ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Na straży wolności: Goldman Sachs  
Gerald Celente i John Stossel rozmawiają z sędzią Napolitano o różnych, nie do końca jasnych powiązaniach, między amerykańskimi bankami i rządem USA. Największe podejrzenia budzi bank Goldman Sachs, który ma dziwną nadreprezentację we władzach rządowych. Dla przypomnienia, dodam, że pracownikiem tego banku jest były premier RP, Kazimierz Marcinkiewicz, a bank był zamieszany w spekulacje na złotówce. 
Prof. Sucharit Bhakdi: wykład na temat szczepień  
 
GLOBALIZM - Prawdziwa historia 
Jak amerykański historyk Prof. Carroll Quigley odkrył tajny Rząd bankierów 
Powstało Polskie Stowarzyszenie niezależnych lekarzy i naukowców 

 
Po wykrwawieniu starego Hegemona, Syjon sprzymierzył się z Chinami 
 
Kolędowanie w Alternatywie dla Niemiec 
 
Pożary w Kaliforni - poważna analiza 
Jak lewacy spalili Los Angeles
 
Uzasadnienie haniebnego wyroku Izby Lekarskiej przeciwko dr Zbigniewowi Martyce 
Przestępcy z Izby Lekarskiej pozostawili dowody na przyszły proces przeciwko nim 
Braun przesłuchiwał Szumowskiego w Sądzie 
 
Imperium KLAUSA SCHWABA i jego marionetki. DAVOS 2022. 
 
Bezczelność syjonistycznych "nadludzi" 
Już nie kryją się ze swoją pogardą do reszty świata.

 
We Włoszech nadal zabija się ludzi respiratorami i propofolem… 
Od tych morderstw pod respiratorami rozpoczęto pseudo-pandemię  
Tego nie pokażą w żadnym medium głównego ścieku 
Śmiertelny atak! Iran wystrzeliwuje przerażające rakiety - Israel Emergency
 
Ivan Komarenko wywiad dla Głos Obywatelski 
W obronie Naszej wolności 
Człowiek 2.0 
Nanoszczepienia i Transhumanizm, MODERNA w natarciu na mR 
WHO to zbrodnicza organizacja terrorystyczna, należy ją zniszczyć 
Obecnie dziesiątki tysięcy ludzi na całym świecie pracuje nad ujawnieniem prawdy o WHO i rozpowszechnianiem informacji o jej zbrodniczych działaniach 
Covid to operacja wojskowa 
Nowa holenderska minister zdrowia wyznaje: „Musimy wykonywać rozkazy NATO, USA i NCTV; Covid to operacja wojskowa” 
Rothschildów apetyt na Chiny 
 
Nową pandemię zaplanowano na 2025 rok 
 
Kompleksowe badania wykazały spójne zmiany patofizjologiczne po szczepieniu szczepionkami anty-COVID-19 
 
więcej ->

 
 

Niebezpieczeństwo Nierównej Czyli Asymetrycznej Walki




Strategia hegemonii Izraela „od Nilu do Eufratu” była opisana przez trockistów nawróconych na sjonizm już w 1996 roku, w opracowaniu pod tytułem „Zacząć Od Nowa: Startegia Zdobycia dla Hegemonjii [dla Izraela],” („A Clean Break: Strategy for Securing the [Israeli] Realm.” Był to megalomański wyskok talmudycznej wiary w wyższość Żydów nad wszystkimi nie-Żydami.

Bezwzględne opanowanie polityki USA na Bliskim Wschodzie przez lobby Izraela spowdowało szkodliwą dla USA strategię, jak to opisali profesorowie Stephen Walt i John Mearsheimer, w ich sławnym opracowaniu opublikowanym w „London Review of Books,” 23 marca, 2006. (Dziś obaj autorzy stracili swe stanowiska jeden w University of Chicago, a drugi w Harvard, w Kennedy School of Government.)

Lobby Izraela wymogło wielo miliardowy roczny haracz na podatnikach amerykańskich w formie gotówki ze skarbu państwa, gwarancji długów jak i nieograniczonych kontrybucji nie podlegających opodatkowaniu, a organizowanych przez Żydów w USA. Kontrola lobby Izraela była dość silna, żeby Izrael mógł sobie pozwalać na wielokrotną zdradę USA i prowadzić drugie po Rosji, najwieksze szpiegostwo przeciwko USA.

Izrael wielokronie sprzedawał tajną broń USA Chinom i innym oraz dopuszczał się atakowania sił amerykańskich. Najbardziej szkodliwym z tych ataków było w 1967 roku torpedowanie statku USSLiberty i usiłowanie zatopienia go wraz z załogą 288 Amerykanów, żeby upozorować atak Egipcjan i sprowokować bombardowanie Egiptu przez USA.

Tak więc według planu hegemonii Izrela „od Nilu do Eufratu” neokonserwatywny rząd Bush’a, umotał się w globalną wojnę przciwko terrorowi i dokonał napadu na Irak, przy obietnicach neokonserwatystów, że wojska amerykańskie będą witane z kwiatami i że cena benzyny spadnie.

Według pułkownika Karen Kwiatkowski w artykule: „Isarel Makes Its ‘Cean Break”” w antiwar.com z 15go lipca, 2006, dziś wojsko amerykańskie spodziewa się dalej pacyfilować Irak, mieć tam bazy permanentne, pilnujące eksportu ropy naftowej, ale nie spodziewało się popierać dalszych walk o ekspansję Izraela, naprzód w ataku na Syrię a następnie na Iran. Żydom chodzi o to, żeby Izrael stał się wystarczająco silny i nie był zależny od okiełzania Waszyngtonu, w celu ujarzmiania państw stojących na drodze do uzyskania przez Izrael monopolu potęgi wojskowej a zwłaszcza nuklearnej na Bliskim Wschodzie i hegemonii od „Nilu do Eufratu.”

Izrael jednak stoi wobec pułapki „nierównej walki,” która dziś daje o sobie znać podczas nieudanych pacyfikacji Iraku i Afganistanu przez USA i wczśniej dała o sobie znać w czasie nieudanej okupacji i pacyfikacji Libanu przez Izrael. Równocześnie Izrael jest w stałym stanie „nierównej” lub „asymetrycznej” wojny z Palestyńczykami.

„Asymetryczna” wojna i pacyfikacja przez USA Iraku, najwyrażniej idzie ku klęsce i nie ma powodu żeby „asymetryczna” wojna Izraela z Arabami przyniosła inne rezultaty. Fiasko Izraela i USA w zwycięstwie Hamasu w demokratycznych wyborach w Palestynie jest charakterystyczne dla wojny przeciwko Islamowi, do której lobby Izraela wciąga USA. Demokracja w państwach Bliskiego Wschodu wcale nie oznacza posłuszeństwa wobec USA i Izraela, mimo przewagi wojskowej tych państw. Przewaga ta wywołuje równy i równie niszczący opór jak to też widać też w Afganistanie.

Irak i Afganistan staczają się ku klęsce najeżdzców. „Asymetryczna wojna” nie słabnie i jak zwykle, staje się wojną nie kończącą się, tak w Iraku jak i w Afganistanie, oraz tymbardziej w regionie Palestyny. Nie pomoże Żydom rządzącym w Izraelu deklaracja wojny przeciwko Libanowi i bombardowanie lotniska w Bejrucie oraz blokada morska Libanu jak i fakt że Bush powtarza w kółko „że Izrael ma prawo bronić się” i „że terroryści chcą zatrzymać postęp w kierunku pokoju,” naturalnie według dyktatu Izraela.

Żydzi rządzący Izraelem podjęli wojnę taką, w której wygrywa ten, kto dłużej tę wojnę wytrzyma. Żydzi mogą okazać się mniej wytrzymali od muzułmanów. Żydom udało się wciągnąć USA w wojnę z Islamem pod płaszczykiem „wojny przeciwko terrorowi.” Teraz krytycznym i bezanadziejnym problemem USA jest jak spacyfikować Irak i jak wygrać w Afganistanie.

Izrael chce sterroryzowac rząd Libanu, tak żeby rząd ten pomógł Izraelowi w walce z Hezbollą. Tymczasem Hezbollah zwraca uwagę świata, zwłaszcza islamskiego, na łamanie w więzieniach izraelskich praw człowieka. Izrael łamie prawo międzynarodowe i konwencję genewską w Libanie i w Palestynie, oraz nie chce pertraktować w sprawie wymiany jeńców izraelskich na więżniów arabskich.

W przeszłości Palestyńczycy i Libańczycy wyjazali zdolność znoszenia prześdowań i dalej trwać w walce podczas gdy znany na świecie jest amerykański „syndrom wietnamski,” który to syndrom zawiera strach przed niekończącą się „wojną nie do wygrania,” przynoszącą niekończące się straty w ludziach i kalekach. Syndrom ten dodaje ducha ruchowi oporu.

W Palestynie i w Libanie ruch oporu przeciw najeżdżcom żydowskim używa taktyki „wojny asymetrytcznej,” która to wojna startegicznie pomaga zagrożonemu przez Izrael i USA Iranowi, mimo tego, że Izrael próbuje tak wyniszczyć Arabów, jak kiedyś general Curtis LeMay chciał Wietnam w 1965 roku, wpędzić bombardowaniami w „epokę kamienną.”

Sadząc po nieudanej okupacji Libanu przez Izrael w latach 1990tych historia łatwo może powtórzyć się. „Wojna z terrorem” prowadzona przez USA na korzyść Izraela, stwarza trudne do pokonania niebezpieczeństwo nierównej czyli „asymetrycznej” i niekończącej się walki, już nie mówiąc już grożącej katastrofie ekonomicznej gospodarki światowej na wypadek gdyby Izraelowi udało się doprowadzić do wojny z Iranem i cena benzyny kilkakrotnie poszła w górę.

www.pogonowski.com
16 lipiec 2006

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Złudne poczucie niepewności w USA
kwiecień 26, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Moralne harakiri
kwiecień 6, 2003
Artur Łoboda
Kongres Polski Suwerennej - Komunikat z dnia 6 listopada 2004
listopad 17, 2004
Tarcza - brac bez wstepnych negocjacji, slyszalem ze w Polsce stal jest w cenie na skupie.
lipiec 6, 2008
Gregory Akko
Kto zniszczył WTC i zabił dzieci w Osetii?
wrzesień 4, 2004
Jan P. Karolak
Pomóżmy Komedzie Głównej Policji!
kwiecień 8, 2008
tłumacz
Nie dla "tarczy antyrakietowej" w Polsce - Ogólnokrajowa demonstracja antywojenna
marzec 1, 2007
J. Duranowski
"Nieudane Państwa" i "Fasadowe Demokracje"
październik 10, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
I Ty możesz zostać "antysemitą"
grudzień 17, 2003
PAP
Wyznawcy mamony, czy prawdziwe oblicze Kościoła?
grudzień 17, 2005
PAP
Rosja nadal jest i będzie gro?ną potegą
marzec 23, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Rudolf Giuliani mianował kolejnych trzech Żydów na swoich doradców
październik 14, 2007
BIBULA
Cyrk kabaretowy, kabaret cyrkowy
luty 8, 2003
Artur Łoboda
Gryps z Warszawy
styczeń 17, 2003
MACIEJ RADWAN RYBIŃSKI www.dziennik.krakow.pl
Czego USA chce w Afganistanie?
kwiecień 27, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Kiedy przylecą pierwsze trumny...
lipiec 10, 2003
Andrzej Kumor
Prezydent Olsztyna
luty 15, 2008
Wikipedia
Psy szkolone w Polsce
październik 5, 2006
MARDUK
Why Hitler set fire to the Reichstag
lipiec 13, 2005
D.I.
Lekcja prywaty-zacji?
czerwiec 23, 2004
Stop-korupcji@mail.com
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media