ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Szczepionkowy stan wojenny w Nowym Jorku 
Nowy Jork inicjuje wprowadzenie medycznego stanu wojennego z użyciem oddziałów wojska, aby przejąć szpitale, z których niezaszczepieni pracownicy służby zdrowia są masowo zwalniani 
Jak ludzie "umierają" w "szpitalach kowidowych" 
Tak wygląda koronawirus Covid 19 w szpitalach zachodniej Polski 
"Norymberga 2" w Sejmie RP 
 
Kalisz w obronie Olszanskiego i Osadowskiego 
 
1984 
Podstawowa lektura dla młodych Polaków 
Kto mordował w Katyniu 
Izraelska gazeta „Maariv” z 21 lipca 1971 r. wyjawia końcowy sekret katyńskiej masakry. 
Kolędowanie w Alternatywie dla Niemiec 
 
Strona Krzysztofa Wyszkowskiego 
Strona domowa Krzystofa Wyszkowskiego 
Powszechny nakaz maskowania nadal jest bezprawny 
Pomimo nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nakaz zakrywania twarzy jest bezprawny. 
Pandemia covid nigdy nie istniała 
Ogłoszony w 2020 roku apel 33 lekarzy z całego świata należących do sojuszu World Doctors Alliance, w którym ostrzegają przed ryzykiem związanym z nowymi eksperymentalnymi szczepionkami na Covid-19, wyjaśniają na jakiej zasadzie one działają i co dokładnie czyni je tak niebezpiecznymi.  
Astrid Stuckelberger, sygnalistka WHO - wywiad 'Planet Lockdown' 
 
TAK SIĘ BAWIĄ UKRAIŃCY - KORUPCJA źródłem BOGACTWA? 
Bardzo drogie auta, prywatne odrzutowce, jachty, helikoptery i nieruchomości w luksusowych europejskich destynacjach, przemyt w walizkach kilkunastu lub kilkudziesięciu milionów dolarów i ponad miliona euro tak bawią się ukraińskie elity.  
Monika Jaruzelska zaprasza Grzegorz Braun! cz.1 
 
Aresztować Netanjahu 
Protest w Warszawie po decyzji Rządu. 
Konferencja prasowa w sprawie listu EMA 21.11.2023r 
"Omijając i ignorując kilka przepisów, Komisja Europejska świadomie wprowadziła na rynek potencjalnie śmiertelne zastrzyki. Potwierdziło się, że skutki uboczne zależą od partii szczepionki, podobnie zanieczyszczenie DNA". Konferencja prasowa UE/FvD 21 listopada 2023 r. 
Meredith Miller - Trauma w relacjach ludzi z rządem. Psychologiczne aspekty operacji „Covid-19”  
Jak robi się z ludzi idiotów czy zmanipulowane marionetki i jak ludzie robią to sobie sami !
 
Niepożądane Odczyny Poszczepienne po szczepionkach przeciw COVID-19 w Polsce 
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego podaje jedynie zarejestrowane ubytki zdrowia po szczepieniach. Ale tylko do 4 tygodni po szczepieniu.


 
Cała prawda o World Trade Center 
Filmik dokumentalny przedstawiający wydarzenia z 11 września 2001 roku. 
Kto zmasakrował ludność Buczy?  
Różni niezależni analitycy wskazywali na rażące dziury i niespójności w dominującej narracji. Wszystkie siły rosyjskie opuściły Bucza w środę 30 marca, zauważa Lauria, powołując się na zgodę wszystkich stron:
rosyjskich i ukraińskich urzędników oraz zachodnich obserwatorów mediów. 
Zakrzyczana prawda 
Mamy 2010 rok a zbrodniarze którzy doprowadzili do wielu wojen i kryzysu światowego w w dalszym ciągu - z tupetem - niczym Josef Goebbels kłamią w oczy w kwestii sytuacji gospodarczej świata i Stanów Zjednoczonych
 
więcej ->

 
 

Reklamy leków - jak proszek do prania

Mało kto lubi agresywne reklamy. Leki pod tym względem pobiły proszki do prania czy piwo. Gdy włączyć telewizor zawsze na którymś z kanałów, słyszymy, że xxxxxxx jest dobry na ból głowi i brzucha, na ból kości i zatok, że dobry jest na dzień i na noc. Że kupując dziś trzy opakowania, czwarte dostaniemy za darmo…

Prawo zezwala na reklamę leków sprzedawanych bez recept. Marketing generuje sprzedaż. Ludzie leczą się w sklepach w kioskach, na stacjach benzynowych. Zachęceni reklamami, połykają tabletki. Jak nie pomoże jedna to bierze się dwie, a potem dalej, następną. Często wierząc mediom, sądzą, że leczą się właściwie.

Reklamy leków sprzedawanych na recepty, mogą być kierowane tylko do specjalistów. Przy okazji wprowadzania zakazu publicznej reklamy leków na recepty, ograniczono dostęp do informacji medycznej. Np. na polskich serwerach internetowych, do tych informacji dostęp uzyskać może tylko profesjonalista po zalogowaniu. W USA wiedza ta jest dla wszystkich.

W odległej przeszłości, wiedza medyczna była tajemną wiedzą szamana. Jeszcze dwieście lat temu była chronioną tajemnicą rzemiosła. Kilkadziesiąt lat temu, gdy byłem dzieckiem, lekarz decydował czy informować pacjenta o stanie jego zdrowia. Argumentowano to troską o spokój chorego. Dopiero ostatnio tajemnica lekarska stała się prawem pacjenta do prywatności. Tylko on i osoby przez niego upoważnione, powinny być informowane o stanie jego zdrowia.

Tak, na przestrzeni dziejów, ewoluowały zasady informowania chorego. Dziś człowiek ma prawo wiedzieć wszystko o sobie, zaś tajemnica lekarska zyskała znaczenie zakazu informowania innych.
Inaczej jest z dostępem do wiedzy medycznej. Obowiązuje podział na specjalistów i resztę. Każdy możne oczywiście kupić jakiś podręcznik w księgarni, lecz dostęp do najnowszej wiedzy jest zastrzeżony w internecie, dla profesjonalistów.

Nie lubię reklam i nie sądzę by leki należało reklamować, aż tak agresywnie jak ma to miejsce. W Polsce i w innych państwach UE obowiązuje jednak najgorsze z możliwych rozwiązań. Reklamowane są leki dopuszczone do sprzedaży bez recept. Marketing skłania do samoleczenia tymi lekami. Ograniczono prawo dostępu społeczeństwa do wiedzy medycznej. U wielu, pod presją selekcjonowanych reklam, tworzy się złudzenie, że podejmują właściwe decyzje lecznicze.

Można oczywiście dyskutować czy leki w ogóle powinny być reklamowane. Ja myślę że mogą, ale na tych samych zasadach, co inne produkty. Jeśli już dopuszcza się reklamę, to powinna być ona odpowiedzialna i nie szkodliwa. Agresywne promowanie tylko leków bez recept prowadzi do zażywania ich długo i w dużej dawce co może być niebezpiecznym. Dochodzą do tego: niewiedza o istnieniu innych, skuteczniejszych leków; jak też ryzyko przeoczenia pierwszych objawów poważnej choroby.
Jestem przekonany, iż można i należy zastanawiać się nad zasadnością i kryteriami reklamowania leków, ale bez zastanawiania trzeba likwidować wszelkie bariery w prawie dostępu społeczeństwa do pełnej wiedzy medycznej.
15 październik 2006

Adam Sandauer 

  

Archiwum

MS: Jest porozumienie UniCredit - MSP
kwiecień 6, 2006
Zakaz molestowania rowerów
styczeń 13, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Podróż po starym lądzie (3)
maj 3, 2008
Artur Łoboda
"ONI"
luty 1, 2003
Jerzy Przystawa
Wiara
maj 7, 2004
Kto tu Podlec.Z sun timesa tłumacz.lużnie..
styczeń 29, 2008
2MUCH
Czy Polska Staje Się Państwem Buforowym?
luty 28, 2008
J.Ł
Laskowik
sierpień 29, 2003
Nasz Dziennik
"Patriotyzm jutra"
marzec 24, 2006
www.krakow.pl
Review of I Saw Poland Betrayed, by Arthur Bliss Lane (1948).
lipiec 13, 2006
przysłał prof. I.C. Pogonowski
Czy Polska potrzebuje wielkiej armii?
kwiecień 4, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Kolejna bitwa o Polskę przegrana
listopad 28, 2006
Artur Łoboda
Świnki morskie w amerykańskich mundurach?
wrzesień 6, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Aksjomaty Polskości - kultura
marzec 12, 2007
Artur Łoboda
Gówno wciska gówno
wrzesień 27, 2004
Czy Traktat UE jest zdradą Polski?
kwiecień 23, 2003
Sharim
To my napluliśmy na groby naszych bohaterów
maj 1, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Czytajcie dzisiejsza G.W. i Rzepe!
marzec 24, 2006
Marek Głogoczowski
Ogień i woda
styczeń 5, 2007
Jarosław Tomasiewicz
Tomasz Gross – czy to profesor od żydowskiej historii, czy być może histerii Żydów uwłaczających Polakom?
styczeń 18, 2008
aferyprawa
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media