ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

AKTA TRUMPA - Ratownik czy część Głębokiego Państwa? 
16 marzec 2025     
Culture made in PO 
21 styczeń 2013     
Gra symulacyjna z ekranu 
10 marzec 2021      Christoph Lövenich
Rządy idiotek 
14 czerwiec 2015      Artur Łoboda
Krzyż jako symbol śmierci komunizmu 
2 kwiecień 2010      Marek Głogoczowski
Zbiorowa zbrodnia wobec Narodu Polskiego! 
3 czerwiec 2020     
Miałam zaszczyt poznać Pana Krystiana Zimmermanna! /krótkie wspomnienie Ewy Englert-Sanakiewicz/ 
2 luty 2014      Ewa Englert-Sanakiewicz
Składamy wniosek z żądaniem by Policja natychmiast podjęła działania przeciwko przestępczym działaniom Teatru Powszechnego podczas spektaklu "Klątwa" 
17 maj 2017     
"SOK z Buraka" to ESENCJA PO 
3 marzec 2020      Alina
Prawo prasowe 
10 grudzień 2010     
Kaja Godek "załatwiła" PiS 
23 październik 2023      Artur Łoboda
Cannes 2018 
21 maj 2018     
Kolejna śmiertelna ofiara banksterów 
25 sierpień 2017      Alina
„Draghi to nie Mussolini, pod pewnymi względami jest gorszy” 
14 listopad 2021      Pietro Di Martino
Jest źle - będzie jeszcze gorzej 
27 październik 2011      Artur Łoboda
Jak wygrać wojnę o własny umysł 
24 październik 2014      www.polskawalczaca.com
Dlaczego „szczepionka” COVID-19 nazywana jest „zakrzepem”? 
25 lipiec 2022      Liberty Counsel
I co poeto ze Lwowa 
22 maj 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Jaką narodowość ma kapitał? 
7 maj 2015      Artur Łoboda
Europejski sąd orzekł w 2020 r., że testy PCR są w 97% niewiarygodne w diagnozowaniu Covid-19, ale media to zignorowały 
6 czerwiec 2024      Ethan Huff

 
 

Izrael chce, aby Gwardia Narodowa USA została rozmieszczona przeciwko antyizraelskim protestującym na amerykańskich uniwersytetach

 
 
Izrael nie przestaje siać spustoszenia w Gazie, czekając, aż miliardy dolarów amerykańskich zostaną skierowane w wojnę zastępczą inscenizowaną przez administrację Bidena.
Państwo żydowskie wtrąca się także bezpośrednio w amerykańską politykę, nazywając obecnie protestujących studentów terrorystami i chce, aby Gwardia Narodowa USA atakowała, aresztowała i tłumiła wolność słowa na uniwersytetach w całym kraju,
Nic dziwnego, że prezydent Joe Biden zgodził się z Izraelem i oskarżył studentów o „jawny antysemityzm”.

Prezydent głośno mówił o swoim całkowitym wsparciu i „lojalności”, a nawet publicznie ogłosił, że jego reżim przekazuje Izraelowi pomoc wojskową o wartości 3,8 miliarda dolarów rocznie.
W środę Biden podpisał także ogromny pakiet finansowy, który zapewni krajowi dodatkowe 17 miliardów dolarów.
 
Wszystkie protesty rozpoczęły się na Uniwersytecie Columbia , gdzie propalestyński kampus został zorganizowany przez Columbia University Apartheid Divest, koalicję ponad 100 organizacji pod przewodnictwem studentów, w tym studentów na rzecz Sprawiedliwości w Palestynie i Jewish Voice for Peace.
Zorganizowali wiec, aby zaprotestować przeciwko temu, co określają jako „ciągłe inwestycje finansowe uniwersytetu - w korporacje czerpiące zyski z izraelskiego apartheidu, ludobójstwa  i wojskowej okupacji Palestyny”.
Uczniowie oświadczyli, że nie rozejdą się, dopóki szkoła nie podejmie się „całkowitego zbycia” swoich funduszy od podmiotów powiązanych z Izraelem.

Inni protestujący w podobny sposób wzywają swoje kampusy do wycofania się z firm sprzedających Izraelowi broń, sprzęt budowlany, usługi technologiczne i inne produkty.
W związku z ogłoszeniem kolejnych aresztowań na kampusach w całych Stanach Zjednoczonych trwają protesty.
„The New York Times” doniósł, że w piątek senat wydziału wspomnianego uniwersytetu ma głosować nad uchwałą upominającą dyrektor szkoły Minouche Shafik w związku z kilkoma jej decyzjami.
Shafik jest krytykowana za upoważnienie policji do tłumienia protestów studentów na kampusie.
 
Tymczasem Brown University zidentyfikował około 130 uczniów, którzy według niego naruszyli szkolny kodeks postępowania zabraniający obozowania na terenie kampusu.
Według uniwersytetu studenci uznani za odpowiedzialnych zostaną ukarani dyscyplinarnie w zależności od ich zachowania i innych czynników, w tym wszelkich wcześniejszych naruszeń postępowania.
 
Według wiceprezes ds. bezpieczeństwa publicznego Cheryl Elliott na Uniwersytecie Emory aresztowano 28 osób, w tym 20 członków społeczności Emory, podczas protestu w szkole .
Według Georgie State Patrol, władze podczas protestu użyły kulek pieprzu „aby zapanować nad niesfornym tłumem”.
Grupa prawodawców stanu Georgia w Demokratycznej Georgii potępiła „nadmierną siłę użytą przez patrol stanowy Georgia” podczas aresztowań w Emory.

Co więcej, podczas porządkowania obozowiska w bostońskiej szkole sztuk wyzwolonych w Emerson College aresztowano ponad 100 osób, a czterech funkcjonariuszy policji zostało rannych .
Prezydent Jay Bernhardt powiedział, że uznaje i szanuje „aktywizm obywatelski i pasję, które wywołały protest”, mimo to aresztował dziesiątki studentów.

Co najmniej 33 osoby zostały zatrzymane na terenie kampusu w czwartek w następstwie protestów w obozach na Uniwersytecie Indiana , a policja metropolitalna DC została poproszona o pomoc w przeniesieniu „nieautoryzowanego obozowiska protestów” na kampus, powiedziała rektor Uniwersytetu George'a Washingtona, Ellen M. Granberg.
Decyzja została podjęta „po tym, jak uczestnicy obozu zlekceważyli liczne instrukcje wydane przez GWPD dotyczące przeniesienia się do alternatywnego miejsca demonstracji na terenie kampusu” – powiedziała.
Tymczasem Uniwersytet Południowej Kalifornii odwołał główną ceremonię rozpoczęcia w przyszłym miesiącu, powołując się na „wdrożone nowe środki bezpieczeństwa”.
Na terenie kampusu aresztowano prawie 100 osób.

Od zeszłego czwartku protestowało kilka kampusów, w tym Massachusetts Institute of Technology , University of Texas w Austin , University of Michigan , University of New Mexico , University of California, Berkeley , Yale University i Harvard University .

Obozy na kampusach rozsiane po całym kraju skupiają studentów z różnych środowisk, w tym Palestyńczyków, Arabów, Żydów i muzułmanów.


(Powiązane: Senat USA pracuje nad KRYMINALIZACJĄ wszelkiej krytyki ludobójstwa Izraela za pomocą prawa wspieranego przez ADL, które sprawi, że mówienie prawdy będzie nielegalne .)

Scholastycyd w Gazie, tłumienie myśli i mowy w USA


 
W zeszłym tygodniu grupa ekspertów Organizacji Narodów Zjednoczonych odnotowała, że ​​od początku wojny na początku października - 80 procent szkół w Gazie zostało uszkodzonych lub zniszczonych.
Zginęło prawie 5500 studentów , 261 nauczycieli i 95 profesorów uniwersyteckich.
„Rozsądne może być pytanie, czy podejmuje się celowe wysiłki mające na celu kompleksowe zniszczenie palestyńskiego systemu edukacji, co jest działaniem znanym jako «cholastobójstwo»” – stwierdzili eksperci w oświadczeniu z 18 kwietnia.

„Te ataki nie są odosobnionymi incydentami.
Prezentują systematyczny wzór przemocy mający na celu demontaż samych fundamentów społeczeństwa palestyńskiego”.

Tymczasem w Stanach Zjednoczonych od początku protestów przeciwko brutalnym atakom Izraela w Gazie aresztowano już setki studentów. 
Al Jazeera rozmawiała z doktorantką pierwszego roku Uniwersytetu Nowojorskiego (NYU), która wypowiadała się pod warunkiem zachowania anonimowości w obawie przed represjami.
Stwierdziła, że postępuje „w oparciu o ideały i historię, których się uczy”.
„Jako uczniowie, którzy uczą się na lekcjach o kolonializmie, prawach ludności tubylczej i skutkach pokojowych protestów w historii, byłoby to skrajną hipokryzją lub podważałoby sens naszej edukacji, gdybyśmy nie podjęli działań” – stwierdziła 25-latka.

Mogę przynajmniej pokazać, że był opór wobec tego, co dzieje się w Strefie Gazy – dodała studentka.
„Okropności w Gazie naprawdę nie można sobie wyobrazić.
Te małe akty oporu, to są małe ofiary, są niczym w porównaniu z tym, co dzieje się na miejscu w Palestynie”.
 
Udaj się na Chaos.news  , aby przeczytać aktualne informacje na temat trwającego konfliktu między Gazą a Izraelem i jego wpływu na Stany Zjednoczone.



Źródła tego artykułu obejmują:
Wydanie.CNN.com
Yahoo.com
AlJazeera.com
 
 
Źródło:
 
https://conspiracy.news/2024-04-30-israel-wants-national-guards-deployed-against-student-protesters.html
3 maj 2024

Belle Carter 

  

Komentarze

  

Archiwum

Od totalitaryzmu politycznego do totalitaryzmu psychicznego i ekonomicznego
maj 16, 2007
Gracjan, www.pnlp.org.pl
Życzenia
grudzień 26, 2004
O Suwerenność Narodu Polskiego. Proklamacja
sierpień 26, 2007
Jerzy Rachowski
APEL O Uczczenie pamieci ofiar stalinzmu i innych pokrzywdzonych w PRL I III RP
kwiecień 10, 2006
Leszek Skonka
Brawo Minister Giertych- (Irak)
listopad 7, 2006
marduk
Duma lobby Izraela
sierpień 26, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Przemoc w mediach
sierpień 19, 2003
Lech Kaczyński zachował się godnie
maj 14, 2006
StefanDetko
CIA pomagała Janowi Pawłowi II umentalny "Karol Wojtyła: człowiek, który zmienił historię", w którym były szef CIA ujawnia,
marzec 23, 2006
AFP
Dla PAP to są "Dziwne praktyki w VW!"
wrzesień 14, 2008
PAP
Specjaliści od kropek i plecenia
lipiec 6, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Popieramy czy nie popieramy postutaty lekarzy?
maj 21, 2007
dr Adam Sandauer
Próba symulacji
lipiec 11, 2008
Artur Łoboda
Bush Główny Trockista Naszych Czasów?
grudzień 4, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Nastepca F-16
grudzień 6, 2006
Goska
Three Zoological Allegpries of Philo’s of Alexandria “Allegories of (Hebrew) Law”
czerwiec 6, 2005
Marek Głogoczowski
Odpowiadam oszczercom!
wrzesień 27, 2004
Dziesięć razy pomyśl - zanim raz coś zrobisz
listopad 22, 2008
Artur Łoboda
Piesni Wajdeloty unacześniona na Rok 2009
grudzień 31, 2008
Marek Głogoczowski
Czy wznowić protesty jeszcze w czasie kampanii wyborczej? - pytanie Primum Non Nocere
sierpień 8, 2005
Adam Sandauer - przewodniczący Stowarzyszenia
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media