ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Montanari: Szczepionka to wielki przekręt 
Jeśli prawdziwa choroba nie daje odporności, absurdem jest mieć nadzieję, że szczepionka może to zrobić, co nie jest niczym innym, jak tylko chorobą w postaci atenuowanej. 
Astrid Stuckelberger, sygnalistka WHO - wywiad 'Planet Lockdown' 
 
David Icke w LondonReal TV 
Podczas bezpośredniej transmisji na YouTube (6 kwietnia 2020 r.) obejrzało 65 tysięcy osób. Zaraz potem został on usunięty ze wszystkich kanałów YouTubea, Vimeo i Facebooka. Wywiad - zwłaszcza od ok. 50 min. - polecamy polskim władzom, ekspertom, dziennikarzom, policji i wojsku oraz wszystkim tym, którzy czują, że w niedalekiej przyszłości mogą przyczynić się do zachowania godności i wolności przez człowieka.  
Kto zmasakrował ludność Buczy?  
Różni niezależni analitycy wskazywali na rażące dziury i niespójności w dominującej narracji. Wszystkie siły rosyjskie opuściły Bucza w środę 30 marca, zauważa Lauria, powołując się na zgodę wszystkich stron:
rosyjskich i ukraińskich urzędników oraz zachodnich obserwatorów mediów. 
Hiszpański rząd przyznał się do powietrznego spryskiwania całej ludności chemikaliami 
Podczas strategicznie zaplanowanego „stanu wyjątkowego” covid-19, Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) upoważniła hiszpański rząd do rozpylania z nieba śmiertelnych smug chemicznych . 16 kwietnia 2020 r. hiszpański rząd po cichu przyznał, że upoważnił wojsko do rozpylania biocydów na całą populację.  
Rosyjska ruletka, czyli epidemia testów 
Jak jeden mąż przyjęto błędny model matematyczny i zamknięto w domach miliony ludzi wpędzając ich w dodatkowe problemy zdrowotne i finansowe. Zrujnowano gospodarki, zlikwidowano całe branże, przekreślono cały dorobek na temat zdrowego stylu życia. 
Zakrzyczana prawda 
Mamy 2010 rok a zbrodniarze którzy doprowadzili do wielu wojen i kryzysu światowego w w dalszym ciągu - z tupetem - niczym Josef Goebbels kłamią w oczy w kwestii sytuacji gospodarczej świata i Stanów Zjednoczonych
 
Demonstracja w Pradze przeciwko terrorowi kowidowemu 
Prowokacja policyjna w celu wywołania ataku na pokojową demonstrację przeciwko maskom w Pradze 18.10.2020.
Na wzór komunistów pisowskie media demonstrantów tych nazywają "chuliganami".  
Czy wirus istnieje? Czy SARS-CoV-2 został wyizolowany?  
Wywiad z Christine Massey. Czy wirus istnieje? Odpowiedzi na te prośby potwierdzają, że nie ma zapisów o izolacji / oczyszczeniu SARS-CoV-2 „wykonanej przez kogokolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek”.  
Szczepionka przeciwko ospie prawdziwej wyzwoliła wirusa AIDS 


Epidemia AIDS mogła zostać wywołana przez masową kampanię szczepień, która zlikwidowała ospę prawdziwą. Światowa Organizacja Zdrowia, która kierowała trwającą 13 lat kampanią, bada nowe dowody naukowe sugerujące, że uodpornienie szczepionką Vaccinia przeciwko ospie prawdziwej obudziło niepodejrzewane, uśpione zakażenie ludzkim wirusem obrony immunologicznej (HIV). 
Znany brytyjski prezenter radiowy, który nazwał antyszczepionkowców "idiotami", trafił do szpitala 
Jego płuca były „pełne skrzepów krwi”. James Whale ujawnia, że ​​otrzymał transfuzję krwi, ale to nie zadziałało.
We wrześniu ubiegłego roku prezenter radiowy napisał, że nie może się doczekać kolejnego zastrzyku. „Wszyscy przeciwnicy szczepień, wszyscy idioci, wszyscy szaleńcy, którzy mnie trollują, wiecie, co możecie zrobić?  
PiStapo atakuje rodziny 
Przypomnijmy sobie sceny ze świata Orwella. To już się dzieje.  
Zełenski kupił sobie dwa jachty 
Ukraiński "Sługa narodu" i jego żona - kupują sobie bogactwa. Skąd mają pieniądze? 
Paszporty szczepionkowe to koń trojański (napisy PL) 
 
Izrael. Historia Palestyny w XX wieku. 
 
Dr Carrie Madej bada fiolki „szczypawek” i ujawnia przerażające wyniki 
Dr Carrie Madej przedstawia na Stew Peters Show co znalazła w fiolkach szczypawek Moderna i J&J 
Strzeżcie się Obamy 
Kto naprawdę stoi za Barakiem Obamą? 
Aresztować Netanjahu 
Protest w Warszawie po decyzji Rządu. 
Wojsko izraelskie zabija Żydów, by odpowiedzialnością obarczyć Hamas 
Na angielskojęzycznej, izraelskiej stronie ynetnews.com, pojawił się film nakręcony w podczerwieni przez jeden z izraelskich helikopterów typu Apache podczas ataku Hamasu na Izrael 7.10.2023 r. 
"Pytam w imieniu zdezorientowanych".  
"Pytam w imieniu zdezorientowanych". List prof. Rutkowskiego do ministra zdrowia 
więcej ->

 
 

Bezpośrednie dopłaty pacjentów za leczenie? -opinia Primum Non Nocere

Mijają się z prawdą twierdzenia Izb Lekarskich iż nasze wydatki na ochronę zdrowia, są nieproporcjonalne do wydatków innych państw UE.
Nie jest prawdą że płacimy tylko 4% PKB a inne społeczeństwa 6 czy 9 % . Nasze społeczeństwo wydaje 6,5 - 7,5 % PKB na ochronę zdrowia. O strukturze tych wydatków i ich porównaniu z innymi państwami, można było przeczytać w Służbie Zdrowia ( rok 2000 ). Tabelka poniżej przedstawia kto i ile płacił w 1999 roku. Proporcje i wielkości wydatków do dziś nie uległy zasadniczym zmianom. Pełen tekst artykułu Służby Zdrowia dostępny jest w internecie, na serwerze gazety:
http://www.sluzbazdrowia.com.pl/html/more2958b.html

Wydatki płatników na ochronę zdrowrowia % PKB

Kasy Chorych ( obecnie przejął NFZ ) 3,5
Ministerstwo Zdrowia 0,7
Dopłaty ludności do leków 1,2
Szacowane wydatki innych ministerstw 0,1 - 0,2
Wydatki samorządów 0,1 - 0,2
Inne dopłaty ludności ( poza szarą strefą ) 1,0 - 1,7
Razem 6,6- 7,5

( należy podkreślić że analiza artykułu nie obejmuje tzw. szarej strefy zwiększającej jeszcze bardziej wydatki społeczeństwa )

Obliczony wskaznik ( 6,6 - 7,5 % PKB ) dla Polski jest wyższy od analogicznych wydatków Grecji, a zbliżony do danych dla W. Brytanii, Szwecji, Hiszpanii i Włoch.
Porównywanie części wydatków Polaków ( te ok. 4% PKB to wydatki niegdyś Kas Chorych a obecnie Narodowego Funduszu Zdrowia ) z całością wydatków państw UE jest elementem kampanii dla wprowadzenia dodatkowych dopłat od pacjentów za leczenie...
Wyjaśnijmy:
-dopłaty ministerstwa zdrowia, innych ministerstw czy samorządu to w znacznej części środki na zakup sprzetu czy też na prace remontowe.
-Inne dopłaty ludności to wizyty i badania w spółdzielniach czy gabinetach prywatnych

Duże profity są zarezerwowane dla utytułowanych szefów. Nie trudno sprawdzić który z ordynatorów czy profesorów, dyżuruje na swoim oddziale by dorobić do pensji a kto nie musi bo ma inne znacznie większe zarobki.

Do prywatnych kieszeni trafiają zyski za wizyty w gabinetach tych którzy dysponują łóżkami szpitalnymi ( może by tak w gabinetach lekarskich wprowadzić kasy fiskalne?) , za wykonywane poza ubezpieczeniem badania diagnostyczne itd..Można podejrzewać że przy zlecaniu remontów, zakupu leków czy aparatury medycznej pobierane są prowizje. Oczywiście do tych zarobków nie są dopuszczeni młodzi lekarze, pielęgniarki czy położne.
Natomiast koszty leczenia i utrzymania Służby Zdrowia płaci całe społeczeństwo.

Dalsze zwiększanie wydatków społeczeństwa przez wprowadzanie dopłat do leczenia nie ma sensu bez uszczelnienia systemu który obecnie jest w stanie zmarnotrawić każde publiczne pieniądze.

Apelowanie "napełnijmy skarbiec bo jest pusty" bez wyjaśnienia co stało się z jego zawartością , bez wyciągnięcia z tego konsekwencji, bez uszczelnienia systemu stanowi wyłudzanie pieniędzy od społeczeństwa.

Zgoda na dopłaty wyskości 2 cz 5 zł otworzy drogę do tego by w przyszłości te kwoty mogły tak wzrosnąć iż wielu pozbawionych zostanie realnego dostępu do leczenia
Oszczędności należy szukać walcząc z niegospodarnością i korupcją: zakupami leków i sprzętu za prowizje, prywatnym leczeniem w państwowych szpitalach itd... Tego jednak nie uczyni lobby profesorsko ordynatorskie. W normalnym państwie, korupcją i niegospodarnością, która rozłożyła już cały system ochrony zdrowia, zająć się powinien NIK, ABW i ewentualnie prokuratorzy.
Tylko czy my żyjemy w normalnym państwie?


26 wrzesień 2003

dr Adam Sandauer 

  

Archiwum

Promocja Krakowa w Berlinie
kwiecień 3, 2004
www.krakow.pl
Wierność Ojczy?nie
czerwiec 17, 2005
przesłała Elżbieta
Stanisław Krajski o masonach Bronisław Wildstein masonem?
grudzień 4, 2006
prawy pl
Paryż i Paryża poza Londynem
sierpień 1, 2005
Mirnal
"Chcemy mordować Irakijczyków"
styczeń 30, 2003
zaprasza.net
Z perspektywy "synów Seta"
sierpień 7, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Madagaskar, Hiszpania, „Ost Juden” i Holokaust
październik 5, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Wyniki na wiare
grudzień 13, 2002
Andrzej Kumor
Wpływy Chin szerzą się na świecie
wrzesień 2, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Pozorny spokój
wrzesień 9, 2003
Jacek Zieliński
10 kroków dla konsultantów gminnych Ośrodków Informacji Europejskiej, czyli o czym powinieneś pamiętać.
marzec 20, 2003
Topienie jako tortura dozwolona przez rząd USA?
listopad 9, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Lech Kaczyński: możliwe, że w Iraku zostaniemy jeszcze dłużej
luty 7, 2006
PAP
"Zaufaj mediom", czyli :
Czy Jacek Cygan to cygan

grudzień 9, 2003
Artur Łoboda
Krucjata XXI wieku
grudzień 7, 2003
"Tango nied?wiedzia, smoka i słonia"
październik 31, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Umarł człowiek
Zbylut Grzywacz 1939-2004

lipiec 29, 2004
Artur Łoboda
Dziennikarze pod lupą
styczeń 14, 2006
Marek Olżyński
W. Pawlak będzie ministrem gospodarki
październik 30, 2007
USA traci na sile. Spadek Bogactwa USA
luty 7, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media