ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Opresja szczepień - nieznany zapis wideo - prof. Stansiław Wiąckowski 
W wrześniu 2016 roku ekipa NTV odwiedziła w Kielcach wybitnego człowieka. Profesor Stanisław Wiąckowski to odważny naukowiec, autor kilkuset publikacji na temat ochrony środowiska i zdrowia. 
Kryptoreklama-czy prawdziwe lekarstwo na cukrzycę? 
"W naszym kraju nie skupiamy się na leczeniu diabetyków, ale na zarabianiu pieniędzy przez duże koncerny farmaceutyczne." 
Zawłaszczenie majątku przez bankierów poprzez rewolucje społeczne 
Co łączy rewolucję październikową, upadek muru berlińskiego, rozpad bloku wschodniego i dzisiejszą wojnę klimatyczną?



 
Nakaz aresztowania byłego Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego 
 
Klimat i trop finansowy 
To właśnie mega-korporacje i mega-miliarderzy — (...) są głównymi zwolennikami “oddolnego” ruchu dekarbonizacji — od Szwecji przez Niemcy po USA i dalej. 
Kalisz w obronie Olszanskiego i Osadowskiego 
 
Nazwisko Horban na mapie świata 
 
Nowa książka Sucharita Bhakdiego - przedstawiona w rozmowie z Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem 
Profesor Sucharit Bhakdi i jego żona profesor Karina Reiss opublikowali bestseller „Corona False Alarm”. Istnieje wstępny fragment nowej książki zatytułowanej „Corona unmasked”, którą można bezpłatnie pobrać z Goldegg Verlag. W dyskusji wideo zorganizowanej przez RESPEKT PLUS z profesorami Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem, Bhakdi przedstawił rozdział o szczepieniach i ich konsekwencjach. Fragment nowej książki „Corona unmasked” jest dostępny do pobrania z Goldegg Verlag  
Debata ws. pandemii COVID-19! 
Sytuacja w Polsce i na świecie! Klimczewski, Socha, Giorganni!  
Sędziowie nie wierzą w kowida i nie dają się zastraszyć. Ale, czy innych karzą za brak maski? 
Impreza w SĄDZIE REJONOWYM. W sali rozpraw zrobili bankiet. Przyjechała policja 
Wezwanie do przebudzenia 
Film opisujący mechanizmy ekonomicznej władzy nad światem 
GLOBALIZM - Prawdziwa historia 
Jak amerykański historyk Prof. Carroll Quigley odkrył tajny Rząd bankierów 
Wykład Ernsta Wolffa na temat obecnego kryzysu 
 
Niemcy 1940 - Izrael 2009 - Szokujące zdjęcia 
 
Lyndon B. Johnson i jego rola w zabójstwie J. F. Kennedy’ego przeprowadzonym w imieniu Izraela 
 
Izraelscy żołnierze zamordowali 15 sanitariuszy i ratowników ze Strefy Gazy i zakopali w nieoznaczonym masowym grobie 
 
www.globalresearch.ca 
świetne analizy polityczne i gospodarcze w skali mikro i makro + anty-NWO 
Zielony ŁAD zniszczy UE, a wcześniej zniszczy prywatną własność 
 
Odważni eksperci z USA, Rosji i Czech mówią prawdę o szczepieniach  
 
Wygadał się 
Bush junior zrównał napaść na Irak z wojną na Ukrainie
"Decyzja jednego człowieka o przeprowadzeniu całkowicie nieuzasadnionej i brutalnej inwazji na Irak. Chodzi mi o Ukrainę." 
więcej ->

 
 

Bp Pieronek: pielgrzymka papieża obaliła kilka mitów

Pielgrzymka Ojca Świętego do Polski obaliła kilka mitów: że papież zrezygnuje ze stanowiska, że sprzeciwia się wejściu Polski do Unii Europejskiej oraz, że będzie to tylko sentymentalna podróż papieża do kraju ojczystego - uważa rektor Papieskiej Akademii Teologicznej bp Tadeusz Pieronek.

Bp Pieronek powiedział w poniedziałek, że papież podczas wizyty w Polsce obalił kilka szerzonych ostatnio mitów. Pierwszy dotyczy rezygnacji z urzędu i powrotu do Krakowa, by spędzić tam resztę życia. W tym micie jest tyle prawdy, że on do Krakowa zawsze chętnie przyjedzie, ale urząd będzie pełnił dotąd, dokąd Pan Bóg tego od niego zażąda. A więc nie ma zamiaru dezerterować z Watykanu - powiedział bp Pieronek.

Drugi mit - dotyczący sprzeciwu papieża wobec wejścia Polski do Unii Europejskiej - również został - według bpa Pieronka - obalony. Po tych trzech dniach niektórzy już ogłaszali, że wycofuje się ze swojego dotychczasowego nauczania, bo nic nie mówi Polakom o UE. Na lotnisku te słowa padły bardzo jasno. Nie zmienił swoich poglądów, widzi Polskę w UE z całym jej dorobkiem kulturowym i religijnym, z jej tożsamością. Widzi ją w strukturach, do których Polska wniesie swój wkład i ubogaci te wspólnoty - podkreślił bp Pieronek.

Trzeci mit - który zdaniem bpa Pieronka został obalony - utożsamiany jest z tym, że była to podróż sentymentalna Jana Pawła II, w której znajdą się akcenty osobiste i na tym koniec. Znalazło się bardzo wiele, może więcej niż podczas innych pielgrzymek akcentów osobistych i nawiedzenia tych miejsc, które mu były bliskie, ale sądzę, że jak żadna dotąd pielgrzymka, była to pielgrzymka o charakterze uniwersalnym - uznał bp Pieronek.

Ojciec Święty odwołał się bowiem do Miłosierdzia Bożego w związku z tym, co się dzieje w świecie. Ciągle przywoływał tragiczne wojny, ale z innych jego tekstów wynika, że chodzi o wszystkie przemiany tworzące „misterium zła” i nieprawości. I jako odtrutkę na to wszystko wskazuje odwołanie się do Miłosierdzia Bożego, które wytycza pewne granice zła w świecie, których człowiek już przekroczyć nie może. I to jest wezwanie świata do opamiętania się - stwierdził bp Pieronek.

Rektor PAT przypomniał, że papież wezwał świat - w tym także Polskę - by zająć się tymi problemami. Ojciec Święty zaakcentował, że wśród tych problemów znajduje się bezrobocie, bieda, marginalizacja ludzi, zagrożenia rodziny. To są w pewnym sensie bolączki świata, chociaż w Polsce są mocno odczuwalne - zaznaczył.

W ocenie bpa Pieronka, była to podróż nie tylko do Krakowa, czy nie tylko do Polski, ale była to podróż do współczesnego świata, któremu Jan Paweł II wskazał obowiązek zajęcia się pilnie problemami człowieka, który w nim żyje i cierpi. Z powodu tych słabości, które człowiek sam w sobie nosi. Należy zabrać się do roboty i zrobić coś, by świat mógł być także dzięki temu lepszy - powiedział bp Pieronek.
20 sierpień 2002

PAP 

  

Archiwum

USA wypałowują durną Europę bez wysiłku
kwiecień 10, 2008
marduk
ROCZNICA
styczeń 22, 2004
Mózgowcy z Samoobrony
czerwiec 8, 2004
Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu - Przeciw Wojnie !
luty 15, 2003
Dusza zdrajcy, mentalność mordercy
grudzień 13, 2008
Janina Rurarz
"Klerofszyści w Radio Maryja zagrożeniem dla Demokracji..."
grudzień 12, 2006
Janusz Górzyński
sdfsaf
październik 4, 2005
adssa
"Prywatyzacja" polskich hut stali
sierpień 1, 2003
zn
Półgłówek
czerwiec 1, 2008
PAP
Majstrowali i wymajstrowali. Dług publiczny 03 wzrośnie przynajmniej do 51-52 proc. PKB
luty 8, 2003
PAP
"Wotum nieufności" wobec MON
sierpień 2, 2002
PAP
Schroeder: Niemcy nie pozwolą na fiasko negocjacji
grudzień 13, 2002
zaprasza.net
Korporacyjna maszyna wojenna w akcji
sierpień 27, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Pasożyty
styczeń 5, 2009
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
Światła do jazdy w dzień?
październik 1, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Populista Tusek
kwiecień 3, 2008
Artur Łoboda
Jak to jest z tymi zydami?
luty 3, 2007
PS
Radio z wozu, koniom lżej?
kwiecień 7, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
Polskojęzyczny wymiar bezprawia
maj 25, 2004
PAP
Amerykanska partia wojny realizuje interesy Izraela
luty 23, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media