ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Prawdziwym powodem, dla którego rząd chce, abyście co 3 miesiące otrzymywali booster COVID-19 jest to, że u zaszczepionych rozwija się nowa forma AIDS 
 
Zełenski kupił sobie dwa jachty 
Ukraiński "Sługa narodu" i jego żona - kupują sobie bogactwa. Skąd mają pieniądze? 
Sąd nie chce wysłuchać byłych pacjentów profesora Talara 
Profesor Jan Talar, z powodzeniem przywracający do sprawności pacjentów, którym inni medycy nie dawali szans przeżycia, po raz kolejny stanąć musiał przed Okręgową Izbą Lekarską prowadzącą przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Sprawa została zawieszona do 1 października. 
Szczepionka przeciwko ospie prawdziwej wyzwoliła wirusa AIDS 


Epidemia AIDS mogła zostać wywołana przez masową kampanię szczepień, która zlikwidowała ospę prawdziwą. Światowa Organizacja Zdrowia, która kierowała trwającą 13 lat kampanią, bada nowe dowody naukowe sugerujące, że uodpornienie szczepionką Vaccinia przeciwko ospie prawdziwej obudziło niepodejrzewane, uśpione zakażenie ludzkim wirusem obrony immunologicznej (HIV). 
WHO to zbrodnicza organizacja terrorystyczna, należy ją zniszczyć 
Obecnie dziesiątki tysięcy ludzi na całym świecie pracuje nad ujawnieniem prawdy o WHO i rozpowszechnianiem informacji o jej zbrodniczych działaniach 
Wzmożenie infekcji wirusowych wywołane jest przez szczepionki 
Przemówienie Thierry’ego Baudeta w holenderskim parlamencie nt. agendy Covid-19
 
LESZEK MILLER. Najgorszy premier w historii Polski 
Dziś wielu stara się przedstawiać go jako autorytet – idol liberalnych mediów, a nawet, ku zaskoczeniu, części młodej prawicy. Ale kiedy spojrzymy na fakty, jego rządy z lat 2001–2004 jawią się jako czas biedy, bezrobocia i gigantycznej korupcji.
 
Orwell 2025 w USA 
Nielegalni imigranci są z pewnością problemem w USA.
Jednak atak opancerzonych jednostek Policji na samotne kobiety z dziećmi i wysadzanie domów legalnych imigrantów tylko dlatego, że tak się podoba psychopatom z Policji świadczy o tym, że USA upodobniło się w działaniach wobec własnych obywateli - do postępowania Izraela wobec Palestyńczyków.
 
Młodzież izraelska w Polsce 
Doskonały dokument o wycieczce młodzieży izraelskiej do Polski. 
Szkodliwe skutki szczepień dały się we znaki pacjentom. Powikłania występują po pewnym czasie 
 
Skazany za pestki moreli, B17  
Faszyzm w barwach demokracji 
Działania Izraela w Strefie Gazy to ludobójstwo Palestyńczyków 
Termin „ludobójstwo” powinien nas zatrzymać. Bo takich słów nie rzuca się na wiatr. My nie rzucamy ich na wiatr. Mamy wynikającą z badań pewność, że działania sił izraelskich w Strefie Gazy to najpoważniejsza ze zbrodni, jaką można popełnić na ludzkości. 
Hashtag COVID1984 
Szczególnie polecamy:
"Tłum uzbrojonych w miecze Sikhów atakuje policję w Nanded po tym, jak rząd zakazał publicznych procesji w związku z p(L)andemią. Tak się walczy o swoje prawa! "
 
davidicke.pl 
Tym - którzy interesują się losami Świata nie ma potrzeby przedstawiać Davida Icke. Tym ktorzy do tej pory spali umysłowo ta strona może otworzyć oczy.  
Czy to broń mikrofalowa spowodowała poważne oparzenia i obrażenia protestujących w Canberze w Australii? 
 
Po wykrwawieniu starego Hegemona, Syjon sprzymierzył się z Chinami 
 
Przemoc seksualna wobec dzieci  
Organizacje pedofilskie na najwyższych szczeblach władzy 
Damian Garlicki - ratownik medyczny przypomina! 
 
Paszporty szczepionkowe to koń trojański (napisy PL) 
 
CZY ROZUMIESZ SKĄD ZAMIESZKI I PRÓBA WYWOŁANIA WOJNY DOMOWEJ W USA?  
nie podejmuje żadnych interwencji w stosunku do osobników kierujących takimi organizacjami jak „Antifa” i Black Lives Matter – czyli George Sorosowi, Billowi Gates czy Amerykański wirusolog i członek powołanej przez administrację Donalda Trumpa grupy zadaniowej ds. epidemii COVID-19 Anthony Fauci – który jest siłą napędową dla Gatesa i Sorosa w sparawie Covid-19 i szczepionek. – to wszystko, zaprzecza opisom powyższego artykułu. Myślę że czas pokaże co dalej… 
więcej ->

 
 

Gwałt na służbie


*Prezydent Iranu Ahmadineżad oświadczył podczas wiecu - Holokaust to sfabrykowany mit. Zaproponował przeniesienie państwa żydowskiego "do Europy, Stanów Zjednoczonych, Kanady czy nawet na Alaskę". Kilka dni temu stwierdził, że jeśli Niemcy i Austria czują się winne masakry Żydów podczas II wojny światowej, niech wydzielą miejsce dla państwa żydowskiego na swym terytorium.* - Nowy Dzień (15 grudnia 2005).
No tak, ten prezydent od pewnego czasu miewa oryginalne pomysły (ambasador Brytów* również pisuje ciekawe teksty, ni to dowcipy, ni to noty dyplomatyczne; można się obrażać, ale czy w wątku o zatrudnieniu naszych rodaków na Wyspach w aspekcie bezrobocia w Polsce, napisał nieprawdę?). Jednak irańska głowa państwa słaba jest z logiki, wszak Alaska należy do USA, a mało rozsądne wypowiedzi byłyby także w rodzaju - pojadę do Królewii* (inaczej Obwód Kaliningradzki*, nie obwód kaliningradzki; * - moje językowe propozycje) albo do Rosji, kupię ziemię w Polsce albo na Wolinie,
Przy okazji owych niemieckojęzycznych państw - w naszym języku mają się one do siebie jak wół do karety, jednak w oryginale ongiś były bardzo ze sobą związane - Reich/Österreich., a ciekawostką jest, że bodaj to jedyny taki językowo-geograficzny przypadek, że dwa sąsiadujące państwa posługują się jednym językiem urzędowym, który nie został narzucony kolonialnymi metodami, i który występuje wyłącznie w tych państwach (nie licząc małego Lichtensztajnu* i Szwajcarii, która ma parę języków urzędowych), przy czym nazwa tego języka wywodzi się od nazwy jednego z tych państw.
*Amerykanka ma wykonać swój pierwszy samodzielny skok ze spadochronem. Nie dość, że pierwszy, to jeszcze topless, bo na rzecz organizacji charytatywnej walczącej z rakiem piersi.*
Boję się pomyśleć, w jakim stroju skoczyłby jej rodak, gdyby zbierał datki na walkę z rakiem prostaty... Pewnie wystąpiłby w odzieniu antytoples (przykusa koszulka, odwrotny toples; toples* - właściwsza nazwa sposobu noszenia się - w naszym języku, nie topless).
*Dziewczynie nie otworzył się spadochron i z prędkością ok. 80 km na godzinę spadła głową prosto o [raczej 'na'] asfaltową drogę. Mimo to przeżyła! Niemożliwe? Całe zdarzenie zarejestrowano na taśmie wideo. Podczas upadku straciła 6 zębów, połamała kości czaszki. W czasie operacji lekarze wyjęli jej oko, ale udało się je wsadzić na miejsce. W trakcie badań lekarze odkryli, że dziewczyna jest w ciąży! - Jak tylko wydobrzeję, wracam do skakania - zapewnia Shayna.*
Czyż takie wypadki nie są cudami? A może część cudów bywa szczęśliwym zbiegiem okoliczności (wypadki, uzdrowienia)? Może chodziło o 80 mil na godzinę, bowiem upadek już z kilkunastu pięter to prędkość większa niż 100 km/h.
*Ta niewiarygodna historia wydarzyła się w Misourii.* Owszem, gdyby stan miał nazwę Misouria, jednak piszemy Missouri i nie odmieniamy. Jeśli zmienimy nazwę na Mizuria, to wówczas w Mizurii.; także Mizurzy i Mizurki (mieszkańcy stanu) oraz mizurski.
*Prokuratura postawiła zarzuty b. rektorowi Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. W latach 2000-05 miał on przyjąć niemal 100 tys. zł łapówek. W zamian ułatwiał zamknięcie przewodu doktorskiego, zdawanie egzaminów, a nawet przyjęcia na studia bez matury.*
Człowiek-orkiestra, choć to nie szkoła dla muzyków. Zamknął przewód (doktorski) a teraz za nim zamkną solidne wrota. Jeśli potwierdzą się zarzuty, to interesująca będzie moralna ocena owego rektora - jak na tak wysokim szczeblu można brać kasę za tego typu usługi...
*W Ostrowi wymienią Papieża, bo jest brzydki* - tytuł artykułu (pomnik JPII zostanie rozebrany, bo się rozpada). Ciekawa deklinacja nazwy miasta - (ta) Ostrów Mazowiecka (do/ku Ostrowi Mazowieckiej), natomiast łatwiejsze są nazwy Ostrów Lubelski oraz Ostrów Wielkopolski (do Ostrowa Lubelskiego oraz do Ostrowa Wielkopolskiego), choć celownik jest trudnawy (ku Ostrowowi Lubelskiemu oraz ku Ostrowowi Wielkopolskiemu).
*Czterech lat więzienia domaga się prokuratura dla byłego dzielnicowego, który jest oskarżony o gwałt na służbie.*
Jednak Polska - mimo szalejącego bezrobocia - jest krajem ludzi sukcesu, skoro policjantów stać na służbę. Dla dobra sprawy nie podano - czy policjant spostponował młodą guwernantkę (niektórzy nie zaliczają jej do służby), czy nobliwego majordomusa. I słusznie - co kogo obchodzą preferencje seksualne podejrzanego, który przecież podejrzał służbę nim z nią zgrzeszył.
*Dwa i pół miesiąca temu Brazylijka Raquel Pacheco była dziewczyną na telefon, dziś jest najpopularniejszą pisarką w swoim kraju.*
Na telefon, nie na kalendarze? Być chłopcem na posyłki albo dziewczyną na telefon - oto nierówność wynikająca z podziału na płcie. Współnym mianownikiem wynikającym z postępu technicznego będzie dziewczyna i chłopak na emajla, jednak przy dotychczasowych obowiązkach (pierwsza w domyśle - na telefon, drugi - na posyłki).
*W największym katolickim kraju na świecie jest medialną gwiazdą. Zanim napisała książkę, prowadziła bardzo popularnego bloga.*
Męski biernik zastawia pułapki - owszem, gdyby prowadziła samochód blog marki *Blog* albo psa Bloga, a tutaj jednak prowadziła bardzo popularny blog. Także prowadzić ciekawy blok/cykl (nie ciekawego bloka/cykla), choć prowadzić bloka/cykla marki *Blok/Cykl* oraz kota Bloka/Cykla.
Na ostatniej stronie o innym, także bardzo katolickim kraju - *W miejscowości Brody Poznańskie ksiądz wpadł na pomysł, żeby postawić figurkę Matki Boskiej Brzemiennej. Ale niektórzy zaszumieli: - Zgorszenie. Najświętsza Panienka z bębnem.*
Obok dowcip fotograficzny z brodą - niemal były prezydent podczas całowania (ustami Siwca) pięknej ziemi kaliskiej.
Nie tylko ładne i zaradne Brazylijki robią ineteresy w Ameryce w pozaintelektualnej branży - *Edyta Górniak wzięła udział w sesji dla "Playboya". Pikantne zdjęcia powstały na Jamajce. O publikacji wypowiedział się redaktor Księżyk.* "Nabożne" nazwisko nieco tonuje zbyt śmiałe fotograficzne obrazy prezentowane w kolejnych numerach, ale bez obrazy, panie redaktorze! Słowo 'zdjęcie' (fotka) doskonale obrazuje czynność pań, wykonywaną tuż przed uwiecznieniem interesującego imażu ('obrazu, wizerunku'; nie 'image'u') w zamian za równowartość mieszkania.
Także w dziale sportowym owej gazety znajdziemy wątek brazylijsko-religijny; w tytule: *Mam swoje powody, by nie wierzyć, że Brazylijczycy zbawią Pogoń i polską ligę.* Może to z Brazylią powinniśmy wchodzić w układy, a nie z UE i nie z USA...
Na zakończenie - list biskupów do polskich pracodawców, w którym apelują o lepsze traktowanie pracujących rodziców. Poruszono także problem pracy w niedzielę - *Pracownik nie jest i nie może być uważany wyłącznie za siłę roboczą. To są matki i ojcowie, żony i mężowie, którym trzeba zagwarantować najbardziej elementarne prawo do życia rodzinengo i małżeńskiego.*
Dawniej władza świecka apelowała do ludu pracy o wzmożony wysiłek w walce o światowy pokój i socjalizm (jednak nie zdążono wybudować wszystkim rodakom socjalistycznych betonowych pokojów przed upadkiem niespójnych idei), a teraz władza kościelna próbuje skokietować kapitalistów miłością do bli?nich, na których owi burżuje dorabiają się, traktując jak inne (mniej żywotne) środki produkcji. Sympatyczny apel, jednak różnice klasowe się powiększają... W niedzielę wyzyskiwacz stanie w kościele obok robotnika i co najwyżej przekażą sobie znak pokoju...

20 grudzień 2005

Mirosław Naleziński, Gdynia 

  

Archiwum

"Prawo" według olsztyńskich sędziów
wrzesień 2, 2006
PAP
Udana inwestycja koncernów farmaceutycznych?
sierpień 29, 2007
abstynent
Agentura tego dopilnuje
marzec 19, 2008
PAP
Czytane między wierszami
wrzesień 4, 2003
Artur Łoboda
"Arbeit macht frei" - Polska będzie wielkim obozem pracy
listopad 21, 2006
B.Doborzyński, www.pnlp.org.pl
Ukraini, nie Ukraińcy
listopad 19, 2004
Mirosław Naleziński
Czy tarcza nas uszczęśliwi?
marzec 11, 2008
Gregory Akko
Nie tylko Polacy dają się otumanić przez media
styczeń 18, 2003
IAR
Chavez kontra USA
lipiec 6, 2006
Mirosław Ikonowicz
Licytacja?
sierpień 3, 2002
Andrzej Kozioł
Czy grozi nam światowe załamanie gospodarcze?
maj 15, 2007
przyslał: marduk
Złote wrota z FOZZ w tle
wrzesień 20, 2002
Igor Janke http://rzeczpospolita.pl
Zamiast
marzec 15, 2004
Artur Łoboda
Ziemia czy ziemia?
lipiec 30, 2005
Mirnal
Lichwa w majestacie prawa
sierpień 14, 2002
PAP
Aleksij II proponuje papieżowi podjęcie "braterskich kontaktów"
grudzień 23, 2002
PAP / AFP
Kto z miasta uczynił zadupie?
luty 6, 2006
Niepokojący wzrost poparcia społeczeństwa polskiego dla idiotycznych pomysłów - konfiskata samochodów.
maj 17, 2007
tłumacz
Niemanie
listopad 8, 2008
Artur Łoboda
Zamiast uzdrowienia relacji ekonomicznych - "promocja zatrudnienia"
styczeń 20, 2003
Artur Łoboda / PAP
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media