|
Kradna mundury
|
|
Urzędnicy Pentagonu ostrzegli dowódców wojskowych, by nie przewozili żołnierskich uniformów przez często używane trasy w Afganistanie i Pakistanie. Powód? Mundury kradną talibowie i wykorzystują, by "zdobyć taktyczną przewagę na polu walki".
Serwis Politico.com dotarł do wiadomości przekazanej przez Pentagon. Znalazła się w niej informacja do dowódców armii, że niektóre z części uniformów powinny być traktowane jako "wrażliwy towar" i powinny zostać być dostarczane do Afganistanu drogą powietrzną a nie lądową.
"Jest dowód na to, że wróg wykorzystuje skradzione zewnętrzne części uniformu, by zdobyć taktyczną przewagę na polu walki. Musimy podjąć wszelkie środki, by zapobiec takiej kradzieży" - napisano w informacji Pentagonu.
W ataku
Przedstawiciel misji International Security Assistance Force (ISAF) potwierdził w piątek, że bojownicy nosili skradzione wojskowe mundury podczas ataków przeprowadzanych przeciwko amerykańskim i afgańskim wojskom. Dotyczy to między innymi ataków na bazy wojskowe NATO w prowincji Chost w sierpniu tego roku.
kj/mtom
http://www.tvn24.pl/12691,1682075,0,1,pentagon-talibowie-kradna-mundury,wiadomosc.html
Wykorzystywanie obcych mundurow jest znane juz od bardzo dawna. Jak byla zablokowana Warszawa w 1981 roku, to tez zaden policjant i zaden zolnierz nie mowil po polsku. Poslugiwali sie tylko gestykulacja i karabiny mieli gotowe do strzalu. Bylam akurat wtedy w Warszawie i doznalam tego na wlasnej skorze.
Kraje trzeciego swiata sa uczone jezyka angielskiego od bardzo dawna. Anglia na nauke jezyka angielskiego w tych krajach wydaje miliardy, dlatego prawie kazdy hindus, afganczyk, Turek czy nawet Haitanczyk mowi dobrze po angielsku. Najlepiej to widac po kolorowych imigrantach docierajacych do krajow anglosaskich. Wszyscy mowia duzo lepiej po angielsku jak Europejczycy.
Tacy ludzie przebrani w amerykanskie mundury moga w Afganistanie wykonczyc wszystkie wojska NATO. Kiedy ostatni kontygent Amerykanow jechal do Afganistanu, to Obama powiedzial, ze do domu oni nie wroca. Juz teraz wiem, dlaczego tak powiedzial.
|
|
13 listopad 2010
|
|
Goska
|
|
|
|
"Kwestia polskiego honoru" (w Ottawie)
kwiecień 11, 2005
Aleksander Maciej Jablonski
|
NIE dla imperialistycznych "rozjemców"!
sierpień 17, 2006
Workers Vanguard
|
Na czyje zamówienie
listopad 28, 2008
Artur Łoboda
|
PZU przejmuje zarządzanie 269 mln zł z funduszu EEF IV
wrzesień 6, 2002
eM
|
Nie tylko o € (euro) UE
luty 2, 2009
Dariusz Kosiur
|
W demokracji zło zwycięża
listopad 27, 2006
Miroslaw Naleziński, Gdynia
|
Nowa doktryna Jimmy Carter’a?
kwiecień 27, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Chiny wykorzystują echa zimnej wojny
marzec 24, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Hollywood wspiera Izrael
sierpień 30, 2006
bibula
|
Poucza nas "człowiek złej woli", "manipulator"
kwiecień 30, 2004
PAP
|
MF chce emisji zagranicą w 2003 roku w wysokości 11,6 mld zł
wrzesień 20, 2002
MF
|
Dowody wg kosmopolitów
listopad 16, 2007
adam śmiech
|
Bp. Głód?: Kotański miał iskrę Bożą
sierpień 20, 2002
PAP
|
Polka wygrała na wybiegu
styczeń 5, 2005
Mirosław Naleziński
|
USA-Izrael
wrzesień 12, 2007
Paul Findley
|
Wojenne Straty Ludności Iraku
marzec 22, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Sprawa prywatyzacji DTC znów będzie umorzona
sierpień 2, 2002
Dawid Tokarz
|
Szpiclowski sabotaż
styczeń 25, 2008
Goska
|
Holandia i ONZ odpowiedzą za masakrę w Srebrenicy?
listopad 16, 2002
PAP
|
KTO RZˇDZI ŚWIATEM?
styczeń 24, 2004
|
|
|