ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Wykład Ernsta Wolffa na temat obecnego kryzysu 
 
Here's Why You Should Skip the Covid Vaccine 
“The world has bet the farm on vaccines as the solution to the pandemic, but the trials are not focused on answering the questions many might assume they are.” 
Ujawnienie globalnej gospodarki ludobójstwa w Gazie 
W raporcie oskarża ponad 60 korporacji o „podtrzymywanie i czerpanie zysków z izraelskiej okupacji, apartheidu i ludobójstwa”.
Do tych firm należą między innymi Google, Amazon, Hyundai, Booking.com i bank Barclays. 
Naczelna Izba lekarska współpracuje z duchami zmarłych lekarzy  
Bezczelność kowidowców przekroczyła wszelkie granice. Powołują się na autorytet zmarłych lekarzy, by ścigać uczciwych lekarzy.  
LESZEK MILLER. Najgorszy premier w historii Polski 
Dziś wielu stara się przedstawiać go jako autorytet – idol liberalnych mediów, a nawet, ku zaskoczeniu, części młodej prawicy. Ale kiedy spojrzymy na fakty, jego rządy z lat 2001–2004 jawią się jako czas biedy, bezrobocia i gigantycznej korupcji.
 
Znany brytyjski prezenter radiowy, który nazwał antyszczepionkowców "idiotami", trafił do szpitala 
Jego płuca były „pełne skrzepów krwi”. James Whale ujawnia, że ​​otrzymał transfuzję krwi, ale to nie zadziałało.
We wrześniu ubiegłego roku prezenter radiowy napisał, że nie może się doczekać kolejnego zastrzyku. „Wszyscy przeciwnicy szczepień, wszyscy idioci, wszyscy szaleńcy, którzy mnie trollują, wiecie, co możecie zrobić?  
Izby lekarskie to organizacje przestępcze 
 
Jedyna rozsądna analiza początku wojny przeciwko Iranowi 
Nagła Eskalacja Wojny i Trzęsienie Ziemi w Iranie. Przypadek… Czy Sygnał Czegoś Większego? 
Zabójcze leki - prof. Stanisław Wiąckowski - 15.03.2017 
Zapis wykładu prof. Stanisława Wiąckowskiego omawiającego m.in. leki i ich składniki, które wbrew powszechnym opiniom nie leczą, a wręcz przyczyniają się wzrostu zgonów. Wiedza ta jest ukrywana przez koncerny farmaceutyczne, a nazwy leków zmieniane i dalej są dopuszczanie i promowane w sprzedaży mimo wiedzy, iż ich działanie jest zabójcze. 
Dr.Coleman szczepionka Covid możne zabić każdego 
Wszystkie zaszczepione istot zaczną umierać jesienią  
Hiszpański rząd przyznał się do powietrznego spryskiwania całej ludności chemikaliami 
Podczas strategicznie zaplanowanego „stanu wyjątkowego” covid-19, Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) upoważniła hiszpański rząd do rozpylania z nieba śmiertelnych smug chemicznych . 16 kwietnia 2020 r. hiszpański rząd po cichu przyznał, że upoważnił wojsko do rozpylania biocydów na całą populację.  
Bruksela już we wrześniu 2019 r. czyniła przygotrowania do pseudopandemii 
 
Wezwanie do przebudzenia 
Film opisujący mechanizmy ekonomicznej władzy nad światem 
Kto mordował w Katyniu 
Izraelska gazeta „Maariv” z 21 lipca 1971 r. wyjawia końcowy sekret katyńskiej masakry. 
Deklaracja Wielkiej Barrington  
Po atakach, oto wypowiedź profesora Sucharita Bhakdi. 
Klimat i trop finansowy 
To właśnie mega-korporacje i mega-miliarderzy — (...) są głównymi zwolennikami “oddolnego” ruchu dekarbonizacji — od Szwecji przez Niemcy po USA i dalej. 
Działania Izraela w Strefie Gazy to ludobójstwo Palestyńczyków 
Termin „ludobójstwo” powinien nas zatrzymać. Bo takich słów nie rzuca się na wiatr. My nie rzucamy ich na wiatr. Mamy wynikającą z badań pewność, że działania sił izraelskich w Strefie Gazy to najpoważniejsza ze zbrodni, jaką można popełnić na ludzkości. 
Tego nie pokażą w żadnym medium głównego ścieku 
Śmiertelny atak! Iran wystrzeliwuje przerażające rakiety - Israel Emergency
 
Henry Kissinger & Bill Gates wzywają do masowych szczepień i Globalnego Rządu 
Według mediów, rządu i Organizacji Narodów Zjednoczonych znajdujemy się w środku najgorszej światowej pandemii zdrowia w naszym życiu. Jesteśmy świadkami bezprecedensowej globalnej blokady w odpowiedzi na epidemię koronawirusa znaną jako COVID19.

Globalną populację żyjącą w krajach zachodnich od ponad pokolenia uczono żyć w ciągłym strachu od 11 września. Zachęcano nas do poświęcania naszej wolności dla fałszywego poczucia bezpieczeństwa, z każdym dniem coraz bardziej uzależniając się od państwa w zakresie ochrony, a teraz wielu z nas liczy na to, że państwo płaci nasze rachunki.

Pomimo tego, że rządowy budżet i deficyt stale rosną wykładniczo każdego dnia ... Niektórzy zaczynają dostrzegać, że w oficjalnej historii może być coś więcej niż to, w co wierzymy. Nieliczni mogli to przewidzieć i czekają na kolejną fazę, która może być kolejnym krokiem w kierunku globalnego zarządzania. To właśnie mężczyźni i kobiety, dokładnie te same osoby i agencje rządowe, a także globalne instytucje, które odniosą największe korzyści, są tymi, którzy wzywają do walki ... 
Kto zmasakrował ludność Buczy?  
Różni niezależni analitycy wskazywali na rażące dziury i niespójności w dominującej narracji. Wszystkie siły rosyjskie opuściły Bucza w środę 30 marca, zauważa Lauria, powołując się na zgodę wszystkich stron:
rosyjskich i ukraińskich urzędników oraz zachodnich obserwatorów mediów. 
więcej ->

 
 

WŁADZA JAK WULKAN Ten tekst dedykuję mieszkańcom mojego Otwocka, miejscowa prasa nie chce go drukować...

WŁADZA JAK WULKAN
„…nową przypowieść Polak sobie kupi,
że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.”
„Pieśń o spustoszeniu Podola” - Jan Kochanowski (fragment)

Nikt nie wie, kiedy nastąpi nowa erupcja „genialnych” pomysłów władzy.
Zasługą, choć co prawda przypadkową, byłego prezydenta Otwocka jest niewątpliwie to, że za jego kadencji nie udało się rozkręcić inwestycji wodno-kanalizacyjnej w naszym mieście przy tzw. wsparciu finansowym z unijnych Funduszy Spójności. Oczywiście ta zasługa rozkłada się przede wszystkim na indolencję biurokratyczno-administracyjno-prawną oraz sknerstwo UE i niestety na naszą polską, nieprzypadkową, ale niezawinioną przez społeczeństwo biedę. Nadzieja w tym, że Stwórca czuwa nad nami i może w nowej kadencji samorządu szczęście jeszcze raz uśmiechnie się do Otwocczan? Może okaże się, że ok. 0,5 mln zł wydanych z miejskiej kasy na projekt tej inwestycji będzie minimalną stratą lub wręcz zyskiem w porównaniu do kosztu jej realizacji, będącego wielokrotnością otwockiego budżetu, gdyby ta inwestycja ruszyła. Na jej spłatę bylibyśmy już skazani praktycznie na zawsze płacąc rosnące podatki, którymi miasto spłacałoby bankowe kredyty - długi. Ale „kredyt nie jest długiem” - ten zadziwiający pogląd tzw. ekonomistów przytoczył ostatnio poseł D. Olszewski w „Nie ma czasu na mazgajstwo” - Linia Otwocka z 02.03.2007 r.
Proszę Państwa, koń to wcale nie jest koń, tylko wielbłąd, ale za to ten, kto go widzi, a nie wie, co widzi jest na pewno osłem. I chyba chodzi o to, żebyśmy nie wiedzieli, co widzimy tzn., żebyśmy nie widzieli jak znikają nasze pieniądze, majątek komunalny, państwowy i prywatny. Jeśli nawet „głupi” nie zdają sobie sprawy, że są zmyślnie okradani, to czy jest moralne ich okradać? Kto wyznaje taką moralność? Czy to jest moralność chrześcijańska?
W art. „Pieniądze dla Otwocka” - LO z 02.03.2007 r. Pan D. Kołodziejczyk (Przewodniczący Rady Miasta) zamartwia się, że miasto nie ma skąd pożyczyć pieniędzy na inwestycję wodnokanalizacyjną. Choć wypada się z tego cieszyć, bo przecież nie podejmując jej realizacji nie zwiększamy już istniejącego, poważnego zadłużenia miasta - tak jakby sama Opatrzność nad nami czuwała. Ewentualnymi karami nałożonymi przez UE za brak tej inwestycji niech martwią się główni sternicy polskiego Titanica, nie my Otwocczanie. My nie mamy pieniędzy.
Prawo o samorządach w Polsce jest tak skonstruowane, - mieszkańcy i przyszli wyborcy muszą to wiedzieć - że nie pozwala im (samorządom) podejmować jakiejkolwiek działalności gospodarczej wzbogacającej miejską kasę, a przy okazji likwidującą bezrobocie. Choć tylko one dysponują jeszcze jakimiś funduszami, bo 80% społeczeństwa żyje z dnia na dzień.
I tak, Otwock nie może wykonać tej, potrzebnej przecież ludziom, inwestycji np. systemem gospodarczym, co zdecydowanie obniżyłoby jej koszty. A kapitalizm mamy już liberalny!
W tym samym tekście Autor przytacza złotą myśl G. Gęsickiej z PO, ministra d/s gospodarki regionalnej w rządzie PiS, że gdyby zmienić statut f-y OZWiK (Otwocki Zakład Wodociągów i Kanalizacji - realizator inwestycji wod.-kan.) z komunalnego przedsiębiorstwa na spółkę handlową, to można byłoby uzyskać zwrot podatku VAT i obniżyć koszty inwestycji - zastanawiająca jest w III i IV RP ta prawna dyskryminacja firm komunalnych. Wcześniej podobnym geniuszem błysnął obecny prezydent Otwocka. Wygląda jakby prezydent i minister stołowali się w tej samej jadłodajni i spożywali te same potrawy, bo jak inaczej objaśnić podobny „pomyślunek”. Odnoszę wrażenie, że przynajmniej na desery do tejże jadłodajni wpada czasami i Pan D. Kołodziejczyk.
To prawda, że przy zmianie statutu OZWiK nastąpiłby zwrot VAT-u, ale trzeba mieszkańcom dopowiedzieć i resztę. Otóż, byłby to wstęp do prywatyzacji OZWiK i ze zwrotu VAT-u miasto nie cieszyłoby się zbyt długo, tracąc jednocześnie skromne, ale pewne dochody od tej f-y, a przy realizacji inwestycji te dochody byłyby pewnie duże dla nowych właścicieli. Nowy prywatny właściciel OZWiK dyktowałby za swoje usługi mieszkańcom ceny, na których wysokość władze samorządowe nie miałyby już żadnego wpływu, a OZWiK to jedyny monopolista w Otwocku. Poza tym, dlaczego naszymi pieniędzmi mielibyśmy wzbogacać obcy kapitał, bo prawdopodobnie on zostałby właścicielem OZWiK? Identyczną sytuację mamy dziś z TP S.A., z PHS, z „polskimi” niemieckimi cukrowniami itd. Gdzie w tym tkwi logika? Gdzie gospodarskie myślenie włodarzy?
Nawet w bardzo liberalnych kapitalistycznych USA istnieje oprócz prywatnego sektor komunalny, państwowy, spółdzielczy. W Polsce sektor komunalny staje się własnością niemieckich, francuskich firm komunalnych! To tak Otwock ma się „rozwijać”? Nie po to wrzucałem kartkę do urny w samorządowych wyborach, żeby przedstawiciele nowych władz zapomnieli, do czego używać głowy - a może nie zapomnieli?
Nasuwa się dramatyczna refleksja, że budżety samorządowe zmuszane są do ponoszenia kosztów narzuconych inwestycji bez wskazania i bez tworzenia ?ródeł ich finansowania, a co gorsza kolejne rządy pozbawiają kraj jego własnego majątku przynoszącego dochód.
Identyczna sytuacja dotyczy szpitali, vide nasz szpital powiatowy.
„Nasza prężnie rozwijająca się” gospodarka mimo systematycznego przyrostu PKB, jakoś nie przysparza budżetowi RP dochodu, a i Naród biednieje z miesiąca na miesiąc. Pojawia się jedno proste pytanie: co dalej? Czy aby naszym sternikom nie schrzaniła się busola?

4 marzec 2007

Dariusz Kosiur 

  

Archiwum

Strefa ochrony
wrzesień 14, 2002
EWA ŁĘTOWSKA http://rzeczpospolita.pl
Co nas czeka w 2003?. Rozmowa z Jadwigą Staniszkis i Tomaszem Żukowskim Nowy rok, nowy rząd, nowy premier
styczeń 2, 2003
http://www.rzeczpospolita.pl/
Niegdyś media pełniły misje informowania, obecnie same kreują rzeczywistość
listopad 1, 2006
Adam Sandauer - przewodniczący Stowarzyszenia
Możemy kupić 4 razy mniej paliwa...
listopad 3, 2005
INTERIA.PL
"Zdrowa" zachodnia żywność
październik 8, 2003
Apel do Prezydenta RP RP Lecha Kaczyńskiego
styczeń 30, 2008
przeslal przyjaciel
Kto stoi za plecami Saakaszwilego?
sierpień 14, 2008
Boruta
Na śmierć i życie
listopad 11, 2004
Włodzimierz Knap
Kontrola przez demoralizacje
czerwiec 27, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Wezwanie do tępienia przestępczych struktur i mechanizmów działania Państwa Polskiego.
marzec 1, 2007
tłumacz
Lipcowa deflacja wyniosła 0,5%
sierpień 19, 2002
PAP
Złoto a wpędzanie Iranu w ślepy zaułek przez USA i Izrael
kwiecień 13, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
UE jako całość nie uzna Kosowa. Polska - tak
luty 18, 2008
Artur Łoboda
PiS wysyła młodych na zmywak
luty 17, 2006
IAR
Rozprawa o Ruch przełożona z 25 czerwca na 22 pa?dziernika
czerwiec 24, 2004
Czy Osama pomoże?
październik 29, 2006
Dziennik zwiazkowy
Awerroizm sejmowy
październik 8, 2006
Adam Wielomski
Co z Brakiem, mężem Picassa?
czerwiec 18, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Wywiad z Nasrallachem: żegnaj jednobiegunowy świecie !
sierpień 28, 2006
Şeyh Bedreddin Film Kollektifi
Skala mikro i skala makro
lipiec 25, 2008
Artur Łoboda
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media