ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Zawłaszczenie majątku przez bankierów poprzez rewolucje społeczne 
Co łączy rewolucję październikową, upadek muru berlińskiego, rozpad bloku wschodniego i dzisiejszą wojnę klimatyczną?



 
TO POWINIEN KAŻDY OBEJRZEĆ! 
David Martin - Wystąpienie w Parlamencie Europejskim na III Międzynarodowym Szczycie Covid  
Przedsiębiorstwo holokaust 
Telewizyjny wywiad z Normanem Finkelsteinem 
Wielkie pytania o 9/11 
Strona poświęcona analizie wydarzeń z 11 września 2001 
Dr.Coleman szczepionka Covid możne zabić każdego 
Wszystkie zaszczepione istot zaczną umierać jesienią  
WHO to zbrodnicza organizacja terrorystyczna, należy ją zniszczyć 
Obecnie dziesiątki tysięcy ludzi na całym świecie pracuje nad ujawnieniem prawdy o WHO i rozpowszechnianiem informacji o jej zbrodniczych działaniach 
Odważni eksperci z USA, Rosji i Czech mówią prawdę o szczepieniach  
 
Maciej Pawlicki rozsądnie o Pfizer i szczepionkach 
Pfizer żąda od Polski zapłaty 6 mld zł!

 
Pożary w Kaliforni - poważna analiza 
Jak lewacy spalili Los Angeles
 
Próba upodmiotowienia obywateli za pośrednictwem internetu 
Celem serwisu jest umożliwienie obywatelom wyrażenia swojej woli w najważniejszych dla nich sprawach. 
Izby lekarskie to organizacje przestępcze 
 
Czy Policjanci będą zwracać za bezprawne mandaty? 
Zarówno mandaty, jak i wnioski o ukaranie karą finansową do sanepidu, które wystawiali poszczególni policjanci w czasie epidemii, okazują się być nie tylko bezprawne, ale i naruszające konstytucję.  
Ameryka: Od Wolności do faszyzmu 
Amerykanie zaczynają rozumieć - co się dzieje z ich krajem. O tym mówi film pod wskazanym linkiem. 
whatreallyhappened.com 
Warto dodać ten link do Pana strony: http://whatreallyhappened.com/

99% tez dotyczących religii, polityki i ekonomii i filozofii się pokrywa z tezami zaprasza.net. Topowa strona. 
Debata ws. pandemii COVID-19! 
Sytuacja w Polsce i na świecie! Klimczewski, Socha, Giorganni!  
Cicha Broń do Cichych Wojen 
 
The Corbett Report 
Kanał YT niezależnego dziennikarza James'a Corbett'a  
Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem 
Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. 
Prof. Sucharit Bhakdi: wykład na temat szczepień  
 
Klimat i trop finansowy 
To właśnie mega-korporacje i mega-miliarderzy — (...) są głównymi zwolennikami “oddolnego” ruchu dekarbonizacji — od Szwecji przez Niemcy po USA i dalej. 
więcej ->

 
 

Kłopoty Konsumeryzmu i Neokonserwatyzmu w USA





Kłopoty konsumeryzmu na kredyt w USA dają się we znaki. Duża część długów hipotecznych nie jest spłacana i wierzyciele, czyli banki przejmują na własność nieruchomości, w zastaw których, zaciągano długi. W rezultacie znaczna część budownictwa leży odłogiem i ten fakt szerzy panikę i przepowiednie kryzysu gospodarczego w USA. Coraz trudniej zaciągnąć pożyczką w atmosferze zwiększonej ostrożności.

Coraz to wyższa rynkowa wartość domów rosnąca od dłuższego czasu była ?ródłem zaufania i pewności, potrzebnej przeciętnemu Amerykaninowi do decyzji kupna luksusowych samochodów, wysyłania dzieci na drogie uczelnie i podróży w czasie wakacji. Obecny spadek wartości rynkowej nieruchomości odbija się nie tylko na sytuacji rodzin, ale również na funkcjonowaniu przedsiębiorstw i ich możliwości zatrudniania pracowników. Coraz bardziej zagrożone są kryzysem gospodarczym całe regiony USA.

Eksplozja cen paliwa pogarsza sytuację, podnosi koszt transportu, co za tym idzie koszt produkcji i powoduje coraz wolniejsze tempo wzrostu całej gospodarki. Każda podwyżka ceny paliwa przyczynia się do coraz trudniejszego finansowania deficytu w handlu zagranicznym, co z koleji przyczynia się do spadku wartości dolara na rynku międzynarodowym. Dewaluacja dolara, jako głównej waluty, w której jest wyceniane paliwo, przyczynia się do wzrostu cen paliwa, co czyni swego rodzaju błędne koło.

W tej sytuacji Iran ogłasza, że nie będzie sprzedawać ropy naftowej i gazu ziemnego za dolary i tym samym poważa ważny filar dolara na ryku międzynarodowym jako waluty rezerwowej w bankach centralnych świata. Spadek wartości dolara częściowo powoduje straty państw posiadających rezerwy petro-dolarów, które są postrzegane jako coraz mniej wartościowa waluta. Tak więc, producenci i konsumenci paliwa na Bliskim Wschodzie i w Azji wymieniają rezerwy dolarowe na euro, jako monetę bardziej godną zaufania i bardziej dochodową w spekulacjach walutowych.

Grozi masowe pozbywanie się dolarów przez banki centralne z ich funduszów rezerwowych w czasie, kiedy USA staje się krajem coraz bardziej pozbawionym przemysłu z powodu globalizacji i używania taniej robocizny w Azji. Coraz więcej rodzin w USA jest utrzymywanych przez dwie osoby, zamiast tylko jednej. Osoby pracujące muszą pracować więcej godzin żeby utrzymać nadal tę samą stopę życiową, na którą dawniej wystarczała praca jednej osoby. Jednocześnie coraz mniej ludzi ma ubezpieczenie na zdrowie w USA i fundusze emerytalne jak i ubezpieczenia od katastrof żywiołowych są w coraz gorszym stanie. Wszystkie te objawy wskazują na zagrożenie USA ciężkim kryzysem gospodarczym.

Wszystkie te przeciwności przyczyniają się do osłabiania partii republikańskiej w zbliżających się wyborach w USA w 2008 roku, które mogą być punktem zwrotnym w polityce w Stanach Zjednoczonych. Wybory do kongresu w 2006 rok już były początkiem zmian, po których wielu tak zwanych umiarkowanych republikanów, opuszcza szeregi partii republikańskiej. Wielu wybranych do kongresu republikanów zapowiada wycofanie się, typowo żeby „więcej czasu spędzać z ich bliskimi.”

Układy NFTA uczyniły nie opłacalną pracę na roli w Meksyku i spowodowały masową podaż taniej robocizny meksykańskiej w formie nielegalnych pracowników w USA. Obecnie korporacje w USA, które korzystają z taniej robocizny meksykańskiej, mają kłopoty polityczne z obrońcami demokratycznymi amerykańskiej klasy robotniczej, nazywanej w USA „klasą średnią.” W tej sytuacji dziś rządzący neokonserwatyści-sjoniści, obawiają się skutków następnych wyborów i ich pro-izraelska ideologia, ma coraz mniej zwolenników wśród fundamentalistów protestanckich.

Lobby Izraela i sprzymierzeni z tą lobby neo-konserwatyści mają walczyć w wyborach przeciwko zdominowanej przez żydowskich liberałów partii demokratycznej. Wybory te w dużej mierze przypominają wyścig dwu koni tego samego właściciela. Podstawowym pytaniem jest jak finansiści i politycy żydowscy wyjdą z tej sytuacji, żeby nadal kontrolować życie polityczne i amerykańską maszynę wojenną i spełniać ich megalomańskie plany „wielkiego” Izraela of Nilu do Eufratu mimo kłopotów konsumeryzmu i neokonserwatyzmu w USA.

WWW.pogonowski.com
11 grudzień 2007

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

"Czyszczenie" parlamentu
lipiec 14, 2004
PAP
Zyski nie dla Polski
lipiec 29, 2003
Artur Kowalski
Ideolog globalizmu - Zbigniew Kazimierz Brzeziński
(Tajna władza Świata)

listopad 19, 2005
www.naszdziennik.pl
Papież wie, po co przyjeżdża do Polski
sierpień 18, 2002
PAP
Edelman!Otakim antysemityzmie Ty glmosisz!
maj 3, 2006
przysłaŁ mik4
Arcybiskup Życinski oskarża Radio Maryja w gazecie wyborczej Michnika
kwiecień 11, 2006
przysłał anonim
Berlusconi zapowiada walkę z antysemityzmem
marzec 14, 2008
PAP
Kwaśniewski czyni zabezpieczenia przed zamachem stanu i własną odpowiedzialnością
sierpień 7, 2005
PAP
Ziomkostwa domagaja się odszkodowań dla Niemców
sierpień 21, 2002
PAP
szefow sztabu (the chairman of the Joint Chiefs of Staff).
kwiecień 28, 2005
Niemiecki dziennik o Centrum przeciwko Wypędzeniom
sierpień 16, 2002
PAP
W demokracji zło zwycięża
listopad 27, 2006
Miroslaw Naleziński, Gdynia
Bez prawa powrotu
maj 2, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
Kraków - Najbardziej rozpoznawalne miasto świata
listopad 11, 2007
interia
Koszty kapitulanctwa (1)
czerwiec 18, 2003
prof. Jerzy Robert Nowak
Przygotowanie do polowania na prokuraturę, CBA, służby i paru chłopców z PiS...
kwiecień 1, 2008
tłumacz
Spada zaufanie do mediów publicznych
październik 10, 2003
Artur Łoboda
Karuzela Szmaciaków
wrzesień 26, 2003
Adolf Eichmann born in Austria
marzec 27, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Rząd nie ograniczy niezależności NBP
czerwiec 20, 2002
PAP
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media