ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Były agent CIA ujawnia, jak Izrael zmusił Trumpa do zbombardowania Iranu 
 
Patriotyzm 
Piosenka Lecha Makowieckiego 
Rozmowa Adnieszki Wolskiej z Sucharitem Bhakdi 
 
Kiedy Zełenski zagrał hymn narodowy przyrodzeniem 
 
Chazarskie tajemnice Rosji 
Mowa tu o szeregu mesjanistycznych założeń leżących niemal na granicy proroctw i legend, u których podstaw leży jeden cel – że na obszarze, gdzie obecnie toczą się walki na Ukrainie, ma powstać nowe państwo żydowskie. 
Co musimy zrobić aby pokonać globalistów? 
Brat Alexis Bugnolo z Rzymu. 
Charlie Sheen & Alex Jones on 9/11 
Znany aktor Hollywood aktor zebrał się na odwagę powiedzenia tego co myśli o 11 września 2001 roku 
Deborah Tavares o broni elektromagnetycznej stosowanej wobec społeczeństw cz I, 13 marca 2021 
Deborah Tavares z portalu StopTheCrime.net i PrimaryWater.org ma liczne filmy na YouTube i niestrudzenie bada dokumenty wypuszczane przez amerykańską administrację.  
Dr Carrie Madej bada fiolki „szczypawek” i ujawnia przerażające wyniki 
Dr Carrie Madej przedstawia na Stew Peters Show co znalazła w fiolkach szczypawek Moderna i J&J 
Zabójcze leki - prof. Stanisław Wiąckowski - 15.03.2017 
Zapis wykładu prof. Stanisława Wiąckowskiego omawiającego m.in. leki i ich składniki, które wbrew powszechnym opiniom nie leczą, a wręcz przyczyniają się wzrostu zgonów. Wiedza ta jest ukrywana przez koncerny farmaceutyczne, a nazwy leków zmieniane i dalej są dopuszczanie i promowane w sprzedaży mimo wiedzy, iż ich działanie jest zabójcze. 
Promieniowanie telefonów komórkowych, kontrola, uzależnienie – sposoby wyjścia z pułapki cyfrowej 
5G to technologia totalnej kontroli, która prze okazji niszczy zdrowie użytkownika 
Veto dla Funduszu Zadłużenia! 
Konferencja Konfederacji:Veto dla Funduszu Zadłużenia! Apel do prezydenta Dudy - 7 maja 2021 r. 
Zełenski kupił sobie dwa jachty 
Ukraiński "Sługa narodu" i jego żona - kupują sobie bogactwa. Skąd mają pieniądze? 
5 przykładów izraelskich zbrodni wojennych w Strefie Gazy 
 
davidicke.pl 
Tym - którzy interesują się losami Świata nie ma potrzeby przedstawiać Davida Icke. Tym ktorzy do tej pory spali umysłowo ta strona może otworzyć oczy.  
Jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać zdrowie 
Dr Zbigniew Martyka, kierownik oddziału zakaźnego w Dąbrowie Górniczej napisał dwa tygodnie temu wpis, w którym ocenił, że "jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać nasz stan zdrowia" pod pretekstem koronawirusa. Wówczas wprowadzano nowe restrykcje i podział na powiaty "żółte" oraz "czerwone". 
Debata ws. pandemii COVID-19! 
Sytuacja w Polsce i na świecie! Klimczewski, Socha, Giorganni!  
AI to wyrok śmierci, który już jest wykonany 
Pod koniec 2023 roku ukazała się książka Pana Profesora „informatyka w służbie ludobójstwa” w której opisuje całe swoje życie i to, jak największe korporacja świata budowały jego zdaniem swoje marki na ludobójstwie, w tym w trakcie II Wojny Światowej i obozach zagłady 
Wzrost o 6000% zgonów spowodowanych szczepieniami w pierwszym kwartale 2021 r. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2020 r 
Jak można się spodziewać, gdy nowe eksperymentalne „szczepionki”, które nie zostały zatwierdzone przez FDA, otrzymają zezwolenie na stosowanie w nagłych wypadkach w celu zwalczania „pandemii”, która ma obecnie ponad rok, liczba zgonów po zastrzykach tych zastrzyków gwałtownie wzrosła w Stanach Zjednoczonych. populacji o ponad 6000% na koniec pierwszego kwartału 2021 r., w porównaniu do odnotowanych zgonów po szczepionkach zatwierdzonych przez FDA na koniec pierwszego kwartału 2020 r. 
Na wzór hitlerowski 
Eksterminacja starszych osób w Niemczech.  
więcej ->

 
 

Kontrola energii na świecie „kością niezgody”



Neokonserwatyści w rządzie Bush’a znale?li poparcie lobby naftowego dla przeprowadzania bardzo kosztownej „zmiany reżymu” w Iraku i zabezpieczania tą drogą interesów Izraela i przemysłu naftowego. Obecnie globalna strategia kontroli energii na świecie przez USA jest zagrożona w Azji Centralnej w Regionie Morza Kaspijskiego i w Zatoce Perskiej jak i w Afryce, Ameryce Południowej etc.

Zamiast skutecznego szerzenia liberalnej demokracji w stylu USA i Izraela, coraz większe wpływy na światowym rynku energetycznym ma Rosja i Chiny. Obydwa te kraje są często krytykowane przez urzędników amerykańskich.

Wiceprezydent Dich Chennej twierdzi, że Rosja stosuje politykę szantażu energetycznego i że nie chce szerzyć demokracji. Natomiast Condoleezza Rice określiła Chiny jak „siłę negatywną” w Azji, która stara się kontrolować pola ropy naftowej „u samych żródeł,” co określiła ona jako brak poszanowania dla istniejących układów w branży energetycznej, którą jak wiadomo USA dominuje przez ostatnie sto lat.

Neokonserwatyści w Waszyngtonie nie wiedzą jak sobie poradzic z faktem, że Rosja posiada drugi z rzędu największy arsenał nuklearny na świecie, a Chiny mają tysiące miliardów dolarów zainwestowane w amerykańskie bony skarbowe. Na przekór USA i Izraela, na nadchodzącym zebraniu azjatyckiej wersji NATO, tak zwanej Organizacji Kooperacji Szanghajskiej (SCO), Rosja i Chiny mają zamiar zaprosić do pełnego członkowstwa tej organizacji Iran. W ten sposób Iran byłby awansowany z roli obserwatora, na partnera tej obronnej organizacji.

Najwyra?niej strategia obronna Iranu przeciwko USA i Izraelowi poskutkowała wtedy, kiedy Iran zagroził, że na wypadek ataku przez siły amerykańskie lub izraelskie, Iran zniszczy wszystkie instalacje przemysłu naftowego w całym regionie Zatoki Perskiej.

Iran jest ważnym partnerem dla rosyjsko-chińskiej kooperacji energetycznej. Jak wczesniej wspominałem, SCO było założone w czerwcu 2001 przez Chiny, Rosję, Kazakstan, Kyrgyzstan, Tadżykistan i Uzbekistan jako organizacja obronna, która ma dwa języki oficjalne: chiński i rosyjski.

Obecnie SCO jest blokiem państw stwiających opór energetycznej hegemonii USA. Putin zapowiedział, że Rosja ma zamiar dokonywania transakcji energetycznych w rublach, zamiast w dolarach, już od 1go lipca 2006 roku. Rosja wnet wymieni w swoich rezerwach 40 miliardów dolarów na złoto.

Udział Rosji i Iranu w SCO zapewnia temu układowi strategicznemu kontrolę nad najwiekszymi zasobami gazu ziemnego na świećie, znacznej części rezerw ropy naftowej jak i strategiczną kontrolę nad przesmykiem Hormuz, przez który przechodzi cały eksport płynnego paliwa z Zatoki Perskiej.

Rosja obecnie ma wyłączny dostęp do wielkich złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w Algierji, która zaopatruje się w broń rosyjską. Natomiast 26 maja, 2006 Rosja zobowiązała się dostarczyć Iranowi przeciwlotnicze rakiety typu Tor-M1 i inny zaawansowany sprzęt obronny. Jednocześnie miliarder żydowski Benny Steinmetz ubiega się o dostawy gazu ziemnego z Rosji dla Izraela, za pomocą podwodnego rurociągu z Turcji.

Chiny powiększają import ropy naftowej z Kazakstanu i rozbudowują rafinerie po zakupie praw do wydobywania ropy naftowej w tymże kraju. Jednocześnie Chiny starają się uruchomić import ropy naftowej i gazu ziemnego z Syberii wschodniej podczas gdy Rosja i Chiny łączą sieć przewodów elektrycznych w celu pięciokrotnego zwiększenia importu elektryczności z Rosji do Chin w 2010 roku.

Chiński Bank Eksport-Import konkuruje skutecznie z kontrolowanym przez USA International Monetary Fund w Angoli, której przybrzeżne pola ropy naftowej były dotąd eksploatowane wyłącznie przez firmy zachodnie. Można zauwazyć, że po lekcewżącym przyjęciu go w USA, prezydent Chin Hu, podpisał układ z Nigerią na 4 miliardy dolarów na wiercenia tam szybów, oraz na zakup rafinerii przez China National Overseas Oil Corp w Nigerii przy jednym z najwiekszych na świecie terenów gazu ziemnego i ropy naftowej.

Neokonserwtyści w rządzie Bush’a przedstawiaja konkurencję energetyczną USA przeciwko Chinom i Rosji jako starcie liberalizmu amerykańskiego z autokracją. Szereg ważnych spostrzeżeń w tej sprawie zamiescił F. William Engdahl w Asia Times z 10go czerwca, 2006 w artykule pod tytułem „US outflanked in Eurasia energy politics” (USA Zagrożone z Flanki w Polityce Energetycznej w Eurazji”) i w jego książkach: „Wiek Wojny: Anglo-Amerykańska Polityka Naftowa,” oraz „Nowy Porządek Świata.” Tak więc konkurencja dostęp do paliwa płynnego i gazu ziemnego jest „kością niezgody” między USA i przymierzem chińsko-rosyjskim.

www.pogonowski.com
12 czerwiec 2006

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Równość wobec prawa
listopad 3, 2006
Margot III
Wybaczcie nam Wołyń - piszą intelektualiści
luty 24, 2003
PAP
NIE dla imperialistycznych "rozjemców"!
sierpień 17, 2006
Workers Vanguard
Waszyngton pod kontrolą lobby Izraela?
wrzesień 4, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Zołnierzu nie pytaj
lipiec 26, 2003
przesłała Elżbieta
Wybór bieżącej prasy izraelskiej
luty 18, 2007
tłumacz
Wizyta George W. Bush'a Gość w dom…
czerwiec 8, 2007
Kazimierz Murasiewicz
Sinusioda cywilizacji
marzec 18, 2003
Artur Łoboda
Roman Giertych o sojuszu z Moskwą
listopad 8, 2006
jan
Referendum 2003 roku - Unia Europejska
czerwiec 1, 2003
" Zawisza Czarny "
W cieniu niewidzialnego słonia
luty 28, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
Polska atrakcja turystyczna
maj 8, 2004
Andrzej Kumor
Zespół do Spraw Reintegracji
listopad 27, 2002
PAP
Fragment książki "Duch Apokalipsy" - CZĘŚĆ PIˇTA - 11 WRZEŚNIA 2001
wrzesień 11, 2006
Dorota Szczepańska
Globalizm w wykonaniu Kaczynskich
marzec 6, 2007
przeslala Elzbieta
"Tolerancja" niczym "judzenie"
marzec 1, 2005
PAP
Echo, czyli rozmowa Bogiem?
styczeń 21, 2008
Marek Olżyński
Lodu nie było!
grudzień 20, 2003
Brzeziński nawołuje do ewakuacji wojsk USA z Iraku
marzec 18, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Zaostrzone mają być przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu
maj 4, 2007
Marek Olżyński
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media