ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Bergolio vel Franciszek nagrodzony przez B’nai B’rith 
Na zdjęciu poniżej widzimy dyrektora generalnego B’nai B’rith International Daniela S. Mariaschina, który wręcza papieżowi Bergoglio złoty kielich ozdobiony żydowskimi napisami i symbolami. Jest to symboliczna nagroda przyznana Franciszkowi za jego stałe wsparcie dla tej żydowskiej organizacji masońskiej. 
Warto posłuchać 
Chociaż scyzoryk się w kieszeni otwiera - to musimy zapamiętać takie zdarzenia i przypomnieć przed Trybunałem do spraw zbrodni kowidowych 
Orwell 2025 w USA 
Nielegalni imigranci są z pewnością problemem w USA.
Jednak atak opancerzonych jednostek Policji na samotne kobiety z dziećmi i wysadzanie domów legalnych imigrantów tylko dlatego, że tak się podoba psychopatom z Policji świadczy o tym, że USA upodobniło się w działaniach wobec własnych obywateli - do postępowania Izraela wobec Palestyńczyków.
 
Były agent CIA ujawnia, jak Izrael zmusił Trumpa do zbombardowania Iranu 
 
Po tych szczepionkach 12-15 letnie dzieci umierają na krwotoki mózgu, zawały serca, niewydolność serca 

 
 

 
AI to wyrok śmierci, który już jest wykonany 
Pod koniec 2023 roku ukazała się książka Pana Profesora „informatyka w służbie ludobójstwa” w której opisuje całe swoje życie i to, jak największe korporacja świata budowały jego zdaniem swoje marki na ludobójstwie, w tym w trakcie II Wojny Światowej i obozach zagłady 
Deborah Tavares o broni elektromagnetycznej stosowanej wobec społeczeństw cz I, 13 marca 2021 
Deborah Tavares z portalu StopTheCrime.net i PrimaryWater.org ma liczne filmy na YouTube i niestrudzenie bada dokumenty wypuszczane przez amerykańską administrację.  
Młodzież izraelska w Polsce 
Doskonały dokument o wycieczce młodzieży izraelskiej do Polski. 
Ludobójstwo covid 
Wywiad z CLAIRE EDWARDS  
Powszechny nakaz maskowania nadal jest bezprawny 
Pomimo nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nakaz zakrywania twarzy jest bezprawny. 
Cicha Broń do Cichych Wojen 
 
GLOBALIZM - Prawdziwa historia 
Jak amerykański historyk Prof. Carroll Quigley odkrył tajny Rząd bankierów 
Dr. Zelenko przed sądem rabinicznym o zbrodni szczepień przeciw Covid 
Dr. Zelenko opracował słynny „Protokół Zelenki” dotyczący wczesnego leczenia ambulatoryjnego COVID, za pomocą którego z powodzeniem wyleczył 6000 pacjentów i który obejmuje m. in. hydroksychlorochinę i cynk. Bez owijania w bawełnę wyjaśnia, dlaczego szczepienie przeciwko COVID jest prawdopodobnie najniebezpieczniejszą naukową herezją w historii ludzkości i ostrzega przed potencjalnym ludobójstwem na planecie 
Toksykologia kontra wirusologia: Instytut Rockefellera i kryminalne oszustwo w sprawie Polio 
Wybuch choroby w roku 1907, w Nowym Jorku dał dyrektorowi Instytutu Rockefellera, doktorowi Simonowi Flexnerowi, złotą okazję do wysunięcia roszczeń do odkrycia niewidzialnego “wirusa” wywołującego coś, co arbitralnie nazwano poliomyelitis. 
Folksdojcz 
Fantastyczny zespół - poruszający ważne problemy społeczne stworzył bardzo dosadną piosenkę, będącą miksem wywiadu telewizyjnego z śpiewem zespołu. 
Ekspert od COVID-u, okazał się być awatarem stworzonym przez Chińczyków  
 
CZY ROZUMIESZ SKĄD ZAMIESZKI I PRÓBA WYWOŁANIA WOJNY DOMOWEJ W USA?  
nie podejmuje żadnych interwencji w stosunku do osobników kierujących takimi organizacjami jak „Antifa” i Black Lives Matter – czyli George Sorosowi, Billowi Gates czy Amerykański wirusolog i członek powołanej przez administrację Donalda Trumpa grupy zadaniowej ds. epidemii COVID-19 Anthony Fauci – który jest siłą napędową dla Gatesa i Sorosa w sparawie Covid-19 i szczepionek. – to wszystko, zaprzecza opisom powyższego artykułu. Myślę że czas pokaże co dalej… 
Cała prawda o World Trade Center 
Filmik dokumentalny przedstawiający wydarzenia z 11 września 2001 roku. 
Zakrzyczana prawda 
Mamy 2010 rok a zbrodniarze którzy doprowadzili do wielu wojen i kryzysu światowego w w dalszym ciągu - z tupetem - niczym Josef Goebbels kłamią w oczy w kwestii sytuacji gospodarczej świata i Stanów Zjednoczonych
 
Świat dał się ogłupić lewackiej religii klimatycznej. Wpływ CO2 na klimat jest znikomy 
Wpływ CO2 na wzrost temperatury? Nie zostało przeprowadzone żadne potwierdzające badanie 
więcej ->

 
 

Zyski nie dla Polski

Rządowy projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych przewiduje, że inwestorzy spoza Polski mający siedziby na terytorium Unii Europejskiej zwolnieni będą z konieczności zapłaty podatku dochodowego od dywidend, otrzymanych od zarejestrowanych w naszym kraju przedsiębiorstw

Zyski popłyną w świat

Inwestorzy z państw Unii Europejskiej posiadający udziały w spółkach mających siedzibę na terenie Polski nie zapłacą naszym urzędom skarbowym podatku od dywidendy. Możliwość taką dają im planowane przez rząd zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych. Tymczasem z roku na rok wzrasta wartość dywidend wypłacanych zagranicznym inwestorom. Nowe przepisy wynikają z dostosowania polskiego prawa do przepisów unijnych. Zmiany spowodują nie tylko obniżenie wpływów do budżetu państwa, lecz również pozwolą na swobodny odpływ środków z całej gospodarki. Mimo tak poważnych zastrzeżeń Ministerstwo Finansów do tej pory nie przeprowadziło symulacji skutków wprowadzenia tych zmian dla państwowej kasy.
Po ewentualnym wejściu Polski do Unii Europejskiej unijni inwestorzy otrzymujący dywidendy ze spółek mających siedzibę w naszym kraju nie będą musieli płacić polskiemu fiskusowi podatku od dochodu z tego tytułu. Zmiany w sposobie opodatkowania dywidendy przewiduje projektowana przez rząd ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych, która zarazem ma za zadanie dostosować polskie prawo do regulacji wspólnotowych.
Dywidenda jest formą dochodu wypłacaną z zysku osiągniętego przez spółkę na rzecz jej udziałowców. O wielkości wypłacanej kwoty decydują właściciele firmy.
Z dyrektywy Unii Europejskiej wynika, że pod pewnymi warunkami zaniechane zostaje pobieranie u ?ródła podatku od dywidend. Przygotowywany projekt ustawy przewiduje m.in., że inwestorzy spoza Polski mający siedziby na terytorium Unii Europejskiej byliby zwolnieni z konieczności zapłaty podatku dochodowego od dywidend i innych dochodów z udziału w zyskach otrzymanych od zarejestrowanych w naszym kraju przedsiębiorstw. Aby unijny inwestor mógł z tego przepisu skorzystać, wystarczy, by w swoim kraju podlegał opodatkowaniu podatkiem dochodowym od całości swoich dochodów - bez względu na miejsce ich osiągania, i przez okres co najmniej dwóch lat posiadał nie mniej niż jedną czwartą udziałów w kapitale spółki, która tę dywidendę wypłaca. Do tej pory wszyscy przedsiębiorcy płacili 15-procentowy podatek od dywidendy w Polsce, chyba że inaczej stanowiły odrębnie zawierane umowy w sprawie zapobieżenia podwójnemu opodatkowaniu z krajem będącym siedzibą podatnika.
Zmiany te spowodują nie tylko obniżenie wpływów do budżetu państwa, lecz także pozwolą na swobodny odpływ środków z całej gospodarki, tym bardziej że kraje Unii Europejskiej należą do największych inwestorów w Polsce. Na koniec ubiegłego roku firmy z krajów Piętnastki miały według danych Polskiej Agencji Inwestycji Zagranicznych ponad 70-procentowy udział w całości bezpośrednich inwestycji zagranicznych, które napłynęły do Polski. Do najczęstszych form inwestycji należał zakup udziałów w polskich przedsiębiorstwach.
Dywidendy wypłacane przez spółki zagranicznym inwestorom są jednym z najprostszych sposobów transferowania zysków. Trafiają bowiem do kieszeni udziałowców bez potrzeby dokonywania jakichś bardziej lub mniej skomplikowanych operacji finansowych, mających za zadanie obejście prawa. Nowe przepisy spowodują jednak, iż nawet od tego legalnego transferu do polskiego fiskusa nie wpłyną żadne środki od firm z krajów UE.
Mimo to, jak się dowiedzieliśmy w Ministerstwie Finansów, resort nie przeprowadził dotychczas symulacji skutków wprowadzenia tych zmian dla budżetu. Tymczasem rząd zapowiedział od przyszłego roku wprowadzenie większego, bo 19-procentowego podatku od dochodów z dywidend, który jednak będą już płacić tylko polscy inwestorzy.
Zagraniczni inwestorzy nie kwapią się jednak z ponownym inwestowaniem zrealizowanych w Polsce zysków.
Ze sporządzonej przez Biuro Studiów i Ekspertyz Kancelarii Sejmu informacji na temat bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce w latach 2001-2002 wynika, iż od 1996 r. systematycznie maleje wartość zysków reinwestowanych w Polsce przez zagranicznych inwestorów.
Przed sześcioma laty była to jeszcze dodatnia wartość. W następnym roku sytuacja się odwróciła i od 1998 r. reinwestycje zysków są mniejsze niż straty wykazywane przez firmy z kapitałem zagranicznym. Zjawisko to coraz bardziej się nasila. W 2000 r. straty firm z udziałem kapitału zagranicznego przekraczały reinwestowane zyski o 400 mln USD, jednak rok pó?niej były już dwa i pół razy wyższe.
Według danych Narodowego Banku Polskiego, na które powołuje się Biuro Studiów i Ekspertyz, w 2001 r. straty wykazywane przez inwestorów zagranicznych przewyższyły reinwestowane zyski o 1,04 mld USD. A jeżeli we?miemy pod uwagę jedynie firmy z krajów Unii Europejskiej, to stopień reinwestycji zysków okaże się nawet mniejszy. W największym stopniu wykazywane w bilansie straty przewyższały ponownie inwestowane zyski w przedsiębiorstwach z udziałem kapitału firm pochodzących z Holandii, Francji i Szwecji. Problem ten dotyczył przede wszystkim firm prowadzących działalność produkcyjną, gdzie straty przewyższyły inwestowane zyski o 508 mln USD, w transporcie i łączności - 356 mln USD oraz handlu i naprawach - 267 mln USD. W sekcji transport i łączność zdecydowana większość ujemnych reinwestowanych zysków przypadła na telekomunikację. Ponowne inwestycje zrealizowanych zysków istotnie przekroczyły straty bilansowe jedynie w przypadku pośrednictwa finansowego (np. sektor bankowy).
Straty wykazywane przez zagranicznych udziałowców zarejestrowanych w Polsce spółek nie ograniczają jednak możliwości czerpania zysków z tych przedsiębiorstw. Straty nie muszą bowiem wynikać z trudnej sytuacji finansowej takiej firmy, lecz również - a w tym przypadku należałoby powiedzieć, że przede wszystkim - z wyprowadzania kapitału. Jak można tego dokonać?
Transferowanie środków może się odbywać poprzez sztuczne zawyżanie cen za produkty, usługi czy technologie sprowadzane z innych spółek należących do tego samego koncernu lub zaniżanie cen produktów sprzedawanych przez przedsiębiorstwa do firm powiązanych z głównym udziałowcem. Istnieje również możliwość wyprowadzania zysków w wyniku płacenia zagranicznym inwestorom zawyżonych odsetek od kredytów. Według danych NBP, od 1997 r. dochody zagranicznych inwestorów z odsetek od udzielonych spółkom w Polsce kredytów potroiły się, osiągając wartość niemal 800 mln USD. Spadkowi wartości zysków reinwestowanych przez zagranicznych przedsiębiorców towarzyszyło zwiększenie wielkości dywidend wypłacanych im przez zarejestrowane w Polsce spółki. W roku 1997 ich wartość oscylowała wokół kwoty 0,36 mld USD, w 2000 r. wyniosła ponad 0,5 mld, by w 2001 r. osiągnąć wielkość prawie 1 miliarda USD.
29 lipiec 2003

Artur Kowalski 

  

Archiwum

Rola polskiej inteligencji w Polsce i na świecie
styczeń 9, 2009
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
Restauracja "U Kononowicza"
listopad 27, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Upadek tzw.IVRP
sierpień 31, 2007
Bogusław
Film o Krakowie
maj 20, 2004
Dziennik Polski
Napisz Millerowi co myslisz!!
Akcja mailingowa!

luty 28, 2003
UE - Wiersz
czerwiec 30, 2008
Goska
Cimoszewicz: popełniłem błąd
lipiec 30, 2005
pap
Za, a nawet przeciw
listopad 25, 2008
Artur Łoboda
Korupcja w zarządzie Łodzi: oskarżony obciąża Marka Czekalskiego (UW)
grudzień 11, 2002
PAP
"Ubaw terrorystyczny" w Londynie: USrael bombarduje Europę by ją sobie podporządkować?
lipiec 8, 2005
Marek Głogoczowski
"Młyn na wodę"
sierpień 31, 2004
Jacek Kuroń negocjował z SB
sierpień 29, 2006
PAP
Dlaczego USA muszą zbombardować Iran?
maj 13, 2006
Dr Krassimir Petrov
Churchill, rasista uległy Żydom?
listopad 9, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Opinia Biskupów USA o Sytuacji w Iraku
listopad 25, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
"Generał sił koalicji"
maj 3, 2004
PAP
Skazani przez rząd na bankructwo. Zamojszczyzna w UE
kwiecień 10, 2003
przeslala Elzbieta
Atak na złamanie niezależności NBP
luty 6, 2006
"Nie udaje"
kwiecień 14, 2003
Elektroniczna kontrola
grudzień 26, 2005
Goska
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media