ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Los Angeles - piekło na ziemi 
Ubóstwo w Kalifornii. Zrujnowana gospodarka najbogatszej kiedyś części świata.
To czeka nas jutro.
 
Deklaracja Wielkiej Barrington  
Po atakach, oto wypowiedź profesora Sucharita Bhakdi. 
Iran dziesiątkuje izraelskie miasto portowe Hajfę pociskami kasetowymi; 2 osoby zabite, samochody... 
 
Kowidowa żydokomuna szykuje sądy kiblowe 
Reżim kowidowy Morawieckiego zamierza wprowadzić "komisarzy politycznych" dla ścigania wolnego słowa. 
Szczepienia pełne kłamstw 
To szczepionki, a nie wirusy, powodują choroby.
Wirusy pobudzają proces zdrowienia. Nie są naszymi wrogami, stoją po naszej stronie.
Wybuch epidemii świńskiej grypy z 2009 roku ma swoje korzenie w inżynierii genetycznej i jest wynikiem działania człowieka. 
FDA ogranicza stosowanie szczepionki J&J z powodu powikłań 
Amerykańska agencja zmieniła swoje stanowisko z uwagi na wysokie ryzyko wystąpienia powikłania po przyjęciu preparatu Janssen, czyli zakrzepicy z zespołem małopłytkowości (TTS).  
Dr Michael Yeadon: masowe morderstwa z paszportami szczepionek i szczepionkami uzupełniającymi 
Ten system jest wprowadzany za pomocą kłamstw w jakimś celu, i myślę, że celem jest całkowita totalitarna kontrola. 
Jerzy Jaśkowski Pasteryzacja ludzi  
 
Dr Mike Yeadon rozmawia z dr Reinerem Fuellmichem o kłamstwach dotyczących COVID  
„Nie bój się wirusa. To nie jest tak niebezpieczne, jak ci wmówiono.

„Bójcie się swoich Rządów - lub organów, które panują ponad tymi Rządami”. 
Próba upodmiotowienia obywateli za pośrednictwem internetu 
Celem serwisu jest umożliwienie obywatelom wyrażenia swojej woli w najważniejszych dla nich sprawach. 
Prof. Sucharit Bhakdi: wykład na temat szczepień  
 
Kryptoreklama-czy prawdziwe lekarstwo na cukrzycę? 
"W naszym kraju nie skupiamy się na leczeniu diabetyków, ale na zarabianiu pieniędzy przez duże koncerny farmaceutyczne." 
Ostatni mit (o polityce sowieckiej) 
 
Na straży wolności: Goldman Sachs  
Gerald Celente i John Stossel rozmawiają z sędzią Napolitano o różnych, nie do końca jasnych powiązaniach, między amerykańskimi bankami i rządem USA. Największe podejrzenia budzi bank Goldman Sachs, który ma dziwną nadreprezentację we władzach rządowych. Dla przypomnienia, dodam, że pracownikiem tego banku jest były premier RP, Kazimierz Marcinkiewicz, a bank był zamieszany w spekulacje na złotówce. 
Czy Policjanci będą zwracać za bezprawne mandaty? 
Zarówno mandaty, jak i wnioski o ukaranie karą finansową do sanepidu, które wystawiali poszczególni policjanci w czasie epidemii, okazują się być nie tylko bezprawne, ale i naruszające konstytucję.  
Dyrektorzy Moderny i AstraZeneca obwiniają Rządy za niebezpieczne szczepionki 
Chciałbym poznać datę, jeśli to możliwe, kiedy rozszyfrowaliście całą sekwencję DNA tego wirusa, czy też opieraliście się wyłącznie na sekwencji dostarczonej przez rząd chiński?
Czy podczas prób na ludziach umierali u was ludzie, a jeśli tak, to na jaką chorobę umierali? 
Jak tlenek grafenu reaguje w organizmie  
Przez szczepionkę dostaje się do tkanek i "mnoży się", tworząc sieć przewodzącą w całym ciele, a następnie...  
Ponad 5 lat po kowidzie wojna wobec uczciwych lekarzy trwa dalej 
Zbrodniarze kowidowi niszczą lekarzy 
Na wzór hitlerowski 
Eksterminacja starszych osób w Niemczech.  
Nanotechnologia w szczepionkach 
PIĄTA KOLUMNA - SPRAWOZDANIE Z PRAC NAD ANALIZĄ ZAWARTOŚCI I DZIAŁANIA "SZCZEPIONEK" NA COVID 
więcej ->

 
 

MUZEUM SOLIDARNOŚCI CZY PAMIECI SIERPNIA ?


Zbliża się ćwierć wieku od podjęcia walki z nadużyciami i wypaczeniami w PRL, która zakończyła się w sierpniu 1980 roku zwycięstwem społeczeństwa. Nie bacząc na zagrożenia szykany ze strony rządzącego wówczas obozu, z pobudek obywatelskich, rozpoczęła tę walkę nieliczna, ale odważna i światła grupa Polaków, za co większość zapłaciła wysoką cenę. Dziś, gdy pojawiły się znowu nowe zagrożenia społeczne, polityczne, gospodarcze konieczna i pilna staje się mobilizacja obywatelsko nastawionych sił w narodzie. Wielowiekowe doświadczenie ludzkości uczy, że najskuteczniejszy sposób mobilizacji sił społecznych stanowi przykład osobisty jednostek przywódczych, autorytetów. Tę prawdę znali Rzymianie i wyrażali ją w formie pouczenia – verba docent, exempla trahunt ((słowa uczą, ale przykłady przyciągają).
Takie wzorce mobilizujące można i należy czerpać i dziś z odległej i niedawnej przeszłości. Na szczęście nie brak w naszej historii, także tej najnowszej, takich godnych, obywatelskich wzorców do naśladowania. W okresie przed sierpniem 1980, panowało powszechne przekonanie o bezcelowym podejmowaniu jakichkolwiek prób zmiany istniejącej rzeczywistości, bo nie pozwoli na to przepotężny Związek Radziecki i służące mu wiernie agentury w kraju. Tę beznadzieję usiłowały przerwać nieliczne grupki obywateli, co w końcu zaowocowało wielkim, zorganizowanym buntem ludzi pracy, a więc solą tej ziemi i całej ludzkości. Sierpień był największym zrywem i osiągnięciem narodu w okresie powojennym. Przyczyniły się do jego powstania nieliczne grupki ludzi i pojedyncze jednostki powodowane troską i poczuciem odpowiedzialności za losy kraju. Dlatego społeczeństwo powinno wreszcie poznać nazwiska i działalność tych nielicznych rodaków. Ma to znaczenie nie tylko moralne, etyczne, ale pragmatyczne, dydaktyczne. Te przykłady powinny, przekonywać, że cierpliwość, praca, wiara w powodzenie, może spowodować to, co uważane jest często za niemożliwe, nieosiągalne. Jednakże warunkiem powodzenia jest ukazanie ludziom prawdy, rzeczywistych twórców sierpniowego sukcesu, a nie tych, co uzurpują sobie teraz prawo do chwały, na którą nie zasługują. Zapewne przedstawienie prawdy o zmaganiach z władzą przed sierpniem 1980 nie będzie akceptowane przez tych, którzy swoją opozycyjność zaczęli dopiero w bezpiecznym okresie po sierpniu 1980 r., a przede wszystkim od stanu wojennego i „okrągłego stołu”.
Dla dobra narodowej sprawy konieczne i bardzo ważne jest odkłamanie historii powstawania „Solidarnośći”, przypomnienie nazwisk ludzi, którzy ją tworzyli, a także tych, którzy ją niszczyli, eliminowali z życia obywatelskiego rzeczywistych twórców tego ruchu. Dlatego pożądane byłoby stworzenie „ Muzeum Pamięci Twórców Sierpnia”, a nie „Solidarnośći”, gdyż cele tych dwóch ruchów były różne, a nawet sprzeczne; bunt sierpniowy miał cele społeczne, pracownicze, „Solidarność” kierowana przez KOR i inne grupy polityczne miała na celu, zdobycie władzy w kraju, a w pierwszej fazie dzielenie jej z PZPR, ( co zresztą stało się w czerwcu 1989 roku przy tzw. „okrągłym stole” i trwa do dzisiaj). W archiwach urzędowych i prywatnych zbiorach znajduje się wiele materiałów faktograficznych, które można wykorzystać i udostępnić społeczeństwu w formie ekspozycji, publikacji drukiem, fotograficznie i wideofonicznie.
Muzeum nie tylko mogłoby ukazać prawdę, zdemaskować kłamstwa, przeinaczenia, przemilczenia, ale także stanowić skromną formę moralnego zadośćuczynienia dla skrzywdzonych oraz dydaktyczną zachęta do działania na rzecz otoczenia.
W muzeum tym powinny znale?ć się
1.Nazwiska działaczy i notki biograficzne o nich
2.Metody i formy ich działania
3.Dowody i efekty ich działań
4.Dokumenty dotyczące doznanych represji i szykan
5.Opisy i świadectwa, w jakich funkcjonowała opozycja
6.Powstanie i funkcjonowanie niezależnych organizacji pracowniczych: Ruch Obrony Praw Człowieka i Obywatela, Wolnych Związków Zawodowych, Grupy Antyberufsverbote - Zwalczającej Dyskryminację w Dziedzinie Zatrudnienia i Wykonywania Zawodu, Samoobrona Chłopska...
7.Wydawnictwa
8.Przygotowywanie i organizacja strajku w Sierpniu 1980 we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku
9.Powstanie Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego we Wrocławiu w sierpniu 1980 roku
10.Powstawanie Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych ( „Solidarność”).
11.Przebieg walki o związkowy charakter NSZZ
12.sprzęt przedsierpniowej opozycji ( Leszek Skonka )
4 luty 2003

Leszek Skonka 

  

Archiwum

CZY ZNOWU ARBEIT MACHT FREI ???
maj 15, 2008
Helga
Euro-Aziatycka Wspólnota w Budowie
sierpień 27, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Polacy wybierają suwerenność !
marzec 17, 2007
marduk
Dobrze się nam układa… domek z kart
czerwiec 15, 2008
Andrzej Gniadkowski
Prezydent odpoczywa służbowo
czerwiec 6, 2003
Dariusz Kucharski http://www.se.com.pl
HASŁO ANDRZEJA GWIAZDY
lipiec 30, 2007
Zygmunt Jan Prusiński
Wyboru już dokonano. Pozostało jeszcze głosowanie
kwiecień 15, 2003
PAP
Bezsensowna śmierć
czerwiec 27, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Promocja Krakowa w Berlinie
kwiecień 3, 2004
www.krakow.pl
Drastyczne sankcje USA wobec Korei Północnej
grudzień 10, 2006
Mirosław Naleziński
Cyniczne kłamstwo o Arturze Sandauerze - www.polonica.net
styczeń 28, 2006
Adam Sandauer
Lepiej zlikwidować
grudzień 6, 2003
Dziennik Polski
Najmądrzejszy naród na świecie
czerwiec 26, 2008
Artur Łoboda
Seks dobry na wszystko
sierpień 21, 2007
Krystyna Boińska
List otwarty do IPN W-wa
listopad 26, 2007
Bogusław
Polski rząd wyraził dziś zgodę na podpisanie Traktatu Akcesyjnego z Unią Europejską.
kwiecień 8, 2003
Elegancja Francja
kwiecień 29, 2007
Olaf Swolkień
List otwarty do Polskiego Społeczeństwa
maj 4, 2003
Elżbieta Gawlas
Wszystko wskazuje na bandziorów powiązanych INSTYTUCJONALNIE z władzą...
czerwiec 4, 2007
tłumacz
Pomóżcie znale?ć pieniądze
czerwiec 13, 2008
PAP
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media