|
| 5 przykładów izraelskich zbrodni wojennych w Strefie Gazy |
|
| |
|
| Kto mordował w Katyniu |
|
| Izraelska gazeta „Maariv” z 21 lipca 1971 r. wyjawia końcowy sekret katyńskiej masakry. |
|
| Here's Why You Should Skip the Covid Vaccine |
|
| “The world has bet the farm on vaccines as the solution to the pandemic, but the trials are not focused on answering the questions many might assume they are.” |
|
| Warto posłuchać |
|
| Chociaż scyzoryk się w kieszeni otwiera - to musimy zapamiętać takie zdarzenia i przypomnieć przed Trybunałem do spraw zbrodni kowidowych |
|
| Israelis protest in Jerusalem against PM Netanyahu |
|
Netanyahoo is a criminal just like Trumpy wumpy
Netanyahoo jest kryminalistą tak samo jak tępy głupek |
|
| Czy zaszczepieni staną się własnością koncernów farmaceutycznych? |
|
| Czy szczepienia służą nowoczesnemu niewolnictwu? |
|
| Ivan Komarenko wywiad dla Głos Obywatelski |
|
| W obronie Naszej wolności |
|
| Atak pistapo w Gdańsku |
|
| Atak "policji" na proteście w czasie przemowy Krzysztofa Kornatowicza - Gdańsk - 10.10.2020r. |
|
| Medialni MORDERCY! |
|
| Jak najgorsze szumowiny z pierwszych stron gazet, szczuły na ludzi, którzy nie dali się zatruć trującą szczepionką przeciwko nieistniejącemu kowidowi |
|
| Chcą całkowitej eksterminacji wszystkich Palestyńczyków |
|
| Izrael i Hamas: czy ludzi ogarnęło zbiorowe szaleństwo? |
|
| Szczepienia przeciw Covid prowadzą do uszkodzenia płuc |
|
| |
|
| Planet Lockdown |
|
| Planet Lockdown to film dokumentalny o sytuacji, w jakiej znalazł się świat. Twórcy filmu rozmawiali z niektórymi z najzdolniejszych i najodważniejszych umysłów na świecie, w tym z epidemiologami, naukowcami, lekarzami, prawnikami, aktywistami, mężem stanu... |
|
| Egzekucja nad dr.Ratkowską wstrzymana |
|
| Patologia w środowisku medycznym |
|
| davidicke.pl |
|
| Tym - którzy interesują się losami Świata nie ma potrzeby przedstawiać Davida Icke. Tym ktorzy do tej pory spali umysłowo ta strona może otworzyć oczy. |
|
| Sąd nie chce wysłuchać byłych pacjentów profesora Talara |
|
| Profesor Jan Talar, z powodzeniem przywracający do sprawności pacjentów, którym inni medycy nie dawali szans przeżycia, po raz kolejny stanąć musiał przed Okręgową Izbą Lekarską prowadzącą przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Sprawa została zawieszona do 1 października. |
|
| Izrael w chaosie: ogłoszono całkowitą ewakuację, ponieważ ciężkie rakiety Iranu spadły na Tel Awi... |
|
| |
|
| Nastąpił globalny zamach stanu |
|
| Oszustwo covid-19 zostało wymyślone w jakimś celu; była to część planu, który zaczął się na poważnie w latach 60., kiedy grupa ludzi spotkała się i zgodziła, że świat jest przeludniony. |
|
| Folksdojcz |
|
| Fantastyczny zespół - poruszający ważne problemy społeczne stworzył bardzo dosadną piosenkę, będącą miksem wywiadu telewizyjnego z śpiewem zespołu. |
|
| To tylko... / It's just... |
|
| Jak Nas wganiają w kajdany |
|
| Na wzór hitlerowski |
|
| Eksterminacja starszych osób w Niemczech. |
więcej -> |
|
Czarne i białe
|
|
Nie pozbawiony optymizmu, z dużą dawką realizmu, bardzo krytyczny, a jednak wolny od zakłamania....
Cóż, można podziwiać szyk i dyscyplinę armii III Rzeszy-bo była wielką i zdyscyplinowaną i jak mało jaka budziła jako taka podziw. Jednak dokonania tej samej-wspaniałej zdyscyplinowanej dobrze ubranej i szykownej armii budzą w nas niesmak i potępienie. Powodem nie była wywołana przez III Rzeszę wojna agresyjna ,bo wojny były są i będą, lecz bestialstwo większości zdyscyplinowanych , wcześniej podziwianych za szyk, żołnierzy hitlerowskich Niemiec, za masowe ludobójstwo Cyganów, Polaków i Żydów.
Sentymentem odzywa się u wielu osób okres minionej dekady totalizmu prosowieckiego jaki został wprowadzony na ziemi Polski. Dekret PKWN z 1944, Ministerstwo Bezpieczeństwa, Urząd Bezpieczeństwa, Służba Bezpieczeństwa i odwieczna- jak pamięć o Leninie- Polska Zjednoczona Partia Robotnicza(rozszyfrowana jako polscy złodzieje pachołki Rosji). Daty na stałe wpisane w historię lat 1945-1989. Radom, Kielce, Gdańsk, Szczecin i wiele innych gdzie regularnie, przy najmniejszym robotniczym i studenckim ruchu, strzelano do bezbronnej polskiej ludności. Strzelali Polacy w polskich mundurach z orłem, bez korony, na czapkach i hełmach. Strach i ograniczenie praw. Tęsknota do prawdziwej wolności. Tęsknota do prawdy. Tamto pokolenie prawdziwych Polaków, większość zdławiło swój krzyk rozpaczy, wołanie o moc w sobie. Ilu z nich mogło, uwięziony w krtani a skrywany w ludzkiej pamięci i sercu, wykrzyczeć prawdę po 1989r? A jednak: Coraz częściej słyszy się, już nie pojedynczych głosach części Polaków nutkę nostalgii, czasem nawet z odrobiną dekadencji, jak wspominają te stare dobre czasy???
Nie wiem czego im brakuje? Stalowych mundurów MO i ZOMO? Systemu kartkowego? Czy strachu o los ojca, męża, syna, którzy nie wrócili z pracy bo akurat fabryka spłonęła? Nie wiem . Ale wiem jedno, że tak jak w przypadku pierwszego zestawu porównań dwóch przeciwieństw –III Rzeszy , to w drugim przypadku próby zestawienia dobra i zła, dobro nie występuje wcale. No chyba, że dla określonej części panujących wtedy kast esbeków i ich tajnych współpracowników. Ale zło zostaje złem i jako takie nigdy nie zostało rozliczone. Ktoś zamknął je w szafie i zgasił światło.
Normalność to coś więcej niż tylko próba dokonania oceny podziwu jednej rzeczy, która taki podziw może budzić i należny szacunek trzeba jej oddać. To coś więcej, to dostrzeżenie tychże różnic, to świadomość, że obok dobra istnieje zło. Istnieje jak biało i czarne, jak śmiech i płacz, jak jasność i ciemność. Niezrozumienie (moje na pewno) budzić może próba objęcia ciemnością tych haniebnych spraw, czynów i ludzi, którzy je popełnili. Zdumieniem(moim jak najbardziej) obejmować może, a nawet powinno zachowanie odwrotne od obejmowania ciemnością-rozjaśnianie okresu, który został wyprany z tragicznych losów Polaków).
Między białym a czarnym, dniem a nocą, dobrem a złem istnieją stany pośrednie, które nazwać można normalnością . Pomiędzy wysokim a niskim wiele więcej jest osób o wzroście średnim. Tak samo jak między pięknymi a tymi bardziej dyskretnej urodzie, funkcjonują ludzie zwykli, przeciętni. To nazywam normalnością.
I tak mi się mocno wydaje, że obok R. Giertycha, który jest człowiekiem (jeden z wielu) bardzo wysokim, istnieje i funkcjonuje J. Kaczyński, który wysoki nie jest. Jest niskiego wzrostu. Pomiędzy tymi dwoma panami istnieje coś i ktoś pośrodku. I mogłaby się nasunąć myśl, że skoro pośrodku powinien być ktoś lub istnieć coś zwyczajnego, przeciętnego i normalnego, to tym kimś (i czymś)mógłby być A. Lepper i „Samoobrona”. Tak jednak nie jest. Pomimo tego, że aktualnie mieści się pośrodku, między wysokim a niskim, lider „Samoobrony” , odpowiada standardom - średni, czyli normalny, to jest akurat odwrotnie. Samorzutnie nasuwa się skojarzenie z zaciemnianiem zła i rozjaśnianie . Lepper czyni to wprost idealnie. Pieni się jak dobry proszek z telewizyjnej reklamy.
Normalność to umiejętność funkcjonowania, obok siebie, wysokich i niskich lub odwrotnie. Ani jedni ani drudzy nie dążą do narzucenia pozostałym aby urośli lub się nagle schodzili do tego stopnia, aby stali się niskimi.
Normalność PiS I LPR, to coś więcej niż zamiatanie pod dywan, to coś więcej niż groteskowe tworzenie fikcji. Ich normalność to próba ujawnienia niemoralności to próba ujawniania nienormalności. Próba nie zwykle trudna a jednak konieczna. Wiele tzw. autorytetów narażonych zostanie na ostracyzm. Próba odsłaniania kurtyny, hamowana dość skutecznie przez komunistów i postkomunistów, może doprowadzić do skompromitowania tych wszystkich, którzy byli i są przeciwnikami lustracji i dekomunizacji, a nagle za przyczyną niektórych polsko- języcznych mediów-stali się autorytetami.
Odpowiedzi już czas aby spod dywanu wymieść śmiecie, które normalnie utrudniają poruszanie się po życiu publicznym. Czas otworzyć szafę, zapalić światło i zajrzeć czy skrywają się w niej duchy historii. Jeśli są takie należy je bezsprzecznie wyciągnąć i pokazać a potem zgasić światło i zamknąć szafę, a klucz wyrzucić. Takie czynności wprowadzają do naszego życia normalność. Te wartości niesie wiara w chrześcijaństwo.
|
|
16 wrzesień 2006
|
|
Marek Olżyński
|
|
|
|
Odwaga cywilna
czerwiec 28, 2005
|
Apel do kandydatów na urząd Prezydenta RP
maj 10, 2005
Leszek Skonka
|
Za zacieśnieniem integracji z Unią Europejską, choćby kosztem resztek suwerenności.
marzec 6, 2009
tłumacz
|
Reżim Busha zamierza zaatakować Iran przy pomocy nuklearnej broni taktycznej
październik 1, 2006
Dorota Szczepańska
|
Powtórka z historii - czeka nas "narodowy socjalizm"
lipiec 26, 2004
Artur Łoboda
|
Podrzucił swoje kukułcze walory
listopad 25, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
CIEKAWY WYKŁAD
kwiecień 2, 2006
GOJ
|
George Soros Gro?ba kapitalizmu
wrzesień 30, 2003
|
Marzenie scietej glowy
styczeń 10, 2008
...
|
M.G. na Mount Mc Kinley (6194 m) 36 lat temu
grudzień 31, 2006
Marek Głogoczowski
|
Opuszczeni przez Boga i ludzi
styczeń 17, 2005
Mirosław Naleziński
|
Bush, Kwaśniewski i Tortury
kwiecień 16, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Soros skazany
grudzień 20, 2002
zapraza.net
|
Solidarność złodziei
luty 22, 2007
mm
|
Blisko 10 tysięcy złotych na statystycznego Polaka
Tyle pieniędzy odbiorą nam w podatkach
tylko z czego?
styczeń 23, 2003
PAP
|
Izrael Szamir Mur
marzec 23, 2009
Izrael Szamir
|
OGŁOSZONO ROZSZERZENIE UNII EUROPEJSKIEJ
grudzień 14, 2002
|
Odezwa
sierpień 5, 2003
Romuald Traugutt, wiosna 1864 roku
|
Apartheid in Isarel
styczeń 30, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
22 lipiec
lipiec 23, 2003
Piotr Szubarczyk
|
więcej -> |
|