|
| Uzasadnienie haniebnego wyroku Izby Lekarskiej przeciwko dr Zbigniewowi Martyce |
|
| Przestępcy z Izby Lekarskiej pozostawili dowody na przyszły proces przeciwko nim |
|
| Powinniśmy się skupiać na wzmacnianiu odporności |
|
Prof. dr hab. n. med. Ryszard Rutkowski zadał pytanie Szumowskiemu.
Odpowiedzi nie uzyskał. |
|
| Iran mówi „nie” zakończeniu blokady Cieśniny Ormuz po przyznaniu się Trumpa | Janta Ka Reporter |
|
| |
|
| wRealu24 |
|
| Niezależna Telewizja Marcina Roli |
|
| Finansowany przez Google zespół „sprawdzający fakty” wydaje się być garstką fikcyjnych Hindusów w zubożałym miasteczku niedaleko Bangladeszu |
|
| |
|
| Po wykrwawieniu starego Hegemona, Syjon sprzymierzył się z Chinami |
|
| |
|
| Sąd nie chce wysłuchać byłych pacjentów profesora Talara |
|
| Profesor Jan Talar, z powodzeniem przywracający do sprawności pacjentów, którym inni medycy nie dawali szans przeżycia, po raz kolejny stanąć musiał przed Okręgową Izbą Lekarską prowadzącą przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Sprawa została zawieszona do 1 października. |
|
| Veto dla Funduszu Zadłużenia! |
|
| Konferencja Konfederacji:Veto dla Funduszu Zadłużenia! Apel do prezydenta Dudy - 7 maja 2021 r. |
|
| Przedsiębiorstwo holokaust |
|
| Telewizyjny wywiad z Normanem Finkelsteinem |
|
| Komuszy dogmat «Zielonej Energii» zamroził Teksas |
|
| Sieć energetyczna w Teksasie załamała się pod wpływem temperatur bardziej prawdopodobnych w Sioux Falls niż w San Antonio, pogrążając ponad 4 miliony ludzi w ciemności i pozostawiających ich bez ogrzewania |
|
| Egzekucja nad dr.Ratkowską wstrzymana |
|
| Patologia w środowisku medycznym |
|
| Zakrzyczana prawda |
|
Mamy 2010 rok a zbrodniarze którzy doprowadzili do wielu wojen i kryzysu światowego w w dalszym ciągu - z tupetem - niczym Josef Goebbels kłamią w oczy w kwestii sytuacji gospodarczej świata i Stanów Zjednoczonych
|
|
| Lyndon B. Johnson i jego rola w zabójstwie J. F. Kennedy’ego przeprowadzonym w imieniu Izraela |
|
| |
|
| Ludobójstwo covid |
|
| Wywiad z CLAIRE EDWARDS |
|
| Świat dał się ogłupić lewackiej religii klimatycznej. Wpływ CO2 na klimat jest znikomy |
|
| Wpływ CO2 na wzrost temperatury? Nie zostało przeprowadzone żadne potwierdzające badanie |
|
| Toksykologia kontra wirusologia: Instytut Rockefellera i kryminalne oszustwo w sprawie Polio |
|
| Wybuch choroby w roku 1907, w Nowym Jorku dał dyrektorowi Instytutu Rockefellera, doktorowi Simonowi Flexnerowi, złotą okazję do wysunięcia roszczeń do odkrycia niewidzialnego “wirusa” wywołującego coś, co arbitralnie nazwano poliomyelitis. |
|
| Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem |
|
| Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. |
|
| Grzegorz Braun odpowiada na Państwa pytania |
|
Monika Jaruzelska zaprasza
|
|
| LESZEK MILLER. Najgorszy premier w historii Polski |
|
Dziś wielu stara się przedstawiać go jako autorytet – idol liberalnych mediów, a nawet, ku zaskoczeniu, części młodej prawicy. Ale kiedy spojrzymy na fakty, jego rządy z lat 2001–2004 jawią się jako czas biedy, bezrobocia i gigantycznej korupcji.
|
|
| Tu jest Polska, a nie Polin! Protest pod Sejmem! |
|
Protest przeciwko świecy chanukowej pod Sejmem w Warszawie.
|
więcej -> |
|
Ukraina i Wielka Gra o Nafte
|
|

Geopolityczne znaczenie Ukrainy bardzo wzroslo od maja 2000. kiedy ustalono istnienie w rejonie Morza Kaspijskiego, u brzegow Kazakstanu, najwieksze zloza nafty, ktore sa oceniene jako najwieksze na swiecie, z dotad nie eksploatowanych pol naftowych. Wielkosc tych zloz wstepnie ocenia sie na 20 do 50 miliardow standartowych barykek. Trzeba pamietac, ze sa to oceny przed gruntownymi badaniami, podczas gdy badania seismograficzne juz wskazuja na potencjal 70 do 200. miliardow standartowych barylek ropy naftowej i 25. trylionow metrow szesciennych gazu. Jest to mniej niz posiada Bliski Wschod, ale duzo wiecej niz jest Europie i w USA razem.
Najkrotszy rurociag dla eksportu tej nowo-znalezionej nafty musialby byc zbudowany na terenie Iranu, panstwa w konflikcie z Izraelem i z USA. Podboj Afganistanu w 2001. byl w pewnym stopniu uzasadniony faktem, ze przemysl naftowy moglby zbudowac rurociag od Morza Arabskiego, przez Pakistan i Afganistan, do zloz naftowych u wybrzezy Kazakstanu. Nastepnym mozliwym pociagnieciem rurociagu jest trasa od portu tureckiego Ceyhan nad Morzem Srodziemnym, przez Turcje i Gruzje do Baku. Trasa ta omija zatory powstajce w rejonie Bosforu, ale natrafia na duza opozycje z powodu zwiazanego z ta trasa zniszczenia srodowiska. Trzecia wersja rurociagu miala by byc zbudowana od wod Morza Kaspijskiego, przy wybrzezu Kazakstanu przez Kaukaz do Morza Czarnego. Wczesniej wspomniane zatory w Bosforze bylyby ominiete, gdyby rurociagiem z Odessy do Brodow, ropa naftowa z kazakstanskich pol, byla by skierowana przez Polske do Gdanska. Po drodze czesc ropy naftowej moglaby byc przerabiana w rafinerii w Plocku i w Gdansku.
Prasa amerykanska i swiatowa nie analizowala wyborow na Ukrainie pod katem widzenia polityki amerykanskiego przemyslu naftowego, niemniej powyzsze fakty mowia same za siebie. Julia Timoszenko, nazywana w prasie amerykanskiej "ksiazniczka gazy" ("gas princess") jest teraz premierem, mimo wczesniejszych oskarzen wladz rosyjskich i ukrainskich o sprzeniewierzenia i przekupstwo. Jest ona jednym z "oligarchow," powstalych z "prywatyzacji" Zwiazku Sowieckiego.
Komemntatorzy polityki naftowej USA nie spodziewaja sie zeby na Ukrainie sposob rzadzenia przez oligarchow Juszczenki, wiele bedzie sie roznic od rzadow Janukowycza. Natomiast dla Polakow, ktorzy pamietaja historie swego panstwa, oslabienie wplywow Rosji na Ukrainie jest pozytywnym zjawiskiem. Transport nafty czarnomorskiej przez Ukraine i Polske na rynki zachodnie jest teraz bardziej prawdopodobny, mimo wszesniejszych unii celnych zawartych miedzy Kijowem i Moskwa, o czy wczesniej pisalem. Przemysl naftowy w Plocku w nowej sytuacji skorzystalby, jak tez rafineria i port w Gdansku. Mialoby to pozytywne znaczenie bo dalo by lepsze szanse dla calej gospodarki polskiej.
Geopolityka nafty miala wieksze znaczenie dla Sorosa i jemu podobnych finansistow, jak rowniez dla zachodniego przemyslu naftowego, niz walka o demokracje na Ukraine lub wczesniej w Gruzji. Teraz Ukraina moze stac sie czlonkiem NATO i oslabic pozycje strategiczna Rosji na Krymie i na Morzu Czarnym. Rurociag Brody- Odessa, zamiast transportowac nafte Rosyjska, bedzie mogl pompowac nafte z pol naftowych Kazakstanu przez Polska do panstw zachodnich.
Na dluzsza mete wiadomo, ze Chiny beda w stanie opierac sie amerykanskiej hegemonii, dzieki szybkiemu rozwojowi gospodarki chinskiej, ktorej potrzeba coraz wiecej plynnego paliwa. Juz od lat Chiny musza importowac rope naftowa, kazdego roku coraz wiecej. Samowystraczalnosc Chin dawno sie skonczyla. Teraz import ropy naftowej Chin wynosi 60 procent rocznego zuzycia, co jest dziesiec razy wiecej niz w 1993 roku. W przeciagu pieciu lat, wedlug ekspertow chinskich, Chiny beda musial importowac 50 milionow ton ropy naftowej i 50 miliardow metrow kubicznych gazu rocznie.
Pismo "Spectator" opublikowalo 8 marca, 2005, artykul "Wielka gra o nafte" ("One for oil and oil for one") na temat rozgrywki swiatowej o nafte. Posumowano starania Chin o przyszle dostawy plynnego paliwa z Afryki , Zatoki Perskiej, Rosji i centralnej Azji. Rosja i Azja centralna prawdopodobnie beda w przyszlosci glownym zrodlem plynnego paliwa dla Chin. Dla tego Ukraina, polozona startegicznie nad morzem Czarnym, jest teraz pod naciskiem USA, ktore staraja sie zabezpieczyc sobie zrodla nafty w rejonie Morza Kaspijskiego, w rozgrywce przeciwko Chinom.
W rozgrywce USA o dominacje nad swiatem, wzgledna potega Rosji maleje, mimo poteznego arsenalu nuklearnego i najnowoczesniejszych, rakiet ale przy jednoczesnie malejacej ilosci Rosjan z powodu spadku przyrostu naturalnego, (oraz w rezultacie rabunku rosyjskiego majatku narodowego przez "oligarchow" - w wiekszosci Zydow). Tymczasem potega gospodarcza wojskowa Chin rosnie i wlasnie Chiny, na dluga mete, uwazane sa przez analitykow geopolityki, za glownego przeciwnika amerykanskiej hegemonii nad swiatem. Wielka gra o nafte jest teraz wykorzystywana przez noekonserwatystow-sjonistow, ktorzy rzada w Waszyngtonie, na korzysc "wielkiego" Izraela i jego hegemonii na Bliskim Wschodzie. Ukraina i Gruzja sa pionkami na szachownicy wielkiej gry o nafte.
|
|
9 marzec 2005
|
|
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|
|
Wracamy do klanów
lipiec 3, 2004
Andrzej Kumor
|
Procedures - sequel of 'Medallions'
wrzesień 12, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Transkontynentalny akwedukt
sierpień 3, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Absudalny Dramat Imperium Bush’a
kwiecień 13, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Puste kieszenie Polaków.
Jeszcze większa pustka w głowach ekonomistów
luty 18, 2003
zaprasza.net
|
Wezwanie do tępienia przestępczych struktur i mechanizmów działania Państwa Polskiego.
marzec 1, 2007
tłumacz
|
Milcząca pracownia od prezydenta
październik 8, 2004
|
"Mnożenie dobra"
grudzień 1, 2006
Artur Łoboda
|
Niemedialne tematy
marzec 5, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
|
Wieża Pamięci
lipiec 17, 2003
Andrzej Kumor
|
Aktualne światowe trendy migracji Żydów - według "tłumacza"
marzec 19, 2008
tłumacz
|
To nie jest dom wariatów - to rynsztok
styczeń 8, 2004
PAP
|
13 GRUDNIA 2008 ROK
grudzień 13, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
|
Dyplom dla idioty (3) - Przegląd licencji zawodowych wydawanych w Polsce
grudzień 24, 2008
tłumacz
|
Hektary na halę
styczeń 29, 2004
Dziennik Polski
|
"Antyreligijna retoryka"
maj 13, 2008
Artur Łoboda
|
Brońmy Korei Północnej!
lipiec 21, 2006
Workers Vanguard
|
Stowarzyszenie Primum Non Nocere - pytania do tych którzy chcą kandydować w wyborach prezydenckich
maj 20, 2005
Adam Sandauer
|
Pod prąd
październik 19, 2007
Artur Łoboda
|
Będziemy mogli postawić Kwaśniewskiego przed międzynarodowym trybunałem
wrzesień 16, 2004
|
więcej -> |
|