|
| Maseczki opadły – porażka programu „Polskie Szwalnie” |
|
| Mimo że Agencja poniosła znaczne koszty w związku z realizacją projektu „Stalowa Wola”, produkcja maseczek nie została uruchomiona i zakończyła się na etapie testowym. |
|
| Jak ludzie "umierają" w "szpitalach kowidowych" |
|
| Tak wygląda koronawirus Covid 19 w szpitalach zachodniej Polski |
|
| Jaki rodzaj zagrożenia przygotowują? |
|
| Pociąg był gotowy już wiosną ubiegłego roku i czekał na stacji w Mediolanie. Teraz jest już oficjalnie w drodze. Co więcej, władze Włoch zapowiadają trzytygodniowy lockdown przeznaczony na masowe szczepienia. |
|
| Za Javierem Milei stoi Chabad Lubavitch - chasydzka struktura przestępcza |
|
| Nowy premier Argentyny Javiere Milei uważany jest przez niektórych za drugiego Trumpa |
|
| Zełenski kupił sobie dwa jachty |
|
| Ukraiński "Sługa narodu" i jego żona - kupują sobie bogactwa. Skąd mają pieniądze? |
|
| Grzegorz Braun odpowiada na Państwa pytania |
|
Monika Jaruzelska zaprasza
|
|
| Ceremonia otwarcia tunelu drogowego św. Gotarda |
|
| Zapowiedź tego - co mamy dzisiaj |
|
| Wirusowe kłamstwa. Komu zależy na straszeniu nas przeziebieniem? |
|
| |
|
| Rosyjska ruletka, czyli epidemia testów |
|
| Jak jeden mąż przyjęto błędny model matematyczny i zamknięto w domach miliony ludzi wpędzając ich w dodatkowe problemy zdrowotne i finansowe. Zrujnowano gospodarki, zlikwidowano całe branże, przekreślono cały dorobek na temat zdrowego stylu życia. |
|
| Henry Kissinger & Bill Gates wzywają do masowych szczepień i Globalnego Rządu |
|
Według mediów, rządu i Organizacji Narodów Zjednoczonych znajdujemy się w środku najgorszej światowej pandemii zdrowia w naszym życiu. Jesteśmy świadkami bezprecedensowej globalnej blokady w odpowiedzi na epidemię koronawirusa znaną jako COVID19.
Globalną populację żyjącą w krajach zachodnich od ponad pokolenia uczono żyć w ciągłym strachu od 11 września. Zachęcano nas do poświęcania naszej wolności dla fałszywego poczucia bezpieczeństwa, z każdym dniem coraz bardziej uzależniając się od państwa w zakresie ochrony, a teraz wielu z nas liczy na to, że państwo płaci nasze rachunki.
Pomimo tego, że rządowy budżet i deficyt stale rosną wykładniczo każdego dnia ... Niektórzy zaczynają dostrzegać, że w oficjalnej historii może być coś więcej niż to, w co wierzymy. Nieliczni mogli to przewidzieć i czekają na kolejną fazę, która może być kolejnym krokiem w kierunku globalnego zarządzania. To właśnie mężczyźni i kobiety, dokładnie te same osoby i agencje rządowe, a także globalne instytucje, które odniosą największe korzyści, są tymi, którzy wzywają do walki ... |
|
| Jak to jest z kowidem na Florydzie? |
|
| |
|
| Szkodliwe skutki szczepień dały się we znaki pacjentom. Powikłania występują po pewnym czasie |
|
| |
|
| Cicha Broń do Cichych Wojen |
|
| |
|
| Papież błogosławi strażników de Rotschild |
|
| To nie jest pomysł Dana Browna na nową powieść, ale wydarzenie, które umknęło uwadze mediów w Polsce, a oznacza wsparcie Watykanu dla potężnych postaci świata finansów i przemysłu, deklarujących działania na rzecz przemiany systemu gospodarczego współczesnego świata. |
|
| Izrael jest „TOASTEM” – nikt nie może tego teraz zatrzymać | Pułkownik Douglas Macgregor |
|
| |
|
| Uzasadnienie haniebnego wyroku Izby Lekarskiej przeciwko dr Zbigniewowi Martyce |
|
| Przestępcy z Izby Lekarskiej pozostawili dowody na przyszły proces przeciwko nim |
|
| Hashtag COVID1984 |
|
Szczególnie polecamy:
"Tłum uzbrojonych w miecze Sikhów atakuje policję w Nanded po tym, jak rząd zakazał publicznych procesji w związku z p(L)andemią. Tak się walczy o swoje prawa! "
|
|
| Iran dziesiątkuje izraelskie miasto portowe Hajfę pociskami kasetowymi; 2 osoby zabite, samochody... |
|
| |
|
| Podatek katastralny lewicy zniszczy oszczędności Polaków |
|
|
|
| PAKT WOJSKOWY POLSKA - IZRAEL. |
|
| Ewa Jasiewicz,Yonatan Shapira na spotkaniu w Krakowie 22 czerwca 2010 |
więcej -> |
|
Aktualna sytuacja Związku Polaków w Argentynie
|
|
Napisał Marek Lubiński
Saturday, 30 September 2006
Mija prawie półtora roku od czasu, kiedy to w Związku Polaków w Argentynie, uprzednio podstępnie przejętym przez agenturalną grupę skupioną wokół działającego z inspiracji postkomunistów małżeństwa Szybiszów, odbyły się tzw. „wybory", w których jedynym kandydatem na stanowisko prezesa tej polonijnej organizacji był nikt inny, jak właśnie pan Szybisz, urodzony w Izraelu, obecnie zaś mieszkający w Buenos Aires.
Wszystko odbyło się więc według schematu już klasycznego, bo stosowanego wszędzie tam na świecie, gdzie istnieją tradycyjne i patriotyczne organizacje polonijne, które żydokomuna rozbija i niszczy, uprzednio wprowadzając do nich swych kolaborantów i, co zresztą było do przewidzenia i o czym uprzedzaliśmy, w konsekwencji tych antypolskich działań Związek Polaków w Argentynie poddany został całkowitej inwigilacji postkomunistycznej agentury zainstalowanej w Konsulacie RP w Buenos Aires.
Na dzień 30 września bieżącego roku wyznaczono datę Walnego Zebrania i kolejnych wyborów w związku i warto w tym konteście pokusić się o krótką analizę sytuacji panującej obecnie wśród Polonii w Buenos Aires, patrząc oczywiście na nią z punktu widzenia interesu polskiego, który USOPAŁ zawsze pojmował i pojmuje jako patriotyczny i katolicki.
Stwierdzić więc trzeba, iż w owej agenturalnej grupie żydo-post-komunistów, zależnej zawsze od ambasady i konsulatu, nastąpił bardzo wyra?ny podział na dwie frakcje, z których pierwsza skupiona jest wokół bezprawnie wybranego na prezesa Leszka Szybisza, druga zaś działa kierowana przez takie osoby, jak pp. Stachnik i Łuciw. Oczywiście obie te kamaryle są bardzo aktywnie popierane przez postkomunistyczną agenturę umiejscowioną w ambasadzie RP w Buenos Aires, oraz przez takich pogrobowców komunizmu z Polski jak Wicemarszałek Senatu Maciej Płażyński, czy też dyrektor Chodkiewicz ze „Wspólnoty Polskiej", który zawsze w dziwny sposób znajduje fundusze na wsparcie antypolskich działań. W samym Buenos Aires głównym „mózgiem" kierującym tą antypolską działalnością jest dawny agent komunistycznych służb specjalnych, konsul Schup...
Nie ulega też najmniejszej wątpliowości, iż obie te grupy- tak ta Szybisza, jak Stachnika i Łuciwa zmierzają do całkowitej destrukcji najstarszej i tradycyjnie patriotycznej organizacji polskiej, jaką jest Związek Polaków w Argentynie, który przez bardzo wiele lat działał dzięki wsparciu takich prawdziwych Patriotów, jak Prezes USOPAŁ, pan Jan Kobylański, Prezes największej polskiej organizacji w Posadas, dr Eduardo Paprocki, pan inżynier Wojno, pan Podres, prezes Farkas, pani prezes Sztaba, pan dr Sztaba, prezes Zimny, pani dr Dębicka, pan prezes Biłozur, prezes Łukasiewicz, pani prezes Dana Surma de Prieto, pani Ewa Marengo oraz setki innych wspaniałych patriotów polskich w Argentynie, których nie sposób tu wymienić...
To, co dzieje się obecnie w Buenos Aires zostało przez nas dokładnie przewidziane i opisane w artykułach „Czerwony sabat w Buenos Aires" z dnia 13 czerwca 2005, „Czy głos to jeszcze jest polski, czy już echo żydo-komuny???" z dnia 21 lutego 2005 roku i „Postkomuna w natarciu" z dnia 1 lutego 2005 roku. Wszystkie one opublikowane zostały na naszym portalu internetowym www.usopal.com i tam można je odnale?ć i zapoznać się z ich treścią.
Obecnie, kiedy aktualny zarząd związku z powodu zupełnie dyletancko prowadzonej administracji nie potrafi utrzymać przy życiu tygodnika „Głos Polski", ani Domu Polskiego i wszystko to idzie w ruinę, nikt nie odważa się wspomnieć, iż w czasie, kiedy przez okres siedemnastu lat Prezes USOPAŁ, pan Jan Kobylański wraz z innymi działaczami patriotycznymi, utrzymywał własnymi pieniędzmi i pracą tak gazetę, jak Dom Polski oraz całą organizację, wtedy wszystko funkcjonowało bardzo dobrze, a działalność polonijna w Buenos Aires rozwijała się w interesie i dla dobra Polaków, ponieważ tamto kierownictwo związku zawsze miało na uwadze prawdziwe wartości patriotyczne i katolickie. Dzisiaj zaś, od czasu kiedy z inspiracji wrogich Polsce i Polakom elementów Związek Polaków w Argentynie opanowany został przez osobników bez żadnego morale, obecny zarząd tej organizacji przypomina stado sępów krążących nad umierającym i czekających jedynie na to, aby dobrać się do tych resztek, jakie pozostały ze związku w wyniku niszczycielskiej działalności i który, powodując coraz większe zadłużenie, pragnie doprowadzić do likwidacji tej historycznej polskiej organizacji, działając wiernie wedle zaleceń postkomuny. W Buenos Aires w tej chwili pozostaje tajemnicą poliszynela, że aktualne władze związku planują już przywłaszczenie sobie pieniędzy, które dopiero mają wpłynąć ze Wspólnoty Polskiej i jest w tym kontekście bardzo istotne, aby Wspólnota Polska przeanalizowała bardzo dokładnie projekty przedłożone przez zarząd Zwiazku Polaków w Argentynie ze szczególnym zwróceniem uwagi na podawane w nich cyfry...
Musimy z ogromną przykrością stwierdzić, iż wszystkie, ale dokładnie zarzuty, jakie postawił pan Jan Kobylański w dniu kiedy zrezygnował z funkcji prezesa Związku Polaków w Argentynie, sprawdziły się w stu procentach i w obecnej sytuacji, jeżeli tamtejszym Polakom zależy na odzyskaniu i podtrzymaniu przy życiu organizacji, która w końcu jest ich- tychże Polaków, a nie Szybiszów i na przyklad konsulatu RP- własnością, należy natychmiast odsunąć te dwie kamaryle sępów od jakichkolwiek wpływów na działalność związku i sformować nowy zarząd z Polaków cieszących się nienaganną opinią Patriotów i Katolików. Tylko taki zarząd bowiem może uratować Związek Polaków w Argentynie.
Wszystko to poddajemy pod rozwage tym, którym leży na sercu prawdziwe dobro Polonii w Argentynie i jej najstarszej historycznej organizacji jaką jest Związek Polaków
Marek Lubiński
Rzecznik prasowy USOPAŁ
Ps. Jako przykład działaności jednej z tych grup, tej skupionej wokół Szybisza, cytujemy list, który rozsyłany jest przez jednego z popleczników, p. Popławskiego. Prosimy zapoznać się jak to ci sami, którzy nie tak dawno rozbijali polską organizację, dziś zatroskani są „o jedność Polonii", oczywiście w imię szybkiego uzyskania funduszy... Zupełnie jak wilki w owczych skórach...
"De: Union de los Polacos, 28.09.2006
LIST OTWARTY W TROSCE O JEDNOŚĆ POLONII
W ARGENTYNIE
Z wielką przykrością nasza Polonia dowiedziała się o niefortunnym akcie nielojalności części Zarządu w stosunku do prezesa Związku
prof. Leszka Szybsza. Sprawę wyjaśnia list prezesa pt. Respuestas a una carta fantasma (Głos Polski nr 22 z 21 sierpnia 2006 r.)
Pamiętamy, że prof. L. Szybisz został wybrany do pełnienia tej funkcji na Walnym Zebraniu rok temu z kadencją na trzy lata. Wobec tego, że ten tajemniczy list krążący wśród Polonii doszedł tylko do niektórych osób, dla większości był całkowitym zaskoczeniem. W tak trudnej sytuacji naszego Związku jaką teraz przeżywamy, ten list jest dowodem braku przemyślenia tego kroku dziewięciu osób, które go podpisały.
Jako od lat związany ze Związkiem apeluję o refleksję
i respektowanie statutowych zasad. Tak akt niepodporządkowania się tym zasadom mógłby się stać niebezpiecznym precedensem dla następnych Walnych Zebrań Związku. Z historycznych doświadczeń wiemy, że spiski
i rokosze nigdy nie dawały wyników pozytywnych... Niepokoi mnie też rozmiar i koszt zaplanowanej przebudowy Domu Polskiego, co nie było dyskutowane na łamach Głosu Polskiego.
Wobec tego, że Polska znajduje się w głębokim kryzysie ekonomicznym w poszukiwaniu drogi do IV Rzeczypospolitej i powrotu do tradycyjnych walorów polskiej kultury (a nasza Polonia też przeżywa trudne czasy) byłoby naiwnością liczenie na napływ takiej masy potrzebnego kapitału. Zachodzi też obawa, że taka przebudowa zamieniałaby naszą siedzibę na lata w nieużyteczne, budowlane zadłużone rumowisko ciążące nad Zarządami, całą tutejszą Polonią oraz problemem dla naszej Ambasady w Buenos Aires. Liczę natomiast, że przy zapowiedzianej pomocy Senatu RP, Wspólnoty Polskiej oraz z ofiarnością naszego społeczeństwa w Argentynie byłoby możliwe uzyskanie wystarczających funduszów na zabezpieczenie dachu nad Biblioteką, dokonanie innych napraw oraz choćby częściowe pokrycie kosztów wydawniczych Głosu Polskiego.
Jako od lat związany z naszym Związkiem i zaniepokojony jego losem solidaryzuję się z prof. Leszkiem Szybiszem, którego
prezesura nie może być kwestionowana. Liczę też, że osoby, które ten niefortunny list podpisały – wśród nich zasłużeni społecznicy – przejdą na drogę rozsądnego dialogu dla rozwiązania tego i innych niełatwych problemów jakie nasz Związek czekają.
|
|
4 październik 2006
|
|
przesłał Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|
|
Naruszenie przestrzeni wodnej i powietrznej terytorium Iranu przez wojska GB/USA. Sfałszowane mapy Blaira
kwiecień 2, 2007
przysłał ICP
|
Czy ktoś widział większego debila?
sierpień 25, 2008
PAP
|
Oświadczenie SN Organizacji Politycznej Narodu w sprawie Donalda Tuska
wrzesień 25, 2005
Andrzej Marszałkowski
|
Bieg im. Bogdana Włosika
październik 8, 2005
|
Nowy przywódca izraelskiej lewicy chce dialogu
sierpień 23, 2002
PAP
|
Przypomnienie
lipiec 20, 2006
Artur Łoboda
|
Nowy numer magazynu PHALANX
czerwiec 1, 2004
Rafał
|
Kołodko chce, by Polska weszła do strefy euro w 2006 roku
lipiec 27, 2002
PAP
|
My "zasrańcy", nie chcemy amerykańskich rakiet
styczeń 16, 2008
PAP
|
Samobójczy atak bombowy podczas biegu maratońskiego
kwiecień 13, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Seksualna anarchia
grudzień 16, 2008
Marek Jastrząb
|
Traktat Konstytucyjny za trudny na referendum
wrzesień 12, 2003
|
Bush to "kłamca"
styczeń 22, 2006
PAP
|
Nowe wiatry ze wschodu, czy stare natchnienia?
grudzień 31, 2008
komentator
|
Brzydki tekst
maj 19, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
|
Winiety ? czy grabież w biay dzień ?
sierpień 20, 2002
|
Koniec roku 2001
październik 17, 2007
Artur Łoboda
|
13 grudnia
grudzień 13, 2002
Artur Łoboda
|
Dajmy się zaskoczyć miłości
luty 14, 2005
Agnieszka Osiecka
|
Jak Amerykanie Tracą Wolność
styczeń 22, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
więcej -> |
|