ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Zielony ŁAD zniszczy UE, a wcześniej zniszczy prywatną własność 
 
Izrael w chaosie: ogłoszono całkowitą ewakuację, ponieważ ciężkie rakiety Iranu spadły na Tel Awi... 
 
Niezależna witryna Alexa Jones'a 
Alex Jones należy do nielicznych ludzi na świecie którzy mają odwagę mówić prawdę o antyspołecznej konspiracji 
Veto dla Funduszu Zadłużenia! 
Konferencja Konfederacji:Veto dla Funduszu Zadłużenia! Apel do prezydenta Dudy - 7 maja 2021 r. 
Powstało Polskie Stowarzyszenie niezależnych lekarzy i naukowców 

 
Medialni MORDERCY! 
Jak najgorsze szumowiny z pierwszych stron gazet, szczuły na ludzi, którzy nie dali się zatruć trującą szczepionką przeciwko nieistniejącemu kowidowi 
Bergolio vel Franciszek nagrodzony przez B’nai B’rith 
Na zdjęciu poniżej widzimy dyrektora generalnego B’nai B’rith International Daniela S. Mariaschina, który wręcza papieżowi Bergoglio złoty kielich ozdobiony żydowskimi napisami i symbolami. Jest to symboliczna nagroda przyznana Franciszkowi za jego stałe wsparcie dla tej żydowskiej organizacji masońskiej. 
Dr Mike Yeadon rozmawia z dr Reinerem Fuellmichem o kłamstwach dotyczących COVID  
„Nie bój się wirusa. To nie jest tak niebezpieczne, jak ci wmówiono.

„Bójcie się swoich Rządów - lub organów, które panują ponad tymi Rządami”. 
Syntetyczny patogen - to nie jest szczepionka 
Wstrzykuje się im substancję chemiczną po to, żeby wywołać chorobę, a nie żeby wywołać odpowiedź odpornościową i nieprzenoszenie wirusa. Mówiąc inaczej, nic z tego nie powstrzyma rozprzestrzeniania się czegokolwiek. Tu chodzi o, żebyś się pochorował i o to, żeby to Twoje komórki spowodowały chorobę. 
Między piekłem a niebem - sytuacja 1 września 2020 
Hanna Kazahari z Tokio 1 września 2020. 
Strona Krzysztofa Wyszkowskiego 
Strona domowa Krzystofa Wyszkowskiego 
Niemiecki agent na czele Instytutu Pileckiego 
 
Komuszy dogmat «Zielonej Energii» zamroził Teksas 
Sieć energetyczna w Teksasie załamała się pod wpływem temperatur bardziej prawdopodobnych w Sioux Falls niż w San Antonio, pogrążając ponad 4 miliony ludzi w ciemności i pozostawiających ich bez ogrzewania 
Polskie firmy nie obsługuja POLICJANTÓW 



 
5 przykładów izraelskich zbrodni wojennych w Strefie Gazy 
 
CZY ROZUMIESZ SKĄD ZAMIESZKI I PRÓBA WYWOŁANIA WOJNY DOMOWEJ W USA?  
nie podejmuje żadnych interwencji w stosunku do osobników kierujących takimi organizacjami jak „Antifa” i Black Lives Matter – czyli George Sorosowi, Billowi Gates czy Amerykański wirusolog i członek powołanej przez administrację Donalda Trumpa grupy zadaniowej ds. epidemii COVID-19 Anthony Fauci – który jest siłą napędową dla Gatesa i Sorosa w sparawie Covid-19 i szczepionek. – to wszystko, zaprzecza opisom powyższego artykułu. Myślę że czas pokaże co dalej… 
Iwo Cyprian Pogonowski 
Notka wikipedii dotycząca osoby prof. Iwo Cypriana Pogonowskiego 
Wszystko pod kontrolą 
Od zawsze służby specjalne kontrolowały rzekome niezaplanowane spotkania oficjeli z obywatelami.
Przykład podstawionego Putina - jako przypadkowego przechodnia.
 
Tego preparatu nie można nazywać szczepionką. Nazywam to konstruktem mRNA, rekombinowanym RNA, preparatem, który jest dziełem inżynierii genetycznej.  
Prof. zw. dr hab. Roman Zieliński “O szczepionce genetycznej Pfizera i testach PCR” 
Ekspert od COVID-u, okazał się być awatarem stworzonym przez Chińczyków  
 
więcej ->

 
 

Czarne i białe

Nie pozbawiony optymizmu, z dużą dawką realizmu, bardzo krytyczny, a jednak wolny od zakłamania....


Cóż, można podziwiać szyk i dyscyplinę armii III Rzeszy-bo była wielką i zdyscyplinowaną i jak mało jaka budziła jako taka podziw. Jednak dokonania tej samej-wspaniałej zdyscyplinowanej dobrze ubranej i szykownej armii budzą w nas niesmak i potępienie. Powodem nie była wywołana przez III Rzeszę wojna agresyjna ,bo wojny były są i będą, lecz bestialstwo większości zdyscyplinowanych , wcześniej podziwianych za szyk, żołnierzy hitlerowskich Niemiec, za masowe ludobójstwo Cyganów, Polaków i Żydów.

Sentymentem odzywa się u wielu osób okres minionej dekady totalizmu prosowieckiego jaki został wprowadzony na ziemi Polski. Dekret PKWN z 1944, Ministerstwo Bezpieczeństwa, Urząd Bezpieczeństwa, Służba Bezpieczeństwa i odwieczna- jak pamięć o Leninie- Polska Zjednoczona Partia Robotnicza(rozszyfrowana jako polscy złodzieje pachołki Rosji). Daty na stałe wpisane w historię lat 1945-1989. Radom, Kielce, Gdańsk, Szczecin i wiele innych gdzie regularnie, przy najmniejszym robotniczym i studenckim ruchu, strzelano do bezbronnej polskiej ludności. Strzelali Polacy w polskich mundurach z orłem, bez korony, na czapkach i hełmach. Strach i ograniczenie praw. Tęsknota do prawdziwej wolności. Tęsknota do prawdy. Tamto pokolenie prawdziwych Polaków, większość zdławiło swój krzyk rozpaczy, wołanie o moc w sobie. Ilu z nich mogło, uwięziony w krtani a skrywany w ludzkiej pamięci i sercu, wykrzyczeć prawdę po 1989r? A jednak: Coraz częściej słyszy się, już nie pojedynczych głosach części Polaków nutkę nostalgii, czasem nawet z odrobiną dekadencji, jak wspominają te stare dobre czasy???

Nie wiem czego im brakuje? Stalowych mundurów MO i ZOMO? Systemu kartkowego? Czy strachu o los ojca, męża, syna, którzy nie wrócili z pracy bo akurat fabryka spłonęła? Nie wiem . Ale wiem jedno, że tak jak w przypadku pierwszego zestawu porównań dwóch przeciwieństw –III Rzeszy , to w drugim przypadku próby zestawienia dobra i zła, dobro nie występuje wcale. No chyba, że dla określonej części panujących wtedy kast esbeków i ich tajnych współpracowników. Ale zło zostaje złem i jako takie nigdy nie zostało rozliczone. Ktoś zamknął je w szafie i zgasił światło.

Normalność to coś więcej niż tylko próba dokonania oceny podziwu jednej rzeczy, która taki podziw może budzić i należny szacunek trzeba jej oddać. To coś więcej, to dostrzeżenie tychże różnic, to świadomość, że obok dobra istnieje zło. Istnieje jak biało i czarne, jak śmiech i płacz, jak jasność i ciemność. Niezrozumienie (moje na pewno) budzić może próba objęcia ciemnością tych haniebnych spraw, czynów i ludzi, którzy je popełnili. Zdumieniem(moim jak najbardziej) obejmować może, a nawet powinno zachowanie odwrotne od obejmowania ciemnością-rozjaśnianie okresu, który został wyprany z tragicznych losów Polaków).
Między białym a czarnym, dniem a nocą, dobrem a złem istnieją stany pośrednie, które nazwać można normalnością . Pomiędzy wysokim a niskim wiele więcej jest osób o wzroście średnim. Tak samo jak między pięknymi a tymi bardziej dyskretnej urodzie, funkcjonują ludzie zwykli, przeciętni. To nazywam normalnością.

I tak mi się mocno wydaje, że obok R. Giertycha, który jest człowiekiem (jeden z wielu) bardzo wysokim, istnieje i funkcjonuje J. Kaczyński, który wysoki nie jest. Jest niskiego wzrostu. Pomiędzy tymi dwoma panami istnieje coś i ktoś pośrodku. I mogłaby się nasunąć myśl, że skoro pośrodku powinien być ktoś lub istnieć coś zwyczajnego, przeciętnego i normalnego, to tym kimś (i czymś)mógłby być A. Lepper i „Samoobrona”. Tak jednak nie jest. Pomimo tego, że aktualnie mieści się pośrodku, między wysokim a niskim, lider „Samoobrony” , odpowiada standardom - średni, czyli normalny, to jest akurat odwrotnie. Samorzutnie nasuwa się skojarzenie z zaciemnianiem zła i rozjaśnianie . Lepper czyni to wprost idealnie. Pieni się jak dobry proszek z telewizyjnej reklamy.

Normalność to umiejętność funkcjonowania, obok siebie, wysokich i niskich lub odwrotnie. Ani jedni ani drudzy nie dążą do narzucenia pozostałym aby urośli lub się nagle schodzili do tego stopnia, aby stali się niskimi.
Normalność PiS I LPR, to coś więcej niż zamiatanie pod dywan, to coś więcej niż groteskowe tworzenie fikcji. Ich normalność to próba ujawnienia niemoralności to próba ujawniania nienormalności. Próba nie zwykle trudna a jednak konieczna. Wiele tzw. autorytetów narażonych zostanie na ostracyzm. Próba odsłaniania kurtyny, hamowana dość skutecznie przez komunistów i postkomunistów, może doprowadzić do skompromitowania tych wszystkich, którzy byli i są przeciwnikami lustracji i dekomunizacji, a nagle za przyczyną niektórych polsko- języcznych mediów-stali się autorytetami.

Odpowiedzi już czas aby spod dywanu wymieść śmiecie, które normalnie utrudniają poruszanie się po życiu publicznym. Czas otworzyć szafę, zapalić światło i zajrzeć czy skrywają się w niej duchy historii. Jeśli są takie należy je bezsprzecznie wyciągnąć i pokazać a potem zgasić światło i zamknąć szafę, a klucz wyrzucić. Takie czynności wprowadzają do naszego życia normalność. Te wartości niesie wiara w chrześcijaństwo.



16 wrzesień 2006

Marek Olżyński 

  

Archiwum

Moczymordo ty moja
październik 7, 2007
.
Zagrożenie Polskich Parafii w Ameryce
grudzień 21, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Kłamstwo od tronu
lipiec 25, 2003
Andrzej Kumor
Dzielenie skóry na nied?wiedziu
październik 28, 2003
www.krakow.pl
Peres chwali się, że Żydzi wykupują Manhattan, Polskę i Węgry.
październik 16, 2007
Dorota
Nicea to pomyłka
luty 4, 2004
PAP
Kolejne zagranie do przejęcia pełnej władzy nad polskim kapitałem
sierpień 2, 2004
PAP
Stachanowskie wzorce moralności
sierpień 5, 2004
I am a Zionist
kwiecień 19, 2007
2007 Mark Glenn
Kobieta i dziecko zginęli pod kołami pociągu
styczeń 5, 2003
PAP
Inicjatywa - Stop Wojnie
marzec 22, 2003
Poziom zaufania społecznego
kwiecień 26, 2004
Dlaczego tak trudno o porozumienie czyli : którędy wiedzie droga do niepodległości
marzec 5, 2009
Artur Łoboda
Zaciskanie pasa, czyli o co chodzi bli?niakom
lipiec 6, 2007
Marek Olżyński
Krauze spotkał się z kard. Dziwiszem
październik 1, 2007
PAP
Relatywizm
lipiec 28, 2003
przesłała Elżbieta
ODEZWA DO DZWONU
lipiec 15, 2007
Wiesław Sokołowski Redakcja pisma literackiego
Miodkowy "full time"
czerwiec 16, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Wskrzeszanie tradycji "propagandy sukcesu"
marzec 20, 2004
Rzeczpospolita
Terroryści Jej Królewskiej Mości
sierpień 25, 2006
Jacek Zychowicz
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media