ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Kolędowanie w Alternatywie dla Niemiec 
 
CAŁA PRAWDA O KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ WIDZIANA OCZYMA PILOTÓW !  
Panie Kapitanie Jerzy Grzędzielski,

chylę czoła jako młodszy kolega lotnik, za poniższy tekst. Brakowało mi dotąd głosu, tak doświadczonego pilota, opisującego tragędię smoleńską, tak kompetentnie i fachowo, jak Pan to zrobił. Pozwoliłem sobie zatem, na rozpowszechnienie Pańskiego tekstu, z nadzieją na możliwe szerokie dotarcie do opinii publicznej. Zwracam się do internautów o liczne udostępnienia w internecie stanowiska w tej sprawie, wyrażonego przez świetnego pilota - prawdziwego nie kwestionowanego eksperta lotniczego. 
"Służę ludziom, nie instytucjom" 
Główny komisarz policji w Dortmund w przemówieniu do narodu niemieckiego…
I do POLICJI !!

 
Jerzy Jaśkowski Pasteryzacja ludzi  
 
Dr. Zelenko przed sądem rabinicznym o zbrodni szczepień przeciw Covid 
Dr. Zelenko opracował słynny „Protokół Zelenki” dotyczący wczesnego leczenia ambulatoryjnego COVID, za pomocą którego z powodzeniem wyleczył 6000 pacjentów i który obejmuje m. in. hydroksychlorochinę i cynk. Bez owijania w bawełnę wyjaśnia, dlaczego szczepienie przeciwko COVID jest prawdopodobnie najniebezpieczniejszą naukową herezją w historii ludzkości i ostrzega przed potencjalnym ludobójstwem na planecie 
Znany brytyjski prezenter radiowy, który nazwał antyszczepionkowców "idiotami", trafił do szpitala 
Jego płuca były „pełne skrzepów krwi”. James Whale ujawnia, że ​​otrzymał transfuzję krwi, ale to nie zadziałało.
We wrześniu ubiegłego roku prezenter radiowy napisał, że nie może się doczekać kolejnego zastrzyku. „Wszyscy przeciwnicy szczepień, wszyscy idioci, wszyscy szaleńcy, którzy mnie trollują, wiecie, co możecie zrobić?  
Podobno to ten psychol Klaus Schwab 
To ten od "wielkiego resetu".  
Damian Garlicki - ratownik medyczny przypomina! 
 
Przemoc seksualna wobec dzieci  
Organizacje pedofilskie na najwyższych szczeblach władzy 
Powinniśmy się skupiać na wzmacnianiu odporności 
Prof. dr hab. n. med. Ryszard Rutkowski zadał pytanie Szumowskiemu.
Odpowiedzi nie uzyskał. 
AI nie będzie świadoma, twierdzi Roger Penrose (Nobel 2020) 
Czy sztuczna inteligencja może być i czy kiedykolwiek będzie świadoma? 
Opresja szczepień - nieznany zapis wideo - prof. Stansiław Wiąckowski 
W wrześniu 2016 roku ekipa NTV odwiedziła w Kielcach wybitnego człowieka. Profesor Stanisław Wiąckowski to odważny naukowiec, autor kilkuset publikacji na temat ochrony środowiska i zdrowia. 
Jak bankierzy wciągnęli USA w II wojnę światową 
Tajemnica Pearl Harbor. Prawda, którą ukrywają Amerykanie. 
Konferencja prasowa w sprawie listu EMA 21.11.2023r 
"Omijając i ignorując kilka przepisów, Komisja Europejska świadomie wprowadziła na rynek potencjalnie śmiertelne zastrzyki. Potwierdziło się, że skutki uboczne zależą od partii szczepionki, podobnie zanieczyszczenie DNA". Konferencja prasowa UE/FvD 21 listopada 2023 r. 
Niemcy 1940 - Izrael 2009 - Szokujące zdjęcia 
 
1984 
Podstawowa lektura dla młodych Polaków 
Komuszy dogmat «Zielonej Energii» zamroził Teksas 
Sieć energetyczna w Teksasie załamała się pod wpływem temperatur bardziej prawdopodobnych w Sioux Falls niż w San Antonio, pogrążając ponad 4 miliony ludzi w ciemności i pozostawiających ich bez ogrzewania 
Zielony ŁAD zniszczy UE, a wcześniej zniszczy prywatną własność 
 
Dowody zaplanowanej akcji szczepień przeciwko nieistniejącemu kowidowi 
Sasha przedstawia dowody na to, że cały proces opracowania, produkcji i zatwierdzenia zastrzyków na Covid był jednym wielkim teatrzykiem dla mas. Cała operacja, począwszy od rzekomych "badań klinicznych", a skończywszy na samej nazwie i klasyfikacji prawnej tych zastrzyków, jest jednym wielkim oszustwem, dokonanym przez rządy i agencje regulacyjne na całym świecie w ścisłej współpracy z kartelem farmaceutycznym.  
Historia kontroli bankowej w USA 
Dyktatura banków i ich system zadłużający, nie są ograniczone do jednego kraju, ale istnieją w każdym kraju na świecie.  
więcej ->

 
 

Czemu cesarz Austrii przemianował Małopolskę na Galicję?

 

    W niecałe sto lat po odsieczy wiedeńskiej, w chwili zaboru południowej części Rzeczypospolitej przez Austrie, ówczesna administracja austriacka nadała tym ziemiom nazwę Galicji i Lodomerii ( Galizien und Lodomerien ), co oznacza Ziemie Halickie i Włodzimierskie.

  Wielonarodowościowe imperium stosowało zasadę "divide et impera" czyli "dziel i rząd?" i postanowiło zradykalizować przeciwko Polakom Rusinow przez rozbudzanie w nich nacjonalizmu ukraińskiego, który miał szachować Polaków przez ludność dotąd mało uświadomioną narodowo.
Słowo Ukraina jest polskim słowem odpowiadającym znaczeniem słowu "kresy." Większość Rusinów nazywała się Rusinami w tradycji słowa "Rus" i uważała się za ludzi "tutejszych" nie dążących do niepodległości narodowej.

    Imperium austryjackie obawiało się zrywu niepodległościowego Polaków i postanowiło umniejszyć symboliczną wagę nazwy "Małopolska" związanej z państwem polskim i polskością. 
Wiedeń również postanowił zredukować rolę Krakowa - przenosząc administrację prowincji do Lwowa.

Niektorzy Polacy myślą że zburzenie murów obronnych Krakowa i zamiana tych fortyfikacji na dzisiejsze Planty - miało to samo podłoże - zapobieżenie zbrojnemu powstaniu Polaków. W rzeczywistosci było to potrzebne dla rozwoju miasta.
Wyburzenie murów obronnych było konieznością aby miasto mogło się rozwijać. Zasypanie fosy chroniło przed licznymi chorobami i panującą grużlicą.
Co prawda było to na rękę Austriakom ale zrujnowane mury faktycznie nie stanowiły w tych czasach żadnej przeszkody technicznej.

Austryjacy szachowali Polaków za pomoce rozniecania ukraińskiej świadomości narodowej wśród Rusinow

    Jest rzeczą oczywista że mniejsze zagrodzenie dla Imperium, w porównaniu do Polaków, stanowili Rusini i z tego powodu na korzyść Austrii, względnie mniej znaczące tradycje Halicza i Włodzimierza miały zdominować w tradycje Krakowa i Polski

    Mimo tego że termin Galicja od 87 lat przestał być nazwą administracyjna, to jednak w dzisiejszym Krakowie mała grupa inteligencji, prawdopodobnie motywowana sentymentami cesarsko-królewskimi, jak i niewiedzą o celach wprowadzenia nazwy Galicja, nadal pielęgnuje te nazwę.

  Pomimo ze Halicz jest oddalony o około 180 km od Przemyśla a dawna Ziemia Halicka rozpoczynała się poza Lwowem około 70 km od obecnych granic Polski, to jednak ci młodzi inteligenci - należy sądzić z powodu braku znajomości geografii jak i historii - nadal popisują się ta przykra dla Polaków nazwę "Galicja."

  Należy dodać, że w niezbyt odległej przeszłości, nazwa Galicja dawała okazje dla skrajnych nacjonalistów ukraińskich do wyrażania roszczeń terytorialnych aż po Oświęcim - nie mówiąc o Krakowie.
Przypomina mi to niedawną rozmowę dwu lekarzy amerykańskich, jeden był Polakiem a drugi Ukraińcem. Ten ostatni powiedział że jego ojciec urodził się niedaleko Wadowic - na co Polak wspomniał ze jego ojciec urodził się pod Chełmem Lubelskim. Na tą wiadomość lekarz Ukrainiec powiedział: "A to pański ojciec też się urodził na Ukrainie!"

Wypowied? ta jest przykładem jak dalece orientacje Ukraińców w USA dominuje skrajny nacjonalizm Banderowców  oparty na darwinowskiej ideologii Dmytro Doncowa, który twierdził ze "nacja stanowi gatunek w przyrodzie" i polega prawom dzungli (survival of the fittest) jak to cytuje w swoich książkach doktor Wiktor Poliszczuk (ostatnio w książce pod wymownym tytułem "Ludobójstwo Nagrodzone.")

    Polacy powinni znać swoja historie i być dumni z tradycji Małopolski za Jej opór przeciw wynarodowieniu w okresie zaborów, jak również za wkład wniesiony w rozkwit kultury po niewoli zaborów, w Odrodzonej Drugiej Rzeczypospolitej.

10 maj 2005

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Gospodarka na zaciągniętym hamulcu
listopad 14, 2008
Kamila Baranowska
To Twoja kolejna "lektura obowiązkowa"
grudzień 31, 2006
mil.
2009.01.25. Serwis wiadomości bez cenzury
styczeń 25, 2009
tłumacz
Do trzech razy sztuka?
marzec 11, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
UE utrze nosa Kaczyńskiemu?
październik 25, 2005
nbnm
Pościgowy bezsens
styczeń 15, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Kretyn Hausner
luty 28, 2004
Artur Łoboda
Perpetuum mobile
listopad 25, 2003
http://kumor.net
Skutki klęski USA w Iraku
maj 21, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Polska polityka energetyczna
lipiec 1, 2007
.
Statystyka
luty 22, 2008
Marek Jastrząb
"Patriotyzm jutra"
marzec 24, 2006
www.krakow.pl
Stalexport chce przenieść na spółkę zależną koncesję na A4
sierpień 20, 2002
PAP
Błędy ortograficzne w mediach
listopad 15, 2005
Mirosław Naleziński
ŻYCZENIA NOWOROCZNE
grudzień 31, 2006
sredni
sejm
czerwiec 8, 2005
aaa
Widziane z Ameryki - komentarze z USA (5) ZNIEWOLENIE AMERYKAŃSKIEJ PRAWICY? (część pierwsza}
styczeń 10, 2005
Nie lubimy odmienności
grudzień 15, 2003
KLIMAT MIASTA
grudzień 14, 2002
Kazimierz Z. Poznanski
Wszystko wskazuje na bandziorów powiązanych INSTYTUCJONALNIE z władzą...
czerwiec 4, 2007
tłumacz
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media