ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Przedsiębiorstwo holokaust 
Telewizyjny wywiad z Normanem Finkelsteinem 
Sąd nie chce wysłuchać byłych pacjentów profesora Talara 
Profesor Jan Talar, z powodzeniem przywracający do sprawności pacjentów, którym inni medycy nie dawali szans przeżycia, po raz kolejny stanąć musiał przed Okręgową Izbą Lekarską prowadzącą przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Sprawa została zawieszona do 1 października. 
Mój dom, mój świat ...  
BOŻENA MAKOWIECKA - MÓJ DOM, MÓJ ŚWIAT...
Tytułowa piosenka z płyty "Mój dom, mój świat" powstała tuż po obaleniu rządu Olszewskiego.
O ile refren podobał się wszystkim, o tyle zwrotki - niekoniecznie... Stąd opóźniona o prawie 20 lat premiera teledysku ... 
Szczepienia pełne kłamstw 
To szczepionki, a nie wirusy, powodują choroby.
Wirusy pobudzają proces zdrowienia. Nie są naszymi wrogami, stoją po naszej stronie.
Wybuch epidemii świńskiej grypy z 2009 roku ma swoje korzenie w inżynierii genetycznej i jest wynikiem działania człowieka. 
Czy to broń mikrofalowa spowodowała poważne oparzenia i obrażenia protestujących w Canberze w Australii? 
 
CZY ROZUMIESZ SKĄD ZAMIESZKI I PRÓBA WYWOŁANIA WOJNY DOMOWEJ W USA?  
nie podejmuje żadnych interwencji w stosunku do osobników kierujących takimi organizacjami jak „Antifa” i Black Lives Matter – czyli George Sorosowi, Billowi Gates czy Amerykański wirusolog i członek powołanej przez administrację Donalda Trumpa grupy zadaniowej ds. epidemii COVID-19 Anthony Fauci – który jest siłą napędową dla Gatesa i Sorosa w sparawie Covid-19 i szczepionek. – to wszystko, zaprzecza opisom powyższego artykułu. Myślę że czas pokaże co dalej… 
Po tych szczepionkach 12-15 letnie dzieci umierają na krwotoki mózgu, zawały serca, niewydolność serca 

 
 

 
Cała prawda o World Trade Center 
Filmik dokumentalny przedstawiający wydarzenia z 11 września 2001 roku. 
Tego preparatu nie można nazywać szczepionką. Nazywam to konstruktem mRNA, rekombinowanym RNA, preparatem, który jest dziełem inżynierii genetycznej.  
Prof. zw. dr hab. Roman Zieliński “O szczepionce genetycznej Pfizera i testach PCR” 
Rosja zrujnowała biznes złodziejom syryjskiej ropy 
... rosyjskie lotnictwo wielokrotnie (60 razy) i niezwykle intensywnie zbombardowało rakietami balistycznymi pozycje Daesh na pustyni syryjskiej..Wydaje się jednak, że sukcesem było zniszczenie na pełną skalę zaplecza i sprzętu handlarzy ropą na terenach okupowanych przez Turków, na północnych syryjskich przedmieściach Aleppo... 
whatreallyhappened.com 
Warto dodać ten link do Pana strony: http://whatreallyhappened.com/

99% tez dotyczących religii, polityki i ekonomii i filozofii się pokrywa z tezami zaprasza.net. Topowa strona. 
Henry Kissinger & Bill Gates wzywają do masowych szczepień i Globalnego Rządu 
Według mediów, rządu i Organizacji Narodów Zjednoczonych znajdujemy się w środku najgorszej światowej pandemii zdrowia w naszym życiu. Jesteśmy świadkami bezprecedensowej globalnej blokady w odpowiedzi na epidemię koronawirusa znaną jako COVID19.

Globalną populację żyjącą w krajach zachodnich od ponad pokolenia uczono żyć w ciągłym strachu od 11 września. Zachęcano nas do poświęcania naszej wolności dla fałszywego poczucia bezpieczeństwa, z każdym dniem coraz bardziej uzależniając się od państwa w zakresie ochrony, a teraz wielu z nas liczy na to, że państwo płaci nasze rachunki.

Pomimo tego, że rządowy budżet i deficyt stale rosną wykładniczo każdego dnia ... Niektórzy zaczynają dostrzegać, że w oficjalnej historii może być coś więcej niż to, w co wierzymy. Nieliczni mogli to przewidzieć i czekają na kolejną fazę, która może być kolejnym krokiem w kierunku globalnego zarządzania. To właśnie mężczyźni i kobiety, dokładnie te same osoby i agencje rządowe, a także globalne instytucje, które odniosą największe korzyści, są tymi, którzy wzywają do walki ... 
davidicke.pl 
Tym - którzy interesują się losami Świata nie ma potrzeby przedstawiać Davida Icke. Tym ktorzy do tej pory spali umysłowo ta strona może otworzyć oczy.  
David Icke w LondonReal TV 
Podczas bezpośredniej transmisji na YouTube (6 kwietnia 2020 r.) obejrzało 65 tysięcy osób. Zaraz potem został on usunięty ze wszystkich kanałów YouTubea, Vimeo i Facebooka. Wywiad - zwłaszcza od ok. 50 min. - polecamy polskim władzom, ekspertom, dziennikarzom, policji i wojsku oraz wszystkim tym, którzy czują, że w niedalekiej przyszłości mogą przyczynić się do zachowania godności i wolności przez człowieka.  
Podobno to ten psychol Klaus Schwab 
To ten od "wielkiego resetu".  
Veto dla Funduszu Zadłużenia! 
Konferencja Konfederacji:Veto dla Funduszu Zadłużenia! Apel do prezydenta Dudy - 7 maja 2021 r. 
Jerzy Jaśkowski Pasteryzacja ludzi  
 
Meredith Miller - Trauma w relacjach ludzi z rządem. Psychologiczne aspekty operacji „Covid-19”  
Jak robi się z ludzi idiotów czy zmanipulowane marionetki i jak ludzie robią to sobie sami !
 
Zełenski kupił sobie dwa jachty 
Ukraiński "Sługa narodu" i jego żona - kupują sobie bogactwa. Skąd mają pieniądze? 
Paszporty szczepionkowe to koń trojański (napisy PL) 
 
więcej ->

 
 

Brudna przeszłość byłego polskiego prezydenta KwaśniewskiegoKiedy prezydent i premier Polski – bracia bli?niacy Kaczyńscy - składali w pa?dzierniku 2006 wizytę w Washington DC, obaj wyrazili swe poparcie dla dla byłego polskiego szefa państwa, post-komunisty Aleksandra Kwaśniewskiego, który aspirował do funkcji nowego sekretarza generalnego, lub genseka Narodów Zjednoczonych. Reakcją Białego Domu była żenująca cisza. Chociaż George W. Bush popierał wcześniej Kwaśniewskiego, to jednak teraz Stany Zjednoczone postanowiły poprzeć koreańskiego ministra spraw zagranicznych Ban Ki-moon.

Wielu uważało, że Bush porzucił Kwaśniewskiego, ponieważ Polak nie był juz więcej użytecznym dla Stanów Zjednoczonych tak, jak poprzednio, kiedy zobowiązał się użyć polskich wojsk podczas inwazji i okupacji Iraku. To był jego pierwszy krok na drodze najwyższego stanowiska w UN. Teraz jednak Kwaśniewski stracił już swą wartość. Południowa Korea jest ważniejsza, szczególnie w świetle nuklearnych zagrożeń ze strony jej północnego sąsiada. Tak więc realpolitik wykoleiła szanse polskiego kandydata.

Przynajmniej tak to wygląda oficjalnie. Być może jednak inny czynnik odegrał rolę. Być może amerykański prezydent wiedział więcej niż chciałby wyjawić. Być może George W. Bush chciał uniknąć poważnego kłopotu.

Od długiego czasu krążyły pogłoski na temat nieprzyjemnej przeszłości Kwaśniewskiego. Jest więc bardzo możliwe, że Stany Zjednoczone chciały zapobiec znacznemu skandalowi. Nazwijmy to zablokowaniem syndromu Kurta Waldheima. Od 1972 do 1981 ten Austriak służył jako sekretarz generalny Narodów Zjednoczonych. W jego przypadku bezmyślne zlekceważenie historii doprowadziło do sensacyjnego ujawnienia nazistowskiej działalności genseka UN przed i podczas drugiej wojny światowej. Co gorsze, wywołało to zarzuty, że Sowieci świadomi przeszłości Waldheima szantażowali go, by zapewnić sobie antyamerykańskie i antyizraelskie stanowisko UN.

Brudne tajemnice Kwaśniewskiego mogły podobnie uczynić tego polityka podatnym na post-sowiecki rosyjski szantaż a tym samym na antyamerykańskie nastawienie.


Lustracja

W 1995 Kwaśniewski stał się post-komunistycznym prezydentem Polski i musiał złożyć oświadczenie stwierdzające, że nie był agentem tajnej policji, ani nie współpracował z nią. Dopuścił się wówczas krzywoprzysięstwa.

Według prawicowego tygodnika Głos, w sierpniu 2000 wewnętrzna służba bezpieczeństwa - Urząd Ochrony Państwa (UOP) - solidarnościowego rządu Polski przekazała sądowi teczkę Kwaśniewskiego. Miała to być lustracja sprawującego urząd post-komunistycznego prezydenta. We wrześniu 2000 sąd orzekł, że przedłożony materiał faktycznie dotyczył Kwaśniewskiego. Sąd stwierdził ponadto, że Kwaśniewski był zarejestrowany jako agent tajnej policji - Służby Bezpieczeństwa (SB) Nie odnaleziono jednak specyficznych danych dotyczących jego działalności jako agenta. Jak sie okazało wszystkie mające z tym związek dokumenty zostały zniszczone. Sąd orzekł zatem, że nie można było stwierdzić, iż Kwaśniewski dopuścił się w swym oświadczeniu krzywoprzysięstwa. Tym samym oznaczało to wyrok uniewinniający. W ten sposób zdaniem chrześcijańsko -narodowego Naszego Dziennika post-komunistyczni sędziowie raz jeszcze oczyścili jednego ze swoich.


Pojawiają się dokumenty

Odnalezione zostało więcej dokumentów dotyczących Kwaśniewskiego. UOP udostępnił raport komunistycznej tajnej policji na temat Olimpiady w Seulu (1988). Według raportu w "ścisłym przywództwie" polskiej ekipy olimpijskiej znajdowali sie tajni agenci. Faktycznie wśród siedmiu osób stanowiących "ścisłe przywództwo" pięć wymienione było jako agenci. Szefem przywództwa był ówczesny komunistyczny minister sportu Aleksander Kwaśniewski.

Faktycznie zlokalizowano znacznie więcej dokumentów mających powiązania z politykiem. By docenić benedyktyński wysiłek badaczy i archiwistów, konieczne jest parę słów na temat ich metodologii. Większość z tego co zamieszczono niżej dostępne jest w dopiero co opublikowanej monografii - pod redakcja dr Filipa Musiała z Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie (Wokół teczek bezpieki: Zagadnienia metodologiczno-?ródłoznawcze, Kraków: Instytut Pamięci Narodowej, Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, 2006).

Polska Służba Bezpieczeństwa dokonywała okresowych czystek w swych archiwach usuwając pewne kategorie dokumentów. Największa masakra dokumentów miała jednak miejsce pomiędzy styczniem i kwietniem 1990, znaczny czas po tzw. "wolnych" wyborach w czerwcu 1989, rzekomym "upadku komunizmu". Szacuje się, że 70 procent wszystkich raportów komunistycznej tajnej policji zostało zniszczone na oczach liberalnego premiera Tadeusza Mazowieckiego, nominowanego przez lewicowe skrzydło Solidarności.

Niemniej jednak dokumenty przechowywane w Instytucie Pamięci Narodowej mogą czasem wystarczyć do ustalenia niektórych zasadniczych faktów, a czasem nawet krwawych szczegółów działalności sieci agentów - agentury. Jest to możliwe dzięki archaicznemu systemowi przechowywaniu materiałów przez SB.

Jedyną osobą, która znała komunistycznego agenta był jego bezpośredni "opiekun", jego przełożony i inspektor ds. wewnętrznych, który okresowo sprawdzał, czy zarejestrowany agent istniał faktycznie oraz czy wszystkie procedury były przestrzegane. Nawet osoby prowadzące kartoteki w SB nie miały dostępu do informacji na temat tożsamości agenta (patrz niżej) Po 1989 jedynie kilku komunistycznych funkcjonariuszy tajnej policji zdecydowało się powiedzieć prawdę i ujawnić ich siatkę agentów. Niemniej jednak trochę agentów zostało zidentyfikowanych w ten sposób. Większość nie, ale nie mogą już dłużej spać spokojnie.

Przed 1989, gdy oficer tajnej policji otrzymywał lub pisał raport, to miał obowiązek każdorazowo identyfikować wspomniany w raporcie obiekt (budynek lub instytucje) i każdą osobę, oraz umieścić kopię raportu w oddzielnej teczce dla każdej wspomnianej osoby lub obiektu. Dzięki temu przechowywany był nie tylko oryginalny raport, ale także jego wielokrotne kopie.

Ponadto, czasami raporty tajnej policji omyłkowo umieszczane były w aktach sądowych. Tak właśnie było w przypadku osławionego majora Adama Humera - czołowego stalinowskiego oprawcy, który zniszczył wszystkie swe akta z wyjątkiem zabłąkanej kopii swego własnego raportu opisującego, jak to on właśnie zamordował dziennikarza podziemia. Biurokratyczna pomyłka pozwoliła na to, że po 1989 ten funkcjonariusz tajnej policji został postawiony przed sądem i skazany na więzienie.

Dokumenty tajnej policji znajdują się też w archiwach policji kryminalnej. Na przykład - mówiąc abstrakcyjnie - jeśli warszawska policja nie była w stanie schwytać wielokrotnego gwałciciela to wówczas zwracała się o pomoc do tajnej policji. Tajna policja przekazywała zwykle kryminalnej raporty agenta z terenu, na którym dokonywano gwałtów. Tak więc agent tajnej policji dzielił się swymi spostrzeżeniami na temat dzielnicy. Tożsamość agenta pozostawała zawsze anonimowa dla policji kryminalnej. Jednak często było możliwym zidentyfikowanie agenta, gdyż raport zawierał jego pseudonim, numer rejestracyjny, a nawet, chociaż nie tak często, jego adres (bez numeru mieszkania.)

Ponadto tożsamość agenta może być ustalona przez zestawianie ze sobą treści kart katalogowych tajnej policji. Istnieją dwa główne typy katalogów: katalog imienny i katalog numerów ewidencyjnych. Archiwiści tajnej policji wyznaczeni do prowadzenia jednego katalogu nie mieli dostępu do drugiego, jednak częściowo zniszczyli oba katalogi. Niektóre karty zostały usunięte indywidualnie. Większość została wysypana i wymieszana. Oznaczało to, że indywidualne dokumenty dotyczące konkretnej agentury i ich "opiekunów" zostały zmieszane z dokumentami ich ofiar. Archiwiści tajnej policji zniszczyli też klucz (w rozumieniu kodu) do systemu katalogu i praktycznie odmówili podzielenia sią swą wiedzą ten temat ze swymi następcami. Jednak archiwiści z Instytutu Pamięci Narodowej byli w stanie odtworzyć katalogi od zera, od podstaw. Teraz można znacznie łatwiej dopasowywać nazwiska do numerów rejestracyjnych.

Jest teraz znacznie mniej skomplikowanym zrozumieć liczby i symbole na nie związanych ze sobą wzajemnie dokumentach. We?my np rejestry dotyczące zezwoleń na broń.

W czasach komunizmu w Polsce był całkowity zakaz posiadania broni. Ściślej, wojskowym, tajnej policji i czołowym ludziom w partii wolno było posiadać bron - zwykłym Polakom nie. Jednak każde zezwolenie na bron musiało być wydane indywidualnie w oparciu o decyzje lokalnego dowódcy tajnej policji. Formularz zezwolenia zawierał następujące rubryki: nazwisko, data urodzenia, miejsce urodzenia, adres, typ broni, uwagi i podstawa prawna decyzji. Udzielając zezwolenia władze zwykle powoływały się na niewinnie brzmiący paragraf komunistycznego prawa. Czasami jednak w rubryce "podstawa prawna" wpisane było powiedzmy 72204 - numer rejestracyjny agenta. Było wówczas możliwym zestawić nazwisko w zezwoleniu na broń z numerem katalogowym lub którąś z wielu istniejących nadal kopii raportów agenta zawierających numer rejestracyjny i pseudonim, a tożsamość agenta stawała się szybko znana.

Z kolei indywidualne kartoteki zostały odnalezione przez IPN i nowe polskie tajne służby poprzez odzyskanie ich od byłych członków tajnej policji komunistycznej i odtajnienie dokumentów przechowywanych w innych pokrewnych instytucjach, głównie w wywiadzie wojskowym.

Istnieje też wielopoziomowa chroniona hasłami komputerowa lista agentury. Usiłowania rozszyfrowania jej są daleko zaawansowane.

Jest też znajdująca się w Moskwie oryginalna lista wszystkich zarejestrowanych agentów. Oficjalne zaprzeczenia Kremla mogą jednakże być kwestionowane poprzez analogie z innymi tajnymi służbami bloku sowieckiego - w szczególności ze wschodnio-niemiecką Stasi. Po upadku Muru Berlińskiego oficer łącznikowy Stasi dostarczył oryginalną kopię rejestru Sowietom, ale zrobił jeszcze jedną kopię i sprzedał ją Stanom Zjednoczonym. Po dziesięciu latach błagań, rząd niemiecki otrzymał nieco danych z kopii zdeponowanej w CIA.

Po dokonanej wreszcie lustracji swych służb wywiadowczych, Warszawa powinna w trybie pilnym zwrócić się do Waszyngtonu o materiały polskiej tajnej policji. Gdy to zrobi, to będzie wówczas mogła oficjalnie potwierdzić to, co badacze z Instytutu Pamięci Narodowej odszukali w rozmaitych kartotekach.


Agent "Alek"

Według danych z jego teczki Aleksander Zdzisław Kwaśniewski, pseudonim "Alek" zarejestrowany był po raz pierwszy przez SB 23 czerwca 1982. Była to wstępna rejestracja w kategorii "zaba" (zabezpieczenie). Oznaczało to, że nawiązano kontakt i zbadano czy mógłby być zwerbowanym. 29 czerwca 1983 rejestracja Kwaśniewskiego została zmieniona na TW - tajny współpracownik. Jego numerem rejestracyjnym tajnej policji był 72204, a 4645 numerem porządkowym karty w katalogu tajnej policji. "Opiekunem" - oficerem prowadzącym Kwaśniewskiego był kapitan Wytrwał. Agent zarejestrowany był najpierw w Wydziale XIV Departamentu II (kontrwywiad) Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. 3 grudnia 1983 agent został przeniesiony do Wydziału VII Departamentu III zajmującego się infiltracją i kontrolą mediów. Agent został wyrejestrowany 9 września 1989. Oznacza to oficjalną datę zakończenia jego stosunków z tajną policją komunistycznej Polski.

Jednak w połowie lat dziewięćdziesiątych pojawiły się zarzuty, że Kwaśniewski był rosyjskim agentem o pseudonimie "Kat". Twierdzono ponadto, że w sierpniu 1993 "Kat" spotkał się w pobliżu Gdańska ze swym "opiekunem" byłym oficerem KGB Władimirem Ałganowem. Kiedy te zarzuty stały się znanymi publicznie, post-komunistyczne sądy zgodnie z przewidywaniem oczyściły Kwaśniewskiego z podejrzeń o spotkaniu z Ałganowem. Sąd skupił się jednak na tym pojedynczym przypadku z sierpnia 1993. Kluczowy "dowód "niewinności" Kwaśniewskiego przedstawiony był w postaci użycia karty kredytowej i wykonania operacji bankowych mających wykazać, jakoby Kwaśniewski był w Irlandii w czasie zarzucanego mu spotkania. Dokumenty bankowe zostały udostępnione przez BIG Bank (obecnie Millenium) zarządzany przez post-komunistycznego kleptokratę Bogusława Kota.

Tak więc ten i inne przypadki domniemanego szpiegostwa pozostają niewyjaśnione w oczach opinii publicznej. Będzie tak jeszcze przez pewien czas. Usiłowania zmierzające do publicznego udostępnienia tajnej policyjnej teczki Kwaśniewskiego spotykają się, jak dotąd z niepowodzeniem.


Aparatczyk

Ważnym aspektem kolaboracji z komunistyczną tajną policją było to, że SB była mocno zaangażowana w tworzenie elity komunistycznej Polski. Współpracuj, a będziesz nagrodzony. Sprzeciw się, a będziesz ukarany: odmówi ci się pracy, awansu, stypendium zagranicznego, paszportu lub specjalnych bonów na dobra konsumpcyjne niedostępne dla zwykłych obywateli. Twoje dzieci nie będą mieć wstępu na uniwersytet. To była minimalna kara. Sprzeciwiaj się czynnie, a możesz być uwieziony lub nawet zabity. Współpracuj i donoś na swą rodzinę, przyjaciół i sąsiadów, a zgarniesz piękne nagrody. To była standardowa metoda negatywnej selekcji polskiej elity pomiędzy 1944 i 1989, a Kwaśniewski był jednym z głównych beneficjantów tego systemu.

W 1977, będąc studentem Uniwersytetu Gdańskiego wstąpił do partii komunistycznej. Nigdy nie uzyskał dyplomu, choć aż do niedawna utrzymywał, że ma stopień magistra. W czasie jego rejestracji na agenta tajnej policji Kwaśniewski był aktywistą młodzieży komunistycznej i redaktorem naczelnym studenckiego tygodnika "Itd" W związku z tym miał za zadanie donoszenie na swych kolegów dziennikarzy. Z pewnością podobał się swym zwierzchnikom. W 1984 został awansowany na szefa partyjnego dziennika Sztandar Młodych. Od 1985 do 1987 Kwaśniewski był ministrem ds. sportu i młodzieży. Stał również na czele Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Ponadto od 1987 do 1990 Kwaśniewski kierował Committee for Youth and Physical Culture. Podczas pełnienia przez niego przywództwa Komitetu zaginęło $100 mln. W marcu 2006, prokurator publiczny, z opó?nieniem [spowodowanym prezydenturą A.K.] wszczął dochodzenie w tej sprawie


Wzlot demokraty

Tymczasem Kwaśniewski upajał się karierą gwiazdora w Polsce po roku 1989. Najpierw był jedną z czołowych osobistości post-komunistycznej Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej (SDRP), a pó?niej Sojuszu Demokratycznej Lewicy - obie były wcieleniami przeobrażonej partii komunistycznej. W końcu, w 1995 został wybrany prezydentem państwa. Wygrawszy ponownie wybory w 2000, Kwaśniewski zakończył swą drugą kadencję prezydenta w 2005 roku.

Po "upadku" komunizmu w 1989 Kwaśniewski szybko przemienił sie w liberalno-demokratycznego polityka. Utrzymując nadal za pośrednictwem dawnych towarzyszy swe moskiewskie powiązania, nawiązał kontakt ze Stanami Zjednoczonymi. Latem 1989 kiedy ustanowiony został pierwszy przewodzony przez Solidarność (ale zdominowany przez komunistów) rząd, agent "Alek" zaprosił na lunch ambasadora US Johna Davisa. "Jestem teraz w opozycji" - powiedział mu, z powodzeniem emablując rozmówce. Kwaśniewski kontynuował uprzejmie i zręczne nawiązywanie stosunków. W rezultacie Bill Clinton wysłał mu doradców od public relations i udzielił mu wsparcia, co wysoce pomogło mu w jego nieznacznym zwycięstwie nad Lechem Wałęsą w prezydenckich wyborach w 1995.

Jednak co najistotniejsze, Kwaśniewski wygrał, gdyż w Polsce nie było de-komunizacji, lustracji byłych agentów i nie uporano się nadal z polską totalitarną przeszłością. Postkomuniści byli w stanie pozować na liberalnych demokratów. Ich ciągła zmiana stanowisk i opinii była cyniczną i bezczelną rutyną. Na przykład we wczesnych latach dziewięćdziesiątych centrowy dziennik Rzeczpospolita cytował Kwaśniewskiego mówiącego, że przyłączył się do komunistów, ponieważ: "Moje lewicowe poglądy w znacznym stopniu ukształtowane zostały pod wpływem wstrętnej propagandy Wolnej Europy. Jej stronniczość rozdrażniły mnie tak bardzo, że popchnęły mnie w kierunku lewicy." Jednak parę lat pó?niej Kwaśniewski zaklinał się, że "Radio Wolna Europa ukształtowała mnie w znacznym stopniu. W pewnym sensie, gdyby nie oni (RWE) to nigdy nie stałbym się człowiekiem lewicy. Mój ojciec cały czas słuchał Radia Wolna Europa."

Może to być bagatelizowane jako rodzaj rutynowych kłamstw, do których uciekają się nawet prawdziwie demokratyczni politycy w US, ale byłoby to jednak próba posługiwania się efektem odzwierciedlenia lustrzanego. Stopień uwikłania się Kwaśniewskiego niewyra?ne interesy sprawia, że wielu amerykańskich zaplątanych w defraudacje polityków powinno się wstydzić, chociażby nawet z uwagi na względna wartość łupu. Polska jest bardzo biednym krajem. Oczywiście, skandaliczne poczynania agenta "Alka" i jego towarzyszy są często negowane i aż do niedawna polskie organa prawne z reguły odmawiały zajmowania się nimi.


The Snafus

Oto krotka lista przypadków (snafus) Kwaśniewskiego o których na przestrzeni lat informowały rozmaite ?ródła, włączając lewicową Gazetę Wyborcza, centrową Rzeczpospolitą, populistyczny Dziennik i prawicowy Nasz Dziennik.

1. W 1995 kiedy właśnie miał być wybrany post-komunistycznym prezydentem, zostało ujawnione, że Kwaśniewski sfałszował swe rozliczenie podatkowe. "Zapomniał" wspomnieć, że jego żona Jolanta miała akcje firmy ubezpieczeniowej i zarobiła na nich w okresie roku $15.000 (w tym czasie przeciętne miesięczne zarobki w Polsce wynosiły ok $200).

2. Również w tym czasie (pa?dziernik, listopad 1995) Kwaśniewski popełnił krzywoprzysięstwo składając oświadczenie w państwowej komisji wyborczej. W dodatku do zaprzeczania swym powiązaniom z komunistyczną tajną policją, Kwaśniewski fałszywie utrzymywał, że uzyskał dyplom magistra na Uniwersytecie Gdańskim. Powtórzył pó?niej te kłamliwe przechwałki w polskich i zagranicznych mediach (ostatni raz w Frankfurter Rundschau 24 listopada 1995). Jest to istotna rzecz, gdyż w swej kampanii przeciwko Lechowi Wałęsie twierdził, że jest "wykształconym człowiekiem." Po swym wyborczym zwycięstwie Kwaśniewski przyznał w końcu w wywiadzie dla lewicowego tygodnika Polityka, że nie zdołał uzyskać dyplomu. Przed tym, polskie media, które kontrolowane są w większości przez post-komunistów i lewicowców przemilczały w swych doniesieniach oficjalne oświadczenie władz uniwersytetu, które dwukrotnie - w pa?dzierniku i listopadzie 1995 zaprzeczyły twierdzeniom kandydata na prezydenta. Solidarnościowa opozycja zaskarżyła wynik wyborów ze względu na to fałszywe oświadczenie. Post-komunistyczny Sąd Najwyższy odrzucił skargę (zaledwie jeden sędzia powstrzymał się od głosu).

3. W grudniu 1995, po wprowadzeniu się do Pałacu Prezydenckiego Kwaśniewski wynajął swe mieszkanie przyjacielowi Włodzimierzowi Wapińskiemu - skazanemu przez sąd handlarzowi narkotyków. Wapiński, który skazany był również za nielegalne posiadanie broni i posługiwanie się sfałszowanym paszportem, wplątany był w malwersacje dotyczące funduszy państwowych ($30 mln) - uzyskanych za pośrednictwem Kwaśniewskiego - na fabrykę osocza, która nigdy nie została zbudowana. Prezydent zaprzyja?niony był również z szeregiem innych moralnie kontrowersyjnych postaci włączając Marka Dochnala. W pa?dzierniku 2004, po wybuchu skandalu z Orlen gasoline company i aresztowaniu Dochnala, ich wspólne interesy wyszły na światło dzienne. Kwaśniewski wypierał się znajomości z nim, jednak po tym jak media zaprezentowały ich wspólne zdjęcie z 1997, prezydent zamilkł.

4. W marcu 1996 Kwaśniewski spotkał się w Puszczy Białowieskiej z Aleksandrem Łukaszenką z Białorusi. Kwaśniewski rzekomo upił się do tego stopnia, że po spotkaniu usiłował na oczach kamer wejść do swej limuzyny przez bagażnik. W pa?dzierniku 1996, w ONZ Kwaśniewski został sfotografowany owijając się polską flagą. Mówi się, że znów był pijany. Wreszcie we wrześniu 1999, uczestnicząc w uroczystej ceremonii upamiętniającej polskich oficerów zastrzelonych w Lesie Katyńskim przez NKWD, Kwaśniewski upił się, bełkotał, zataczał się i nie był w stanie iść o własnych siłach. Miało to miejsce na Ukrainie, nie tylko na oczach zgromadzonych dygnitarzy zagranicznych i rodzin ofiar, ale zostało także zarejestrowane przez szereg kamer telewizyjnych. Post-komunistyczny premier Leszek Miller i prezydencki personel wymogli na ekipach TV (pracujących nieomal bez wyjątku dla kontrolowanych przez post-komunistów stacji TV), że materiał ten nie będzie nadany. Skandal ten został publicznie potwierdzony przez Kwaśniewskiego dopiero po zakończeniu jego kadencji.

5. W sierpniu 1996 Kwaśniewski przyznaje list żelazny Andrzejowi Gołocie z Chicago - zawodowemu bokserowi polskiego pochodzenia. Gołota poszukiwany był (nakazem aresztowania) przez władze w związku z pobiciem kilku osób. Ten zbir obracał się w Polsce w podejrzanym towarzystwie rozmaitych mafiosów. Zapłacił jednak $100.000 "charytatywnej" fundacji kontrolowanej przez Kwaśniewskiego i uzyskał zezwolenie na podróżowanie do Polski bez jakichkolwiek przeszkód.

6.We wrześniu 1997 podczas wizyty w Kielcach lądując na lokalnym lotnisku Kwaśniewski namówił swego własnego szefa personelu, post-komunistę Marka Siwca do przedrze?niania Jana Pawła II. Ku wielkiemu uradowaniu prezydenta Siwiec wyszedł z prezydenckiego helikoptera, "pobłogosławił" wszystkich znakiem krzyża, uklęknął i pocałował ziemię. Kwaśniewski był tak ubawiony, że nalegał na Siwca, by powtórzył to przedstawienie. Siwiec zgodził się. Cała prezydencka świta była zachwycona. Zostało to nagrane kamerą.

7. W lutym 1998, podobizna Kwaśniewskiego i jego poparcie dla firmy produkującej meble znalazły się w ogłoszeniu reklamowym. Prezydent argumentował, że on tylko popierał polską firmę konkurującą na rynkach azjatyckich. Pó?niej okazało się, że właścicielem firmy jest szwagier żony Kwaśniewskiego. Wówczas Kwaśniewski zaprzeczył, jakoby dal komukolwiek zezwolenie na użycie swej podobizny i wyrażenie poparcia w reklamie.

8. W 1998 Kwaśniewski był pośród kilku wysokich rangą post-komunistycznych dygnitarzy, którzy nabyli za grosze luksusowe, komunalne mieszkania i domy. Prezydent Polski był w stanie zapłacić za nieruchomość kilkaset dolarów, gdyż władze Warszawy (również post-komuniści) obciążyły go za nią na podstawie przed hyper inflacyjnych cen z roku 1990. Post-komunistyczne sądy orzekły oczywiście, że te transakcje były "w zgodności z prawem." Dochodzenie w tej sprawie zostało właśnie rozpoczęte.

9. Przez cały okres swej prezydentury Kwaśniewski skrycie i jawnie popierał weteranów komunistycznej tajnej policji. Nic nie jest bardziej skandalicznym niż nadanie polskiego odpowiednika Presidential Medal of Freedom [najwyższe amerykańskie odznaczenie] niejakiemu Stanisławowi Suproniukowi - czołowemu oprawcy stalinowskiej ery. Zasługą tego członka tajnej policji było porwanie i zastrzelenie żony dowódcy prozachodniego podziemia. W chwili śmierci była w ósmym miesiącu ciąży. Dzięki temu i podobnym mu czynom Kwaśniewski doczekał się przydomka "Prezydenta wszystkich kagiebistów." Określenie to zostało wykute przez Janusza Pałubickiego, szefa "bezzębnych" cywilnych tajnych służb solidarnościowego rządu. Pałubicki zakwestionował twierdzenie Kwaśniewskiego, że był "Prezydentem wszystkich Polaków."

10. Po to tylko, żeby dać kolejny skandaliczny przykład koleżeństwa Kwaśniewskiego z tajną policją spójrzmy na głośną sprawę Vogela. W 1977 Piotr Filipczyński vel Peter Vogel zamordował brutalnie starsza kobietę i spalił jej zwłoki, by zapobiec wykryciu zbrodni. Został jednak schwytany i skazany na kare więzienia. W 1983, komuniści jakimś cudem pozwolili mu wyjechać z Polski i osiedlić się w Szwajcarii, gdzie stał się bankierem. Po 1989 Vogel pojawił się w Polsce, gdzie szybko zdobył przydomek "księgowego lewicy." Vogel zamieszany był w wiele podejrzanych interesów, malwersacji i operacji prania pieniędzy, włączając sprawę Orlen. Vogel miał bliskie powiązania z Władimirem Ałganowem z KGB (rzekomym "opiekunem" Kwaśniewskiego) i zamieszkującym w Wiedniu współpracownikami polskiej komunistycznej tajnej policji Andrzejem Kuną i i Aleksandrem Żaglem - obaj wplątani w sprawę Orlen. W czerwcu 1999 Kwaśniewski zainicjował proces udzielenia amnestii Peterowi Vogelowi, którego w końcu ułaskawił w grudniu 2005 - przed samym opuszczeniem zakończeniem prezydentury.

11. Podobnie w grudniu 2005 Kwaśniewski ułaskawił post-komunistycznego wiceministra sprawiedliwości Zbigniewa Sobotkę, który ostrzegał gangsterów o planowych policyjnych operacjach przeciwko nim. Sobotka został uznany winnym i skazany na wiezienie, ale prezydencki akt łaski uwolnił go.

12. W marcu 2001, Kwaśniewski zawetował ustawę dotyczącą przywrócenia własności. Prawo przywracałoby poszkodowanym osobom (żydom i chrześcijanom) własność prywatną skonfiskowaną przez nazistów i komunistów, lub udzielało im kompensaty.

13. W lutym 2002, Kwaśniewski podpisał wysmażona przez post-komunistyczny parlament ustawę zapobiegającą lustracji personelu tajnych służb demokratycznej Polski, a mającej za cel stwierdzenie, czy poszczególni funkcjonariusze byli mordercami komunistycznej tajnej policji, kolaborantami oraz/lub agentami.

14. W lutym 2002 zostało ujawnione, że Kwaśniewski był wtajemniczony w ogromny nielegalny skandal pokątnego handlu wpływami - tzw. sprawę Rywina. Występując w imieniu mgliście określonej "grupy sprawującej władzę," Lew Rywin zwrócił się do właścicieli i wpływowych postaci polskich mediów żądając łapówki.

W grudniu 2005 kiedy dziennikarz polskiej TV poprosił Kwaśniewskiego o skomentowanie jego prezydentury, odchodzący prezydent stwierdził: "minione dziesięć lat będę uważał zawsze za najpiękniejszy okres mego życia." Niewiarygodne! itp

Kwaśniewski najwyra?niej pragnął kontynuować swój "piękny okres" w Narodach Zjednoczonych. Na szczęście jego plan spełzł na niczym.
6 grudzień 2006

M.J.Chodakiewicz 

  

Archiwum

Mercedesy także mają punkty G
luty 20, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Czekiści w natarciu
lipiec 14, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Prywatyzacja edukacji według PO
październik 26, 2008
Elzbieta
Krowy są po to, aby je doić
październik 28, 2004
Mirosław Naleziński
Uniki jako strategia obronna
sierpień 14, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Raport ONZ: Ponad połowa bogactwa całego świata jest w rękach zaledwie 2% populacji
grudzień 8, 2006
bibula
Elity leczą się lepiej
październik 15, 2003
Janusz Rolicki
Kontynuatorzy z SLD (7)
czerwiec 26, 2003
Paweł Siergiejczyk
„Wrogowie” naszych wrogów są naszymi przyjaciółmi
kwiecień 4, 2008
Dariusz Kosiur
Stoen zostanie sprzedany
grudzień 19, 2002
PAP
Trzęsawisko
kwiecień 10, 2003
Wojciech Wlazlinski
Petelicki na czacie WP
marzec 21, 2003
zaprasza.net
Gryps z Warszawy
styczeń 17, 2003
MACIEJ RADWAN RYBIŃSKI www.dziennik.krakow.pl
vvv
maj 19, 2004
Dziś paserzy zakładają partie polityczne
kwiecień 12, 2003
"Wilhelm Gustloff" zatopiony przez niemiecką torpedę
luty 2, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Szanty i szlanty
listopad 14, 2004
Mirnal
Passentowa choroba
wrzesień 29, 2003
Andrzej Kumor
Prognoza
styczeń 10, 2003
http://www.dziennik.krakow.pl
Członkowie RPP domagają się wyrównania za trzy lata pracy
czerwiec 25, 2002
PAP
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media