ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Anatomia upadku Państwa Polskiego 
23 styczeń 2013      Artur Łoboda
Karol Jaroszyński. Historia najbogatszego Polaka 
9 marzec 2019     
Stan wyjątkowy? 
16 marzec 2020      Artur Łoboda
Zapytanie w Trybie Prawa prasowego o "złoty standard" wirusa 
10 październik 2020      Artur Łoboda
80. rocznica zakończenia wojny 
9 maj 2025     
Ja szpieg 
30 wrzesień 2012      Artur Łoboda
Pandemia bez pandemii
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) znacznie osłabiła definicję pandemii w 2009 roku - i otworzyła drzwi do manipulacji terminem pandemia.
Fragment książki „Virus-Wahn”.
 
7 wrzesień 2020     
Tango, bolszewizm, modlitwa 
8 styczeń 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Prawda o Andrzeju Wajdzie i filmowcach z PRL-u 
13 październik 2016     
Włochy płaczą.
Zrozpaczone matki: „Mam 3-letniego chłopca, co mogę mu kupić do jedzenia?”
 
29 październik 2020      Denise Baldi
Niedorozwinięty umysłowo Jarosław Kaczyński? 
23 styczeń 2018     
Quo vadis Wielka Brytanio!!  
2 grudzień 2014      www.polskawalczaca.com
Do młodzieży polskiej (2) 
24 kwiecień 2012      Artur Łoboda
Złodzieje tożsamości 
23 wrzesień 2018     
Jak planowano sfałszować wybory prezydenckie w USA 
16 listopad 2024      SD Wells
Wielkie aj waj Sikorskiego 
23 kwiecień 2025      Artur Łoboda
Meet the Real Adolf Hitler?! 
8 luty 2010      przysłał ICP
Co powiedział niemiecki muzułmanin..... 
28 grudzień 2017      Religia Pokoju
Lepiej z mądrym stracić – niż z głupim zyskać 
26 październik 2013      Artur Łoboda
Lekarka, która „zaszczepiła się” na COVID i chwaliła się, że „nic się nie stało” umiera kilka miesięcy później 
17 luty 2023      Ethan Huff

 
 

Nie ma argumentu za wspieraniem Izraela, który byłby zarówno logiczny, jak i moralny

 
 
To niesamowite, że nikt nie potrafi przedstawić logicznego i moralnie obronnego powodu, dla którego należy wspierać Izrael.
 
Ludzie Zachodu dorastają w przekonaniu, że ten niewielki kraj na Bliskim Wschodzie jest niesamowicie ważny i należy go wspierać i bronić za wszelką cenę.
Jednak jeśli jako osoba dorosła przeanalizujesz podawane powody, dla których tak jest, okaże się, że żaden z nich nie ma sensu.
 
„ Izrael jest jedynym miejscem, gdzie Żydzi mogą być bezpieczni!”
 
To jest ewidentne fałsz.
Żyd w Nowym Jorku jest ewidentnie o wiele, wiele bezpieczniejszy niż Żyd w Tel Awiwie.
Siłowe stworzenie nowego apartheidowego państwa etnicznego na szczycie już istniejącej cywilizacji oznacza, że ​​Izrael może istnieć tylko w nieustannej przemocy, która naraża każdego, kto tam mieszka, na niebezpieczeństwo.
 
„Żydzi zasługują na ojczyznę!”
 
Dlaczego?
Dlaczego jakakolwiek religia zasługuje na posiadanie własnego kraju, w którym członkowie tej religii rządzą wszystkimi innymi i otrzymują preferencyjne traktowanie? 
Na świecie jest więcej mormonów niż Żydów i nie mają własnego kraju .
Na świecie jest więcej sikhów - niż Żydów i nie mają własnego kraju.
Nie ma żadnego logicznie spójnego powodu, dla którego każda religia powinna mieć własne państwo narodowe i nie ma żadnego logicznie spójnego powodu, dla którego taka zasada miałaby dotyczyć Żydów, ale nie scjentologów.
 
„Izrael jest jedyną liberalną demokracją na Bliskim Wschodzie”.
 
To jest po prostu głupie.
Ludobójczy reżim apartheidu , który aktywnie pozbawia praw i znęca się nad ludnością palestyńską, jest dokładnym przeciwieństwem „liberalizmu” i „demokratyczności”.
Ale nawet gdyby tak nie było, nie ma logicznie spójnego i moralnie obronnego powodu, dla którego jakikolwiek region miałby mieć w sobie przedstawiciela określonej ideologii politycznej, bez względu na to, ile osób musi zostać zamordowanych i uciskanych, aby tak się stało.
 
„Popieram istnienie Izraela, ale sprzeciwiam się złemu traktowaniu Palestyńczyków”.
 
Ta jest dość popularna wśród liberałów, ale jest niedorzeczna i sprzeczna sama w sobie.
Izrael znęcał się nad Palestyńczykami przez cały okres swojego istnienia od samego początku;
tylko w wyimaginowanych bajkach liberalnych syjonistów istniał bez tyranii, kradzieży i morderstw, a tylko w ich wyimaginowanych bajkach żydowskie państwo etniczne może zostać zrzucone na cywilizację nie-Żydów w sposób, który mógłby być bez nieustannej tyranii, kradzieży i morderstw.
 
Jedynym wyborem jest rozwiązanie dwupaństwowe, któremu Izrael otwarcie zapobiega , i rozwiązanie jednopaństwowe, w którym każdy ma równe prawa , co z definicji nie byłoby państwem żydowskim.
Liberalni syjoniści udają, że żyją w alternatywnej linii czasu w krainie fantazji, gdzie nie jest to rzeczywistość.
W ten sposób liberałowie próbują pogodzić wspieranie Izraela, gdy jest to moralnie nie do obrony; po prostu wymyślają wyimaginowany świat, w którym jest to moralne i udają, że jest to realna możliwość.

 
 „Izrael jest niezbędny do ochrony naszych interesów w regionie”.
 
Z pewnego punktu widzenia to stwierdzenie jest logiczne, lecz na pewno nie da się go obronić moralnie.
Nie ma nawet żadnego logicznie spójnego powodu, aby jakikolwiek normalny człowiek Zachodu powiedział, że Izrael chroni „nasze” interesy na Bliskim Wschodzie.
Logicznie spójne jest tylko dla zarządców zachodniego imperium, aby powiedzieć, że pomaganie Izraelowi w prowadzeniu nieustannej brutalnej siły niezbędnej do jego istnienia pomaga siać chaos, tyranię, destabilizację i podziały niezbędne do zapewnienia ich geostrategicznej dominacji nad regionem bogatym w zasoby i powstrzymywania narodów Bliskiego Wschodu przed zjednoczeniem się w blok supermocarstw, które wykorzystują swoje zasoby do promowania własnych interesów na całym świecie.
 
Wbrew temu, w co wierzą niektórzy, Izrael nie jest odpowiedzialny za istnienie zachodniego podżegania do wojny — zachodnie podżeganie do wojny jest odpowiedzialne za istnienie Izraela.
Gdyby nie było Izraela, po prostu wymyśliliby kolejną wymówkę, aby utrzymać obecność militarną na Bliskim Wschodzie i dalej siać przemoc i chaos.

Sam Biden przyznał to, mówiąc :
„Gdyby nie było Izraela, Stany Zjednoczone musiałyby wymyślić Izrael, aby chronić swoje interesy w regionie”.

Zatem z tej perspektywy logiczne jest stwierdzenie, że imperium zachodnie miałoby większe trudności z realizacją swoich jednobiegunowych celów na arenie światowej bez destabilizującego agenta, którego istnienie jest całkowicie zależne od stałego wsparcia ze strony Zachodu.
A jeśli naprawdę chcesz całkowicie poprzeć argumentację imperialistów za poparciem Izraela, możesz również argumentować, że Izrael zapewnia idealną przykrywkę narracyjną do utrzymywania obecności wojskowej na Bliskim Wschodzie.
 
Przez wiele lat ostatecznym argumentem rozstrzygającym debatę przeciwko wycofaniu wojsk Zachodu z Bliskiego Wschodu było to, że doprowadziłoby to do zniszczenia Izraela, ponieważ sąsiedzi Izraela po prostu wyeliminowaliby go bez odstraszającej amerykańskiej machiny wojennej, która mogłaby go chronić.

A jeśli przyjmiemy za pewnik, że Izrael musi nadal istnieć w obecnej formie, to jest to argument kończący debatę.
Jeśli przyjmiemy za pewnik, że Izraelowi należy pozwolić istnieć jako apartheidowe państwo etniczne, które zostało sztucznie zmuszone do istnienia w połowie XX wieku, to oczywiście nie ma możliwości, aby istniało bez nieustannej przemocy i oczywiście nie ma możliwości, aby wyszło zwycięsko z całej tej przemocy bez poparcia scentralizowanego przez USA imperium.
 
Oznacza to, że jeśli zaakceptujesz, że Izrael musi nadal istnieć w obecnej formie, to koniecznie zaakceptujesz, że USA i ich zachodni sojusznicy muszą utrzymać militarną dominację na Bliskim Wschodzie.
Nie ma sposobu, aby utrzymać to sztucznie stworzone państwo astroturfowe bez nieustannej przemocy, więc musisz pozostać w pozycji, aby pomóc w zadawaniu tej przemocy przez cały czas.
 
Co jest bardzo wygodne dla scentralizowanej w USA struktury władzy, delikatnie mówiąc.
Ale oczywiście nie jest to moralnie obronne.
Nie jest moralnie obronne zabijanie mieszkańców Bliskiego Wschodu rok po roku, dekada po dekadzie, aby rządzić światem.
Może to być logicznie spójne, ale jest też głęboko złe.

Wszystkie argumenty za poparciem Izraela zawodzą logicznie, moralnie lub jedno i drugie.
Dlatego tak wiele propagandy jest włożone w manipulowanie nami, abyśmy popierali ten morderczy reżim, i dlaczego głosy, które się mu sprzeciwiają, są coraz bardziej tłumione przez struktury władzy. 
 
To właśnie dlatego media masowe w swoich relacjach są tak wyraźnie stronnicze, jeśli chodzi o promowanie izraelskich interesów informacyjnych , a krytycy izraelskich okrucieństw, tacy jak Richard Medhurst, Sarah Wilkinson i Mary Kostakidis, byli brutalnie prześladowani w Wielkiej Brytanii i Australii. 
 
Nie mają argumentów, więc coraz częściej uciekają się do brutalnego narzędzia.

Gdy przyjrzeć się bliżej, argumenty za utrzymaniem projektu Izraela sprowadzają się do dominacji i kontroli, dlatego też coraz częściej wykorzystuje się dominację i kontrolę, aby chronić ten projekt przed krytyką. 
Ostatecznie Izrael to nic innego jak nieustanna wojna.
I, jak wszystkie wojny, jego istnienie zależy od ukrywania prawdy przed opinią publiczną.


 

Źródło: 
https://www.caitlinjohnst.one/p/there-is-no-argument-for-supporting?utm_source=post-email-title&publication_id=82124&post_id=148433118
4 wrzesień 2024

Caitlin Johnstone 

  

Komentarze

  

Archiwum

Apel
październik 13, 2003
"Jakub Mariawicz"
Rosjanie boją się Polski
maj 26, 2007
Tumaczył: Roman Łukasiak
Prawnicze szambo
marzec 18, 2005
PAP
MUZEUM SOLIDARNOŚCI CZY PAMIECI SIERPNIA ?
luty 4, 2003
Leszek Skonka
Who's afraid of the Israel Lobby?
październik 7, 2007
Ray McGovern
Izrael Szamir "PaRDeS – studium Kabały" Rozdział 9
kwiecień 5, 2006
Israel Adam Shamir
Każdego dnia...
wrzesień 3, 2002
Artur Łoboda
Polak - prostak i cham
październik 29, 2005
Artur Łoboda
Trzynastki dla sfery bezproduktywnej
luty 26, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Kto wygrał, kto przegrał
wrzesień 26, 2005
Artur Łoboda
"Solidarność" - Krystalizacja ruchu społecznego po wielkiej rewolcie Tezy i pytania Partia, czyli obrońca ancien re
czerwiec 2, 2002
Andrzej Friszke
Emisje w euro, frankach i jenach
grudzień 23, 2003
Katarzyna Siwek
"Inicjatywa Społeczna" przeciwko amerykańskiej tarczy antyrakietowej - zbiórka podpisów
lipiec 30, 2007
nop
Czy odbędzie się 13 maja referendum na temat współudziału Polski w agresji na kraje Islamu?
grudzień 28, 2006
PAP
Historia kołem się toczy - po latach nadal magiel i seksafery...
grudzień 23, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Dlaczego USA muszą zbombardować Iran?
maj 13, 2006
Dr Krassimir Petrov
Is Poland America's donkey or could it become NATO's horse?
maj 12, 2003
przesłała Elżbieta
Analfabetyzm prawny w sądach
marzec 26, 2006
Zygmunt Jan Prusiński
Globalista
lipiec 27, 2003
Paweł Mondel
Walka szyitów z sunnitami
styczeń 27, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media