ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Strzeżcie się Obamy 
Kto naprawdę stoi za Barakiem Obamą? 
Maciej Pawlicki rozsądnie o Pfizer i szczepionkach 
Pfizer żąda od Polski zapłaty 6 mld zł!

 
Mój dom, mój świat ...  
BOŻENA MAKOWIECKA - MÓJ DOM, MÓJ ŚWIAT...
Tytułowa piosenka z płyty "Mój dom, mój świat" powstała tuż po obaleniu rządu Olszewskiego.
O ile refren podobał się wszystkim, o tyle zwrotki - niekoniecznie... Stąd opóźniona o prawie 20 lat premiera teledysku ... 
16 czerwca globaliści wywołali mRNA „biologiczne tsunami” na japońskim stadionie piłkarskim pełnym 40000 widzów – „Replikony” w celu rozprzestrzeniani 
Wiadomość wręcz nieprawdopodobna.
Ale zapamiętajmy ją.
 
Szkodliwe skutki szczepień dały się we znaki pacjentom. Powikłania występują po pewnym czasie 
 
Na wzór hitlerowski 
Eksterminacja starszych osób w Niemczech.  
Klimat i trop finansowy 
To właśnie mega-korporacje i mega-miliarderzy — (...) są głównymi zwolennikami “oddolnego” ruchu dekarbonizacji — od Szwecji przez Niemcy po USA i dalej. 
Debata ws. pandemii COVID-19! 
Sytuacja w Polsce i na świecie! Klimczewski, Socha, Giorganni!  
Powstało Polskie Stowarzyszenie niezależnych lekarzy i naukowców 

 
Dr Carrie Madej bada fiolki „szczypawek” i ujawnia przerażające wyniki 
Dr Carrie Madej przedstawia na Stew Peters Show co znalazła w fiolkach szczypawek Moderna i J&J 
Wojsko izraelskie zabija Żydów, by odpowiedzialnością obarczyć Hamas 
Na angielskojęzycznej, izraelskiej stronie ynetnews.com, pojawił się film nakręcony w podczerwieni przez jeden z izraelskich helikopterów typu Apache podczas ataku Hamasu na Izrael 7.10.2023 r. 
"Służę ludziom, nie instytucjom" 
Główny komisarz policji w Dortmund w przemówieniu do narodu niemieckiego…
I do POLICJI !!

 
Ceremonia otwarcia tunelu drogowego św. Gotarda 
Zapowiedź tego - co mamy dzisiaj 
Czy w “szczepionkach anty-Covid” znajdują się hydrożele magneto-reaktywne? 
Magnesy i monety są przyciągane przez miejsca “zaszczepienia” 
Powinniśmy się skupiać na wzmacnianiu odporności 
Prof. dr hab. n. med. Ryszard Rutkowski zadał pytanie Szumowskiemu.
Odpowiedzi nie uzyskał. 
Śledztwo w sprawie zbrodni wojennych w Strefie Gazy  
To "pierwsze w historii ludobójstwo transmitowane na żywo... Jeśli ludzie są nieświadomi, to są świadomie nieświadomi" 
Człowiek 2.0 
Nanoszczepienia i Transhumanizm, MODERNA w natarciu na mR 
Ludobójstwo COVID- konferencja w Wiedniu 23 październik 2020 
Znieść wolności obywatelskich,
Zniszczyć gospodarki,
Zamknąć małe i średnie przedsiębiorstwa,
Oddzielić, izolować i terroryzować członków rodziny,
Zubożyć ludzi, w tym zniszczyć miejsca pracy,
Usunąć dzieci z ich rodzin,
Internować dysydentów do obozach koncentracyjnych,
Udzielać immunitetu urzędnikom rządowym do popełnienia przestępstw: zabójstwo, gwałtu i tortur (Wielka Brytania),
Wykorzystać policję, wojsko i najemników do kontroli populacji,
Zmusić populacje do szczepień niemedyczną szczepionką zawierającą mechanizmy kontroli populacji bez ich świadomej zgody  
Czy celem szczepień jest unicestwienie USA? 
“To, czego KPCh pragnie najbardziej, to aby amerykańscy żołnierze zostali zaszczepieni...
Po zaszczepieniu wojsk amerykańskich, mówię wam, szczepienie przeciwko wirusowi KPCh będzie w znacznym stopniu bliska końca”. 
Patriotyzm 
Piosenka Lecha Makowieckiego 
więcej ->

 
 

Wystawa w 100-lecie urodzina Jana Szancera.

Wystawę prac znakomitego polskiego grafika i ilustratora Jana Marcina Szancera można będzie od soboty oglądać w Galerii Grafiki i Plakatu w Warszawie. Wernisaż odbywa się w ramach obchodów 100-lecia urodzin artysty.

Na wystawie pokazane zostaną najbardziej znane ilustracje książkowe Szancera, m.in. do "Jasia i Małgosi", "Pana Kleksa", "Dziadka do orzechów", "Pinokia", a także projekt scenografii do "Aidy" i inne szkice artysty. Większość prezentowanych prac jest przeznaczona do sprzedaży. Jest to duża okazja dla kolekcjonerów, ponieważ prace Szancera nie są dostępne na rynku.

Wystawa będzie czynna do 14 grudnia. Honorowy patronat nad nią objął prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Szancer specjalizował się w ilustracji książkowej, zwłaszcza dziecięcej. Na książkach przez niego ilustrowanych wychowało się wiele pokoleń Polaków. Najbardziej znane dzieła artysty to ilustracje do przygód "Pana Kleksa", wierszy Brzechwy i Tuwima, a także ilustracje do dzieł klasyki światowej: "Baśni" Andersena, "Dziadka do orzechów" Hoffmanna, "Pinokia" Collodiego. Książki z jego ilustracjami ukazywały się na całym świecie.

Jan Marcin Szancer urodził się 12 listopada 1902 roku w Krakowie. Po maturze został studentem krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W okresie studiów otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia w dziedzinie malarstwa. Dyplom Akademii uzyskał z wynikiem bardzo dobrym. Nagrodę stanowiła własna pracownia malarska.

Pierwsze lata po ukończeniu studiów spędził w Krakowie. Początki jego kariery artystycznej były trudne. Aby zapewnić sobie utrzymanie, pracował jako retuszer w jednej z gazet krakowskich. Pisał w tym czasie krótkie opowiadania i felietony, które sam ilustrował.

Wkrótce przeniósł się do Warszawy. Rysunki i opowiadania publikował w "Arkadach". Przedstawiały one stare uliczki Powiśla, którymi się zachwycał. Otrzymał także poważne zamówienie na zaprojektowanie kostiumów do filmu "Nad Niemnem". Kilka dni po rozpoczęciu zdjęć wybuchła druga wojna światowa.

Lata okupacji spędził Jan Marcin Szancer w Warszawie. Działał w ruchu oporu. W trzecim roku okupacji - na zamówienie polskich wydawców - zaczął ilustrować książki dla dzieci i młodzieży. Dominowały publikacje o treści historycznej: "Śpiący rycerze", "O syrence warszawskiej", "O polskim Chrobotku". Wszystkie spłonęły jednak w czasie powstania warszawskiego.

Ilustracje Szancera ujawniają głęboką wiedzę z zakresu obyczajowości, historii i kultury kraju.

Szancer zajmował się scenografią w teatrze i filmie. Współpracował z Julianem Tuwimem w jego teatrze na Puławskiej, projektował dla Teatru Polskiego ("Pies Ogrodnika", "Moralność pani Dulskiej"). Zaprojektował kostiumy do spektaklu baletowego oraz "Akademii pana Kleksa". Jego projekty do filmów "Awantura o Basię" i "Panienka z okienka" cieszyły się dużym powodzeniem. W odbudowanej Operze Warszawskiej Szancer został naczelnym scenografem.

Przez dwadzieścia lat był profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wykształcił plejadę wybitnych artystów w dziedzinie ilustracji.
22 listopad 2002

PAP 

  

Archiwum

How Good Was the Good War?
lipiec 21, 2008
Po wyborach w USA
grudzień 26, 2004
Gregory Akko
Międzynarodowe Prawo Dżungli
marzec 10, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
Zmienna Rzeczywistość Potęgi USA
marzec 25, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Ujawniać dane podejrzanych i przestępców!
wrzesień 17, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Aksjomaty Polskości - kultura
marzec 12, 2007
Artur Łoboda
Krótka przypowieść o Sacrum
listopad 15, 2007
rodman
Międzynarodowy Fundusz Walutowy znów ma dużo do powiedzenia na tematy wewnętrzne Polski
czerwiec 26, 2002
PAP
Sąd aresztował szefa łódzkiej Izby Skarbowej
sierpień 29, 2002
PAP
Kiedy zostanie zatrzymana eksterminacja bialego czlowieka?
lipiec 18, 2007
kruzoe2
Unia Europejska
marzec 23, 2005
Gregory Akko
Kobieta i dziecko zginęli pod kołami pociągu
styczeń 5, 2003
PAP
2009.02.21. Serwis wiadomości ze świata bez cenzury
luty 21, 2009
tłumacz
Historia się powtarza
czerwiec 23, 2002
PAP
Matka - nadzieja
październik 25, 2004
Zbigniew Skowroński
Wprowadzenie M.G. do rozdziału 3 książki Izraela Szamira "PaRDeS - studium Kabały"
luty 9, 2006
Israel Adam Shamir
Polacy znów oskarżeni o zbrodnie i pogromy
październik 30, 2004
Dr Stefan Pagowski
Czerwony Krzyż w Iraku
kwiecień 8, 2003
przysłała Elzbieta
Kraków na drugim miejscu w rankingu miast z największymi dochodami
maj 19, 2005
Gazeta Wyborcza
Kto jest odpowiadzialny za klęskę w Iraku?
listopad 10, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media