ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Konzentrationslager Fuehrer  
Niemcy - obóz koncentracyjny dla niewierzących w wirusa 
Szkodliwe skutki szczepień dały się we znaki pacjentom. Powikłania występują po pewnym czasie 
 
"Quo Vadis Polonia?" Lech Makowiecki  
 
FILM, KTÓREGO IZRAEL NIE CHCE, ŻEBYŚ OGLĄDAŁ 
 
Hashtag COVID1984 
Szczególnie polecamy:
"Tłum uzbrojonych w miecze Sikhów atakuje policję w Nanded po tym, jak rząd zakazał publicznych procesji w związku z p(L)andemią. Tak się walczy o swoje prawa! "
 
FDA ogranicza stosowanie szczepionki J&J z powodu powikłań 
Amerykańska agencja zmieniła swoje stanowisko z uwagi na wysokie ryzyko wystąpienia powikłania po przyjęciu preparatu Janssen, czyli zakrzepicy z zespołem małopłytkowości (TTS).  
Chcą całkowitej eksterminacji wszystkich Palestyńczyków 
Izrael i Hamas: czy ludzi ogarnęło zbiorowe szaleństwo?  
Pomylił Chrześcijaństwo z Judaizmem 
Skandaliczna niewiedza Prezydenta USA, czy też raczej perfidna prowokacja?
W przemówieniu Baracj Obama opisuje Chrześcijaństwo odwołaniami do Judaizmu.  
AI to wyrok śmierci, który już jest wykonany 
Pod koniec 2023 roku ukazała się książka Pana Profesora „informatyka w służbie ludobójstwa” w której opisuje całe swoje życie i to, jak największe korporacja świata budowały jego zdaniem swoje marki na ludobójstwie, w tym w trakcie II Wojny Światowej i obozach zagłady 
OLEŚNICA. ŚLEDZTWO W SPRAWIE ZBRODNI  
 
Iran mówi „nie” zakończeniu blokady Cieśniny Ormuz po przyznaniu się Trumpa | Janta Ka Reporter 
 
Chasydzki ślub w NY legalny w dobie kowida 
 
Folksdojcz 
Fantastyczny zespół - poruszający ważne problemy społeczne stworzył bardzo dosadną piosenkę, będącą miksem wywiadu telewizyjnego z śpiewem zespołu. 
Izrael. Historia Palestyny w XX wieku. 
 
Bezczelność syjonistycznych "nadludzi" 
Już nie kryją się ze swoją pogardą do reszty świata.

 
Lockdown w Anglii 
Była kochanka Borisa Johnsona ujawnia - z kim Premier GB konsultował wprowadzenie stanu wyjątkowego pod pretekstem fikcyjnej pandemii
 

 
Szczepionkowy stan wojenny w Nowym Jorku 
Nowy Jork inicjuje wprowadzenie medycznego stanu wojennego z użyciem oddziałów wojska, aby przejąć szpitale, z których niezaszczepieni pracownicy służby zdrowia są masowo zwalniani 
Co musimy zrobić aby pokonać globalistów? 
Brat Alexis Bugnolo z Rzymu. 
Israelis protest in Jerusalem against PM Netanyahu 
Netanyahoo is a criminal just like Trumpy wumpy
Netanyahoo jest kryminalistą tak samo jak tępy głupek 
Kowidowa żydokomuna szykuje sądy kiblowe 
Reżim kowidowy Morawieckiego zamierza wprowadzić "komisarzy politycznych" dla ścigania wolnego słowa. 
więcej ->

 
 

"Wstyd narodowy"

Jak podaje Wirtualna Polska ujawnienie faktu znalezienia rakiet Roland na pustyni irackiej - zawierających tegoroczną datę produkcji - traktować należy jako "wstyd narodowy".

W tym miejscu rodzi się pytanie czy i po szkodzie Polak musi być głupi.

Skoro bowiem przyjęto, że pospieszne opublikowanie informacji o rakietach, bez sprawdzenia informacji - było błędem, to z równą dozą prawdopodobieństwa przyjąć można, że pospieszne przeprosiny Francuzów mogą być również błędem.

Jeżeli nawet polskie Ministerstwo Obrony Narodowej nie ma pojęcia o produkcji francuskiego przemysłu zbrojeniowego to uznać należy, że również Irakijczycy nie mieli o nim pojęcia.
W takiej sytuacji łatwo było wcisnąć im stare uzbrojenie - zalegające magazyny - w którym przemalowano datę produkcji.
Nie wierzę, aby to sami Irakijczycy przemalowali datę produkcji.
Dlatego pospieszne pozbycie się - przez polskich żołnierzy dowodów (detonując wspomniane rakiety) uznać należy za największy błąd w całej tej sprawie.
Zapewne nierozstrzygnięte pozostanie pytanie:
Czy wymienione uzbrojenie dostarczyli Husajnowi Francuzi, czy zrobił to jakiś handlarz bronią.
Tylko jakim sposobem tak niebezpieczna broń wyciekła z francuskiego przemysłu wojskowego w ręce nieobliczalnych ludzi?
(Artur Łoboda)


Goście audycji "Salon Polityczny Trójki" określili jako "wstyd narodowy" ujawnienie przez rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej niesprawdzonych informacji o znalezieniu w Iraku wyprodukowanych w tym roku francuskich rakiet.

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Marek Siwiec powiedział, że doszło do niedopuszczalnej sytuacji i sami - jak to ujął - "strzeliliśmy sobie samobójczą bramkę". Jego zdaniem zgodnie z obowiązującymi procedurami po znalezieniu rakiet natychmiast powinno powiadomić się o tym dowództwo sił sojuszniczych - czyli Amerykanów - którzy zweryfikowaliby znalezione uzbrojenie.

Jeżeli podejrzenia potwierdziłyby się, to tryby kontroli w ramach ONZ zdecydowałby, czy złamano embargo na sprzedaż broni do Iraku. Zdaniem Marka Siwca polscy żołnierze prawdopodobnie pierwszy raz znale?li się w takiej sytuacji i dlatego doszło do ujawnienia niesprawdzonych informacji.

Poseł Platformy Obywatelskiej Bronisław Komorowski określił jako dramat sytuację, w której funkcjonariusze służb specjalnych nie potrafią prawidłowo odczytać daty produkcji. Bronisław Komorowski podkreślił, że należy przede wszystkim wyjaśnić, skąd rzecznik MON dostał taką informację i jak doszło do tego, że podał ją do wiadomości publicznej, bez uzgodnienia ze swoimi zwierzchnikami.

W piątek rzecznik resortu Eugeniusz Mleczak poinformował, że na znalezionych przez polskich żołnierzy koło Al-Hilli rakietach Roland widniał rok produkcji 2003. Tej informacji zdecydowanie zaprzeczył prezydent Francji Jacques Chirac, który wyjaśnił, że jest to niemożliwe, gdyż ten typ rakiet nie jest produkowany przez Francję już od ponad 15 lat.

W sobotę Ministerstwo Obrony Narodowej wyraziło ubolewanie w związku z podaniem tych informacji do wiadomości publicznej i zapowiedziało wyjaśnienie tej sprawy.
(WP.PL/IAR)
5 październik 2003

 

  

Archiwum

Bush: “Nie jestem Belzebubem, Władcą siarki"
wrzesień 23, 2006
nadesłała Dorota
Jak Amerykanie Tracą Wolność
styczeń 22, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
"Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę"
czyli likwidacja senatu

kwiecień 4, 2003
Adam Zieliński
"Rzecznik praw dziecka" za 13,2 tysiąca
styczeń 4, 2003
Miś więcej wart od menela
październik 29, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Firmy Busha i Cheneya miały filie w rajach podatkowych
sierpień 1, 2002
PAP
Wielkie kościoły
wrzesień 11, 2002
opowiedział Krzysztof K
"Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli, kłamca, oszust intelektualny".
październik 23, 2003
Artur Łoboda
Być Ślązakiem
wrzesień 30, 2004
Bolesław Grabowski
Tysiąc za dziecko
luty 11, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Hołota i żydohołota (II)
luty 20, 2006
Artur Łoboda
Brytyjski "Obman"
luty 18, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Walka o państwo...bezprawia
marzec 21, 2007
Marek Olżyński
Mylące Mity o Unii Europejskiej
czerwiec 7, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Z frontu walki z nudą
sierpień 11, 2006
Stanisław Michalkiewicz
CIEKAWY WYKŁAD
kwiecień 2, 2006
GOJ
Po nosie
kwiecień 18, 2003
Andrzej Kumor
Antyhellenizm jako "misja cywilizacyjna" Zachodu
listopad 6, 2006
dr Marek Głogoczowski
Czy Przyszedł Czas na Rokownia Między USA i Iranem?
styczeń 6, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Świadectwo Polaków Anno Domini 2005 dla potomnych
sierpień 24, 2005
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media