|
Kradna mundury
|
|
Urzędnicy Pentagonu ostrzegli dowódców wojskowych, by nie przewozili żołnierskich uniformów przez często używane trasy w Afganistanie i Pakistanie. Powód? Mundury kradną talibowie i wykorzystują, by "zdobyć taktyczną przewagę na polu walki".
Serwis Politico.com dotarł do wiadomości przekazanej przez Pentagon. Znalazła się w niej informacja do dowódców armii, że niektóre z części uniformów powinny być traktowane jako "wrażliwy towar" i powinny zostać być dostarczane do Afganistanu drogą powietrzną a nie lądową.
"Jest dowód na to, że wróg wykorzystuje skradzione zewnętrzne części uniformu, by zdobyć taktyczną przewagę na polu walki. Musimy podjąć wszelkie środki, by zapobiec takiej kradzieży" - napisano w informacji Pentagonu.
W ataku
Przedstawiciel misji International Security Assistance Force (ISAF) potwierdził w piątek, że bojownicy nosili skradzione wojskowe mundury podczas ataków przeprowadzanych przeciwko amerykańskim i afgańskim wojskom. Dotyczy to między innymi ataków na bazy wojskowe NATO w prowincji Chost w sierpniu tego roku.
kj/mtom
http://www.tvn24.pl/12691,1682075,0,1,pentagon-talibowie-kradna-mundury,wiadomosc.html
Wykorzystywanie obcych mundurow jest znane juz od bardzo dawna. Jak byla zablokowana Warszawa w 1981 roku, to tez zaden policjant i zaden zolnierz nie mowil po polsku. Poslugiwali sie tylko gestykulacja i karabiny mieli gotowe do strzalu. Bylam akurat wtedy w Warszawie i doznalam tego na wlasnej skorze.
Kraje trzeciego swiata sa uczone jezyka angielskiego od bardzo dawna. Anglia na nauke jezyka angielskiego w tych krajach wydaje miliardy, dlatego prawie kazdy hindus, afganczyk, Turek czy nawet Haitanczyk mowi dobrze po angielsku. Najlepiej to widac po kolorowych imigrantach docierajacych do krajow anglosaskich. Wszyscy mowia duzo lepiej po angielsku jak Europejczycy.
Tacy ludzie przebrani w amerykanskie mundury moga w Afganistanie wykonczyc wszystkie wojska NATO. Kiedy ostatni kontygent Amerykanow jechal do Afganistanu, to Obama powiedzial, ze do domu oni nie wroca. Juz teraz wiem, dlaczego tak powiedzial.
|
|
13 listopad 2010
|
|
Goska
|
|
|
|
Dalsza konsolidacja mediów w rękach żydowskich
maj 9, 2007
Lech Maziakowski
|
Samobójstwa weteranów z Iraku i Afganistanu
listopad 14, 2007
AFP
|
Bezrobotni korzystają z Unii
maj 1, 2005
cc
|
Aktualna sytuacja w Gruzji wg ?ródeł rosyjskich, tureckich, chińskich, izrealskich 2008.08.09. godzina 1000
sierpień 9, 2008
tłumacz
|
Kolejna bitwa o Polskę przegrana
listopad 28, 2006
Artur Łoboda
|
"Jednym kawior, drugim kaszanka"
grudzień 18, 2002
Tygodnik "Forum" / The Times - 2002.12.11
|
Świat się śmieje, czyli deja wu
marzec 7, 2004
Artur Łoboda
|
NY Times: Dershowitz v. Finkelstein
kwiecień 13, 2007
przysłał ICP
|
Jednostka wszystkim?
październik 20, 2007
Remigiusz Okraska
|
Generowanie konfliktów i polityka mediów.
Zamiast relacjonować, tworzą własna rzeczywistość
październik 24, 2004
Adam Sandauer
|
Konstytucja UE
lipiec 28, 2003
Sebastian Karczewski
|
Kolowrotek
październik 30, 2007
Sloneczny Zegar
|
"Na początku było słowo"
luty 26, 2004
Ojczyzna.pl
|
Odpowiadamy
październik 4, 2003
http://angora.pl/
|
Czy potrzebujemy repliki obozu w Dębicy?
marzec 15, 2007
bibula- pismo niezależne
|
Pominięte oskarżenie w sprawie Saddama Husseina
listopad 4, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Zgodnie ze stanowiskiem Kościoła, ale czy zgodnie z prawdą?
kwiecień 16, 2003
Adam
|
"Cztery miliony Polaków żyje w skrajnej nędzy...
kwiecień 1, 2008
komentator
|
"Niepodległość" uznana
marzec 7, 2008
jednodniówka narodowa
|
Manifestacja w Warszawie - przeciw wojnie w Iraku
czerwiec 30, 2004
|
|
|