ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Powinniśmy się skupiać na wzmacnianiu odporności 
Prof. dr hab. n. med. Ryszard Rutkowski zadał pytanie Szumowskiemu.
Odpowiedzi nie uzyskał. 
Cała prawda o World Trade Center 
Filmik dokumentalny przedstawiający wydarzenia z 11 września 2001 roku. 
Jedyna rozsądna analiza początku wojny przeciwko Iranowi 
Nagła Eskalacja Wojny i Trzęsienie Ziemi w Iranie. Przypadek… Czy Sygnał Czegoś Większego? 
Awantura w Sejmie o maseczki! 
Terror covidowy przeniósł się na teren Sejmu. Przeciwko temu protestuje Grzegorz Braun.  
Nastąpił globalny zamach stanu 
Oszustwo covid-19 zostało wymyślone w jakimś celu; była to część planu, który zaczął się na poważnie w latach 60., kiedy grupa ludzi spotkała się i zgodziła, że świat jest przeludniony. 
Promieniowanie telefonów komórkowych, kontrola, uzależnienie – sposoby wyjścia z pułapki cyfrowej 
5G to technologia totalnej kontroli, która prze okazji niszczy zdrowie użytkownika 
Egzekucja nad dr.Ratkowską wstrzymana 
Patologia w środowisku medycznym 
Bergolio vel Franciszek nagrodzony przez B’nai B’rith 
Na zdjęciu poniżej widzimy dyrektora generalnego B’nai B’rith International Daniela S. Mariaschina, który wręcza papieżowi Bergoglio złoty kielich ozdobiony żydowskimi napisami i symbolami. Jest to symboliczna nagroda przyznana Franciszkowi za jego stałe wsparcie dla tej żydowskiej organizacji masońskiej. 
Jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać zdrowie 
Dr Zbigniew Martyka, kierownik oddziału zakaźnego w Dąbrowie Górniczej napisał dwa tygodnie temu wpis, w którym ocenił, że "jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać nasz stan zdrowia" pod pretekstem koronawirusa. Wówczas wprowadzano nowe restrykcje i podział na powiaty "żółte" oraz "czerwone". 
Chazarskie tajemnice Rosji 
Mowa tu o szeregu mesjanistycznych założeń leżących niemal na granicy proroctw i legend, u których podstaw leży jeden cel – że na obszarze, gdzie obecnie toczą się walki na Ukrainie, ma powstać nowe państwo żydowskie. 
Jak w 2022 planowano "nową falę" "epidemii kowida" w 2025 roku 
 
Demonstracja w Pradze przeciwko terrorowi kowidowemu 
Prowokacja policyjna w celu wywołania ataku na pokojową demonstrację przeciwko maskom w Pradze 18.10.2020.
Na wzór komunistów pisowskie media demonstrantów tych nazywają "chuliganami".  
Konzentrationslager Fuehrer  
Niemcy - obóz koncentracyjny dla niewierzących w wirusa 
Izby lekarskie to organizacje przestępcze 
 
GLOBALIZM - Prawdziwa historia 
Jak amerykański historyk Prof. Carroll Quigley odkrył tajny Rząd bankierów 
Niemcy 1940 - Izrael 2009 - Szokujące zdjęcia 
 
Czy wirus istnieje? Czy SARS-CoV-2 został wyizolowany?  
Wywiad z Christine Massey. Czy wirus istnieje? Odpowiedzi na te prośby potwierdzają, że nie ma zapisów o izolacji / oczyszczeniu SARS-CoV-2 „wykonanej przez kogokolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek”.  
Damian Garlicki - ratownik medyczny przypomina! 
 
Milcz Lekarzu !!! 
Szczepionkowy bandytyzm w natarciu przeciw polskim lekarzom.
Mimo wielkiego doświadczenia i obserwacji pacjentów, lekarzowi nie wolno mówić o swoich obserwacjach gdy jest to nie zgodne z obowiązującym, chorym, systemem "opieki" zdrowotnej.  
Braun przesłuchiwał Szumowskiego w Sądzie 
 
więcej ->

 
 

Wielka Smuta Żebrowskiego

Wielka Smuta Żebrowskiego

Na ekrany kin w Rosji 1 listopada wchodzi film "1612" z Michałem Żebrowskim w jednej z ról, opowiadający o Wielkiej Smucie, czyli czasach zamętu, w jakim na przełomie XVI i XVII stulecia pogrążyła się Rosja.

Głównym wątkiem tej superprodukcji jest wypędzenie z Moskwy polskiej załogi Kremla przez pospolite ruszenie kupca Ku?my Minina i księcia Dymitra Pożarskiego.

Reżyserem filmu jest Władimir Chotinienko, były asystent Nikity Michałkowa, twórca m.in. "72 metrów" i "Muzułmanina". Sam Michałkow, szczycący się osobistą przyja?nią z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, jest współproducentem tego obrazu, którego budżet wyniósł ponad 10 mln dolarów. Część pieniędzy - 4 mln USD - wyłożył związany z Kremlem oligarcha Wiktor Wekselberg.



W jednej z głównych ról - fikcyjnej postaci polskiego hetmana, który porwał jedyną córkę nieżyjącego rosyjskiego cara Borysa Godunowa i który dzięki małżeństwu z nią chce zdobyć kremlowski tron - Chotinienko obsadził Michała Żebrowskiego.

Producenci liczą, że obraz pobije rekord kasowy superprodukcji Fiodora Bondarczuka "9. kompania", poświęconej jednemu z epizodów interwencji militarnej ZSRR w Afganistanie. Film ten zebrał w Rosji ponad 27 mln dolarów. Doczekał się też entuzjastycznej oceny ze strony Putina.

Jest publiczną tajemnicą, że "1612" powstał na zlecenie Władisława Surkowa, zastępcy szefa administracji (kancelarii) prezydenckiej. W jego zamyśle miał dać obywatelom Rosji ideologiczną wykładnię nowego święta państwowego - Dnia Jedności Narodowej, obchodzonego 4 listopada, w rocznicę wypędzenia Polaków z Kremla.

Święto to ustanowiono w grudniu 2004 roku z inicjatywy Putina. Zastąpiło obchody rocznicy bolszewickiego przewrotu z 1917 roku, które przypadały 7 listopada, a które komuniści wykorzystywali do organizowania wystąpień przeciwko prezydentowi i rządowi.

Dzień Jedności Narodowej zbiega się z czczonym przez rosyjską Cerkiew prawosławną Dniem Ikony Matki Boskiej Kazańskiej. To cudownemu wpływowi tego obrazu, przyniesionego w 1612 roku z Niżniego Nowogrodu do Moskwy przez pospolite ruszenie Minina i Pożarskiego, przypisuje się zwycięstwo nad "polskimi interwentami".

Powstanie przeciwko Polakom w 1612 roku wspominane jest w rosyjskich podręcznikach historii na równi z pokonaniem wojsk napoleońskich w 1812 roku, i zwycięstwem nad hitlerowskimi Niemcami w Wielkiej Wojnie Narodowej, jak w Rosji określa się ostatnie cztery lata II wojny światowej - 1941-45.

Wojska hetmana Stanisława Żołkiewskiego pojawiły się na Kremlu w trakcie wojny z Rosją (1609-12). Do podjęcia zbrojnej interwencji przeciwko Moskwie skłoniło króla Zygmunta III Wazę m.in. przymierze szwedzko-rosyjskie, wymierzone w Rzeczpospolitą.

W "1612" historia stała się jednak tylko tłem dla opowieści o miłości w konwencji baśni. Jedną z niewielu scen, opierających się na prawdziwych przekazach historycznych, jest zabicie po śmierci Godunowa jego żony i syna. Prawie wszystko pozostałe - to wytwór wyobra?ni scenarzysty Arifa Alijewa i Chotinienki.

W filmie przypadkowym świadkiem wymordowania carskiej rodziny był dawny burłak i sługa Godunowa - Andriejka (w jego roli wystąpił Piotr Kisłow). Stawia on sobie za cel odnalezienie ocalałej z tej rzezi carewny Kseni (Wioletta Dawydowska). Tej samej, którą do Rzeczypospolitej uprowadził polski hetman grany przez Żebrowskiego. W konsekwencji Andriejka omal sam nie został carem Rosji.


"Wielu sądziło, że w filmie zobaczymy oficjalną wersję historii, tłumaczącą potrzebę jedności państwa i narodu; refleksje na temat wiecznego zagrożenia z Zachodu. Nic podobnego. Zaprezentowano nam politycznie poprawną bajkę dla dzieci i młodzieży, nie mającą nic wspólnego z historycznym filmem" - ocenia krytyk filmowa "Wriemia Nowostiej" Alona Sołncewa.

Według niej, "1612" - to mieszanka słowiańskiego fantasy z przygodowymi dramatami kostiumowymi.

"O Wielkiej Smucie dowiadujemy się niewiele. Chyba tylko to, że w tamtych latach po Rusi chodziły jednorożce, polscy husarze mieli na plecach skrzydła, puszkarzami byli cudzoziemcy, a rosyjskim carem mógł zostać każdy awanturnik z fałszywym życiorysem, byle tylko był wystarczająco bezczelny" - zauważa Sołncewa.

Sam Chotinienko określa "1612" jako "film przygodowy z miłosnym trójkątem". "Nasz obraz daje powód, by zainteresować się okresem Wielkiej Smuty. Jeśli ktoś się zainteresuje, to sięgnie do książek na temat tych czasów" - mówi.

"Nie zamierzaliśmy dawać głębokiej analizy. Jednak we wstępie zarysowaliśmy główne etapy Wielkiej Smuty - zabójstwo Godunowów, przysięga wobec Władysława i pierwszy Dymitr Samozwaniec" - zaznacza reżyser.

Chotinienko podkreśla, że dla niego bardzo ważne było, aby w roli Polaka-antagonisty wystąpił właśnie Żebrowski, którego po raz pierwszy zobaczył w "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana. "To bardzo dobry aktor. Stworzona przez niego postać jest interesująca, dramatyczna i niejednoznaczna. Nie sądzę, by przez nią ktoś mógł poczuć nienawiść do narodu polskiego" - mówi rosyjski reżyser.

Chotinienko nie widzi niczego złego w tym, że część pieniędzy na film wyasygnowała Federalna Agencja ds. kultury i kinematografii (Roskultura). "U nas państwo w mniejszym lub większym stopniu finansuje większość filmów. Jednak nie są to już stalinowskie zamówienia. Wszak dzisiaj nikogo nie można do niczego zmusić" - zaznacza.

31 październik 2007

PAP 

  

Archiwum

Ogólnopolski Ruch Ochrony Praw Obywatelskich i Walki z Korupcją i Redakcję Czasopisma „Afery – Korupcja –
listopad 6, 2006
Tadeusz Wolny
OGŁOSZONO ROZSZERZENIE UNII EUROPEJSKIEJ
grudzień 14, 2002
Ukarali go za darmowy chleb
wrzesień 8, 2006
PAP
Józef Piłsudski
Wzajemna lojalność i zaufanie obywateli

grudzień 10, 2002
zaprasza.net
Prezydent u amerykanskich Żydów
październik 1, 2007
przesłała Goska
Władyslaw Bartoszewski
październik 19, 2007
Goska
Czy Żydzi są wyjatkowo uprzywilejowani?
lipiec 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Tortury dyplomaty a zagrożenie Iranu
kwiecień 9, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
1/3 zdrowego rozsądku?
grudzień 11, 2002
(J.ŚW) http://www.dziennik.krakow.pl
Odpowiadamy
październik 4, 2003
http://angora.pl/
Sport - szlachetna rywalizacja?
lipiec 18, 2006
MirNal
Wielkie nic w siebie zapatrzone. PRL - bis
grudzień 17, 2002
przyjaciel portalu
Marnowanie szansy
październik 17, 2003
Artur Łoboda
"Sondaż" czy kpiny ze społeczeństwa?
styczeń 24, 2003
PAP
Zakażone żółtaczką na oddziale onkologicznym
październik 18, 2003
Artykuł na zamówienie - Interia odsłania oblicze
listopad 9, 2004
PO kładzie łapę na OFE
sierpień 27, 2008
interia.pl
Karuzela stanowisk
wrzesień 6, 2003
Przestępca, umożliwiający przestępcom decydować o naszym życiu
sierpień 18, 2004
Retrospekcja, czyli rzecz o obłudnikach
kwiecień 4, 2006
Marek Olżyński
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media