|
Lepper jak mesjasz
|
|
Były takie czasy gdy wielu polityków bezkarnie cytowało moje wypowiedzi. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie byli to oczywiści wrogowie społeczeństwa.
Na koniec do plagiatorów moich wypowiedzi dopisał się Andrzej Lepper.
To było jeszcze w czasach - zanim zaistniał ten Portal.
W końcu wkurzyłem się i przestałem pisać o istotnych dla Polski sprawach, a w nielicznych wypowiedziach wyrażałem się językiem trudnym do zrozumienia dla politycznego pospólstwa.
Jako przerywnik pozwolę sobie teraz odnieść do ostatniej wypowiedzi Andrzeja Leppera:
"Kto wyciąga ręce na Leppera temu Pan Bóg rozum odbiera - mówił Andrzej Lepper w "Faktach po faktach" na antenie TVN 24. Jednocześnie stwierdził, iż przestępstwa - jeśli popełniał - to działał w interesie społeczeństwa. "
Otóż w kodeksie karnym istnieje Art. 26. który stanowi:
Art. 26. § 1. Nie popełnia przestępstwa, kto działa w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego jakiemukolwiek dobru chronionemu prawem, jeżeli niebezpieczeństwa nie można inaczej uniknąć, a dobro poświęcone przedstawia wartość niższą od dobra ratowanego.
§ 2. Nie popełnia przestępstwa także ten, kto, ratując dobro chronione prawem w warunkach określonych w § 1, poświęca dobro, które nie przedstawia wartości oczywiście wyższej od dobra ratowanego.
Dziwne, że prawnicy Leppera nie powołali się na ten paragraf.
Za to dziś Lepper - mesjanistycznym zwrotem gromi swoich wrogów.
Prędzej - czy później - wraca się do własnych korzeni.
|
|
11 maj 2010
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Skazanie parlamentarzysty za treść wypowiedzi z trybuny parlamentarnej było światowym precedensem. Ten bździuch polskiego wymiaru sprawiedliwości był nie do obrony na forum międzynarodowym. Dlatego bździuchowy wymiar sprawiedliwosci zawarł poufne porozumienie z Lepperem. W zamian za odstąpienie Leppera od skarżenia Polski zobowiązali się do anulowania mu kary. Technicznymi zabiegami dla uratowania twarzy polskich sądowych śmierdzieli były kasacja, a następnie orzeczenie przedawnienia. Wszystko z wykorzystaniem tak zawanych wytypowanych sędziów. Nie brakuje ich w związku z tym że Sąd Najwyższy jest w stadium likwidacji. Część jego zadań przejął Trybunał Konstytucyjny, a udział trybunałów europejskich jako najwyższych instancji odwoławczych rośnie. Stare pierdziele z SN chcą być jeszcze użyteczne...
Nie wiedziały o tym poczciwiny z pierwszej instancji Państwowej Komisji Wyborczej które traktują doniesienia ("wielokrotnie skazywany") polskich publikatorów poważnie. |
|
2010-05-13
tłumacz
|
 |
|
|
http://wiadomosci.gazeta.pl/kraj/1,34317,1515399.html
To nie jest dowcip.
W 2002 chciałem wystąpić jako oskarżyciel posiłkowy przeciw Grzegorzowi Piotrowskiemu ZA OBRAŻANIE CYRKÓW PRZEZ PORÓWNYWANIE ICH DO SĄDÓW. Niestety, sprawę utajniono pozbawiając mnie wstepu na rozprawę, a mnie zwrócono wpis.
Tępienie polskich sądowych śmierdzieli traktuję jako rozrywkę. Przypominam administracji tego portalu że zgodnie z przepisami UE ujawnienie IP użytkownika może nastąpić jedynie na pisemny wniosek prokuratury. |
|
2010-05-14
tłumacz
|
|
|
|
Cynizm, arogancja, chamstwo
luty 4, 2003
Adam Zielińsk&Co.
|
Tragedia Iraku jest przez media ukrywana przed Amerykanami
listopad 8, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Opowiastka wigilijna
grudzień 24, 2008
Marek Olżyński
|
Opowieść o papieżu i oszuście
lipiec 30, 2008
Krzysztof Winnicki
|
Krzyżem leżeć!
styczeń 6, 2004
http://angora.pl
|
Polakom trzeba cudu zjednoczenia
sierpień 16, 2003
Karolina Go?dziewska
|
Koniec roku 2001
październik 17, 2007
Artur Łoboda
|
Żywot człowieka NIEpoczciwego
czyli -
Andrzej Olechowski
luty 26, 2003
Helena Rucz-Pruszyńska (2001)
|
Wybaczcie nam Wołyń - piszą intelektualiści
luty 24, 2003
PAP
|
Spadkobiercy "Solidarności"
styczeń 16, 2005
ks. Czesław S. Bartnik
|
Ogólnokrajowa
DEMONSTRACJA PRZECIW WOJNIE Z IRAKIEM!
luty 7, 2003
|
Byt Polski zagrożony zgodą na „Tarczę”?
lipiec 11, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Elegancja, Francja
październik 25, 2005
Artur Łoboda
|
O głupocie i złym wychowaniu
wrzesień 13, 2006
Olaf Swolkień
|
Pouczająca lekcja
sierpień 28, 2003
Nasz Dziennik
|
Przesłanie do Narodów Europy Zachodniej
październik 9, 2005
Artur Łoboda
|
Zdrada Wartości Moralnych USA
maj 10, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Zabór żydowski południowego Libanu?
sierpień 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Kalinowski: Unia da nam z... naszej kieszeni
listopad 27, 2002
IAR
|
Rząd Millera, nie reprezentujący już prawie nikogo, ciągnie Polaków do Unii Europejskiej
kwiecień 16, 2003
Adam
|
|
|