ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Aresztowanie Prezydenta Korei Południowej 
 
Grzegorz Braun odpowiada na Państwa pytania 
Monika Jaruzelska zaprasza
 
"Quo Vadis Polonia?" Lech Makowiecki  
 
Wezwanie do przebudzenia 
Film opisujący mechanizmy ekonomicznej władzy nad światem 
Wygadał się 
Bush junior zrównał napaść na Irak z wojną na Ukrainie
"Decyzja jednego człowieka o przeprowadzeniu całkowicie nieuzasadnionej i brutalnej inwazji na Irak. Chodzi mi o Ukrainę." 
Niemcy 1940 - Izrael 2009 - Szokujące zdjęcia 
 
Nazwisko Horban na mapie świata 
 
Żydzi tradycjonaliści przeciwko syjonistom 
 
Jak to jest z kowidem na Florydzie? 
 
Kto mordował w Katyniu 
Izraelska gazeta „Maariv” z 21 lipca 1971 r. wyjawia końcowy sekret katyńskiej masakry. 
Kalisz w obronie Olszanskiego i Osadowskiego 
 
Lyndon B. Johnson i jego rola w zabójstwie J. F. Kennedy’ego przeprowadzonym w imieniu Izraela 
 
Strona Krzysztofa Wyszkowskiego 
Strona domowa Krzystofa Wyszkowskiego 
Pandemia covid nigdy nie istniała 
Ogłoszony w 2020 roku apel 33 lekarzy z całego świata należących do sojuszu World Doctors Alliance, w którym ostrzegają przed ryzykiem związanym z nowymi eksperymentalnymi szczepionkami na Covid-19, wyjaśniają na jakiej zasadzie one działają i co dokładnie czyni je tak niebezpiecznymi.  
CZY ROZUMIESZ SKĄD ZAMIESZKI I PRÓBA WYWOŁANIA WOJNY DOMOWEJ W USA?  
nie podejmuje żadnych interwencji w stosunku do osobników kierujących takimi organizacjami jak „Antifa” i Black Lives Matter – czyli George Sorosowi, Billowi Gates czy Amerykański wirusolog i członek powołanej przez administrację Donalda Trumpa grupy zadaniowej ds. epidemii COVID-19 Anthony Fauci – który jest siłą napędową dla Gatesa i Sorosa w sparawie Covid-19 i szczepionek. – to wszystko, zaprzecza opisom powyższego artykułu. Myślę że czas pokaże co dalej… 
Nastąpił globalny zamach stanu 
Oszustwo covid-19 zostało wymyślone w jakimś celu; była to część planu, który zaczął się na poważnie w latach 60., kiedy grupa ludzi spotkała się i zgodziła, że świat jest przeludniony. 
Wykład Ernsta Wolffa na temat obecnego kryzysu 
 
Debata ws. pandemii COVID-19! 
Sytuacja w Polsce i na świecie! Klimczewski, Socha, Giorganni!  
TAK SIĘ BAWIĄ UKRAIŃCY - KORUPCJA źródłem BOGACTWA? 
Bardzo drogie auta, prywatne odrzutowce, jachty, helikoptery i nieruchomości w luksusowych europejskich destynacjach, przemyt w walizkach kilkunastu lub kilkudziesięciu milionów dolarów i ponad miliona euro tak bawią się ukraińskie elity.  
Czy w “szczepionkach anty-Covid” znajdują się hydrożele magneto-reaktywne? 
Magnesy i monety są przyciągane przez miejsca “zaszczepienia” 
więcej ->

 
 

Egipskie imperium białego człowieka.


W czasach neolitu a więc epoki kamienia, kiedy to ludzie uczyli się hodowli zwierząt i rolnictwa (około 5500 do 2300 p.n.e.) ziemie położone wzdłuż wielkiej rzeki Nil, zamieszkane były przez dwie grupy białych ludzi – Śródziemnomorzan oraz Protonordyków. Wkrótce napłynęła tam także wielka fala ludów nordyckich znanych nam dzisiaj jako Indoeuropejczycy.

Około roku 3100 p.n.e. nowy rozdział w kronice tej wielkiej cywilizacji otworzył człowiek o nazwisku Menes, co jeszcze raz dowodzi, że tak naprawdę historia jest tworzona przez wybitne jednostki a nie tłumy. Tak więc Menes musiał być władcą niesłychanie inteligentnym skoro w ciągu swego życia między innymi zjednoczył Egipt, zbudował Memfis jako swą stolicę oraz opracował i wdrożył w życie system irygacyjny Nilu, który zresztą czynny jest do dnia dzisiejszego. Jednym słowem był to możnowładca nad wyraz potężny rozumem jak i nie szczędzący sił w budowie imperium, które wkrótce zapanowało nad niemalże całym cywilizacyjnym światem. Nic dziwnego zatem, iż Egipcjanie zaliczyli go w poczet nadludzi a więc potomka jednego z Bogów nieśmiertelnych, co pó?niej przerodziło się w kult faraonów. Okres ten nazywamy dzisiaj „Pierwszym Królestwem” – czas wielkich piramid i monumentalnego Sfinksa z Gizy. Przy okazji warto wspomnieć, że samo pojęcie sfinksa narodziło się w starożytnej Mezopotamii, gdzie miał on ciało konia a ręce i głowę człowieka. Stamtąd też przeniknął on do Egiptu w postaci lwa z ludzką, zwykle faraona głową oraz Grecji, gdzie znany był pod nazwą centaura. Jest to jeszcze innym dowodem na ciągłość cywilizacyjną białego człowieka w obrębie Bliskiego Wschodu i Europy.

Zaś co do samych piramid to bodajże najsłynniejszą jest ta wybudowana przez faraona Cheopsa. Pierwotna długość boku podstawy wynosiła 230 m, wysokość 146,6 m, kąt nachylenia ścian 51 stopni i 50 sekund i składała się z 2,5 miliona bloków kamiennych, o łącznej wadze 6 miliona ton. Waga jednego bloku wynosiła od 3 do 80 ton (według Jeana Suchy'ego i Chantala Cinquina nawet do 390 ton !) a obróbka kamienia tak precyzyjna, iż nawet dzisiaj płaszczyzny przylegają do siebie z odchyleniem nie większym niż jeden procent. Do tego część z tych bloków trzeba było transportować z odległości prawie 800 kilometrów. Jakżeż wielka musiała to być cywilizacja, zdolna do projektowania i realizacji tak gigantycznych konstrukcji, które nawet dzisiaj trudne byłyby do realizacji.

Egipska religia od samego początku zakładała życie pozagrobowe, co leżało u podstaw procesu mumifikacyjnego. Rzecz w tym, iż podobnie jak Persowie, Egipcjanie wierzyli w ostateczne zmartwychwstanie aczkolwiek ich kroniki milczą na temat sądu ostatecznego. Stąd mumie, które w założeniu miały zachować ludzką postać aż do końca świata i w rezultacie żyć wiecznie. Niejako uboczną implikacją takiego stanu rzeczy jest to, iż dzisiaj jesteśmy w stanie widzieć twarze ludzi, którzy tworzyli to wielkie i mądre imperium. Jesteśmy też w stanie widzieć, że są to twarze typowo nordyckie, twarze białych ludzi.

Poza tym dowodami na taki stan rzeczy są na przykład ścienne malowidła jak i inskrypcje. Jedna z nich przekazuje nam z otchłani dziejów wiadomość o księżniczce Hetep-Heres II, córce Wielkiego Cheopsa. Ponoć była to niezwykle urodziwa ale także inteligentna i łagodna kobieta. Poza tym inskrypcja wspomina jej piękne blond włosy, które, jak wszyscy wiedzą, są unikalne dla rasy białych ludzi. Stąd, tak przy okazji, tyle dzisiaj głupich dowcipów o blondynkach czyli córkach rasy nordyckiej, że niby z urodzenia są tak nierozgarnięte ale to już temat na inny felieton.

Natomiast istną ciekawostką jest to, że starożytni Egipcjanie, którzy w architekturze, nauce, medycynie i obyczajach wyprzedzili swą epokę o tysiące lat do końca zachowali hieroglify czyli pismo obrazkowe. Tytani myśli, którzy jako pierwsi, miedzy innymi opanowali trudną sztukę astronomii – wszak to właśnie nasi starożytni przodkowie z Egiptu podzielili rok słoneczny na 365 dni i jedną ćwiartkę, rozumiejąc, iż obrót ziemi wokół słońca trwa dłużej niż 365 dni, nie przejęli z Mezopotamii sztuki pisania literami. Egipcjanie rozwinęli także medycynę do wręcz niewiarygodnego, jak na tamte czasy, poziomu. Do dzisiaj zachowało się wiele opisów trudnych zabiegów chirurgicznych, w tym trepanacji. Co innego, że tak naprawdę wtedy opieka medyczna ściśle była związana z czarami i religią ale najprawdopodobniej było to świadome działanie wysokich kapłanów, dbających w dużym stopniu nie tylko o własne interesy ale także o ciągłość wiedzy, przekazywanej młodym adeptom medycyny tylko w świątyniach. Poza tym istniał wtedy, między innymi, zawód „tamowacza krwotoków”, który tylko samą swą obecnością powodował natychmiastowe krzepnięcie krwi.

Ciekawostką jest także i to, że z biegiem czasu osiągnięcia tych naszych praprzodków z Egiptu stale się zmniejszają, co jakoby zaprzecza teorii o naturalnym rozwoju. W okresie „Drugiego Królestwa”, pomiędzy 2270 a 1785 r. p.n.e. Egipt przeżywał ciężkie chwile, związane, jak się wydaje z walką o władzę i brakiem wystarczająco silnej osobowości faraonów, by położyć temu kres. W 1785 r. p.n.e. Hyksoci, semickie plemię, przy pomocy żelaza i rydwanów podbiło znaczne połacie Egiptu. Trzeba było prawie 200 lat, by Egipt zrzucił semickie jarzmo i jako ciekawostkę można tu przytoczyć fakt, iż w tej walce z naje?d?cą, Egipcjan wspomagali Minojczycy z Krety. Być może działo się tak w wyniku poczucia rasowej wspólnoty.

Zwycięstwo nad Hyksotami zapoczątkowało okres „Trzeciego Królestwa”, które stało się ostatnim zrywem tej wielkiej cywilizacji. Wtedy to znowu Palestyna, Fenicja, Syria, Numibia i północna część Sudanu stały się częścią imperium a ludność egipska mogła w spokoju kultywować swe tradycje i religijne obrzędy. Niemniej prawie 200 lat niewoli zmieniło profil rasowy Egiptu i to wielkie państwo zaczęło stopniowo tracić swą homogeniczność, co w rezultacie stało się początkiem końca.

Ostatnim akordem w historii tego zdumiewającego, głównie ze względu na niewiarygodne osiągnięcia, kraju był finałowy podbój Egiptu przez Aleksandra Macedończyka. Nie byłoby w tym nic dziwnego, bowiem opanował on niemalże cały, znany wtedy świat, niemniej jak wszyscy wiedzą, ale przypomnę jeszcze raz - Aleksander miał dwóch synów a więc naturalnych sukcesorów. Niemniej starszy urodził się niedorozwinięty a młodszy w chwili śmierci ojca miał tylko kilka lat co w rezultacie przypieczętowało dla obu smutny los, jako że zostali wkrótce zamordowani. W rezultacie imperium Aleksandra zostało podzielone na cztery części a Egipt przypadł bodajże najzdolniejszemu z generałów, Ptolemeuszowi. Tak więc ostatnimi faraonami egipskimi byli czystej krwi Macedończycy i władali tam między 323 a 30 r. p.n.e. Bez wątpienia też najsławniejszą z tych oligarchów była Kleopatra VII, która przeszła do historii głównie ze względu na stosunki, jakie łączyły ją z Juliuszem Cezarem oraz Markiem Antoniuszem. Nie była urodziwa a i kształtów stwórca jej poskąpił (co zresztą nie przeszkadzało Hollywoodzkim deprawatorom obsadzić w jej roli Elisabeth Taylor) ale za to była nad wyraz inteligentną niewiastą, co jeszcze raz dowodzi, że prawdziwi mężczy?ni, jeśli muszą wybierać, przekładają piękno ducha nad cielesne kształty. Tak już bowiem jest, że do nadmiaru tego czy owego czy też braku można się przyzwyczaić, czego nie sposób powiedzieć o głupocie. Tak czy inaczej, samobójcza śmierć Kleopatry była ostatnim akordem w historii egipskiego imperium, potem była to już tylko jedna z prowincji Wielkiego Rzymu. Niemniej bez tej wielkiej cywilizacji białego człowieka, dzisiejszy świat wyglądałby zupełnie inaczej; z całą pewnością nie osiągnęlibyśmy aktualnego poziomu. Z drugiej strony warto się zastanowić gdzie bylibyśmy, gdyby to imperium żyło tysiąc lat więcej. Podobnie zresztą jak inne cywilizacje Indoeuropejczyków, które, podobnie jak my teraz, walczyły i przegrywały batalie o przetrwanie.
31 sierpień 2006

Zbyszek Koreywo 

  

Archiwum

Rekordowy Picasso
grudzień 1, 2004
Mirosław Naleziński
Urząd Miasta Krakowa
wrzesień 1, 2008
Słowacja: protesty "wolnych" mediów
marzec 27, 2008
marduk
Historia się powtarza
grudzień 23, 2003
IAR
Mrzonki a rzeczywistość w kryzysie globalnym
maj 1, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
"Nie ma Kaszub bez Polonii, a bez Polski Kaszub"
wrzesień 23, 2005
przeslala Elzbieta
Dajmy się zaskoczyć miłości
luty 14, 2005
Agnieszka Osiecka
Czy Bush jest "pożytecznym idiotą" Alkaidy ?
sierpień 30, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Filantopia i sznur
listopad 17, 2003
Artur Łoboda
Cyrk kabaretowy, kabaret cyrkowy
luty 8, 2003
Artur Łoboda
Ósmy grzech główny
kwiecień 28, 2003
rozmowa kontrolowana
Prowokacja była głośna, wyjaśnienie ciche
listopad 7, 2004
Artur Łoboda
Bankierzy i Globalne Imperium
wrzesień 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Owoce propagandy
kwiecień 28, 2003
zaprasza.net
Truman
lipiec 31, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
Korupcja
wrzesień 2, 2003
Problem żydowski wg Theodorakisa
wrzesień 7, 2004
BANKI WYWOݎ Z POLSKI MILIARDY ZŁOTYCH
luty 17, 2009
Dariusz Kosiur
Czym jest Polska zagrożona?
sierpień 15, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Bezprawie po polsku
Szefowie "Super Expressu" będą sądzeni

listopad 25, 2002
PAP
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media