ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Orwell 2025 w USA 
Nielegalni imigranci są z pewnością problemem w USA.
Jednak atak opancerzonych jednostek Policji na samotne kobiety z dziećmi i wysadzanie domów legalnych imigrantów tylko dlatego, że tak się podoba psychopatom z Policji świadczy o tym, że USA upodobniło się w działaniach wobec własnych obywateli - do postępowania Izraela wobec Palestyńczyków.
 
Premier Hiszpanii Pedro Sanchez o wojnie przeciwko Iranowi 

 
Jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać zdrowie 
Dr Zbigniew Martyka, kierownik oddziału zakaźnego w Dąbrowie Górniczej napisał dwa tygodnie temu wpis, w którym ocenił, że "jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać nasz stan zdrowia" pod pretekstem koronawirusa. Wówczas wprowadzano nowe restrykcje i podział na powiaty "żółte" oraz "czerwone". 
Prawdziwym powodem, dla którego rząd chce, abyście co 3 miesiące otrzymywali booster COVID-19 jest to, że u zaszczepionych rozwija się nowa forma AIDS 
 
We Włoszech nadal zabija się ludzi respiratorami i propofolem… 
Od tych morderstw pod respiratorami rozpoczęto pseudo-pandemię  
Dr Mike Yeadon rozmawia z dr Reinerem Fuellmichem o kłamstwach dotyczących COVID  
„Nie bój się wirusa. To nie jest tak niebezpieczne, jak ci wmówiono.

„Bójcie się swoich Rządów - lub organów, które panują ponad tymi Rządami”. 
1984 
Podstawowa lektura dla młodych Polaków 
"Quo Vadis Polonia?" Lech Makowiecki  
 
Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem 
Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. 
Deborah Tavares o broni elektromagnetycznej stosowanej wobec społeczeństw cz I, 13 marca 2021 
Deborah Tavares z portalu StopTheCrime.net i PrimaryWater.org ma liczne filmy na YouTube i niestrudzenie bada dokumenty wypuszczane przez amerykańską administrację.  
Szkodliwe skutki szczepień dały się we znaki pacjentom. Powikłania występują po pewnym czasie 
 
Nakaz aresztowania byłego Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego 
 
Dr. Jeff Barke przerywa milczenie o COVID19 
 
Maciej Pawlicki rozsądnie o Pfizer i szczepionkach 
Pfizer żąda od Polski zapłaty 6 mld zł!

 
Tego nie pokażą w żadnym medium głównego ścieku 
Śmiertelny atak! Iran wystrzeliwuje przerażające rakiety - Israel Emergency
 
Przemoc seksualna wobec dzieci  
Organizacje pedofilskie na najwyższych szczeblach władzy 
LESZEK MILLER. Najgorszy premier w historii Polski 
Dziś wielu stara się przedstawiać go jako autorytet – idol liberalnych mediów, a nawet, ku zaskoczeniu, części młodej prawicy. Ale kiedy spojrzymy na fakty, jego rządy z lat 2001–2004 jawią się jako czas biedy, bezrobocia i gigantycznej korupcji.
 
Zdarzenia niepożądane związane ze szczepionką przeciw Covid 
Przykłady uszkodzeń organizmu po szczepieniach na Covid-19.
Stan na październik 2021.
 
Bankructwo Ukrainy 
 
JAK ŻYDZI ODEBRALI MAJĄTKI I WYSŁALI 100 TYSIĘCY POLAKÓW DO BRAZYLII 




 
więcej ->

 
 

Zniewalanie ludzi i państw konsumeryzmem



W Polsce po zniewalaniu umysłów pod wladzą sowiecka, której prototypewm był tysiąc-letni terror rabinów nad społecznościami żydowskimi, obecnie nadeszło równie perfidne zniewalanie za pomocą konsumpcji na kredyt. Dzieje się to według starych tradycji lichwiarskich, kiedy Żydzi sprzedawali chłopom wódkę na kredyt w Pierwszej Rzeczypospolitej, która jednak nigdy nie przesiąkła mentalnością żydowsko-talmudyczną, w takim stopniu, jak na przkład Holandia i Anglja. Naturalnie tradycje lichwy sięgają dalej wstecz i Żydzi szerzyli lichwę od czasów ukończenia pisania talmudu w Babilonie, czyli Bagdadzie, w piątym wieku po Chrystusie. Procent składany jest jednym z elementów podstawowych wyzysku lichwy.

Umiarkowane oprocentowanie pożyczek na budowę warsztatów pracy i produkcji, jest moralnie uzasadnione, natomiast procent składany od pożyczek zaciąganych na konsumpcję, jest metodą zniewalania ludzi i kwint esencją konsumeryzmu. Obecnie rosnące wydatki na konsumpcję w Europie środkowej i wschodniej, są siła napędową w budowie wielkich zespołów sklepów.

Sukces propagandy konsumeryzmu widać w nastawieniu konsumentów, dla których rosnące wydatki na zakupy, są motywowane nie koniecznością, ale nowym stylem życia nad stan. W samej Polsce w przyszłym roku ma być zbudowane 1,130,000 metrów kwadratowych powierzchni sklepów. Jest to skok w zwyż, w porównaniu z 205,000 metrów kwadratowych powierzchni sklepów zbudowanych w bieżącym roku, według danych z „The Wall Street Journal,” z 31 pażdziernika, 2007, zebranych przez firmę konsultacyjną Jones Lang LaSalle. Dla porównania w Czechach 614,000 metrów kwadratowych będzie udostępnionych w przszłym roku w porównaniu do budowy 400,000 metrów kwadratowych w Czechach w bieżącym roku.

Po Rosji, Polska z ludnością 38,500,000 jest największym rynkiem zbytu na wschód od Niemiec, według szefa wielkiej firmy sprzedaży nieruchomości, Cushman&Wakefield Inc., który twierdzi, że obecnie istnieje duży popyt na nowe w centra handlowe w Polsce. Widać to było, na przykład, we Wrocławiu, w zeszłym tygodniu, przy otwarciu wielkiego centrum hadlowego „Magnolia Park,” zbudowanego przez firmę Redis Legnicka Deven, którego powierzchnia wynosi 74,400 metrów kwadratowych w 250 sklepach. Wśrod tych sklepów jest filia brytyjskiej sieci skilepów firmy Tesco i filja holenderskiej firmy odzieżowej Mexx Group of the Netherlands, jak też sklep odzieżowy Zara, filja hiszpańskiej firmy Inditex Group.

Filije firmy sieci spożywczej lub super marketów Tesco, są rozprzestrzeniane w środkowej i wschodniej Europie pod kierownictwem dyrektora Greg’a Sage, który twierdzi, że zwiększające się wydatki polskich konsumentów i wielkość polskiego rynku, umożliwia ekspansję filji Tesco w Polsce. W lutym 2008, firma Tesco będzie miała 30 dodatkowych filji, w dodatku do blisko 270 istniejących już w Polsce filji firmy Tesco, która obecnie ma 60% sklepów poza granicami W. Brytanii. Firma ta przypomina firmę Wal-Mart w USA, która skutecznie wyelimowała prawie wszystkie drobne sklepy detaliczne w Amerce.

Polscy właściciele sklepów detalicznych, nie potrafili się obronić, tak jak to uczynili francuscy detaliści-sklepikarze za pomocą ustawy wymagającdej żeby wielkie sklepy we Francji mogły być położone zawsze daleko od śródmieścia miast francuskich. Dzięki temu drobne sklepy detaliczne we Francji nadal prosperują w przeciwieństwie do polskich sklepów detalicznych, które masowo znikają.

W centrum Pragi Czeskiej w zeszłym tygodniu było otwarcie centrum handlowego Palladium o powierzchni 36,500 metrów kwadratowych, w starych koszarach zbudowanych w 1857 roku, a dziś centro to ma takich lokatorów jak szwecki sklep odzieżowy H&M i brytyjski sklep detaliczny firmy Marks and Spencer, która to firma ma dziewięć filji w Czechach i 137 w krajach Europy środkowej i wschodniej. Dyrektorem firmy Cushman & Wakefield w Czechach jest Jonathan Hallett, który ocenia, że centrum handlowe Palladium będzie odwiedzane przez 350,000 konsumentów tygodniowo.

W 27 państwach członkowskich Unii Europejskiej, średnio wypada 186 metrów kwadratowych powierzni sklepów, na 1000 mieszkańców. Polska należy do krajów najmniej zagęszczonych sklepami, mając obecnie 133 metry kwadratowe powierzchni sklepów na 1000 mieszkańców, podczas gdy Czechy mają 146 metrów kwadratowych na 1000 mieszkańców, według firmy Cushman&Wakefield. Dla przykładu Norwegia ma 633 metry kwadratowe na 1000 mieszkańców, W. Brytania 240 metrów kwadratowych, a Hiszpania ma 236 metrów kwadratowych powierzchni sklepów na 1000 mieszkańców.

Konsumpcja, głównie na dłuższy lub krótszy kredyt, kwitnie w Unii Europejskiej i Polska dostarcza wielu konsumentów i stosunkowo mało produktów na wspólny rynek europejski. W epoce konsumeryzmu, coraz większa część dochodów rocznych konsumenta, zabierają koszty konsumpcji na kredyt, w formie spłat pożyczek i procentów składanch od tych pożyczek. Tak więc Polska stała się terenem eksploatacji i rynkiem zbytu dla silniejszych finansowo krajów Unii Europejskiej, w ramach neo-kolonializmu, dziś nazywanego glabalizmem, niby w imię wolności i demokracji.


www.pogonowski.com
1 listopad 2007

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Czy na poniższe pytania będą odpowiedzi?
luty 3, 2005
Dr Stefan Pagowski
Koniec roku 2001
październik 17, 2007
Artur Łoboda
Wolna Polska
czerwiec 28, 2003
Ewa Polak-Pałkiewicz
I maja 2004
maj 1, 2004
Eliza
¬ródła neoliberalnej propagandy...
grudzień 22, 2006
pnlp
Miłość XXI wieku
marzec 8, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
"Homofobia" w Izraelu! PE do dzieła !
lipiec 9, 2006
Wojciech Maltan
Kraków żegna Papieża Jana Pawła II
kwiecień 7, 2005
"Cóż powiedzieć - żal odjeżdżać!" Jan Paweł II
sierpień 19, 2002
PAP
Czy Adolf Hitler był przestępcą?
Lech Kaczyński skazany za zniesławianie Wachowskiego

czerwiec 26, 2005
Adam Sandauer
Karol Marks - W kwestii żydowskiej
maj 4, 2008
Krowy są po to, aby je doić
październik 28, 2004
Mirosław Naleziński
Jedna-trzecia Ukraińców nie chce mieć Żydów jako współobywateli
grudzień 7, 2006
bibula
KLIMAT MIASTA
grudzień 14, 2002
Kazimierz Z. Poznanski
Powstał Komitet Obrony Honoru Wojska Polskiego im. płk Ryszarda Chwastka
wrzesień 8, 2002
zaprasza.net
Mełłaby dwa dolce na sekundę
marzec 18, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Pikieta z balonikiem. Antyunijne, choć niebieskie
marzec 3, 2003
http://dzisiaj.dziennik.krakow.pl/
Tło Historyczne Niemieckiego Obozu Zagłady w Warszawie
maj 27, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Profesór od obietnic
maj 22, 2004
"Szara strefa"
marzec 18, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media