|
Chrześcijański Kongres Polityczny
|
|
3 października w siedzibie NOT na ulicy Czackiego 3/5 w Warszawie odbędzie się po raz pierwszy Chrześcijański Kongres Społeczny, organizowany przez Prawicę Rzeczypospolitej, Instytut Ordo Caritatis i Europejski Chrześcijański Ruch Polityczny. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12. Będzie to okazja, aby w gronie aktywnych środowisk społecznych rozmawiać o naszym zaangażowaniu na rzecz wartości cywilizacji chrześcijańskiej, będących najpewniejszą podstawą przyszłości naszej Ojczyzny.
Św. Jan Paweł II pisał: „Europa nie powinna dzisiaj tylko odwoływać się do swojej chrześcijańskiej przeszłości. Musi także nauczyć się znów kształtować swoją przyszłość w spotkaniu z Osobą i orędziem Jezusa Chrystusa”. W ostatnich latach, także w Polsce, wdzieliśmy systematyczny demontaż prawa chroniącego życie, podważanie podstaw wychowania szkolnego, bierność wobec wywrotowych tendencji w polityce Unii Europejskiej. Stąd też inicjatywa tego kongresu. Opinia chrześcijańska w Polsce musi być siłą sprawczą i podmiotową. Dlatego właśnie spotykamy się na Kongresie, w gronie różnych zaangażowanych środowisk społecznych. Spotykamy się – jak mówi nasza dewiza – „dla Polski i cywilizacji chrześcijańskiej”.
Wśród gości kongresu będą: dr Joanna Banasiuk, Halina Szydełko, dr inż. Antoni Zięba, Prof. Janusz Kawecki, Dariusz Karłowicz, Marian Piłka, Krzysztof Kawęcki, Piotr Semka, Tomasz Terlikowski, Bogusław Kiernicki, dr Marian Szołucha, Jakub Bałtroszewicz, x. Ryszard Halwa, a także George Rukhadze i Guido van Beusekom z Europejskiego Chrześcijańskiego Ruchu Politycznego.
|
|
1 październik 2015
|
|
Biuro Prasowe Prawicy Rzeczypospolitej
|
|
|
|
Wojna o ropę
marzec 22, 2003
Adam Bieniek
|
Orły schodzą na dziady
listopad 25, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Russia is Doomed
styczeń 17, 2005
Said Ibrahayev
|
"Patrioci" z PO i PSL
lipiec 3, 2008
PAP
|
Tsunami korupcji sejsmologow w... USA i Tajlandii
styczeń 7, 2005
|
Ogłoszenie ze słupa
czerwiec 26, 2004
|
Z frontu walki z nudą
sierpień 11, 2006
Stanisław Michalkiewicz
|
Upadek władców iluzji USA jest bliski!
październik 4, 2007
marduk
|
Według Kołodki, złoty jest przewartościowany
lipiec 26, 2002
PAP
|
Bułgarski pościg
czerwiec 28, 2006
Konrad Banachewicz
|
Rosja przeciwko zmianie reżymu w Teheranie
wrzesień 22, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Ożywienie gospodarcze na świecie ...........
lipiec 12, 2002
PAP
|
Norwegowie i NIE dla Unii
maj 18, 2003
przesłała Elżbieta
|
Teraz Bush - poglądy "prawicy" sprzed lat
październik 26, 2008
"Prawica"
|
Białoruś: Przeciwko ingerencji w kampanię wyborczą.
marzec 11, 2006
słowianofil
|
Biała Dama jak hydraulik
marzec 18, 2006
|
plj WIEDZˇ CO CZYNIˇ.. CZY NIE WIEDZˇ..
listopad 2, 2007
H.ATEISTA
|
Sejm uczcił minutą skupienia pamięć Ryszarda Kapuścińskiego
styczeń 25, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
|
"Wojna ostateczna" zagraża światu z powodu "Tarczy" w Polsce
grudzień 22, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
To Moskwa zaplanowała ten mord
lipiec 7, 2006
http://www.dziennik.krakow.pl
|
|
|