|
Palestyńczycy będą skazywani na 20 lat więzienia za rzucanie kamieniami
|
|
W ostatnich miesiącach, starcia między Palestyńczykami a izraelską policją stały się normą. Siły bezpieczeństwa są najczęściej atakowane kamieniami. Z tego powodu, władze Izraela chcą zaostrzyć prawo, które pozwoli zamknąć w więzieniu na wiele lat każdego kto będzie rzucał kamieniami.
W ciągu ostatnich 10 dni policja zatrzymała 110 Palestyńczyków. Walki toczą się głównie w pobliżu meczetu Al-Aksa, do którego dostęp został znacznie ograniczony. Każdy kto zaatakuje izraelską policję, jest określany jako terrorysta i grozi mu kara więzienia do dwóch lat. Kara ta może jednak zostać znacznie zaostrzona.
Jak informują właśnie media, w kwietniu tego roku w jednej z brytyjskich szkół uczeń zamordował swojego nauczyciela od języka hiszpańskiego. 16-latek ma spędzić w więzieniu 20 lat. Władze Izraela chcą podobnie karać Palestyńczyków za rzucanie kamieniami.
W najbliższej przyszłości, jeśli nowe prawo zostanie zatwierdzone, każdy kto będzie rzucał kamieniami w izraelską policję, może zostać zatrzymany i wsadzony za kratki nawet na 20 lat. Co więcej, "terrorysta" będzie mógł zostać aresztowany i nie będzie przeprowadzane w tej sprawie żadne śledztwo - policja nie będzie musiała udowadniać jego winy.
Nowe prawo najprawdopodobniej wejdzie w życie, gdyż sam premier Izraela, Benjamin Netanjahu, wyraził poparcie dla tych przepisów. Stwierdził, że: "Izrael podejmuje energiczne działania przeciwko terrorystom i tym, którzy rzucają kamieniami, koktajlami mołotowa i fajerwerkami".
http://www.theguardian.com/world/2014/nov/04/israel-palestinian-stone-throwers-jail
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/palestynczycy-beda-skazywani-20-lat-wiezienia-za-rzucanie-kamieniami
-
|
|
4 listopad 2014
|
|
www.polskawalczaca.com
|
|
|
|
Kariera Hitlera i Jego Zemsta na Polsce
wrzesień 23, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
HOŁOTA
czerwiec 26, 2003
http://www.kabaret-klika.prv.pl/
|
Sprawiedliwość i życie
październik 29, 2005
Stanisław Michalkiewicz
|
Nie będzie biura eurosceptyków na Śląsku
sierpień 8, 2002
PAP
|
Kto się boi moherowej rewolucji(?)
listopad 12, 2005
Marek Olżyński
|
Dwa proste pytania
luty 20, 2003
|
Amerykanie zabili czterech pojmanych Irakijczyków
sierpień 27, 2008
PAP
|
Bóg się rodzi, moc truchleje
w Palestynie giną ludzie
grudzień 26, 2002
PAP
|
Wizyta Prezydenta A.K. w Moskwie, przegląd rzeczowej informacji, przede wszystkim z rosyjskich publikatorów...
maj 9, 2005
piśmienny
|
W USA MOŻLIWOŚĆ WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO
styczeń 8, 2009
Dariusz Kosiur
|
Tony Blair i 25 lat od zwycięstwa Margaret Thatcher
kwiecień 3, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
GDZIE JEST POLSKA ?
czerwiec 4, 2007
Zygmunt Jan Prusiński
|
"Karawana idzie dalej..."
luty 13, 2005
zapodał jasiek z toronto
|
Odmitologizowanie II Wojny Swiatowej.
listopad 14, 2006
PAP
|
TAK w Rumunii, a JAK w Polsce?
czerwiec 6, 2007
z Prawica.net
|
Czy wznowić protesty jeszcze w czasie kampanii wyborczej? - pytanie Primum Non Nocere
sierpień 8, 2005
Adam Sandauer - przewodniczący Stowarzyszenia
|
Dyplomata Protestuje Przeciwko Torturom
luty 21, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
KRYZYS GLOBALNY I ROSJA
styczeń 18, 2008
Michaił Chazin
|
Odezwa do kołka w płocie
luty 10, 2006
Wiesław Sokołowski
|
Przyczynek do naprawy Rzeczypospolitej
październik 25, 2005
Artur Łoboda
|
|
|