|
| Zdzisława Piasecka na temat szokujących zmian w polskim systemie edukacji |
|
| O skandalicznych zmianach w polskim systemie edukacji, który wkrótce ma zostać włączony w tzw. Europejski Obszar Edukacji |
|
| Im – wolno, nam – nie |
|
| Wielka bitwa o port w Hajfie zakończyła się. Chiny rozpoczną swe zawiadywanie portem w roku 2021, co postawi USA przed alternatywą, czy Szósta Flota będzie dalej zawijała do Hajfy, czy też należy urzeczywistnić pogróżkę wycofania się? |
|
| Cicha Broń do Cichych Wojen |
|
| |
|
| Historia kontroli bankowej w USA |
|
| Dyktatura banków i ich system zadłużający, nie są ograniczone do jednego kraju, ale istnieją w każdym kraju na świecie. |
|
| Grzegorz Braun odpowiada na Państwa pytania |
|
Monika Jaruzelska zaprasza
|
|
| Próba upodmiotowienia obywateli za pośrednictwem internetu |
|
| Celem serwisu jest umożliwienie obywatelom wyrażenia swojej woli w najważniejszych dla nich sprawach. |
|
| Jak bankierzy wciągnęli USA w II wojnę światową |
|
| Tajemnica Pearl Harbor. Prawda, którą ukrywają Amerykanie. |
|
| Maseczki opadły – porażka programu „Polskie Szwalnie” |
|
| Mimo że Agencja poniosła znaczne koszty w związku z realizacją projektu „Stalowa Wola”, produkcja maseczek nie została uruchomiona i zakończyła się na etapie testowym. |
|
| Aresztować Netanjahu |
|
| Protest w Warszawie po decyzji Rządu. |
|
| wRealu24 |
|
| Niezależna Telewizja Marcina Roli |
|
| Przemoc seksualna wobec dzieci |
|
| Organizacje pedofilskie na najwyższych szczeblach władzy |
|
| Israelis protest in Jerusalem against PM Netanyahu |
|
Netanyahoo is a criminal just like Trumpy wumpy
Netanyahoo jest kryminalistą tak samo jak tępy głupek |
|
| Odważni eksperci z USA, Rosji i Czech mówią prawdę o szczepieniach |
|
| |
|
| Powinniśmy się skupiać na wzmacnianiu odporności |
|
Prof. dr hab. n. med. Ryszard Rutkowski zadał pytanie Szumowskiemu.
Odpowiedzi nie uzyskał. |
|
| Czy zaszczepieni staną się własnością koncernów farmaceutycznych? |
|
| Czy szczepienia służą nowoczesnemu niewolnictwu? |
|
| Żydzi tradycjonaliści przeciwko syjonistom |
|
| |
|
| Tego nie pokażą w żadnym medium głównego ścieku |
|
Śmiertelny atak! Iran wystrzeliwuje przerażające rakiety - Israel Emergency
|
|
| Szczepionka covid zacznie zabijać w sezonie zimowym |
|
| Lekarze dla prawdy: „W okresie jesienno-zimowym 2021 r. Co najmniej 20-30% zaszczepionych przeciwko COVID umrze z powodu szczepionki,i przypiszą to nowemu szczepowi wirusa. |
|
| Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem |
|
| Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. |
|
| W pierwszej kolejności powinno zostać ustalone, kto za to odpowie? |
|
| Niektórzy mówią, że jest to wirus, który ma zlikwidować Christmas w Wielkiej Brytanii oraz w całej Europie – unieruchomić kraj w momencie, kiedy chrześcijanie obchodzą jedno z dwóch najważniejszych świąt w ciągu roku |
więcej -> |
|
30 srebrników
|
|
Gminy i powiaty ustawiają się już w kolejce
Unia dopłaci do kampanii
Za seminaria, konkursy, festyny i pikniki zapłaci Unia Europejska, jeśli wykażemy, że będą one służyły zachęcaniu do uczestnictwa w referendum i głosowaniu na "tak". Do podziału jest aż 3 mln euro; do 30 stycznia mogą o nie występować samorządy, szkoły i organizacje pozarządowe. Zainteresowanie unijną kasą jest bardzo duże; niektórzy planują, że dzięki niej załatają dziury w swoich bud-żetach, ale - jak przestrzega Instytut Studiów Strategicznych, który doradza starającym się o pieniądze - jeżeli będzie choć cień podejrzenia, że fundusze mogą być wydane na inne cele, można zapomnieć do dofinansowaniu.
Świetnie zdaje sobie z tego sprawę Stanisław Haraf, zastępca wójta gminy Ciężkowice, który właśnie kończy przygotowywanie wniosku. - Z jednej strony musimy wykazać się pomysłowością w obmyślaniu imprez, a z drugiej - trzeba tak opracować plan finansowy, by był on realny - podkreśla. Gmina występuje o 7,5 tys. euro. Jeśli je otrzyma, już w marcu we wszystkich sołectwach rozpocznie się cykl wykładów na temat Unii Europejskiej. Mieszkańcy otrzymają specjalnie przygotowane ulotki i broszury. Potem, w kolejnym cyklu spotkań, odbędzie się społeczna dyskusja nad naszym przystąpieniem do Unii.
Podczas dorocznych imprez folklorystycznych, organizowanych w dniach 1 - 3 maja w Jastrzębiu, będą zorganizowane konkursy na temat Unii. Kulminacja nastąpi 1 czerwca, podczas Międzynarodowego Dnia Dziecka w Ciężkowicach. - Nazwaliśmy go "międzynarodowym", bo - wyjaśnia wójt Haraf - zorganizujemy go razem z węgierską gminą Edeleny. Na tę imprezę wójt zamierza zaprosić także mieszkańców sąsiednich gmin.
W kolejce do unijnej kasy ustawiają się też powiaty, m.in. olkuski. Jak informuje Jerzy Nagawiecki, rzecznik starosty olkuskiego, podczas poniedziałkowego posiedzenia zarządu zapadnie ostateczna decyzja co do kwoty, o jaką wystąpi starostwo. - Chcemy wydać materiały informacyjne i kolportować je w środowiskach najmniej aktywnych, m.in. w miejscowościach, w których frekwencja podczas ostatnich wyborów była najniższa - mówi rzecznik. Własne wnioski przygotowują też trzy szkoły z powiatu olkuskiego.
Niektóre samorządy do starań o wsparcie finansowe przekonała możliwość zakupu za unijne pieniądze sprzętu komputerowego; wydatki na ten cel nie mogą przekroczyć 20 proc. dotacji.
Są też samorządy, które nie chcą od Unii żadnych pieniędzy. Jak nam powiedział pracownik jednej z gmin w Małopolsce, jego próby przekonania kolegów do starań o unijną pomoc spełzły na niczym, bo niemal wszyscy członkowie zarządu okazali się zagorzałymi przeciwnikami dołączenia Polski do krajów "piętnastki".
Od 2 tys. do 15 tys. euro
Najmniej można otrzymać 2 tys. euro, najwięcej - 15 tysięcy. Wkład własny musi być nie mniejszy niż 20 proc., ale - jak podkreśla Paweł Molenda z Instytutu Studiów Strategicznych - im więcej zadeklaruje wnioskodawca, tym większe są jego szanse. Pieniądze należy wykorzystać najpó?niej do 20 czerwca tego roku.
Oceniający wnioski eksperci z Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej szczególną uwagę będą zwracać na tzw. grupę docelową, czyli środowisko, do którego są adresowane imprezy przedstawione w projekcie. - Przekonywanie przekonanych jest bez sensu - mówi Jan Nawara z Instytutu Studiów Strategicznych. Najwyżej będą oceniane projekty przeznaczone dla mieszkańców wsi, osób bezrobotnych, emerytów i rencistów, niepełnosprawnych, młodzieży i studentów.
Wnioski muszą znale?ć się w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej do 30 stycznia, do godz. 16.00.
|
|
24 styczeń 2003
|
|
DOROTA STEC-FUS http://www.dziennik.krakow.pl
|
|
|
|
Rosyjska Intifada w Tallinie
maj 18, 2007
Izrael Szamir
|
Urban a „sprawa polska”.
wrzesień 3, 2002
Artur Łoboda
|
Eksport demokracji po amerykańsku
maj 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Do Kanady bez wiz
czerwiec 14, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
|
Nie chcą Leclerca
październik 3, 2005
przesłała Elżbieta
|
I po balu !
listopad 8, 2007
Olaf Swolkień
|
A może by tak zakaz wyborczego oplakatowania?
styczeń 14, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Polityka zniszczenia polkich rybaków
maj 4, 2005
baba
|
WorldCom - większe matactwa niż sądzono
sierpień 9, 2002
PAP
|
Prezydent RP Wojciech Jaruzelski przed sadem
kwiecień 21, 2007
wasylzly
|
Mediokracja.
styczeń 22, 2007
tezlav von roya
|
BANKI WYWOݎ Z POLSKI MILIARDY ZŁOTYCH
luty 17, 2009
Dariusz Kosiur
|
Koszty aneksji do UE (5).
Wpłaty do budżetu Unii Europejskiej i inne
marzec 26, 2003
Włodzimierz Bojarski
|
Hassan Nasrallah nowy przywódca jak Naser?
sierpień 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Demokracja po żydowsku
listopad 4, 2007
Mariusz Piskorski
|
Goście w naszym Kraju
kwiecień 14, 2003
Ivo Cyprian Pogonowski
|
My, Pierwsza Brygada
luty 16, 2005
Andrzej Hałaciński, Tadeusz Biernacki.
|
Iracki ambasador apeluje do Polaków : świat stał się dżunglą, w której nie rządzi sprawiedliwość, ale wola silniejszego.
wrzesień 13, 2002
zaprasza.net
|
sss
październik 25, 2004
|
Do widzenia ślepa Genia!
luty 22, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
więcej -> |
|