200zł. Odpowied? jest prosta. Bo płaci Służba Zdrowia. Niefrasobliwi faceci, którzy wydadzą każdy pieniądz, zadłużą każdy szpital. Ostatnio ci od organizowania strajku lekarzy, zauważyli publicznie, że człowiek, który obsługuje urządzenie za pół miliona dolarów zarabia dziesięć złotych. Zarabia właśnie tylko tyle, bo urządzenie, które obsługuje najprawdopodobniej nie jest warte nawet jednej dziesiątej podanej ceny. Tylko, że ktoś, te pół miliona dolarów lekką ręką wydał. A skoro tworzy się argumenty, że zarobki winny być powiązane z urządzeniem, to ile powinny zarabiać kobiety z nocnej zmiany sprzątające pałac Kultury? Też pracują na urządzeniu.
A może lepiej, jeśli odniesiemy zarobki lekarzy do średniej dochodów tych, których leczą. Rencista 650 zł, 750 zł, emeryt 1200 zł, więc dać pracującemu lekarzowi 30% więcej niż ma pacjent. Za mało? Nie, nie za mało. Lekarz ma staż dziesięć, dwadzieścia lat, emeryt średnio czterdzieści.
Piszę i myślę sobie, że Służba Zdrowia dostaje olbrzymie środki, tyle tylko, że je marnotrawi, ?le nimi gospodaruje i jedynie co potrafi to krzyczeć o więcej. A sami lekarze? Tak jak my wszyscy, czasem pracujemy rzetelnie, czasem na odwal, czasem sobie wypijemy, naciągniemy lub sfałszujemy np. dokumentację i ogólnie jesteśmy stale niezadowoleni, z zarobków, z szefa, z samych siebie.
I to jest niestety czasami problem nie tyle społeczny, co polityczny. I żeby go rozwiązać, bo znale?ć rozwiązanie trzeba, najlepiej przyjąć w sejmie ustawę zabraniającą strajków w sektorze budżetowym. A jeśli ktoś z dyplomem nie chce pracować jako lekarz, to przecież nie musi. Może stanąć do konkursu na prezesa banku, wybudować fabrykę nawozów sztucznych, lub leków, albo zacząć pisać programy komputerowe. Wystarczy przestać liczyć na budżet państwa, a zacząć liczyć na siebie i swoje rzeczywiste zdolności zarabiania dużych, naprawdę dużych pieniędzy.
Stać się producentem jest trudno, zacząć żerować na cudzym nieszczęściu znacznie łatwiej. I dla tego mamy strajk. W tym kontekście zapowied? premiera o możliwości przeprowadzenia referendum z zapytaniem czy chcemy mieć prywatną służbę zdrowia, szokuje i budzi przerażenie. Nie taką Polskę PIS nam obiecywał.
|
|
4 czerwiec 2007
|
|
. (bez podpisu)
|
|
|
|
Stanie pomnik Bolesława Wstydliwego
marzec 30, 2006
gazeta.pl
|
Bij Żyda, Europo! WP
listopad 4, 2003
|
„Historia nauczycielką życia”
Przemówienie Hitlera z 1935 roku
luty 19, 2003
|
"Zdrowa" zachodnia żywność
październik 8, 2003
|
Równi... do czasu
czerwiec 9, 2008
|
Czy NOP to neonaziści?
marzec 6, 2007
PAP
|
Emeryci i renciści mają być wreszcie bardziej ludzko traktowani.
listopad 18, 2006
Zdzisław Raczkowski
|
Okrucieństwo w Rosyjskiej Armii?
luty 9, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Do Braci Serbów
marzec 1, 2008
Dariusz Kosiur
|
Nasze Prezentacje
Profesor Kazimierz Poznański
grudzień 18, 2002
zaprasza.net
|
Wyrok zależny od pełnionej funkcji
maj 14, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Czy to jest służba Narodowi?
lipiec 18, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Islam sunnitów i szyitów a stabilizacja Bliskiego Wschodu
sierpień 5, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Polskie durnie
luty 21, 2009
Artur Łoboda
|
Wiwat populizm!
czerwiec 5, 2004
|
Wywiad z Kentroversy
październik 23, 2007
marduk
|
Popieramy czy nie popieramy postutaty lekarzy?
maj 21, 2007
dr Adam Sandauer
|
LIST OTWARTY do Posłów Samoobrony i LPR
maj 12, 2007
katolik Dariusz Kosiur
|
Prywatyzacja WSiP. Fundusz pomoże Muzie
styczeń 23, 2003
http://www.rzeczpospolita.pl/
|
"Kontynuacja działań" czyli kretynizm zinstycjunalizowany po krakowsku
luty 24, 2003
http://www..dziennik.krakow.pl/
|
więcej -> |
|