|
| Aresztować Netanjahu |
|
| Protest w Warszawie po decyzji Rządu. |
|
| AI nie będzie świadoma, twierdzi Roger Penrose (Nobel 2020) |
|
| Czy sztuczna inteligencja może być i czy kiedykolwiek będzie świadoma? |
|
| CDC ostrzega własnych naukowców CDC, że ich odkrycie dotyczące masek „nie jest naukowo poprawne” |
|
| Wkrótce po wybuchu pandemii CDC zaczęło promować maski, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się Covid-19. Stało się tak pomimo opublikowania przez CDC badania politycznego z maja 2020 r. we własnym czasopiśmie „Emerging Infectious Diseases”, w którym nie stwierdzono „ istotnego wpływu ” masek na powstrzymywanie przenoszenia wirusów oddechowych. |
|
| Czy zaszczepieni staną się własnością koncernów farmaceutycznych? |
|
| Czy szczepienia służą nowoczesnemu niewolnictwu? |
|
| Deklaracja Wielkiej Barrington |
|
| Po atakach, oto wypowiedź profesora Sucharita Bhakdi. |
|
| Pożary w Kaliforni - poważna analiza |
|
Jak lewacy spalili Los Angeles
|
|
| Szczepionka covid zacznie zabijać w sezonie zimowym |
|
| Lekarze dla prawdy: „W okresie jesienno-zimowym 2021 r. Co najmniej 20-30% zaszczepionych przeciwko COVID umrze z powodu szczepionki,i przypiszą to nowemu szczepowi wirusa. |
|
| Here's Why You Should Skip the Covid Vaccine |
|
| “The world has bet the farm on vaccines as the solution to the pandemic, but the trials are not focused on answering the questions many might assume they are.” |
|
| AI to wyrok śmierci, który już jest wykonany |
|
| Pod koniec 2023 roku ukazała się książka Pana Profesora „informatyka w służbie ludobójstwa” w której opisuje całe swoje życie i to, jak największe korporacja świata budowały jego zdaniem swoje marki na ludobójstwie, w tym w trakcie II Wojny Światowej i obozach zagłady |
|
| Czy Policjanci będą zwracać za bezprawne mandaty? |
|
| Zarówno mandaty, jak i wnioski o ukaranie karą finansową do sanepidu, które wystawiali poszczególni policjanci w czasie epidemii, okazują się być nie tylko bezprawne, ale i naruszające konstytucję. |
|
| Starsza kobieta łapie kij, odpycha przerażającego testera COVID |
|
|
|
| Zabójcze leki - prof. Stanisław Wiąckowski - 15.03.2017 |
|
| Zapis wykładu prof. Stanisława Wiąckowskiego omawiającego m.in. leki i ich składniki, które wbrew powszechnym opiniom nie leczą, a wręcz przyczyniają się wzrostu zgonów. Wiedza ta jest ukrywana przez koncerny farmaceutyczne, a nazwy leków zmieniane i dalej są dopuszczanie i promowane w sprzedaży mimo wiedzy, iż ich działanie jest zabójcze. |
|
| Wzmożenie infekcji wirusowych wywołane jest przez szczepionki |
|
Przemówienie Thierry’ego Baudeta w holenderskim parlamencie nt. agendy Covid-19
|
|
| Niepożądane Odczyny Poszczepienne po szczepionkach przeciw COVID-19 w Polsce |
|
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego podaje jedynie zarejestrowane ubytki zdrowia po szczepieniach. Ale tylko do 4 tygodni po szczepieniu.
|
|
| Świat dał się ogłupić lewackiej religii klimatycznej. Wpływ CO2 na klimat jest znikomy |
|
| Wpływ CO2 na wzrost temperatury? Nie zostało przeprowadzone żadne potwierdzające badanie |
|
| Dr Roger Hodkinson, - Pandemia to oszustwo |
|
Dr Roger Hodkinson - lekarz patolog (wirusolog), Cambridge University, były przewodniczący sekcji patologii stowarzyszenia lekarzy, były wykładowca na wydziale medycznym, wykładowca akademicki, egzaminator w Royal Colledge physicians w Północnej Karolinie, Prezes firmy biotechnologicznej sprzedającej testy na COVID19.
Pandemia to oszustwo.
Maseczki nieskuteczne.
Lockdown nie ma naukowego uzasadnienia.
Pozytywny wynik PCR nie potwierdza infekcji klinicznej.
Polityka udaje medycynę. |
|
| Konzentrationslager Fuehrer |
|
| Niemcy - obóz koncentracyjny dla niewierzących w wirusa |
|
| Chasydzki ślub w NY legalny w dobie kowida |
|
| |
|
| GLOBALIZM - Prawdziwa historia |
|
| Jak amerykański historyk Prof. Carroll Quigley odkrył tajny Rząd bankierów |
|
| Papież błogosławi strażników de Rotschild |
|
| To nie jest pomysł Dana Browna na nową powieść, ale wydarzenie, które umknęło uwadze mediów w Polsce, a oznacza wsparcie Watykanu dla potężnych postaci świata finansów i przemysłu, deklarujących działania na rzecz przemiany systemu gospodarczego współczesnego świata. |
więcej -> |
|
Kryzys Banku Centralnego USA, Zagrożenie Inflacją
|
|

Pieniądz jest wytwarzany kiedykolwiek udziela się kredytu, czego odwrotnością jest fakt, że pieniądz jest niszczony w chwili, kiedy pożyczki nie są spłacane. Z tego powodu nie spłacanie nadmiernych długów hipotecznych w USA, wytworzyło kryzys w płynności finansowej na świecie. Ten stan rzeczy jest dowodem, że banki centralne nie mają monopolu kontroli ilości pieniędzy w obiegu.
W USA bank centralny kontroluje ilość drukowanych banknotów, ale nie ma monopolu na tworzenie pieniędzy w gospodarce Stanów Zjednoczonych, mimo tego, że kontroluje stopę procentową oraz może bezpośrednio wpłacać miliardy dolarów w cały system banków w USA, żeby zwalczać spadek płynności finansowej, który to spadek jest objawem obecnego kryzysu.
Zasada 10% rezerwy przy depozycie 1000 dolarów, daje możliwość udzielenia pożyczek na 7,395 dolarów, oraz tę samą sumę depozytów bankowych przez ludzi, którzy te pożyczki zaciągnęli. W ten sposób powstał kryzys, powodu zbyt dużego zadłużenia i masowego nie spłacania pożyczek. Punkt zwrotny nastąpił w sierpniu 2007, kiedy bank centralny zaczął starać się zapobiec szerzeniu się kryzysu nie spłacanych długów hipotecznych, USA.
Poziom oprocentowania ma wpływ na koszt pożyczek, a wymagane rezerwy mają wpływ na ilość pieniądza w obiegu. Pieniądz sam w sobie, nie stanowi bogactwa i jest tylko miarą bogactwa. Im wyższa cena obiektu, tym mniej wartości ma pieniądz. Kiedy zadłużenie podnosi cenę, to w efekcie obniża wysokość siły kupna pieniądza i dlatego wielka inflacja niszczy wartość pieniężną zasobów i obiektów. Inflacja jest tolerowana jako umiarkowana podnieta do wzrostu ekonomicznego, podczas gdy wzrost inflacji, zagraża wartości monetarnej obiektów i papierów wartościowych w czasach pokoju, natomiast w czasie wojny, tempo zadłużenia bardzo wzrasta.
Koszty napadów na Afganistan i na Irak są oceniane ekspertów budżetu w USA na ponad dwa tysiące miliardów dolarów. W ramach „wojny permanentnej o demokrację” atak na Afganistan nazywa się „Operacją Przetrwania Wolności” a atak na Irak nazywa się „Operacją Wolność Iraku,” podczas gdy zabezpieczanie 800 baz wojskowych USA na świecie, nazywa się „Operacją Szlachetnego Orła.” Koszty pacyfikacji samego Iraku czołowi analitycy, włącznie z laureatem nagrody Nobla, profesorem Columbia University, Joseph’em E. Stiglitz’em, ocieniają na dwa tysiące miliardów dolarów.
Alan Greenspan, były dyrektor banku centralnego USA napisał 12 grudnia, 2007 w The Wall Street Journal „Banki centralne już dawno straciły możliwość współpracy z Międzynarodowym Funduszem Monetarnym, w celu stabilizacji walut na świecie. Globalizacja i obniżenie ograniczeń handlu międzynarodowego znacznie zmniejszyły możliwości rządów poszczególnych państw w kierowaniu ich gospodarką.” Następnie przepowiedział: „Obecny kryzys kredytowy skończy się z chwilą, kiedy skończy się spadek cen nieruchomości i poniesione zostaną wielkie straty.” Czego Greenspan nie powiedział jasno, to jest fakt, że niska stopa procentowa stosowana w USA była powodem wzrostu cen nieruchomości, a nie przyrost ludności.
Nie spłacanie długów hipotecznych i innych długów pod zastaw w USA i na świecie uruchomiło proces niszczenia pieniądza, który osiąga poziom 45,000 miliardów, czyli sumę, która przewyższa pięciokrotnie dług państwowy USA, 9,000 miliardów dolarów. Na przykład koszty asekuracji 10 milionów długu w styczniu 2007, wynosiły 40,000 dolarów, a w styczniu 2008 wynosiły 234,000 dolarów. Jest to początek super-inflacji, która zaczęła się na rynku hipotecznym domów mieszkalnych, a następnie objęła przemysłowe nieruchomości i teraz obejmuje znacznie większy rynek bonów i pożyczek korporacyjnych. Analitycy uważają, że kryzys kredytu obejmie cały światowy system finansów.
Ekonomista Anna Schwartz uważa, że centralny bank w USA ma do wyboru, albo pogodzić się z depresją, by zapobiec stagflacji albo doprowadzić do super-inflacji. Inflacja około 3% rocznie jest podstawą działania gospodarki amerykańskiej. Od początku istnienia banku centralnego od 1913 roku w USA do dziś, inflacja wynosi sumarycznie, około 2000%, czyli ceny poszły 20 razy w górę, mimo wzrostu wydajności pracy. Ostatnio USA pozwoliło na stratę wartości dolara, żeby osłabić skutki zadłużenia w handlu zagranicznym i kosztów wojny na kredyt. Nastąpiła dewaluacja i strata siły kupna wszystkich walut z dolarem na czele. Ten trend zagraża super-inflacją.
Akt Rezerwy Federalnej z 1913 roku stworzył bank centralny jako prywatną korporację uprawnioną do bicia monety i regulowania wartości dolara. W 1861 roku, kiedy wybuchła wojna secesyjna w USA, było 1600 prywatnych banków, w 29 stanach, które to banki drukowały 7000 rozmaitych banknotów. Prezydent Abraham Lincoln uzyskał od kongresu prawo do drukowania zielonych banknotów państwowych (greenbacks) ze zobowiązaniem do wypłaty na żądanie sumy wydrukowanej na banknocie. Wojna secesyjna kosztowała trzy miliardy dolarów.
Opłaty celne były obniżone w 1913 roku po wprowadzeniu 16tej poprawki do konstytucji USA, która to poprawka pozwoliła na „mały” podatek dochodowy, obecnie stanowiący 50% dochodu rządu federalnego i rządów stanowych. Teoria gospodarki opartej na podaży, polegającej na zmniejszaniu podatków dochodowych, w celu rozwoju ekonomicznego, sprawdza się tylko wtedy, kiedy połowa oszczędności na podatkach, jest przeznaczona na podniesienie płac. Niestety tak się nie dzieje i stagnacja płac panuje w korporacjach korzystających ze zmniejszenia podatków.
Przez 94 lat swego istnienia bank centralny w USA opierał się na zasadzie, że rynek kontroluje gospodarkę a nie gospodarka rynek. W rzeczywistości rynek jest tylko miarą gospodarki i jako taki nie może kontrolować gospodarki. Ostatnio kurs procentowy był obniżany według giełdy, a nie w celu unikania długoterminowej inflacji. W rezultacie międzynarodowa wartość dolara i siła kupna dolara szły w dół, przyczyniając się do rozwoju w kierunku super-inflacji, zwłaszcza przy wysokich cenach paliwa i rosnącej spekulacji na giełdzie.
Euro rośnie w kontach rezerw banków centralnych, a udział dolara zmniejsza się, ale nadal dolar przedstawia około 60% kont rezerwowych. Euro traci na sile kupna nieco wolniej niż dolar, ale euro jest nadal uważane za walutę „pochodną” („derivative”) od dolara, podobnie jak waluta Chin i Japonii. Hegemonia dolara jest geopolitycznym zjawiskiem, ponieważ paliwo jest wyceniane w dolarach.
Obniżanie kursu oprocentowania dolara ma na celu używanie inflacji przeciwko kryzysowi wynikającemu z zadłużenia wewnętrznego i międzynarodowego USA, oraz z powodu niedostatecznej płynności finansowej. Skarb USA udostępnił ponad 500 miliardów dolarów bankom, w celu wzmocnienia płynności finansowej. W rezultacie wyłania się zagrożenie deflacją, kiedy kurs oprocentowania dolara będzie bliski zeru, ceny będą spadać i ludzie będą odkładać zakupy na pó?niej, co powoduje kryzys. W każdym razie terapia za pomocą kontroli polityki monetarnej musi być dobrze skoordynowana, widoczna i skuteczna.
WWW.pogonowski.com |
|
3 luty 2008
|
|
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|
|
Tylko dla palaczy
sierpień 9, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
|
Zadają się z Żydami
listopad 6, 2005
Artur Łoboda
|
Bezprawne Opłaty Sądowe
kwiecień 22, 2006
Andrzej Grabowski
|
Wielki bluff
luty 24, 2003
Andrzej Rudnicki http://www.trybuna.com.pl/
|
Polska jej dobro ich nie obchodzi
grudzień 5, 2007
PAP
|
Judasz z Warszawy
kwiecień 19, 2004
Artur Łoboda
|
Protest Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu przeciw poparciu
Rządu RP agresji Stanów Zjednoczonych na Irak
marzec 21, 2003
|
13 GRUDNIA 2008 ROK
grudzień 13, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
|
Pulapka w Iraku
grudzień 26, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Izrael Szamir - Przyparty do muru
lipiec 9, 2008
Izrael Szamir
|
Eskalacja na Bliskim Wschodzie i destabilizowanie świata?
styczeń 8, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Polska atrapa demokracji
marzec 27, 2003
zaprasza.net
|
Strategia
sierpień 21, 2003
Andrzej Kumor
|
Dług publiczny 2007
kwiecień 16, 2007
interia.pl
|
Majstrowali i wymajstrowali. Dług publiczny 03 wzrośnie przynajmniej do 51-52 proc. PKB
luty 8, 2003
PAP
|
W strefie Gazy straszne obrazy. Utwór na palestyńską rodzinę, Norwega lekarza i "Miśka" pielęgniarza
styczeń 21, 2009
orwell.blog.pl
|
Stanisław Michalkiewicz: Fejginięta znowu smrodzą?
maj 9, 2006
Stanisław Michalkiewicz
|
Kłopoty w Izraelu, Iraku i Okolicy
styczeń 12, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Już judzą...
wrzesień 27, 2005
Artur Łoboda
|
Szokujący Moment w Historii Demokracji USA
grudzień 18, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
więcej -> |
|