|
| Działania Izraela w Strefie Gazy to ludobójstwo Palestyńczyków |
|
| Termin „ludobójstwo” powinien nas zatrzymać. Bo takich słów nie rzuca się na wiatr. My nie rzucamy ich na wiatr. Mamy wynikającą z badań pewność, że działania sił izraelskich w Strefie Gazy to najpoważniejsza ze zbrodni, jaką można popełnić na ludzkości. |
|
| Żadna ze 137. instytucji naukowych badających kowida - nie wyizolowała, w czystej postaci SARS-COV-2. NIGDY! |
|
| |
|
| Deklaracja Wielkiej Barrington |
|
| Po atakach, oto wypowiedź profesora Sucharita Bhakdi. |
|
| To tylko... / It's just... |
|
| Jak Nas wganiają w kajdany |
|
| Powstało Polskie Stowarzyszenie niezależnych lekarzy i naukowców |
|
|
|
| Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki |
|
| Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki. Utwór z płyty "Patriotyzm" |
|
| Polscy "nacjonaliści" o żydach |
|
| Po prostu zobaczcie |
|
| Nową pandemię zaplanowano na 2025 rok |
|
| |
|
| Co musimy zrobić aby pokonać globalistów? |
|
| Brat Alexis Bugnolo z Rzymu. |
|
| Dowody zaplanowanej akcji szczepień przeciwko nieistniejącemu kowidowi |
|
| Sasha przedstawia dowody na to, że cały proces opracowania, produkcji i zatwierdzenia zastrzyków na Covid był jednym wielkim teatrzykiem dla mas. Cała operacja, począwszy od rzekomych "badań klinicznych", a skończywszy na samej nazwie i klasyfikacji prawnej tych zastrzyków, jest jednym wielkim oszustwem, dokonanym przez rządy i agencje regulacyjne na całym świecie w ścisłej współpracy z kartelem farmaceutycznym. |
|
| "Służę ludziom, nie instytucjom" |
|
Główny komisarz policji w Dortmund w przemówieniu do narodu niemieckiego…
I do POLICJI !!
|
|
| Mój dom, mój świat ... |
|
BOŻENA MAKOWIECKA - MÓJ DOM, MÓJ ŚWIAT...
Tytułowa piosenka z płyty "Mój dom, mój świat" powstała tuż po obaleniu rządu Olszewskiego.
O ile refren podobał się wszystkim, o tyle zwrotki - niekoniecznie... Stąd opóźniona o prawie 20 lat premiera teledysku ... |
|
| Rezonans magnetyczny niebezpieczny dla zaszczepionych |
|
Niektórzy ludzie silnie ucierpieli z powodu wytwarzanego przez niego elektromagnetyzmu.
Najcięższe przypadki skończyły się śmiercią osób poddanych tejże diagnostyce. |
|
| Tu jest Polska, a nie Polin! Protest pod Sejmem! |
|
Protest przeciwko świecy chanukowej pod Sejmem w Warszawie.
|
|
| PAKT WOJSKOWY POLSKA - IZRAEL. |
|
| Ewa Jasiewicz,Yonatan Shapira na spotkaniu w Krakowie 22 czerwca 2010 |
|
| Dr Carrie Madej bada fiolki „szczypawek” i ujawnia przerażające wyniki |
|
| Dr Carrie Madej przedstawia na Stew Peters Show co znalazła w fiolkach szczypawek Moderna i J&J |
|
| Pandemia covid nigdy nie istniała |
|
| Ogłoszony w 2020 roku apel 33 lekarzy z całego świata należących do sojuszu World Doctors Alliance, w którym ostrzegają przed ryzykiem związanym z nowymi eksperymentalnymi szczepionkami na Covid-19, wyjaśniają na jakiej zasadzie one działają i co dokładnie czyni je tak niebezpiecznymi. |
|
| Kowidowa żydokomuna szykuje sądy kiblowe |
|
| Reżim kowidowy Morawieckiego zamierza wprowadzić "komisarzy politycznych" dla ścigania wolnego słowa. |
|
| Obecna powódź w Hiszpanii to skutek działań lewaków z Unii Europejskiej |
|
W 1957 roku w dorzeczu rzeki Turia przepływającej przez miasto Walencja w Hiszpanii i która spowodowała co najmniej 81 ofiar śmiertelnych.
Ówczesne władze Hiszpanii zbudowały system zapór, które miały chronić miasta hiszpańskie.
Za pieniądze z UE lewacy wyburzyli wiele z tych obiektów, bo były "nieekologiczne".
|
|
| Szczepionkowy stan wojenny w Nowym Jorku |
|
| Nowy Jork inicjuje wprowadzenie medycznego stanu wojennego z użyciem oddziałów wojska, aby przejąć szpitale, z których niezaszczepieni pracownicy służby zdrowia są masowo zwalniani |
więcej -> |
|
Czy wydatki na wojnę w Iraku odraczają kryzys gospodarczy w USA?
|
|

Zbrojenia zawsze były ważną siłą napędową gospodarki USA. Tak na przykład w 1937 roku, prezydent Delano Roosevelt uważał, że tylko wojna może wyciągnąć USA z zapaści ekonomicznej. Jak Hitler rozpętał wojnę w 1939 roku, to z czasem pisma takie jak Times, martwiły się, czy wojna będzie dosyć długo trwała, żeby postawić gospodarkę USA na nogi. Wielu Amerykanów wierzy, że Roosevelt stosował rozmaite ograniczenia gospodarcze i prowokacje przeciwko Japonii, żeby otworzyć front również na Pacyfiku.
Następnie Zimna Wojna była bardzo dochodowa dla przemysłu zbrojeniowego i jak doszło do jej końca „wojna przeciwko terrorowi,” zastąpiła Zimną Wojnę i stała się podporą gospodarczą USA, a jednocześnie była powodem solidarności Amerykanów z Izarelem i ?ródłem zadowolenia ekstremistów, takich jak neokonserwatyści-sjoniści.
Równolegle do „wojny z terrorem,” podporą gospodarki był bardzo manipulowany rynek nieruchomościami w USA, co spowodowało tak zwany „real estate bubble.” Ten nieproporcjonalny wyż wartości nieruchomości stał się zagrożeniem systemu banków, które dawały po kilka pożyczek hipotecznych na domy, rosnące szybko w cenie.
Niestety te dodatkowe pożyczki, spowodowane przesadną ceną wartości domów, okazały się pułapką. Nastąpiło przesilenie i ceny domów nie tylko spadły, ale równocześnie spadł popyt na nieruchomości w USA. Obecnie drugorzędne pożyczki hipoteczne stały się powodem upadłości wielu dłużników, co z koleji spowodowało zaburzenia nawet w tranzakcja między-bankowych.
Równlegle, wartość akcji na giełdzie nowojorskiej poważnie spadła, przy jednoczesnym strachu przed skutkami grożącego ataku neokonserwatywnego rządu Bush’a na Iran i możliwość spowodowania kryzysu paliwa na świecie, z chwilą zablokowania dostaw z Zatoki Perskiej.
W takiej sytuacji okupacja i pacyfikacja Iraku, która kosztuje 10 miliardów dolarów miesięcznie i jest ważnym ?ródłem gotówki w gospodarce amerykańskiej i staje się ważnym czynnikiem opó?niającym nadchodzący kryzys gospodarczy w USA. Ten stan rzeczy powoduje, że rząd Bush’a nie tylko utrzymuje na wysokim poziomie dochody przemysłu zbrojeniowego i firm cywilnych wynajętych do pomocy wojsku w okupacji Iraku. Jednocześnie właśnie wydatki gotówki na wojsko i na koszty okupacji oraz pacyfikacji Iraku mają duże znaczenie w odraczaniu nadchodzącego kruzysu gospodarczego w USA, który być może nastąpi dopiero po kadencji Bush’a.
Pojawiają się artykuły na temat paraliżu w niektórych tranzakcjach bankowych, jak i rady, żeby inwestorzy sprzedawali akcje giełgowe i kupowali złoto. Wartość dolara spada na rynku międzynarodowy, grubo poniżej wartości euro i waluty japońskiej. Cena złota podskoczyła do 700 dolarów za uncję, co stanowi rekord od maja 2006.
Tymczasem międzybankowe pożyczki na bardzo krótkie terminy, potrzebne bankom do zachowywania wystarczającego poziomu gotówki, natrafiają na trudności z powodu wzajemnego braku zaufania między bankami. Obecnie nie wiadomo, jakie straty ponosi którykolwiek bank z powodu niewypłacalności dodatkowych i drugorzędnych pożyczek, udzielanych z wobec nagłego wzrostu wartości nieruchomości.
Konsumenci amerykańscy wykorzystywali okazję drugorzędnych pożyczek na długi hipoteczne w rozmaitych celach, takich jak kupno nowych samochdów, lub spłacanie długów zaciągniątych na karty kredytowe. Obecnie wielu z nich nie ma pieniędzy żeby spłacać drugorzędne długi hipoteczne i z tego powodu powstał kryzys tak zwanych „subprime loans” czyli własnie pożyczek drugorzędnych, zaciągniętych na wcześniej obciążone podstawowymi długami hipotecznymi domy.
Kryzys zaległości w spłatach indywidualnych dłużników, powoduje trudności i brak zaufania w tranzakcjach międzybankowych. Wówczas banki muszą pożyczać od banku centralnego, co szkodzi ich reputacji, ponieważ te trudności są dowodem braku zaufania innych banków, w sprawach wypłacalności i stabilności banków starających się o krótko terminowe pożyczki.
Teraz ironią losu jest fakt, że atak na Irak pod neo-kolonalnym hasłem „wolność Iraku” („Iraqi freedom”) był dokonany na kredyt, przy jednoczesnych obietnicach neokonserwatystów, że koszty tego ataku będą w krótkim czasie pokryte z rabunku paliwa zdobytego w Iraku. Ponieważ tak się nie stało, więc koszty wojny dla dobra Izraela i przemysłu zbrojeniowego, mają być zapłacone przez następne pokolenia Amerykanów.
Tymczasem właśnie wydatki na wojnę stały się główną siłą napędową gospodaki USA stojącej u progu kryzysu. W tym stanie rzeczy neokonserwatywnemu rządowi Bush’a łatwiej jest dalej zadłużać skarb USA w długi, raczej niż zmniejszać koszty działań wojennych i przyznać się oficjalnie do klęski w Iraku, a jednocześnie ponosić odpowiedzialność wobec wyborców i wobec historji, za niepowodzenia i kryzys w czasie kadencji Bush’a. Łatwiej jest przciągać okupację i pacyfikację Iraku oraz zwalić odpowiedzialność za kryzys gospodarczy i klęskę w Iraku na Demokratów, którzy prawdopodobnie wygrają następne wybory w USA.
www.pogonowski.com |
|
11 wrzesień 2007
|
|
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|
|
Tym razem nie było pieniędzy aby wyrzucić je w błoto
wrzesień 3, 2003
Dziennik Polski
|
Rze? polskich rze?ników
czerwiec 29, 2003
przesłała Elżbieta
|
Przedświąteczne Pranie Mózgów w USA
grudzień 6, 2004
|
Kuczma - baranie - trzeba było przygotować żonę na fotel prezydenta
grudzień 27, 2003
PAP
|
PiS wybrał kandydata na prezydenta Krakowa
wrzesień 17, 2006
|
Nas nie wygonią
kwiecień 9, 2003
słowa Marek Błaszczyk
|
Czy Państwo odpowiada za swych niepoczytalnych obywateli?
listopad 25, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Śmierdzący Radzio czyli Krucjata za Papieża
wrzesień 22, 2006
Dorota
|
Plemiona z południa Iraku dołączają do zbrojnego oporu
styczeń 29, 2007
Dahr Jamail
|
"Alternatywna" droga krzyżowa
sierpień 4, 2002
alt
|
List otwarty do p. A. Słonimskiego
luty 13, 2004
Adam Doboszyński
|
"Ty żydzie"
luty 15, 2005
Artur Łoboda
|
Korzysci z inwestycji zagranicznych i stymulacji rozwojowych.
Koszty aneksji do UE (7)
marzec 31, 2003
Włodzimierz Bojarski
|
Tanie państwo obu parzystych Rzeczypospolitych
marzec 25, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Pokonać bestię i zająć jej miejsce
sierpień 7, 2004
PAP
|
Koniec z jarmarkami na krakowskim Rynku
wrzesień 5, 2007
|
Orkiestra gra do końca. Przemeblowanie w rządzie
styczeń 6, 2003
PAP
|
Podszewka demokratycznej kapoty
grudzień 19, 2006
luzak
|
Izrael Szamir "PaRDeS – studium Kabały" Rozdział 8
kwiecień 5, 2006
Israel Adam Shamir
|
2009.02.18. Serwis wiadomości ze świata bez cenzury
luty 18, 2009
tłumacz
|
więcej -> |
|