|
Autorytety na podobieństwo idola
|
|
Wałęsę atakowałem 12-13 lat temu - bezpośrednio w emeilu.
Dzisiaj raczej komentuję wydarzenia z nim związane. Mam go w nosie, bo już dawno zrozumiałem - jaką jest kanalią.
Natomiast sam Wałęsa ma całą masę obrońców szczególnego autoramentu.
Podam więc kilka przykładów:
Bolka broni Sławomir Sierakowski, który przez lata twierdził, że " Polacy dorobili się na holokauście" i w ogóle walczył przeciwko "polskim faszystom".
Za Wałęsą stanął Bartłomiej Sienkiewicz, który dwa lata temu stwierdził, że dzięki jego działalności "Polska istnieje tylko teoretycznie".
Również Dyrektorka Teatru Ósmego Dnia "stanowczo protestuje przeciw kolejnej sekwencji szkalowania Polski i Lecha Wałęsy przez rządzące dziś krajem ugrupowanie i podległy mu IPN".
Ta sama kobieta pozwoliła sobie na obraźliwą wypowiedź na temat papieża Franciszka - za urojoną przez nią kolaborację z reżymem w Argentynie.
Balcerowicz, Czempliński, Frasyniuk, Krzywonos, Komorowski - to tylko kilka z "autorytetów" broniących Lecha Wałęsy przed prawdą o jego przeszłości.
|
|
22 luty 2016
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Sprawa Wałęsy nie dotyczy jego osoby.
To komunikat skierowany do tych, którzy mają zrozumieć, że muszą się dostosować do zmian pokoleniowych w (poststalinowskich, a zatem każdemu sprzedajnych) służbach, które komu miały się odwrócić, to się i tak już odwróciły i odwracać - jak zaistnieje potrzeba - będą.
To moje skromne zdanie.
Nigdy nie dałem się nabrać na jego prymitywną osobowość i facjatę, również w czasie wyborów w 1990r.
Zarządcy np. Czechów posłużyli się Havlem, który choć zewnętrzne standardy kultury prezentował.
Ale zgadzam się z Panem, że należy U W A Ż N I E słuchać jego wypowiedzi.
Boję się, że wypowiedzi Kornela Morawieckiego, który sugeruje potrzebę ukorzenia się przez Wałęsę, bez sygnalizacji możliwości oceny skutków, jego ewentualnego ukorzenia się, stanowi podanie semafora dla tych, których interesów dotknięto ruszeniem sprawy Wałęsy.
A więc, kto jest kto? |
|
2016-02-22
Magellan
|
|
|
|
Czy przeproszą
sierpień 19, 2003
Tłum. Alex L.
|
APEL O UCZCZENIE PAMIECI OFIAR STALINZMU
marzec 17, 2003
|
jak to Walesa ameryke odwiedzil
październik 2, 2004
|
Łapówki w marynarce wojennej
lipiec 18, 2002
PAP
|
Czarne i białe
wrzesień 16, 2006
Marek Olżyński
|
Afera na naszych oczach. "Prywatyzacja" PZU
grudzień 31, 2002
Adam Zieliński
|
Komisja Trójstronna
(Tajna władza Świata)
listopad 19, 2005
http://www.naszdziennik.pl
|
Apel do Prezydenta RP RP Lecha Kaczyńskiego
styczeń 30, 2008
przeslal przyjaciel
|
ANTYSEMITYZM (fragment bajki politycznej)
luty 17, 2008
Marek Jastrząb
|
Blefowanie i pogróżki Waszyngtonu przeciwko Iranowi
maj 27, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Bush i Cheney zostaną aresztowani w Vermont?
styczeń 28, 2008
z AFP - Ziemowit Szczerek
|
Profesor Poznański w Toronto
luty 6, 2005
|
Małopolskie branie (kopert)
sierpień 30, 2004
PAP
|
Prosze o zgloszenie tego do Trybunalu Konstytucyjnego za dyskryminacje obywateli polskich w stosunku do nierezydentów
styczeń 3, 2008
ewa
|
"Polskie" banki
październik 2, 2003
|
Patriotyzm
lipiec 12, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
|
Strategiczna Gra Chin i Rosji Przeciwko USA
wrzesień 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Czy ograniczać wielkość gospodarstwa rolnego?
lipiec 26, 2002
PAP
|
Syn nie może odpowiadać za czyny ojca
maj 18, 2003
Adam
|
Kto się boi moherowej rewolucji(?)
listopad 12, 2005
Marek Olżyński
|
|
|