|
"Wielkie narody potrafią rozliczyć się ze swojej przeszłości" (3)
|
|
10 lat temu - 20 marca 2003 roku - tak zwany "zachodni krąg kulturowy" dokonał barbarzyńskiej napaści na Irak.
W 1939 roku Hitler powiedział, że "zwycięzców nikt nie pyta: czy mieli rację". I takie samo przekonanie żywili przedstawiciele Anglii i Stanów Zjednoczonych twierdząc, że Irak posiada "broń masowego rażenia" i to był powód do napaści na ten kraj.
Wiele państw na świecie posiada broń masowego rażenia, ale nikt na nie z tego powodu nie napada. Irak nie miał żadnej broni masowego rażenia - bo dostarczoną przez USA broń chemiczną zniszczył 20 lat wcześniej.
Kiedy armie zachodnie zbliżały się do Bagdadu to w całym Iraku trwała grabież bezcennych zabytków kultury. Dokonywana była na zlecenie "świata kultury Zachodu", który chciał wzbogacić swoje zbiory - kosztem napadniętego państwa.
Gdy w 1939 roku Armia Niemiecka zbliżała się do Krakowa to polscy historycy ukryli przez najeźdźcą wiele dzieł sztuki.
Dzięki temu uratowano wiele cennych dział sztuki, między innymi patriotyczne obrazy Matejki.
Ale Niemcy posiadali swoją listę polskich zabytków - przewidzianych do zagrabienia.
Brutalni - prymitywni naziści wykazywali podobną "dbałość" o cudze dobra kultury - jak współczesny "Zachodni Krąg Kulturowy".
Pewna rzecz różniła jednak Niemców od Amerykanów.
Hitler rozkazał by niemieccy żołnierze nie odczuwali litości wobec Polaków. I z tego względu zrozumiały był sadyzm niemieckich żołnierzy.
Co jednak powiedzieć o reprezentantach - rzekomo - najbardziej cywilizowanego kraju świata, którzy znęcają się nad pojmanymi - odczuwając z tego powodu przyjemność?
Media doniosły o takiej masie gwałtów i zbrodni - dokonywanych przez Amerykanów w Iraku, że można ich porównać do współczesnej wersji nazistów.
Celem amerykańskiej napaści na Irak była grabież bogactw naturalnych tego kraju.
I w tej napaści haniebną rolę odegrali polscy żołdacy.
A jeszcze 64 lata wcześniej broniliśmy się przez Niemcami tylko dlatego, że nie chcieliśmy ulec ich presji i nie napaść wspólnie na ZSRR - w celu grabieży rosyjskich bogactw naturalnych i zdobyczy terytorialnych.
W 1939 roku staliśmy się ofiarą niemieckiej agresji - zdradzonymi przez Anglików i Francuzów, ale z powodu aksjomatów honoru, nie godziliśmy się pozostać wspólnikami zbrodniarzy. I do samego końca wojny Niemcy zabiegali o polskie wsparcie dla ich agresji na wschód.
W 2003 roku polskojęzyczny motłoch ogłosił, że napadniemy na Irak - bo z tego będziemy czerpać profity - między innymi przy odbudowie zniszczonego wojną kraju.
Ten polski motłoch ma swoje nazwisko i właściwe pochodzenie.
Przypomnijcie sobie "Prezydenta wszystkich Polaków" i jego kurduplowatego premiera, który twierdził, że "nie ważne jak się zaczyna".
Wielkie narody potrafią rozliczyć się ze swojej przeszłości.
Nie mamy się co oglądać na amerykańskich zbirów - patrzmy na siebie i przyznajmy się do własnych zbrodni.
Mam jednak podstawową wątpliwość w przedmiotowej deklaracji:
czy mamy obowiązek spowiadać się za folksdojczów?
Oni urodzili się w Polsce, ale przyznali się do nazistowskich Niemiec.
Dziś natomiast Kwaśniewski, Miller, Palikot i cała masa podobnych twierdzą, "że są Europejczykami" i nieraz wygłaszają wiernopoddańcze wobec Unii Europejskiej deklaracje.
Niechaj więc Unia Europejska - która dała milczące poparcie do ataku na Irak i częściowo w nim uczestniczyła - rozliczy się z działalności swoich powierników.
Ja Polaków będę nieustannie rozliczał, ale za to - co naprawdę uczynili, a nie za pomówienia, albo zbrodnie renegatów - na służbie obcych krajów. Bo to prawdziwi mocodawcy odpowiadają z czynione przez nich zło.
|
|
27 czerwiec 2013
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Czyżby nowy nieznany majątek Kwasniewskich?
marzec 29, 2007
Dariusz Adamczewski
|
Tortury w Ramach Prywatyzacji Sil Okupacyjnych w Iraku
wrzesień 10, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Kilka prawd o amerykańskich filmach
listopad 7, 2006
Dorota
|
Polska nie wejdzie do UE jako płatnik netto
sierpień 1, 2002
PAP
|
Iran pod naporem subwersji USA i Izraela
czerwiec 7, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Ukraine got the most pro-western Government it ever had
luty 19, 2005
Marek Głogoczowski
|
Największą geszeftem jest wojna. Lewizny polityków izraelskiego Likudu
styczeń 3, 2003
PAP
|
WAKACJE!!!
lipiec 5, 2008
Marek Jastrząb
|
Państwo surowe wobec maluczkich, nie dla zdrajców
styczeń 5, 2005
Mirosław Naleziński
|
Glemp zna telefon do Pana Boga
kwiecień 15, 2003
prymas Józef Glemp
|
Jerzy Pawłowski nie żyje...
styczeń 13, 2005
odpolaczony
|
Monarchia czy "demokracja" ?
styczeń 22, 2008
Tezlav von Roya
|
2008.09.12. Wiadomości w 3ch językach. Three-language news service.
wrzesień 12, 2008
tlumacz
|
Do Redaktorów i Właścicieli liberalnych portali i prasy
kwiecień 2, 2008
Dariusz Kosiuir
|
Tak się robi ze społeczeństwa pachołków
maj 6, 2003
|
Nienawiść Żydów do Polski
luty 12, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Już za Was wybrano
luty 1, 2004
PAP
|
Gdzie są profesorowie z dawnych lat ?
listopad 14, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
|
Marek G's ravings on Belarus and Ilya Ehrenburg "Cracow/Lvov's Plot"
lipiec 18, 2005
Marek Głogoczowski
|
Zniszczenie Świata
listopad 12, 2004
|
|
|