ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Czy to broń mikrofalowa spowodowała poważne oparzenia i obrażenia protestujących w Canberze w Australii? 
 
Mój dom, mój świat ...  
BOŻENA MAKOWIECKA - MÓJ DOM, MÓJ ŚWIAT...
Tytułowa piosenka z płyty "Mój dom, mój świat" powstała tuż po obaleniu rządu Olszewskiego.
O ile refren podobał się wszystkim, o tyle zwrotki - niekoniecznie... Stąd opóźniona o prawie 20 lat premiera teledysku ... 
Lyndon B. Johnson i jego rola w zabójstwie J. F. Kennedy’ego przeprowadzonym w imieniu Izraela 
 
Podobno to ten psychol Klaus Schwab 
To ten od "wielkiego resetu".  
Chasydzki ślub w NY legalny w dobie kowida 
 
Maciej Pawlicki rozsądnie o Pfizer i szczepionkach 
Pfizer żąda od Polski zapłaty 6 mld zł!

 
Nanotechnologia w szczepionkach 
PIĄTA KOLUMNA - SPRAWOZDANIE Z PRAC NAD ANALIZĄ ZAWARTOŚCI I DZIAŁANIA "SZCZEPIONEK" NA COVID 
Żadna ze 137. instytucji naukowych badających kowida - nie wyizolowała, w czystej postaci SARS-COV-2. NIGDY! 
 
Monika Jaruzelska zaprasza Grzegorz Braun! cz.1 
 
NIEMIECKI LEKARZ OPOWIADA CIEKAWOSTKI (DNI ŚFIRUSA 4) 
 
Wirusowe kłamstwa. Komu zależy na straszeniu nas przeziebieniem? 
 
Kolędowanie w Alternatywie dla Niemiec 
 
Wszystko pod kontrolą 
Od zawsze służby specjalne kontrolowały rzekome niezaplanowane spotkania oficjeli z obywatelami.
Przykład podstawionego Putina - jako przypadkowego przechodnia.
 
whatreallyhappened.com 
Warto dodać ten link do Pana strony: http://whatreallyhappened.com/

99% tez dotyczących religii, polityki i ekonomii i filozofii się pokrywa z tezami zaprasza.net. Topowa strona. 
Pożary w Kaliforni - poważna analiza 
Jak lewacy spalili Los Angeles
 
wRealu24 
Niezależna Telewizja Marcina Roli 
Maseczki opadły – porażka programu „Polskie Szwalnie” 
Mimo że Agencja poniosła znaczne koszty w związku z realizacją projektu „Stalowa Wola”, produkcja maseczek nie została uruchomiona i zakończyła się na etapie testowym. 
Niezależna witryna Alexa Jones'a 
Alex Jones należy do nielicznych ludzi na świecie którzy mają odwagę mówić prawdę o antyspołecznej konspiracji 
Demonstracja w Pradze przeciwko terrorowi kowidowemu 
Prowokacja policyjna w celu wywołania ataku na pokojową demonstrację przeciwko maskom w Pradze 18.10.2020.
Na wzór komunistów pisowskie media demonstrantów tych nazywają "chuliganami".  
Kryptoreklama-czy prawdziwe lekarstwo na cukrzycę? 
"W naszym kraju nie skupiamy się na leczeniu diabetyków, ale na zarabianiu pieniędzy przez duże koncerny farmaceutyczne." 
więcej ->

 
 

Jak pozbyć się żydowskiej ekonomii...równiez z mieszkań włósnościowych...

Żydzi doskonale wiedzą jak sprzedawać cudze konie chowając pieniądze do własnej kieszeni na oczach właścicieli.
Może posłużę się przykładem żydowskiej "przedsiębiorczością w budownictwie wielomieszkaniowym przynoszącym sukcesywnie dość okazałe zyski.
A więc tzw., "inwestor" wykupujący 1 ha ziemi zatrudnia znajomą firmę budowlaną, która ma wybudować dwa 10 piętrowe budynki mieszkalne o powierzchni 90 m/kw każdego mieszkania po 100 mieszkań w każdym budynku z przeznaczeniem na wykup przez klientów na tzw., własnością , bo któż nie chciałby posiadać wreszcie własnego lokum zwłaszcza przy obecnym śgłodzieą mieszkaniowym, gdzie ponad półtora miliona rodzin czeka na swoje M-...
Gdzie jest więc "ynteres", ups, "geszeft", który przyniesie konkretne zyski do "inwestora" kieszeni...
Ano właśnie.... Wiadomo jest że wszyscy płacą roczne podatki od swojej "własności", czyli de facto nie są faktycznymi właścicielami i takowymi nigdy nie będą, bowiem żydowski geszeft lichwiarski totalnie paraliżuje jakiekolwiek narodowe działania inwestycyjne, a więc w dalszym ciągu jesteśmy skazani (oczywiście) nieświadomie na żydowską "dobroczynność" inwestycyjną.
Wracając do tematu, a więc podatek od 1 ha ziemi kształtuje się w granicach 1000 złotych rocznie z tytułu posiadanej "własności" od właściciela, a de facto od wiecznego dzierżawcy, który bardzo szybko zamienia te 1 ha ziemi na dochodowy "ynteres" budując rękami przedsiębiorcy budowlanego 2 budynki z 200 mieszkaniami o powierzchni 90m/kw. Warto by zapytać na ile "skazani" będą przyszli właściciele każdego z tych mieszkań "własnościowych" płacić rocznego podatku od "własnego" mieszkania pomijając spłaty kredytu i serwisu administracyjnego.

Oczywiście że bardzo łatwo to wyliczyć, jak i stwierdzić po całym procesie zasiedlenia "właścicieli" mieszkań "własnościowych" spadnie na każdego z nich osobny podatek od posiadanej "podłogi" na dokładnie tej samej powierzchni ziemi na której zostały zbudowane budynki często z pieniędzy pochodzących z tzw., "przedpłat" na swoje M (...), czego rezultatem stanie się to, że właściciele swoich "podłóg" w 10 piętrowym budynku w sumie zapłacą na koniec roku 100 krotnie więcej pieniędzy, aniżeli dzierżawa 1 ha ziemi, a i nie będą w żadnym przypadku właścicielami korytarzy, wind i wszystkiego co te
budynki na tej powierzchni otacza z parkingami włącznie.

Proszę więc policzyć i chwilę się zastanowić jak jest:
Powstaje "spółdzielnia krzak" z dyrektorami, inwestorami, kontraktorami budowlanymi, finansistami, sekretarkami, inspektorami i sam Bóg wie z kim jeszcze i "zawiązują" wspólnie złoty "ynteres"...oczywiście na rachunek przyszłych "właścicieli" jedynie "podłóg" o powierzchni 90m/kw i...niczego więcej... bowiem ta "reszta" jak: garaże wewnątrz (z dodatkowa opłatą), parkingi na zewnątrz, windy, korytarze, bojlery, rury, itd., itd., itd., stanie się własnością "spółdzielni" o czym każdy właściciel 90 m/kw "podłogi" nie musi wiedzieć stając się swego rodzaju "zakładnikiem" tejże "spółdzielni" od
której każdy właściciel nabędzie swoje M-(...) z tytułu zakupu
(Koszty transakcji dla mieszkania o wartości 150 tys. zł: podatek od czynności cywilnoprawnych - 3000 zł
taksa notarialna - 1500 zł VAT od taksy notarialnej i innych opłat - 341 zł ew. prowizja agencji pośrednictwa - 3 proc., 4500 zł
VAT od prowizji pośrednika 22 proc. - 990 zł
opłata sądowa: 1820 zł
W sumie: 12 201 zł
Do tych kosztów należy jeszcze doliczyć:
opłatę za wypisy aktu - 6 zł za stronę (średnio 183 zł z VAT) przy zakupie nieruchomości hipotecznej do taksy notarialnej -150 zł + VAT - za wniosek o wpis nowego właściciela w księdze wieczystej.
przy zakupie nieruchomości z udziałem kredytu bankowego do kosztów należy doliczyć 150 zł + VAT - za wniosek o ustanowienie hipoteki na rzecz banku.
(http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/nieruchomosci_041018/nieruchomosci_a_1.html

i do której wpływać będą podatki roczne od "wzbogacenia" ą czyli od wartości "podłogi" od każdego "właściciela" ą a więc podatek od 200.000 złotych wynosić będzie 1%, tak więc "spółdzielnia" jako "wieczysty" pośrednik z całą "obsługą" stanie się swego rodzaju pasożytem na "ciele" dwustu "właścicieli" podłóg o pow. 90m/kw. To jest "złoty ynteres"..., lecz nie dla "właścicieli" 90 metrowych "podłóg"...

A jak powinno być?:
Ano dam jeden konkretny przykład, lub drogę pozbycia się wszelkiego rodzaju "pośredników" i "geszefciarzy" ukrytych pod "aksamitnymi" garniturami.
Są na terenie Polski kasy pt: "SKOK" i ludzie tam wpłacają i wypłacają pieniądze, ale również wielu klientów zna się osobiście, którzy nie mają mieszkania. Dzięki m.in., "SKOK"-om lub innej społecznej inicjatywie może i powinien zawiązać się społeczny komitet budowy własnych M-(...) o pow. 90m/kw., z ludzi którzy chcą posiadać własne M (...). Jakiż więc jest problem?
Zebrać się i postanowić zbudować własne M (...) przy udziale własnych kas "SKOK"-ów i udziale własnych środków finansowych (oczywiście że jedni mają więcej pieniędzy a drudzy mniej, lecz nie stanie się to wielkim problemem przy tego
typu konkretnej inwestycji budowlanej) i różnorodności zawodowej ą możliwości bezpośredniego udziału w procesie budowania 2 budynków 10-cio piętrowych 200 mieszkań o pow. 90m/kw każde wraz z całą infrastrukturą kosztować będzie ok. 40 milionów złotych (włącznie z ziemią, planami, ale bez biurokratycznej "maszynerii"), czyli każde mieszkanie wraz z cała infrastruktura użytkową kosztować powinno każdego przyszłego właściciela 200.000 złotych plus 40 złotych rocznego "podatku" od ziemi i wynajęta "obsługa" (2 osoby) do sprzątania przez powołany lub wybrany komitet (3 osoby) spośród 200
właścicieli tychże 2 budynków.

Jakiż jest więc problem przystąpienia do działania we własnym interesie? Czy każdemu trzeba wskazywać drogę do dbania o własne sprawy?
Najwyższy czas zacząć myśleć i czuć po polsku o polskich sprawach w kategoriach społecznego zysku jak również pozbywania się uciążliwego i długodystansowego problemu mieszkaniowego...

Jak więc zacząć:
1) Zawiązać Komitet lub Stowarzyszenie przyszłych właścicieli M-(...)
2) Nawiązać kontakt z firmami budowlanymi (lub jedną jako Główny Wykonawca usługi budowlanej) i zażądać kosztorysu (z planami włącznie)
3) Jaki czas oddania do użytku przewiduje firma budowlana.
4) Podzielić sumę na czas wykonania usługi wybudowania ą czyli jesli główny wykonawca wykona swoje zobowiązanie w ciągu 24 miesięcy, to 40 milionów podzielić na 24 części, a więc firma otrzymywać będzie 1.700.000 zapłaty w skali miesiąca ą czyli nastąpi płynność płatności poprzez SKOK ą za fizycznie wykonana pracę w skali miesiąca przez głównego przedsiębiorcę.
(dla przypomnienia: Kosztorys, to cena projektu wraz z miejscem, czas wykonania usługi, koszty potrzebnego materiału, zużycie energii elektr., paliw, eksploatacja maszyn i urządzeń, wynagrodzenie dla pracowników i zysk głównego wykonawcy z współpracującymi z nim innymi przedsiębiorstwami budowlano-usługowymi)


Do tej pory nie wiem dlaczego my Polacy mamy płacić podatek od własnej ziemi???  Czyżbyśmy byli dzierżawcami własnej Ojczyzny, której na imię POLSKA???

http://www.ojczyzna.pl
(Forum - Kredyt Społeczny)

zapodał
jasiek z toronto
20 grudzień 2006

Jan Ogonowski 

  

Archiwum

"Niemiecko-polski spór jest bezprzedmiotowy"
czerwiec 26, 2002
PAP
Józef Piłsudski
Wzajemna lojalność i zaufanie obywateli

grudzień 10, 2002
zaprasza.net
"Światem rządzi pomiędzynarodówka agresywnego durnia i nadętego półgłówka"
marzec 12, 2008
Artur Łoboda
200. rocznica urodzin Józefa Dietla
październik 15, 2004
Spocznie na Skałce? - ciąg dalszy
sierpień 20, 2004
Irael zagrożony swoją własną bronią nuklearną
kwiecień 11, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Pogoda dla nafty
grudzień 5, 2005
Jan Lucjan Wyciślak
Deja vu : Papież wyraził pełną solidarność z Żydami
styczeń 28, 2009
PAP

Kongres Amerykański zezwolił prezydentowi USA na rozpoczęcie wojny przeciwko Irakowi


marzec 6, 2003
Spadkobiercy "Solidarności"
styczeń 16, 2005
ks. Czesław S. Bartnik
Demokraci?
październik 5, 2006
mik4
Ekonomia bogiem
sierpień 13, 2003
Sebastian Karczewski
Podróż po starym lądzie (2)
maj 1, 2008
Artur Łoboda
Porównanie papieży JP2 i B16 jako polityków
sierpień 19, 2007
tłumacz
Spostponowany rencista-rekordzista
luty 21, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Kraków: działacze NOP aresztowani za działalność antyizraelską
styczeń 9, 2007
nop
Poprawa sytuacji Alkaidy spowodowana fiaskiem w Iraku i Afganistanie
styczeń 6, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Dlaczego nacjonalizm?
lipiec 5, 2008
Dariusz Kosiur
Po powrocie z Kanady
październik 12, 2004
Marak Majewski
Potajemne Loty na Przesłuchania i Tortury
kwiecień 9, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media