ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

16 czerwca globaliści wywołali mRNA „biologiczne tsunami” na japońskim stadionie piłkarskim pełnym 40000 widzów – „Replikony” w celu rozprzestrzeniani 
Wiadomość wręcz nieprawdopodobna.
Ale zapamiętajmy ją.
 
Warto posłuchać 
Chociaż scyzoryk się w kieszeni otwiera - to musimy zapamiętać takie zdarzenia i przypomnieć przed Trybunałem do spraw zbrodni kowidowych 
Prof. Sucharit Bhakdi: wykład na temat szczepień  
 
Israelis protest in Jerusalem against PM Netanyahu 
Netanyahoo is a criminal just like Trumpy wumpy
Netanyahoo jest kryminalistą tak samo jak tępy głupek 
Kto mordował w Katyniu 
Izraelska gazeta „Maariv” z 21 lipca 1971 r. wyjawia końcowy sekret katyńskiej masakry. 
Kanciarze z Wall Street 
Film przedstawia kulisy Wall street . Metody działania , które doprowadziły w ciągu kilku ostatnich lat do wywołania kryzysu finansowego. 
To tylko... / It's just...  
Jak Nas wganiają w kajdany 
Iran dziesiątkuje izraelskie miasto portowe Hajfę pociskami kasetowymi; 2 osoby zabite, samochody... 
 
JAK ŻYDZI ODEBRALI MAJĄTKI I WYSŁALI 100 TYSIĘCY POLAKÓW DO BRAZYLII 




 
Orwell 2025 w USA 
Nielegalni imigranci są z pewnością problemem w USA.
Jednak atak opancerzonych jednostek Policji na samotne kobiety z dziećmi i wysadzanie domów legalnych imigrantów tylko dlatego, że tak się podoba psychopatom z Policji świadczy o tym, że USA upodobniło się w działaniach wobec własnych obywateli - do postępowania Izraela wobec Palestyńczyków.
 
Po wykrwawieniu starego Hegemona, Syjon sprzymierzył się z Chinami 
 
OLEŚNICA. ŚLEDZTWO W SPRAWIE ZBRODNI  
 
Zdjęcia zawartości szczepionek na Covid-19 
 
Zielony ŁAD zniszczy UE, a wcześniej zniszczy prywatną własność 
 
Chazarskie tajemnice Rosji 
Mowa tu o szeregu mesjanistycznych założeń leżących niemal na granicy proroctw i legend, u których podstaw leży jeden cel – że na obszarze, gdzie obecnie toczą się walki na Ukrainie, ma powstać nowe państwo żydowskie. 
Atak pistapo w Gdańsku 
Atak "policji" na proteście w czasie przemowy Krzysztofa Kornatowicza - Gdańsk - 10.10.2020r.  
Aresztować Netanjahu 
Protest w Warszawie po decyzji Rządu. 
Odważni eksperci z USA, Rosji i Czech mówią prawdę o szczepieniach  
 
Paszporty szczepionkowe to koń trojański (napisy PL) 
 
Ukraina: Maski rewolucji 
W Odessie w maju 2014 r. wymordowali bezkarnie 45 osób. Jak to możliwe, że nie usłyszeliśmy żadnych protestów ani krytyki ze strony zachodnich demokracji? Ukraińska rewolucja była silnie wspierana przez dyplomację USA. 
więcej ->

 
 

Parlament Europejski o przestrzeganiu praw człowieka na świecie

Ochrona praw człowieka na świecie jest jednym z najważniejszych zadań Parlamentu Europejskiego. Debaty o przypadkach pogwałcenia tych praw odbywają się każdego miesiąca w czasie sesji plenarnej. Co roku parlament przyjmuje także raport w sprawie przestrzegania praw człowieka na świecie. W maju eurodeputowani przyjęli sprawozdanie podsumowujące rok 2007.

Posłowie zwrócili szczególną uwagę na problemy kary śmierci, przestrzegania praw kobiet i dzieci oraz stan praw człowieka w kilku krajach, w szczególności w Chinach, Rosji i Iranie.

Najczęstsze przykłady łamania praw człowieka

Według Parlamentu Europejskiego jednym z najszerzej rozpowszechnionych przypadków łamania praw człowieka jest stosowanie kary śmierci. Wprawdzie przyjęcie w 2007 roku przez ONZ rezolucji w sprawie moratorium na jej wykonywanie zostało przyjęte jako duży krok naprzód, jednak posłowie wzywają do "całkowitego zniesienia kary śmierci w Europie i propagowania jej powszechnego zniesienia". Parlament nie pierwszy raz wzywa Polskę i inne kraje europejskie, które nie ratyfikowały protokołu nr 13 w sprawie kary śmierci do europejskiej konwencji praw człowieka, do ratyfikowania dokumentu.

Drugą szeroko opisywaną w raporcie kwestią są prawa kobiet. Posłowie uważają, że ta sprawa powinna być zawsze uwzględniana w rozmowach dotyczących praw człowieka we wszystkich krajach członkowskich. Ostatecznym celem, zdaniem Parlamentu, ma być likwidacja "wszystkich form dyskryminacji i przemocy wobec kobiet i dziewcząt, w tym w szczególności aborcji ze względu na płeć płodu, wszystkich form szkodliwych, tradycyjnych lub zwyczajowych praktyk, na przykład okaleczania kobiecych narządów płciowych oraz wczesnych lub przymuszonych małżeństw, wszelkich form handlu lud?mi, przemocy wobec kobiet i zabijania kobiet".

Posłowie zwrócili również uwagę na ochronę praw dzieci, w szczególności podczas zbrojnych konfliktów, tortury, ochronę praw mniejszości i niepełnosprawnych.

Chiny, Rosja i Iran

Uwagę Parlamentu zwróciła sytuacja praw człowieka w kilku krajach, m.in. w Sudanie, Uzbekistanie, Birmie, Pakistanie, ale szczególne zaniepokojenie wzbudziły Chiny, Rosja i Iran.

Jeśli chodzi o Chiny, posłowie wyrażają zaniepokojenie "w związku z faktem, że w Chinach dochodzi do poważnych przypadków łamania praw człowieka" i podkreślają, że "pomimo obietnic składanych przez reżim w związku ze zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi [...] sytuacja w zakresie praw człowieka w Chinach nie uległa poprawie". Co więcej, jak zauważają autorzy sprawozdania, w Chinach wciąż wykonuje się najwięcej wyroków śmierci.

Parlament "wyraża poważne zaniepokojenie w związku z faktem, że w roku 2007 w Iranie następowało dalsze pogarszanie sytuacji, jeśli chodzi o przestrzeganie podstawowych praw człowieka, w szczególności wolności wypowiedzi i zgromadzeń". Posłowie potępiają coraz częstsze stosowanie kary śmierci przez reżim irański oraz kampanię na rzecz obrony moralności rozpoczętą przez władze Iranu, w ramach której tysiące mężczyzn i kobiet zostało aresztowanych za "niemoralne zachowanie".

W przypadku Rosji największe zaniepokojenie wzbudzają sytuacja w Czeczenii oraz prześladowanie dziennikarzy, obrońców praw człowieka, wię?niów politycznych (w tym także Michaiła Chodorkowskiego) oraz niechęć Rosji do zapraszania międzynarodowych obserwatorów podczas wyborów.

http://www.europarl.europa.eu/news/expert/documents_presse_par_theme_page/902/default_pl.htm

http://www.europarl.europa.eu/activities/committees/homeCom.do;jsessionid=F2CBB31D15B84E8F579CFD7DCAA03FB1.node1?language=PL&body=DROI


21 maj 2008

 

  

Archiwum

"Epoka Terroru" w Drugiej Kadencji Bush'a?
listopad 8, 2004
Iwo Cyprian Pogonowski
Poświąteczne refleksje, czyli: ruch to zdrowie!
grudzień 27, 2008
Marek Jastrząb
Podatki a aukcje w internecie
marzec 6, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
OFE
lipiec 14, 2008
"Łagodny język propagandy"
kwiecień 13, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Zaginieni w aktach
wrzesień 5, 2002
Dorota Kania http://www.zw.com.pl
Perfidia Gross’a w „Upiornej Dekadzie,” „Sąsiadach” i „Strachu”
lipiec 18, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Globalny Mit Holokaustu
sierpień 13, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Co piszą inni
listopad 20, 2007
( . ) bez podpisu
Rosjanie boją się Polski
maj 26, 2007
Tumaczył: Roman Łukasiak
HAARP straszna bron
kwiecień 12, 2005
Goska
Były rosyjskie, będą amerykańskie - bazy na terenie polski !!!
luty 13, 2003
PAP
"Mnożenie dobra"
grudzień 1, 2006
Artur Łoboda
Civitas dei
październik 5, 2007
...
Odkryto zbiorową czeczeńską mogiłę
wrzesień 9, 2002
PAP
Precyzyjne pomyłki dla Polski i nie tylko
kwiecień 11, 2003
Andrzej Kumor
Protest poszkodowanej przed Sądem w Białymstoku. Kobieta przykuła się do barierki przed drzwiami sądu
styczeń 13, 2007
Adam Sandauer
Festiwalu Sztuki Najnowszej
czerwiec 17, 2004
Prokurator generalny prawnikiem złodzieja
luty 10, 2009
Gazeta Polska
Kolejna odsłona matactw polskiej hołoty politycznej
maj 10, 2005
PAP
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media