ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Dr. Jeff Barke przerywa milczenie o COVID19 
 
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki  
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki. Utwór z płyty "Patriotyzm" 
Czy celem szczepień jest unicestwienie USA? 
“To, czego KPCh pragnie najbardziej, to aby amerykańscy żołnierze zostali zaszczepieni...
Po zaszczepieniu wojsk amerykańskich, mówię wam, szczepienie przeciwko wirusowi KPCh będzie w znacznym stopniu bliska końca”. 
Czy w “szczepionkach anty-Covid” znajdują się hydrożele magneto-reaktywne? 
Magnesy i monety są przyciągane przez miejsca “zaszczepienia” 
Między piekłem a niebem - sytuacja 1 września 2020 
Hanna Kazahari z Tokio 1 września 2020. 
Jak bankierzy wciągnęli USA w II wojnę światową 
Tajemnica Pearl Harbor. Prawda, którą ukrywają Amerykanie. 
Kompleksowe badania wykazały spójne zmiany patofizjologiczne po szczepieniu szczepionkami anty-COVID-19 
 
Nanotechnologia w szczepionkach 
PIĄTA KOLUMNA - SPRAWOZDANIE Z PRAC NAD ANALIZĄ ZAWARTOŚCI I DZIAŁANIA "SZCZEPIONEK" NA COVID 
Maciej Pawlicki rozsądnie o Pfizer i szczepionkach 
Pfizer żąda od Polski zapłaty 6 mld zł!

 
Ivan Komarenko wywiad dla Głos Obywatelski 
W obronie Naszej wolności 
16 czerwca globaliści wywołali mRNA „biologiczne tsunami” na japońskim stadionie piłkarskim pełnym 40000 widzów – „Replikony” w celu rozprzestrzeniani 
Wiadomość wręcz nieprawdopodobna.
Ale zapamiętajmy ją.
 
Częstotliwości radiowe i mikrofalowe a manipulacja ludzkimi emocjami i zachowaniem 

 
 

 
Andrzej Duda rozdawał ordery tym, którzy czcicli UPA 
Zobaczcie jakie zdanie mają Ukraińcy o Polakach? 
"Górale to męczą konie" 
Powiedziałam prezesowi (Kaczyńskiemu), że górale bardzo na nich liczą, to są ich wyborcy, a prezes odpowiedział mi na to: "Górale to męczą konie". Byłam w szoku, że przy tak ważnym temacie gospodarczym mówi takie rzeczy - relacjonuje posłanka. 
Zełenski kupił sobie dwa jachty 
Ukraiński "Sługa narodu" i jego żona - kupują sobie bogactwa. Skąd mają pieniądze? 
Chcą całkowitej eksterminacji wszystkich Palestyńczyków 
Izrael i Hamas: czy ludzi ogarnęło zbiorowe szaleństwo?  
Nową pandemię zaplanowano na 2025 rok 
 
Przedsiębiorstwo holokaust 
Telewizyjny wywiad z Normanem Finkelsteinem 
Wzmożenie infekcji wirusowych wywołane jest przez szczepionki 
Przemówienie Thierry’ego Baudeta w holenderskim parlamencie nt. agendy Covid-19
 
Szokujące zdjęcia mikroskopowe skrzepów krwi pobranych od tych, którzy „nagle umarli” – po szczepieniu 
Struktury krystaliczne, nanodruty, cząstki kredowe i struktury włókniste, które są obecnie rutynowo znajdowane u dorosłych, którzy „nagle zmarli”, zwykle w ciągu kilku miesięcy po szczepieniu na kowid. 
więcej ->

 
 

WŁADZA JAK WULKAN Ten tekst dedykuję mieszkańcom mojego Otwocka, miejscowa prasa nie chce go drukować...

WŁADZA JAK WULKAN
„…nową przypowieść Polak sobie kupi,
że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.”
„Pieśń o spustoszeniu Podola” - Jan Kochanowski (fragment)

Nikt nie wie, kiedy nastąpi nowa erupcja „genialnych” pomysłów władzy.
Zasługą, choć co prawda przypadkową, byłego prezydenta Otwocka jest niewątpliwie to, że za jego kadencji nie udało się rozkręcić inwestycji wodno-kanalizacyjnej w naszym mieście przy tzw. wsparciu finansowym z unijnych Funduszy Spójności. Oczywiście ta zasługa rozkłada się przede wszystkim na indolencję biurokratyczno-administracyjno-prawną oraz sknerstwo UE i niestety na naszą polską, nieprzypadkową, ale niezawinioną przez społeczeństwo biedę. Nadzieja w tym, że Stwórca czuwa nad nami i może w nowej kadencji samorządu szczęście jeszcze raz uśmiechnie się do Otwocczan? Może okaże się, że ok. 0,5 mln zł wydanych z miejskiej kasy na projekt tej inwestycji będzie minimalną stratą lub wręcz zyskiem w porównaniu do kosztu jej realizacji, będącego wielokrotnością otwockiego budżetu, gdyby ta inwestycja ruszyła. Na jej spłatę bylibyśmy już skazani praktycznie na zawsze płacąc rosnące podatki, którymi miasto spłacałoby bankowe kredyty - długi. Ale „kredyt nie jest długiem” - ten zadziwiający pogląd tzw. ekonomistów przytoczył ostatnio poseł D. Olszewski w „Nie ma czasu na mazgajstwo” - Linia Otwocka z 02.03.2007 r.
Proszę Państwa, koń to wcale nie jest koń, tylko wielbłąd, ale za to ten, kto go widzi, a nie wie, co widzi jest na pewno osłem. I chyba chodzi o to, żebyśmy nie wiedzieli, co widzimy tzn., żebyśmy nie widzieli jak znikają nasze pieniądze, majątek komunalny, państwowy i prywatny. Jeśli nawet „głupi” nie zdają sobie sprawy, że są zmyślnie okradani, to czy jest moralne ich okradać? Kto wyznaje taką moralność? Czy to jest moralność chrześcijańska?
W art. „Pieniądze dla Otwocka” - LO z 02.03.2007 r. Pan D. Kołodziejczyk (Przewodniczący Rady Miasta) zamartwia się, że miasto nie ma skąd pożyczyć pieniędzy na inwestycję wodnokanalizacyjną. Choć wypada się z tego cieszyć, bo przecież nie podejmując jej realizacji nie zwiększamy już istniejącego, poważnego zadłużenia miasta - tak jakby sama Opatrzność nad nami czuwała. Ewentualnymi karami nałożonymi przez UE za brak tej inwestycji niech martwią się główni sternicy polskiego Titanica, nie my Otwocczanie. My nie mamy pieniędzy.
Prawo o samorządach w Polsce jest tak skonstruowane, - mieszkańcy i przyszli wyborcy muszą to wiedzieć - że nie pozwala im (samorządom) podejmować jakiejkolwiek działalności gospodarczej wzbogacającej miejską kasę, a przy okazji likwidującą bezrobocie. Choć tylko one dysponują jeszcze jakimiś funduszami, bo 80% społeczeństwa żyje z dnia na dzień.
I tak, Otwock nie może wykonać tej, potrzebnej przecież ludziom, inwestycji np. systemem gospodarczym, co zdecydowanie obniżyłoby jej koszty. A kapitalizm mamy już liberalny!
W tym samym tekście Autor przytacza złotą myśl G. Gęsickiej z PO, ministra d/s gospodarki regionalnej w rządzie PiS, że gdyby zmienić statut f-y OZWiK (Otwocki Zakład Wodociągów i Kanalizacji - realizator inwestycji wod.-kan.) z komunalnego przedsiębiorstwa na spółkę handlową, to można byłoby uzyskać zwrot podatku VAT i obniżyć koszty inwestycji - zastanawiająca jest w III i IV RP ta prawna dyskryminacja firm komunalnych. Wcześniej podobnym geniuszem błysnął obecny prezydent Otwocka. Wygląda jakby prezydent i minister stołowali się w tej samej jadłodajni i spożywali te same potrawy, bo jak inaczej objaśnić podobny „pomyślunek”. Odnoszę wrażenie, że przynajmniej na desery do tejże jadłodajni wpada czasami i Pan D. Kołodziejczyk.
To prawda, że przy zmianie statutu OZWiK nastąpiłby zwrot VAT-u, ale trzeba mieszkańcom dopowiedzieć i resztę. Otóż, byłby to wstęp do prywatyzacji OZWiK i ze zwrotu VAT-u miasto nie cieszyłoby się zbyt długo, tracąc jednocześnie skromne, ale pewne dochody od tej f-y, a przy realizacji inwestycji te dochody byłyby pewnie duże dla nowych właścicieli. Nowy prywatny właściciel OZWiK dyktowałby za swoje usługi mieszkańcom ceny, na których wysokość władze samorządowe nie miałyby już żadnego wpływu, a OZWiK to jedyny monopolista w Otwocku. Poza tym, dlaczego naszymi pieniędzmi mielibyśmy wzbogacać obcy kapitał, bo prawdopodobnie on zostałby właścicielem OZWiK? Identyczną sytuację mamy dziś z TP S.A., z PHS, z „polskimi” niemieckimi cukrowniami itd. Gdzie w tym tkwi logika? Gdzie gospodarskie myślenie włodarzy?
Nawet w bardzo liberalnych kapitalistycznych USA istnieje oprócz prywatnego sektor komunalny, państwowy, spółdzielczy. W Polsce sektor komunalny staje się własnością niemieckich, francuskich firm komunalnych! To tak Otwock ma się „rozwijać”? Nie po to wrzucałem kartkę do urny w samorządowych wyborach, żeby przedstawiciele nowych władz zapomnieli, do czego używać głowy - a może nie zapomnieli?
Nasuwa się dramatyczna refleksja, że budżety samorządowe zmuszane są do ponoszenia kosztów narzuconych inwestycji bez wskazania i bez tworzenia ?ródeł ich finansowania, a co gorsza kolejne rządy pozbawiają kraj jego własnego majątku przynoszącego dochód.
Identyczna sytuacja dotyczy szpitali, vide nasz szpital powiatowy.
„Nasza prężnie rozwijająca się” gospodarka mimo systematycznego przyrostu PKB, jakoś nie przysparza budżetowi RP dochodu, a i Naród biednieje z miesiąca na miesiąc. Pojawia się jedno proste pytanie: co dalej? Czy aby naszym sternikom nie schrzaniła się busola?

4 marzec 2007

Dariusz Kosiur 

  

Archiwum

Czy Kościół Katolicki stanie się dla Unii Europejskiej "użytecznym głupcem" ?
maj 31, 2003
Narodowe Fundusze Inwestycyjne - Sukces czy porażka
czerwiec 2, 2002
Daniel Alain Korona
Prokurator generalny prawnikiem złodzieja
luty 10, 2009
Gazeta Polska
Wałęsa szanujący prokuratorów
marzec 10, 2005
Lech Wałęsa
Oświadczenie RMS w związku ze smiercią Slobodana Miloąevića.
marzec 13, 2006
Radovan
Ponownie Zimna Wojna?
listopad 18, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Pułkownik Chwastek odrzucony
wrzesień 20, 2002
Zbigniew Lentowicz http://www.rzeczpospolita.pl
Pokój nie potrzebuje nowych rakiet !
maj 20, 2007
przysłał marduk
III wojna światowa
wrzesień 1, 2004
Samobójstwo z dzieckiem
lipiec 28, 2004
List inz. Jerzego Skoryny
grudzień 19, 2007
...
Dzisiaj mam urlop
maj 12, 2008
Marek Jastrząb
POLSKO - OBUDZ SIE
maj 28, 2003
Andrzej Komor
Sanhedryn
sierpień 16, 2003
Andrzej Kumor
Niemieccy intelektualiści potępiają zbrodnie amerykańskie
kwiecień 4, 2003
J.Buzek: Polska wobec USA przez 10 lat na kolanach
marzec 10, 2008
iar
"Polska zagrożona w przyszłości"
marzec 29, 2003
jag
Świąteczna choinka

grudzień 24, 2002
Kobieta - samica człowieka
luty 12, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Fałsz i obłuda wzięte z życia Hanny Gronkiewicz-Waltz, albo tak naprawdę Hajki Grundbaum.
sierpień 12, 2006
Zdzisław Raczkowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media