ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Niemcy 1940 - Izrael 2009 - Szokujące zdjęcia 
 
Szokujące zdjęcia mikroskopowe skrzepów krwi pobranych od tych, którzy „nagle umarli” – po szczepieniu 
Struktury krystaliczne, nanodruty, cząstki kredowe i struktury włókniste, które są obecnie rutynowo znajdowane u dorosłych, którzy „nagle zmarli”, zwykle w ciągu kilku miesięcy po szczepieniu na kowid. 
Rezonans magnetyczny niebezpieczny dla zaszczepionych 
Niektórzy ludzie silnie ucierpieli z powodu wytwarzanego przez niego elektromagnetyzmu.

Najcięższe przypadki skończyły się śmiercią osób poddanych tejże diagnostyce. 
"patriotyzm" po 1989 roku 
komentarz zbędny 
Próba upodmiotowienia obywateli za pośrednictwem internetu 
Celem serwisu jest umożliwienie obywatelom wyrażenia swojej woli w najważniejszych dla nich sprawach. 
Hashtag COVID1984 
Szczególnie polecamy:
"Tłum uzbrojonych w miecze Sikhów atakuje policję w Nanded po tym, jak rząd zakazał publicznych procesji w związku z p(L)andemią. Tak się walczy o swoje prawa! "
 
Wygadał się 
Bush junior zrównał napaść na Irak z wojną na Ukrainie
"Decyzja jednego człowieka o przeprowadzeniu całkowicie nieuzasadnionej i brutalnej inwazji na Irak. Chodzi mi o Ukrainę." 
Montanari: Szczepionka to wielki przekręt 
Jeśli prawdziwa choroba nie daje odporności, absurdem jest mieć nadzieję, że szczepionka może to zrobić, co nie jest niczym innym, jak tylko chorobą w postaci atenuowanej. 
Nową pandemię zaplanowano na 2025 rok 
 
TO POWINIEN KAŻDY OBEJRZEĆ! 
David Martin - Wystąpienie w Parlamencie Europejskim na III Międzynarodowym Szczycie Covid  
Zamordowani lekarze odkryli powodujący raka enzym dodawany do wszystkich szczepionek  
 
Za Javierem Milei stoi Chabad Lubavitch - chasydzka struktura przestępcza 
Nowy premier Argentyny Javiere Milei uważany jest przez niektórych za drugiego Trumpa 
Zełenski kupił sobie dwa jachty 
Ukraiński "Sługa narodu" i jego żona - kupują sobie bogactwa. Skąd mają pieniądze? 
Prawda o włoskiej "epidemii" - rozmowa z biologiem Elżbietą Wierzchows 
Program "niezaleznatelewizja" 
Częstotliwości radiowe i mikrofalowe a manipulacja ludzkimi emocjami i zachowaniem 

 
 

 
Po wykrwawieniu starego Hegemona, Syjon sprzymierzył się z Chinami 
 
PiStapo atakuje rodziny 
Przypomnijmy sobie sceny ze świata Orwella. To już się dzieje.  
CDC ostrzega własnych naukowców CDC, że ich odkrycie dotyczące masek „nie jest naukowo poprawne” 
Wkrótce po wybuchu pandemii CDC zaczęło promować maski, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się Covid-19. Stało się tak pomimo opublikowania przez CDC badania politycznego z maja 2020 r. we własnym czasopiśmie „Emerging Infectious Diseases”, w którym nie stwierdzono „ istotnego wpływu ” masek na powstrzymywanie przenoszenia wirusów oddechowych. 
Ludobójstwo COVID- konferencja w Wiedniu 23 październik 2020 
Znieść wolności obywatelskich,
Zniszczyć gospodarki,
Zamknąć małe i średnie przedsiębiorstwa,
Oddzielić, izolować i terroryzować członków rodziny,
Zubożyć ludzi, w tym zniszczyć miejsca pracy,
Usunąć dzieci z ich rodzin,
Internować dysydentów do obozach koncentracyjnych,
Udzielać immunitetu urzędnikom rządowym do popełnienia przestępstw: zabójstwo, gwałtu i tortur (Wielka Brytania),
Wykorzystać policję, wojsko i najemników do kontroli populacji,
Zmusić populacje do szczepień niemedyczną szczepionką zawierającą mechanizmy kontroli populacji bez ich świadomej zgody  
Mikroskopijne, zaawansowane technologicznie metalowe przedmioty widoczne w szczepieniach COVID 
Dr Zandre Botha stwierdziła również ekstremalne uszkodzenia krwinek czerwonych u wszystkich badanych przez nią pacjentów po szczepieniu COVID. 
więcej ->

 
 

Problem uregulowania kwestii wizowych między Polską a USA -rozwiązania stosowane wobec obywateli USA przez inne kraje

http://www.bucktownvisasandpassports.com/visaservices.html
Od 31 stycznia 2008 roku każdy obywatel USA moze podróżować za granicę tylko na podstawie paszportu spełniającego okreslone wymagania.
Aktualna (od 2008.01.01) tabela opłat dla obywateli USA za różne wizy do następujących krajów:
Brazylia,
Chiny,
India,
Rosja ,
Południowa Korea,
Wietnam

Kliknięcie na wymogi (requirements) pozwala uzyskać informacje na temasz opłaty (fee) w zależności od rodzaju wizy (turystyczna, biznesowa), czasu jej ważności, a nawet czasu oczekiwania na jej wystawienie.

Dla przykładu, tylko wizy turystyczne, na krótki okres pobytu.
BRAZYLIA, opłata $140, czas oczekiwania 9 dni roboczych
CHINY, opłata $130, czas oczekiwania 5 dni roboczych, ale skrócony do 1 dnia przy dodatkowej opłacie $30
INDIA, opłata $60, opłata serwisowa, łącznie $73
ROSJA, opłata $100 przy czasie oczekiwania do 10 dni roboczych, ale wzrasta przy skróceniu czasu oczekiwania:
$150 (5), $200 (2) a nawet $300 o ile wiza ma być uzyskana następnego dnia roboczego po złozeniu dokumentów.
Wiza turystyczna nie moze być na okres dłuższy niż miesiąc.
POŁUDNIOWA KOREA, darmo jeśli ponizej 30 dni
WIETNAM, $65 jesli czas oczekiwania do 6 dni, dodatkowe $20 za skrócenie do 48 godzin.

Niektóre inne kraje:
http://bolivia.usembassy.gov/wm11152007.html
BOLIWIA - $100
http://uae-embassy.org/html/Consulate/Visa_Citizens.html
ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE - $51
http://64.233.183.104/search?q=cache:DbjzcEqGNDIJ:www.toafricatours.com/VISA%2520AND%2520HEALTH%2520REQUIREMENTS%2520-country%2520information_080725.pdf+%22US+citizens+require+visas%22&hl=en&ct=clnk&cd=5
KENIA - $50
TANZANIA - $50
MOZAMBIK - $20
ZIMBABWE - $50
ZAMBIA - $100
EGYPT - $15
UGANDA -$50

http://64.233.183.104/search?q=cache:CIJVRcBGNcQJ:www.fmcoprc.gov.hk/eng/zgqz/blsjfy/default.htm+%22visa+fees+for+US+citizens%22&hl=en&ct=clnk&cd=1
HONG KONG HK$1020 = $131 wg aktualnego kursu
http://www.uzbekconsulny.org/visa/
UZBEKISTAN -$131 przy czasie oczekiwania 10 dni roboczych, $197 jeśli tylko 5.
W większości niewymienionych krajów afrykańskich i arabskich opłata wizowa jest pobierana w punkcie kontroli granicznej i jest rodzajem taksy turystycznej, niezależnej od kraju pochodzenia turysty. Zwolnieni z niej bywają tylko mieszkańcy krajów osciennych na zasadzie wzajemności.

W zasadzie podane linki wyczerpują temat. Oczywiscie, wyspecjalizowane firma usługowe pobierają dodatkowe własne opłaty za pośrednictwo.

Dane dotyczące krajów Ameryki Łacińskiej są niespójne i trudne do uzyskania dla mnie z wielu względów.
Większość publikacji jest w słabo mi znanym języku hiszpańskim, przekracza moje możliwości wyszukiwania. Większość tych krajów aktualnie wprowadza podwyżki opłat konsularnych dla obywateli USA. Ze względu na dużą autonomię władz lokalnych i niezawisłość władzy sądowniczej, stan faktyczny może różnić się od formalnego.

I to w obie strony... Przykładowo, burmistrz Rio de Janerio, miasta gdzie dochody z turystyki są istotne, nie mogąc znieść tymczasowego nakazu sądowego na rutynowe pobieranie odcisków palców od Amerykanów, stara się osłodzić im gorycz upokorzenia kampanią wręczania pamiatkowych koszulek i innych upominków.

I jeszcze relacja z pamięci. Przed paru laty oglądałem program telewizyjny z Brazylii. Migawki. Turysta amerykański uczestniczący w wycieczce objazdowej został ukarany grzywną KILKANAŚCIE TYSIĘCY DOLARÓW za obrazę brazylijskiego funkcjonariusza imigracyjnego. O rygorze natychmiastowej płatności gotówką. Ponieważ nie był w stanie uiścić kwoty natychmiast, zatrzymano go w punkcie kontrolnym w przestronnej klatce. W tym czasie reszta wycieczki już objeżdżała dalekie zakątki Brazylii. Zdesperowany człowiek, wystawiony na widok publiczny, stał się swojego rodzaju atrakcją nie tylko dla publikatorów ale i dla gapiów. Póki nie ochrypł, wykrzykiwał przez kraty do gapiów: NIE JESTEM MAŁPˇ! Ten fragment jego oświadczenia był transmitowany nie tylko w blisko 200-milionowej Brazylii, ale i w południowej Europie. Chyba również w Dalekowschodniej Azji. Oczywiście, jako dowód nieskrępowanej wolnosci wypowiedzi zapewnianej amerykańskim gościomi słuszności ich osądów...

Natomiast tylko aby oodać upokarzający klimat ubiegania się o wizy przez obywateli USA przytoczę fragment oficjalnego ogłoszenia Amabasady USA w Moskwie ze skrótowym tłumaczeniem:
Ze względu na zasadę wzajemności wynikajacą z prawa amerykańskiego, Ambasada USA musi pobierać te same opłaty za wizy od Rosjan co Rosja od Obywateli USA. Stąd podwyżka. Można płacić tylko w rublach, a w mieszanej walucie już nie. Dodatkowe $20 za wystawienie wizy która może być automatycznie odczytywana, co skraca czas oczekiwania na lotnisku po przybyciu do USA. Ta opłata płatna z góry, niezależnie od wyniku rozpatrzenia wnuiosku o wizę.
FEES
U.S. law requires reciprocity of visa fees between countries. Therefore the issuance fees charged for U.S. visas were adjusted on May 1,1996, to reflect the cost of Russian visas for U.S. citizens. For almost all visa categories, visa fees are as follows, and are denominated in dollars for the convenience of our other posts abroad which issue visas to Russians to travel to the U.S. Applicants in Russia may pay in rubles at the day's exchange rate on the date they pick up the visa. (We cannot accept payment partly in dollars and partly in rubles.) multiple entry 1-year validity $ 150 multiple entry 3-year validity $ 450 As of December 1, 1994, the Embassy began charging a $20 application fee for the Machine Readable Visa. Since the visa can be "read" at the port-of-entry, waiting time to clear airport formalities is reduced. This fee is non-refundable and must be paid prior to the visa interview. http://64.233.183.104/search?q=cache:XvBYIadhbdIJ:www.siber.com/sib/visas/usa-visitor/VisasInMoscow.html+%22visas+for+US%22&hl=en&ct=clnk&cd=10

A to "amerykańskie prawo" nie obowiązuje placówek konsularnych USA wobec Polski?
26 marzec 2008

tłumacz 

  

Archiwum

Opowieść wigilijna 2005
grudzień 23, 2005
Marek Olżyński
Demokratyczny totalitaryzm
maj 13, 2006
J. Duranowski, www.pnlp.org.pl
Co ci zrobiono Polsko
czerwiec 16, 2004
...und morgen die ganze Welt
grudzień 9, 2003
Andrzej Kumor
Bruksela odmawia. Finisz w złym stylu
styczeń 29, 2003
http://www.rzeczpospolita.pl/
Czy USA Pogodzi się z Klęska w Iraku?
listopad 29, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Ile w rzeczywistości wydajemy na ochronę zdrowia?
maj 16, 2006
Adam Sandauer

Kongres Amerykański zezwolił prezydentowi USA na rozpoczęcie wojny przeciwko Irakowi


marzec 6, 2003
Niewygodne prawdy
grudzień 21, 2008
Marek Jastrząb
Felieton powielkanocny
marzec 31, 2008
Dariusz Kosiur
Gwrancje USA to czek bez pokrycia?
wrzesień 6, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Prawda w mikrofilmach
grudzień 1, 2007
Propozycja Geremka
lipiec 15, 2008
...
Nie utopmy przyszłości w tej krwi
lipiec 16, 2003
Andrzej Kumor
Dlaczego prof. Bronisław Geremek jak ognia unika lustracji?
kwiecień 26, 2007
Zdzisław Raczkowski
2008.08.27. Wiadomości w 3ch językach. Three-language news service.
sierpień 27, 2008
tłumacz
Sojusz Talmudu z Radykalnymi Protestantami
marzec 9, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Najniebezpieczniejszy okres w historii ludzkosci?
czerwiec 29, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Sterowanie Światem z Jerozolimy?
grudzień 31, 2004
Iwo Cyprian Pogonowski
Przyczynek do naprawy Rzeczypospolitej
październik 25, 2005
Artur Łoboda
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media