|
| Rosja zrujnowała biznes złodziejom syryjskiej ropy |
|
| ... rosyjskie lotnictwo wielokrotnie (60 razy) i niezwykle intensywnie zbombardowało rakietami balistycznymi pozycje Daesh na pustyni syryjskiej..Wydaje się jednak, że sukcesem było zniszczenie na pełną skalę zaplecza i sprzętu handlarzy ropą na terenach okupowanych przez Turków, na północnych syryjskich przedmieściach Aleppo... |
|
| Wirusowe kłamstwa. Komu zależy na straszeniu nas przeziebieniem? |
|
| |
|
| Co musimy zrobić aby pokonać globalistów? |
|
| Brat Alexis Bugnolo z Rzymu. |
|
| Strona Krzysztofa Wyszkowskiego |
|
| Strona domowa Krzystofa Wyszkowskiego |
|
| Zabójcze leki - prof. Stanisław Wiąckowski - 15.03.2017 |
|
| Zapis wykładu prof. Stanisława Wiąckowskiego omawiającego m.in. leki i ich składniki, które wbrew powszechnym opiniom nie leczą, a wręcz przyczyniają się wzrostu zgonów. Wiedza ta jest ukrywana przez koncerny farmaceutyczne, a nazwy leków zmieniane i dalej są dopuszczanie i promowane w sprzedaży mimo wiedzy, iż ich działanie jest zabójcze. |
|
| Lockdown w Anglii |
|
Była kochanka Borisa Johnsona ujawnia - z kim Premier GB konsultował wprowadzenie stanu wyjątkowego pod pretekstem fikcyjnej pandemii
|
|
| Planet Lockdown |
|
| Planet Lockdown to film dokumentalny o sytuacji, w jakiej znalazł się świat. Twórcy filmu rozmawiali z niektórymi z najzdolniejszych i najodważniejszych umysłów na świecie, w tym z epidemiologami, naukowcami, lekarzami, prawnikami, aktywistami, mężem stanu... |
|
| Bezczelność syjonistycznych "nadludzi" |
|
Już nie kryją się ze swoją pogardą do reszty świata.
|
|
| Wojsko izraelskie zabija Żydów, by odpowiedzialnością obarczyć Hamas |
|
| Na angielskojęzycznej, izraelskiej stronie ynetnews.com, pojawił się film nakręcony w podczerwieni przez jeden z izraelskich helikopterów typu Apache podczas ataku Hamasu na Izrael 7.10.2023 r. |
|
| Ludobójstwo COVID- konferencja w Wiedniu 23 październik 2020 |
|
| 23 października 2020 zespół złożony z Claire Edwards (byłej redaktor pracującej dla ONZ, badaczki i mówczyni), Stevena Whybrow (dziennikarza śledczego, aktywisty, badacza Prawa Naturalnego i mówcy), Lucasa Alexandra (dziennikarza i prowadzącego telewizję internetową Age of Truth) oraz kilku innych osób, doręczył prezydentowi Austrii pismo, które następnie zostało odczytane i wyjaśnione bardziej szczegółowo na konferencji prasowej. |
|
| Jak tlenek grafenu reaguje w organizmie |
|
| Przez szczepionkę dostaje się do tkanek i "mnoży się", tworząc sieć przewodzącą w całym ciele, a następnie... |
|
| "Pytam w imieniu zdezorientowanych". |
|
| "Pytam w imieniu zdezorientowanych". List prof. Rutkowskiego do ministra zdrowia |
|
| Szczepienia pełne kłamstw |
|
To szczepionki, a nie wirusy, powodują choroby.
Wirusy pobudzają proces zdrowienia. Nie są naszymi wrogami, stoją po naszej stronie.
Wybuch epidemii świńskiej grypy z 2009 roku ma swoje korzenie w inżynierii genetycznej i jest wynikiem działania człowieka. |
|
| Żydzi tradycjonaliści przeciwko syjonistom |
|
| |
|
| 16 czerwca globaliści wywołali mRNA „biologiczne tsunami” na japońskim stadionie piłkarskim pełnym 40000 widzów – „Replikony” w celu rozprzestrzeniani |
|
Wiadomość wręcz nieprawdopodobna.
Ale zapamiętajmy ją.
|
|
| Powszechny nakaz maskowania nadal jest bezprawny |
|
| Pomimo nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nakaz zakrywania twarzy jest bezprawny. |
|
| Jerzy Jaśkowski Pasteryzacja ludzi |
|
| |
|
| CDC ostrzega własnych naukowców CDC, że ich odkrycie dotyczące masek „nie jest naukowo poprawne” |
|
| Wkrótce po wybuchu pandemii CDC zaczęło promować maski, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się Covid-19. Stało się tak pomimo opublikowania przez CDC badania politycznego z maja 2020 r. we własnym czasopiśmie „Emerging Infectious Diseases”, w którym nie stwierdzono „ istotnego wpływu ” masek na powstrzymywanie przenoszenia wirusów oddechowych. |
|
| 1984 |
|
| Podstawowa lektura dla młodych Polaków |
|
| Jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać zdrowie |
|
| Dr Zbigniew Martyka, kierownik oddziału zakaźnego w Dąbrowie Górniczej napisał dwa tygodnie temu wpis, w którym ocenił, że "jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać nasz stan zdrowia" pod pretekstem koronawirusa. Wówczas wprowadzano nowe restrykcje i podział na powiaty "żółte" oraz "czerwone". |
więcej -> |
|
Prymitywna rusofobia tygodnika WPROST inspiracją do nauki demokracji...od Rosji
|
|
Przejrzałem ostatnie wydanie papierowe tygodnika WPROST. Znaczna część związana z Rosją. Wszystkie te materiały przedstawiały Rosję w niekorzystnym świetle.
Utkwiły mi w pamięci 2 tematy.
1. Zachowanie żołnierzy Armii Czerwonej w czasie 2ej Wojny Światowej. Gwałciciele, rabusie, dziadostwo. "Mieli jeden karabin na 3 żołnierzy. Szkolili się na drewnianych atrapach. Jak pierwszy poległ, to następny przejmował broń. Dla niecywilizowanych prymitywnych osobników wojna była życiową okazją do zobaczenia ludzi żyjących w dobrobycie. Okrucieństwo Armii Czerwonej wynikało z zazdrości. Nawet jeśli został ranny, to warto było. Wracał przecież z zegarkiem i z wieloma doświadczeniami z kobietami do których normalnie nie śmiałby się zbliżyć " Itp., itd. AŻ WIERZYĆ SIĘ NIE CHCE ŻE 80 % STRAT NIEMIECKICH TO STRATY NA FRONCIE WSCHODNIM, ŻE NAJWIĘKSZA W HISTORII ŚWIATA KAMPANIA PANCERNA TO ŁUK KURSKI, ŻE TO NA FRONCIE WSCHODNIM NIEMCY STRACILI NAJWIĘCEJ SAMOLOTÓW... Natomiast wojsko polskie w pamięci niemieckich historyków wojennych zapisało się bałaganem w czasie kampanii wrześniowej (zniszczone samoloty na lotniskach, zatory furmanek uciekinierów)i zagrożeniem ...sanitarnym dla wojsk niemieckich (tyfus, wszawica itp.) AŻ WIERZYĆ SIĘ NIE CHCE ŻE NAJWIĘKSZA POLSKA PORAŻKA -POWSTANIE WARSZAWSKIE - TO NIEISTOTNY EPIZOD PORÓWNYWALNY POD WZGLĘDEM WOJSKOWYM Z PRZEKROCZENIEM LINII BUGU CZY ODRY...
2. Kwestia braku swobód demokratycznych w Rosji.
"Wprawdzie nie fałszują wyników wyborów, ale są one niesprawiedliwe bo partie opozycyjne nie mają takiego dostępu do publikatorów jak zwolennicy Putina i dlatego stoją na przegranej pozycji. Nacjonaliści pod przewodnictwem Żyrinowskiego też nie mogą liczyć na sukces bo Putin w dużej mierze realizuje ich program wyborczy. Komuniści zdyskredytowani, a do partii liberalnych takich jak JABŁOKO przeciętny Rosjanin jeszcze nie dorósł...ABY NIE DOPUŚCIĆ DO WEJŚCIA DO DUMY MAŁYCH PARTII ODSTˇPI SIĘ OD ZASADY JEDNOMANADATOWYCH OKRĘGÓW WYBORCZYCH I WPROWADZI WYSOKI PRÓG WYBORCZY..."
SFORMUŁOWANIA WE WPROST BYŁY NIEPRECYZYJNE, ALE ZROZUMIAŁEM ŻE PÓKI CO W ROSJI OBOWIˇZUJˇ JEDNOMANADATOWE OKRĘGI WYBORCZE! Polacy dopiero nieśmiało wysuwają takie postulaty... Zajrzałem do prasy rosyjskiej dostępnej w Internecie. Wewnętrzne sprawy Rosji mnie do tej pory nie interesowały. Politolog Dymitr Orieszkin odpowiada na liczne pytania czytelników www.lenta.ru
na stronie:
http://www.lenta.ru/conf/election/
Ostrzegam, że zarówno pytania jak i odpowiedzi są na wysokim poziomie. Ufam, że Tatarzy (Legnica , 1241), karczmarze żydowscy odbierający przez stulecia w naturze od córek chłopów długi ojców, czy wreszcie gwałciciele z Armii Czerwonej onówieni we WPROST pozostawili wystarczająco dużo genów uszlachetniających w społeczeństwie polskim, aby nie było kłopotów ze zrozumieniem...
......................
Dnia 2 grudnia 2007 roku odbędą się w Rosji wybory do Dumy 5 kadencji, natomiast w marcu 2008 wybory prezydenckie.
CZY DUMA 5 KADENCJI BĘDZIE ODGRYWAŁA WIEKSZˇ ROLĘ PRZY NASTĘTPNYM PREZYDENCIE NIŻ OBECNA PRZY OBECNYM?
Raczej tak. Obecny prezydent wydaje się dążyć do tego aby jego następca nie dysponował tak dużą władzą jak on. Należy się liczyć z powstaniem różnych grup lobbingowych i ośrodków wpływów, w tym również parlamentu (Dumy).
PARTIA JEDNOLITA ROSJA POSŁUGUJE SIĘ PLAKATAMI: JEDNOLITA ROSJA - PARTIA PUTINA. CZY TO ZGODNE Z KONSTYTUCJˇ?
Tak. Konstytucja Federacji Rosyjskiej nie ogranicza prezydenta. Może być członkiem partii, może być bezpartyjny.
CZY PARTIE PRAWICOWE MAJˇ SZANSE POWROTU DO DUMY?
Tylko SPS. Obecnie tworzenie przedwyborczych bloków, jak niegdyś SPS-JABŁOKO, jest zakazane. Jeśli nawet pokonają próg wyborczy, ich udział w Dumie będzie skromny, ale wystarczający aby wpływać na opinię publiczną.
PO REWOLUCJI POSŁÓW WYBIERANO Z RÓŻNYCH STANÓW. KUPCY CZY RZEMIEŚLNICY NAJLEPIEJ ZNAJˇ SWOJE PROBLEMY...
To decyzja ustawodawcy. Nie wydaje mi się potrzebny podział na stany, czy środowiska miejskie, chłopskie... Rzemieślnicy i po Rewolucji nie mieli swojego przedstawiciela.
CZY NIE UWAŻA PAN ŻE WIĘKSZOŚĆ POSŁUSZNA PREZYDENTOWI DOPROWADZI JESZCZE BARDZIEJ DO ZASTOJU DUMY JAK TO MIAŁO MIEJSCE ZA CZASÓW KPZR. BEZ WZGLĘDU NA OSOBISTE ZDANIE WSZYSCY BĘDˇ GŁOSOWAĆ ZA...
Na pewno nie "jeszcze bardziej"...Bez masowych czystek i represji powtórzenie tamtej sytuacji jest niemożliwe. Zbyt duża jawność i naoczność. Zbyt złożona gospodarka. Zbyt dużo konkurujących interesów. Pluralizm. A i zróżnicowanie społeczne i doświadczenia społeczeństwa większe...
CZY MOŻLIWY SYSTEM JEDNOPARTYJNY W DUMIE?
Nie, zabroniony Konstytucją.
CZY MOŻLIWE ODWOŁANIE PREZYDENTA LUB ZMIANA KOSTYTUCJI?
Tak, należy mieć ponad 66% w Dumie Państwowej i ponad 75% w Radzie Federacji.
CZY W PRZYPADKU UZYSKANIA PRZEZ JR WIĘKSZOSCI , POZOSTAŁE PARTIE NIE ZOSTANˇ SPROWADZONE DO ROLI FIGURANTÓW?
Zobaczymy. Wydaje się, że mogą zostać pobudzone do działania nie tyle różnicami ideologicznymi, ale sprzecznością dora?nych interesów, zwłaszcza w obliczu oczekiwanego ataku federałow na grupy lokalnych interesów.
PRZEPROWASZIŁEM PRYWATNY SONDAŻ WŚRÓD ZNAJOMYCH. NA 40 ANKIETOWANYCH TYLKO 2 WIEDZIAŁO O ISTNIENIU SPRAWIEDLIWEJ ROSJI. MIMO TO POWSZECHNA JEST W PUBLIKATORACH OPINIA ŻE WYGRA JR A WALCZYĆ BĘDZIE WŁAŚNIE ZE SR...
SR to nie rywal dla JR, raczej dla komunistów. Pański sondaż nie był reprezentatywny (zbyt mała grupa, podobny wiek, wykształcenie, miejsce zamieszkania). Poza tym nawet najlepsze sondaże nie są pewną prognozą. Przykładowo, jeśli według sondażu 60 % ankietowanych zamierza wziąć udział w wyborach, to doświadczony socjolog będzie oczekiwał frekwencji w granicach 54-56%. Niektórym chętnym cos tam przeszkodzi w ostatniej chwili...
WG MNIE PIERWSZE MIEJSCE ZAJMIE JR, DRUGIE KOMUNISCI, 3-CIE SR, A 4-TE LDPR. JABŁOKO I SPS NIE WEJDˇ...
Pańska prognoza jest podobna do sondażu WCIOM sprzed 3 miesięcy; i od przodu i od tyłu...
W KAZACHSTANIE PARTIA WŁADZY ZDOBYŁA 100% MIEJSC W PARLAMENCIE. CZY MOZLIWE POWTÓRZENIE TEJ SYTUACJI W ROSJI?
Nie. Konstytucja zabrania. Ale tendencja możliwa... Aby jej zapobiec, należy wziąć udział w głosowaniu co sprzyja rozproszeniu głosów. Tendencji tej należy przeciwdziałać nie po głosowaniu, a przed...
JAK PAN OCENIA POTENCJAŁ WYBORCZY TAKICH NOWICJUSZY JAK SPRAWIEDLIWA ROSJA CZY PATRIOCI ROSJI? A JAK TAKICH NIESKŁADNYCH PARLAMENTARNYCH POZOSTAŁOŚCI JAK AGRARNA PARTIA ROSJI?
Żeby zachować właściwą terminologię... Potencjał SR oceniam wysoko - 30-40%, natomiast zdolność wykorzystania go nisko; nie dostaną więcej niż 15-20%, co najwyżej...Patrioci mogą przekroczyć próg wyborczy 7% jeśli uda im się wykorzystać potencjał D. Rogozina i jego współtowarzyszy broni. Sama APR szans nie ma, ale starając się odebrać głosy Komunistom, mogą wejść do Dumy jako przedstawiciele wiejskiej frakcji JR.
W LUTYM, W ROSTOWIE, PROWADZˇC DEBATĘ W NASZEJ LOKALNEJ TELEWIZJI, ZWRÓCIŁ PAN UWAGĘ NA NIEKORZYSTNˇ ROLĘ ADMINISTRACJI LOKALNEJ NA DEMOKRATYCZNY PRZEBIEG WYBORÓW. CZYŻ TO NIE PROFANACJA? WYBORY STAJˇ SIĘ PODOBNE DO WYBORÓW DO RADY NAJWYŻSZEJ W ZSRR. WYBÓR DOKONANY ZOSTAJE WCZESNIEJ, ZA WYBORCÓW. CZY TO NIE PARODIA DEMOKRACJI? CZY W TRADYCJI ROSYJSKIEJ DEMOKRACJA TO NIE NONSENS?
Dzięki za pamięć. Od tamtego czasu rola czynnika administracyjnego wzrosła. W czasie lokalnych wyborów w Dagiestanie na 1801 okręgów w 177 zapisano 100% frekwencję wyborczą, a w 124 oddano 100% głosów za JR. No cóż, Dagiestan ma reputację republiki znanej z entuzjazmu wyborczego... Ale takiego entuzjazmu wyborczego na pewno wcześniej nie było w guberniach moskiewskiej i tiumeńskiej. A w wiosennych wyborach lokalnych zarówno frekwencja jak i monolityczność głosowania w niektórych okręgach także dochodziły tam do 100%... Entuzjazm, miłość do ludzi władzy, poczucie zadowolenia z władzy może narastać w ciągu kilku godzin. Ale obecnie, w odróżnieniu od ZSRR, jest inaczej. Są ograniczenia. Przy obecnym poziomie kultury politycznej, tj akceptowalnym poziomie nacisków administracyjnych, z przyczyn czysto technicznych nie może się zebrać więcej niż 55-60% partii władzy. Oprócz słonecznego Dagiestanu, Czeczenii, Ignuszetii, są w Rosji terytoria bardziej zurbanizowane i w konsekwencji bardziej zróżnicowane pod względem sympatii politycznych. Stanowią większość. Jeśli obywatele nie będą tam narzekać, że wszystko zostało zdecydowane wcześniej, a przyjdą i zagłosują po swojemu, to inni obywatele, zasiadający w terytorialnych i regionalnych komisjach wyborczych, postarają się honorowo ich głos uwzględnić. Proszę mi wierzyć, że też mają swoje poczucie godności i głowę na karku... A jeśli nie przyjdziecie głosować, to do kogo mieć pretensje? Nawet nie daliście szansy uwzględnienia waszego doradztwa, z góry oskarżając innych o oszustwo.
Obecnie brakuje nam wzajemnego szacunku i solidarności poziomej. Tę ostatnią za czasów ZSRR zastępowano solidarnością pionową i skupieniem dla poparcia interesów zwierzchników. Rzeczywiście, bez odniesień poziomych demokracja jest niemożliwa. Dlatego nie zostawiajcie członków komisji wyborczych sam na sam z wertykalą (przedstawicielami władzy centralnej). Pomóżcie im wsparciem/naciskiem z boku. Oni są takimi samymi lud?mi jak wy i działają w świecie wielobiegunowym. A każda władza chce działać w systemie jednowymiarowym - z góry na dół. To dla władzy naturalne. Nie rozumiem jak z tego powodu można wymawiać się od legalnej obrony wspólnych interesów poziomych. Unikając uczestnictwa w procesie wyborczym ludzie coś tracą. Nie chcą uchodzić za naiwnych głupków w cudzych (swoich?) oczach. Czy taka zależność od cudzego zdania nie jest oznaką egoizmu społecznego tj. wyobcowania ze wspólnoty i zakładania z góry, że istnieje wódz/pan? Ech, demokraci...
PREZYDENTA WYBIERAĆ MOŻNA TYLKO NA 2 KADENCJE, A DO DUMY BEZ OGRANICZEŃ. CZY NIE NALEŻY WPROWADZIĆ TAKICH OGRANICZEŃ JEŚLI PARLAMENTARZYŚCI SAMI NIE BĘDˇ CHCIELI ODEJŚĆ? Rzadko kto rwie się sam aby odejść z prestiżowego i wygodnego stanowiska... Tych "wiecznych" wcale nie tak dużo. To profesjonaliści, często bardzo skuteczni i elokwentni. Nie uważam, aby ograniczać im możliwość dalszego pożytecznego działania dla dobra społeczeństwa. Natomiast prezydent skupia zbyt dużo władzy, aby w naszych warunkach mógł rządzić dłużej niż przez 8 lat...
------------
Nie chce mi się dalej tłumaczyć. Materiał bardzo obszerny. Przetłumaczyłem kolejno, nie wybierając, pierwsze 25%. Dalej równie ciekawe i informacyjne.
Powtarzam link:
http://www.lenta.ru/conf/election/
|
|
16 wrzesień 2007
|
|
tłumacz
|
|
|
|
Budowanie moralności w przyszłym Państwie Polskim
czerwiec 19, 2004
|
Kilka uwag o podatku liniowym
luty 2, 2007
Dariusz Kosiur
|
To co najważniejsze
grudzień 23, 2005
Artur Łoboda
|
"Tolerancja" niczym "judzenie"
marzec 1, 2005
PAP
|
Mniej ważne wybory.
listopad 6, 2006
przesłał b.p.
|
W strefie Gazy straszne obrazy. Utwór na palestyńską rodzinę, Norwega lekarza i "Miśka" pielęgniarza
styczeń 21, 2009
orwell.blog.pl
|
Albanizacja Polski
maj 4, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
|
Gotowa salwa odwetowa Iranu, 11,000 rakiet
październik 23, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Przepraszacze
czerwiec 11, 2005
przesłała Elzbieta
|
Dyskryminacja kobiet?
styczeń 18, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Wcale nie pada deszcz
grudzień 17, 2005
Artur Łoboda
|
paranoja
wrzesień 30, 2005
|
Sztuka oporu
listopad 27, 2003
Ewa Polak-Pałkiewicz
|
Wojskowa dyktatura
wrzesień 4, 2003
Stanisław Tyminski
|
"Złoty coraz silniej związany z euro"
styczeń 14, 2003
Artur Łoboda/PAP
|
Chiny i kwestia rozwoju rządu reprezentatywnego
czerwiec 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Wspólny błąd byłych szefów dyplomacji
lipiec 10, 2006
Mariusz Affek
|
Oliwa wypływa
listopad 26, 2007
Bogusław
|
Niepewne Zalozenia Strategii Bush’a w Iraku
grudzień 10, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Prymas Glemp: wyłączmy telewizor i zacznijmy rozmawiać
kwiecień 11, 2004
|
więcej -> |
|