|
Bezrobocie na wsi wzrośnie
|
|
Bezrobocie na wsi wzrośnie w 2010 roku do 2,4 mln osób, z około 1,6 mln obecnie - ocenia prof. Franciszek Tomczak członek Komitetu Programu "Polska 2000 Plus"
Najważniejszymi problemami polskiej wsi jest bezrobocie i jej konsekwencje. Polska potrzebuje nie jednej wspólnej polityki rolnej, lecz różnych programów rozwoju obszarów wiejskich - powiedział Tomczak, podczas drugiego dnia konferencji w Pałacu Prezydenckim na temat strategii Polski po wejściu do Unii Europejskiej.
Według Instytutu Ekonomiki Rolnictwa oraz Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych, liczba bezrobotnych wśród ludności wiejskiej posiadających gospodarstwa rolne wynosi 750 tys. Natomiast wśród wiejskiej ludności nierolniczej około 840 tys.
Narastające bezrobocie na wsi będzie powodowało negatywne skutki gospodarcze jak zmniejszenie popytu na wszelkie dobra i usługi. Będzie to prowadziło do wtórnego ograniczenia rozwoju gospodarczego i dalszego wzrostu bezrobocia. Dlatego polska wieś w obliczu wejścia do Unii potrzebuje przemian - ocenił Tomczak.
Według innego uczestnika konferencji, Juliusza Kotyńskiego z Instytutu Koniunktur i Cen Handlu Zagranicznego, wejście do Unii Europejskiej daje Polsce szansę poprawy konkurencyjności gospodarki i zmniejszenia dystansu do krajów już dziś bardziej rozwiniętych.
Pomoc nie może być substytutem wewnętrznych wysiłków integracyjnych, może natomiast być tylko bod?cem i uzupełnieniem - powiedział.
|
|
26 czerwiec 2002
|
|
PAP
|
|
|
|

marzec 26, 2003
|
Opowieść Wigilijna 2004: KRÓL (Ukrainy) SIĘ RODZI, LUD (Ukrainy) TRUCHLEJE!
grudzień 25, 2004
Marek Głogoczowski
|
2009.03.17. Serwis wiadomości ze świata bez cenzury
marzec 17, 2009
tłumacz
|
"Niemiecko-polski spór jest bezprzedmiotowy"
czerwiec 26, 2002
PAP
|
Piechota chce bronić Cegielskiego
czerwiec 18, 2002
PAP
|
Upadek Dolara
listopad 18, 2004
Iwo Cyprian Pogonowski
|
sss
październik 25, 2004
|
Symptomy
czerwiec 9, 2003
Artur Łoboda
|
Wyposazenie wojska do Afganistanu
maj 25, 2007
Goska
|
BCP może wycofać się z BIG BG i PZU
sierpień 3, 2002
Ł. Świerżewski, B. Tomaszkiewicz Puls Biznesu
|
18 listopada w Warszawie, protest pielęgniarek;
poparcie i udział SPPNN
listopad 11, 2003
Adam Sandauer
|
MSZ będzie zabiegać o wsparcie Polonii dla integracji
grudzień 20, 2002
Adam Zieliński
|
Ludzki odruch względem przestępców.
kwiecień 28, 2007
Jan Lucjan Wyciślak
|
Korupcja przyczyną kryzysu
listopad 5, 2003
PAP
|
Deklaracja Suwerenności Narodu
maj 1, 2005
przesłała Elzbieta
|
Miliony dolarów na kontach b. prezydenta Peru
październik 3, 2004
|
Bez prawa powrotu
maj 2, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
|
Choinki - świąteczna kolorowanka
grudzień 24, 2003
zaprasza.net
|
WIERZE ZE "HEJNAL" NADAWAŁ
maj 5, 2005
RZYMIANKA
|
Loty ślizgowe samolotów
marzec 4, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
więcej -> |
|